Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:53 24.09.24 
Спорт
   >> Аеробика и фитнес
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Тема Vitamin B12  
Автор BuHeTy (zLa_VeSHtIcA)
Публикувано17.04.02 08:43



Vitamin B12 zaedno s vitamin C sa v kategoriata na vodno raztvorimite vitamini/ne me pitaite kakvo znachi tova, taka pishe/ i tuka shte dobavia che usvoiavaneto na vitamin B12 zavisi ot nalichieto na vid protein koito tialoto samo si izrabotva.

Vitamin B12 e nujen za:
za obrazuvaneto na cherveni kruvni telca v tialoto
predpazva ot anemia
pomaga za sinteziraneto na DNA i RNA
spomaga za rasteja na decata
izpolzva mazninite i proteina v hranata efektivno
spomaga za zabaviane procesa na HIV i SPIN
predpazva ot surdechni zaboliavania

Vitamin B12 se namira v:
teleshko meso, ruba, mlechni produkti
miustli, plodov sok, soia, hlebni produkti
karantiino meso kato bubrek i drob
jultuka na iaicata
mesoto ot rak/crab, midi, heringa i siomga
plodovete i zelenchucite ne sudurjat Vitamin B12

Vsichko koeto raste v pochvata ne sudurja vitamin B12
Bakteria i mikroorganizmi mogat da go proizvejdat, no ne i rasteniata. Jivotnite sushto ne mogat da go proizvejdat. Choveshkia organizum si go nabavia ot jivotinskite produkti kudeto vitamina e veche proizveden na osnovata na bakteriino sintezirane.

Ot kakvo kolichestvo se nujdae choveshkia organizum:

Dnevno se preporuchva 2.4 micrograma na den.

Horata na vuzrast nad 50 godini proizvejdat po-malko gastric acid/vid kiselina/ and pepsin v tehnite stomasi i sledovatelno ne mogat da absorbirat dostatuchno kolichestvo vitamin B12 ot hranata.
Vuzrastnite i striktnite vegetarianci triabva da iadat miuastlita i soeva hrana ili da si nabaviat vitamina chrez suplementi.

Ako stradate ot lipsa na Vitamin B12 se preporuchva da se nabavia chrez suplementi ili da se iadat miustlita na zakuska.
Sushto taka horata koito stradat ot nedostig na Vitamin B12 mogat da go poemat chrez injekcii, no tova se pravi riadko i celta/ako se pravi/ e horata da se pochuvstvat zaredeni s energia. Injekciite obache se vijdat kato ne mnogo polojitelen nachin da se nabavia vitamina.

Kakvo kolichestvo moje da se poema ot organizma bez da e vredno:
Nad 100 micrograma, vitamin B12 e bezopasen ako se vzima prez ustata, na hapche. Preporuchva se v golemi kolichestva samo za hora koito imat nedostatuk na vitamin B12

GrAvItY iS a BiTcH, sO dO I!

Редактирано от BuHeTy на 17.04.02 08:47.



Тема Re: Vitamin B12нови [re: BuHeTy]  
Автор puredew (непознат)
Публикувано17.04.02 08:49



Водно разтворими витамини знчи точно това, което може да си помисли човек, т.е. не са му необходими мазнини за усвояването му, както е например (необходими са мазнини) при витамин А, както и на още други. Колкото и моркови да ядеш например, ако не си им сложил мазнина (олио, зехтин) или не поемаш мазнина по друг начин, смятай че витамините ще си заминат ей така.



Тема eii verno!нови [re: puredew]  
Автор BuHeTy (zLa_VeSHtIcA)
Публикувано17.04.02 08:58



Ei, da be verno sega se seshtam che kato hodih na lekar za kruvoizliva deto imah minaloto liato na ednoto oko /okaza se che bilo ot prenatovarvane/ lekarkata mi preporucha da iam mnogo nasturgani morkovi i da slagam OLIO za da moje da se usvoiava karotina po-dobre /tova po vuprosa za vitaminA i usvoiavaneto mu/...

GrAvItY iS a BiTcH, sO dO I!


Тема Re: Vitamin B12нови [re: BuHeTy]  
Автор eлия ()
Публикувано17.04.02 11:32



Винету... мила.. това, което пускаш е много хубаво... Даже ако нямаш против... бих искала да ги събера и да ги запазим за бъдещето....



Тема Re: Vitamin B12нови [re: BuHeTy]  
Автор Cherniq (taliban)
Публикувано17.04.02 13:46



Много яко. 10х ВиНеТу
Трябва некой ден да си рискувам задника и да почвам да го "бомба"
Странното обаче е защо в мюслито има Б12, а в плодовете и зеленчуците няма. В мюслито има разни ядки и подобни щуротии, които не би трябвало да съдържат Б12



Тема Re: Vitamin B12нови [re: eлия]  
Автор BuHeTy (zLa_VeSHtIcA)
Публикувано17.04.02 22:46



Niamash nikakuv problem Elia.... Zapazvai kakvoto smetnesh che e polezno, tova moje samo da me razdva zashtoto truda si struva... Naistina e dosta interesno da se nauchavat podobni neshta... Az naprimer si misleh che imam razni poznania v oblastta i che cheta dosta, no kato prevejdam infoto otkrivam opredeleno mnogo neshta koito ne znam
Na mnenie sum che vitaminite igraiat goliama rolia pri intenzivno natovarvane na organizma... Ehhhhh...gotsko e kogato si polezen

GrAvItY iS a BiTcH, sO dO I!


Тема Re: Vitamin B12нови [re: Cherniq]  
Автор BuHeTy (zLa_VeSHtIcA)
Публикувано17.04.02 22:51



Mislia che v sluchaia samoto miustli/izkliuchaia iadkite, stafidite i tn/ e obogateno s Vitamin B12, v statiata pisheshe che vsichko koeto raste v pochvata niama vitamin B12, taka che iadkite, i suhite plodove po tazi logika otpadat... Mislia che samite miustlita/te bivat nai-razlichni/ sudurjat vitamina...koeto puk me navejda na misulta che v tiah triabva da ima niakakuv jivotinski ekstrakt v koito Vitamina se sudurja gotov ili prosto go dobaviat kato suplement.

GrAvItY iS a BiTcH, sO dO I!


Тема Re: Vitamin B12нови [re: BuHeTy]  
Автор Cherniq (taliban)
Публикувано18.04.02 01:51



Така може, но се съмнявам, че някой в БГ се занимава да добавя витамини вътре. Тоест в българското мюсли няма витамин Б12



Тема Re: Vitamin B12/dobavkaнови [re: BuHeTy]  
Автор BuHeTy (zLa_VeSHtIcA)
Публикувано18.04.02 10:20



Zabravila sum da napisha/iavno vchera mi se e spialo poveche/ Che Vitamin B ima slednite raznovidnosti /osem na broi/:Vitamin B1, B2, B3, B6, B12, biotin i oshte dva koito na angliiski sa: Pantothenic Acid /vid kiselina/ i Folic Acid/pak kiselina/

GrAvItY iS a BiTcH, sO dO I!


Тема Re: Vitamin B12нови [re: Cherniq]  
Автор BuHeTy (zLa_VeSHtIcA)
Публикувано18.04.02 10:21



Ne znaeh che ima i Bulgarski miustlita...misleh che gi vnasiat ot Germany

GrAvItY iS a BiTcH, sO dO I!


Тема Re: Vitamin B1нови [re: BuHeTy]  
Автор BuHeTy (zLa_VeSHtIcA)
Публикувано18.04.02 10:39



Drugoto mu ime e:Thiamine, thiamin

Kak deistva? Vitamin B1 e nujen za razgrajdaneto na karbohidratite, mazninite i proteinite. Vsiaka kletka na choveshkoto tialo se nujdae ot Vitamin B1 za da formira energia za tialoto. Nervnite kletki se nujdaiat ot Vitamin B1 za da funkcionirat pravilno.

Kude moje da bude nameren?
bob, grah, pulnozurnesti hrani,ruba, fustuci, meso

Koi moje da strada ot lipsata na vitamina?
Akoholicite, hora koito iadat bedna/ednoobrana/ne bogata na vitamini i veshtestva hrana.

Po kolko triabva da se vzima?
Uchenite ne sa ustanovili absoliutno....no spored edno izsledvane zdravite hora/sus zdravi organizmi/ konsumirat poveche ot 9 mg na den. Kolichestvoto ot 20–25 mg v miltivitaminnite suplementi e poveche ot dostatuchno.

Ima li opasnost ot predozirane?
Vitamin B1 ne e toksichen dori i v mnogo goliamo kolichestvo.

Vitamin B1 deistva ruka za ruka s vitamin B2 and B3. Zatova se preporucva vitamin B1 da se vzima kato chast ot B-komplex ili drugi multivitaminni suplementi.


GrAvItY iS a BiTcH, sO dO I!

Редактирано от BuHeTy на 18.04.02 10:42.



Тема Re: Vitamin B12нови [re: BuHeTy]  
Автор Troika (божествена)
Публикувано18.04.02 12:33



Работата не е толкова проста и дори учените спорят по този въпрос, защото витамина В12 е ключов откъм гледна точка на теориите за месоядството и вегетариянството. Ще предложа едно обяснение: щом го няма в растенията, как тогава го има в тревопасните животни? Обяснението е, че го произвеждат бактерии, кото естествено се намират в организмите на животните (вкл. човека). Затова може да се намери в мюслите, киселото мляко и във всеки зеленчуков продукт където има бактерии или в животински продукт. Интересното е, че при изследвания на един и същ продукт в единият случай може да има наличие на витамин, а в друг не, и затова няма ясна концепция какво става всъщност с тоя В12.



Тема Re: Vitamin B12нови [re: puredew]  
АвторДиeтичeн (Нерегистриран)
Публикувано18.04.02 12:43



Това за морковите и зехтина нещо страно ми звучи.По скоро си мисля че се слага някаква мазнина за да могат по дълго да седят в корема и по-бавно да се усвояват от организма .Нещо на принципа на яденето на масло някакъв вид и пиенето после:)))))))



Тема Re: Vitamin B12нови [re: Cherniq]  
Автор puredew (непознат)
Публикувано18.04.02 23:42



абе, шматко...как ядките не съдържат витамин Б12,бе?!
Те са толкова полезна храна и точно в тях се съдържат много витамини от Б групата.



Тема Re: Vitamin B12нови [re: Troika]  
Автор puredew (непознат)
Публикувано18.04.02 23:45



на вегетарианците точно заради това, че не ядат месо съответно не приемат толкова белтъчини и поради необходимостта от витамини от Б групата, им се препоръчва да ядат повече ядки.



Тема Re: Vitamin B1нови [re: BuHeTy]  
Автор puredew (непознат)
Публикувано18.04.02 23:54



Абе, аз знам, че освен витамин С, с който няма начин чоек да се предозира, тъй като ако е в по-големи количества в организма, той се изхвърля в урината, потта ... Но не знам да има друг такъв витамин. Всички други приети в по-големи количества въобще не са безвредни - най-малкото, което може да ти се случи е да почне да ти се бели кожата, ноктите да станат чупливи, както и косата... да не говорим, че има и доста по-тежки случаи. Така, че въобще не трябва да се прекалява с тях. Прекаляването трудно може да стане по естествен път- трябва да пиеш по цял ден моркови например, но ако се вземат под формата на таблетки е доста лесно да злоупотребиш. Така че мислете!



Тема Re:нови [re: BuHeTy]  
Автор Cherniq (taliban)
Публикувано19.04.02 01:29



Хихии....кати си дойдеш в БГ ще видиш колко много неща вече сами си сдйеламе. Има всекви чуждестранни буклуци - мюслита, но вече има и доста български



Тема Re: Vitamin B12нови [re: puredew]  
Автор Cherniq (taliban)
Публикувано19.04.02 01:30



Хахаа.......тва не го знаех Значи в ядките бил витамина



Тема Re: Vitamin B12нови [re: BuHeTy]  
Автор galopante (неопознат)
Публикувано19.04.02 09:15



kakvo e "musli"?





Тема Re: Vitamin B12нови [re: galopante]  
Автор Cherniq (taliban)
Публикувано20.04.02 01:10



Новото име на овесените ядки. Смес от овесени ядки, стафиди, бадеми и подобни неща. Слагаш го в кисело млеко и го ядеш и ти става вкусно



Тема Re: Vitamin B12нови [re: Cherniq]  
Автор Lukcheto (OgnIvOtO)
Публикувано20.04.02 01:57



Ima i edin drug vid deto sa carevichni hrupkavi nehsta, ili moje i da ne sa carevichni, vsushtnost ima adski mnogo raznovindosti!!! V USA, obiknovenno ima edin ogromen shtand deto moje da se nameriat vsiakakvi raznovidnosti... Ovesenite iadki ne sa ot nai-populiarnite!!!!!!!

Less is more.


Тема Re: Vitamin B12нови [re: Lukcheto]  
Автор Cherniq (taliban)
Публикувано20.04.02 02:04



Корн флейкс.........
Май нещо обърка тоя път........



Тема Re: Vitamin B12нови [re: Cherniq]  
Автор BuHeTy (zLa_VeSHtIcA)
Публикувано20.04.02 03:01



Ne...korn flakes e drugo..Mi sega shte me nakarash da si razrovia "kilera"/na shkafa s miustlitata vikam taka/ i da vidia kakvi sa sustavkite... Iskah da kaja che povecheto miustlita ne sa oveseni iadki, makar che kum smeskata moje da ima i oveseni iadki!

GrAvItY iS a BiTcH, sO dO I!


Тема Re: Vitamin B12нови [re: BuHeTy]  
Автор Cherniq (taliban)
Публикувано20.04.02 03:06



Знам го кво е корнфлейкса. Той ми е любим. Единствено с него мога да приемам прясно мляко В БГ мюслито е съставено предимно от овесени ядки



Тема Heheheeeeeeee...vij tova!нови [re: Cherniq]  
Автор BuHeTy (zLa_VeSHtIcA)
Публикувано22.04.02 08:39



Niakude prochetoh kato signatura: KuPuVAiTe BulGaRskI stOkI. IsKaiTe sI KasOviTe BeleJkI , rabira se razmerut na bukvite e lichno tvorchestvo!Znaesh

GrAvItY iS a BiTcH, sO dO I!


Тема Re: Vitamin B1нови [re: puredew]  
Автор BuHeTy (zLa_VeSHtIcA)
Публикувано22.04.02 08:43



Moje i da si prava, no v statiata pisheshe che ne e toxichen...Statiata e Amerikanska i budi sigurna che ako infoto ne e viarno niakoi otdavna da se e razpishtial i da e vdihnal olelia do nebeto.....
Razbira se az sum na mnenie che ne e hubavo da se zloupotrebiava dori i s nai-poleznite suplementi!

GrAvItY iS a BiTcH, sO dO I!


Тема Re: Vitamin B12нови [re: puredew]  
Автор BuHeTy (zLa_VeSHtIcA)
Публикувано22.04.02 08:44



Procheti dobre statiata.... Vitamini ot B grupata DA, no ne i B12!

GrAvItY iS a BiTcH, sO dO I!


Тема Re: Heheheeeeeeee...vij tova!нови [re: BuHeTy]  
Автор Cherniq (taliban)
Публикувано22.04.02 20:50



Хахааа.........яко много нещо. Бих добавил Не се гъзете пред мутрите



Тема Vitamin B12-injekciiнови [re: BuHeTy]  
Автор nia ! (flying devil)
Публикувано24.04.02 17:56



muskulnite injekcii sa dosta opasni,za6toto mogat da dowedat do bubre4ni krizi pri "redowna" upotreba(towa e ot po4ti li4en opit),no ina4e dawat sta6na sila i izdurzliwost



Тема Re: Vitamin B12-injekciiнови [re: nia !]  
Автор Cherniq (taliban)
Публикувано24.04.02 22:00



Я разкажи малко повече за ефекта когато си си била Б12



Тема Re: Vitamin B12-injekciiнови [re: Cherniq]  
Автор nia ! (flying devil)
Публикувано25.04.02 11:55



става дума за мускулно поставяне на В12(най-често в бедрото),което само по себе си не особено приятно...като цяло ефекта се заключава в по-бавно настъпване на умората в мускулите(казват,4е се снабдяват с кислород по-добре,но аз не мога да си обясня как става точно)...най-добре се изразява действието му при продължително бягане-10-15км и повече(като може да е съчетано с натоварване на ръцете-гребане,хвърляне,катерене..)
понеже организма не може да усвои витамина както при вземане през устата,се получава отлагането му и явно натрупването му в бъбреците...и после...
по-добре не се захващай с тези опити,защото моите си бяха хлапашки изпълнения,по рецепта на дочуто оттук-оттам..



Тема Re: Vitamin B12-injekciiнови [re: nia !]  
Автор Cherniq (taliban)
Публикувано25.04.02 13:12



10х Аз съм чувал, че задържал вода в мускулите и действал чудесно. Колебая се още
В едно списание пишеше, че Б12 бил нестероид със силен анаболен ефект



Тема Re: Vitamin B12-injekciiнови [re: Cherniq]  
Авторl idea si niama (Нерегистриран)
Публикувано25.04.02 14:28



Spomniam si,4e kogato biah skasal muskulni vlakna na bedroto,doktora mi sloji
B12 muskulno to4no v problemnata zona.



Тема Re: Vitamin B12-injekciiнови [re: Cherniq]  
Автор nia ! (flying devil)
Публикувано25.04.02 15:47



аз ще поразпитам още няколко "приятелки" ще ти кажа тяхното мнение и опит по въпроса



Тема B12 ne se "gylta"!!!!нови [re: nia !]  
Автор mistermeth (LUD SAM!)
Публикувано25.04.02 19:42



zashtoto ne se usvoqva oralno
pital sam medici i aptekari i mi obqsniha 4e stomashnite kiselini go razgrajdat i uspqwash da usvoish miniatjurna 4ast ot nego, koqto ne okazwa efekt
edinstveniq na4in e da se injektira

Posetete http://mistermeth.hit.bg - ringtones za vodeshtite marki telefoni !


Тема Re: Vitamin B12-injekciiнови [re: nia !]  
Автор Cherniq (taliban)
Публикувано26.04.02 00:40



ОК
Ще чакам



Тема Re: Vitamin B12-injekciiнови [re: Cherniq]  
Автор mistermeth (LUD SAM!)
Публикувано26.04.02 01:37



kwo she 4ekash be brato:)

Posetete http://mistermeth.hit.bg - ringtones za vodeshtite marki telefoni !


Тема Re: Vitamin B12нови [re: Lukcheto]  
Автор SamoTia (the Drive)
Публикувано26.04.02 01:57



ne sa ot populiarnite kazvash ,a moje bi ti ne jiveesh sred amerikanci,
shtoto moite kolejki samo teh i tehni prozvodni hrupat cel den,
za ovesenite govora .

Az lichno po na moia doktor predpisanie si vsemah Slim Fast ,koito
obache v sluchaia mi ne e za dieta ,a za gainer i to kato se iade zdravo.
Shto go spomenavam li ,zashtoto vsichko koeto se sudurjav nego e
tova VSICHKO ot koeto se nujdae vseki sportist,a tuk sme se samo takivasubrali ,nali ?

It cost me a fortune to clean THAT mess ST


Тема Re: Vitamin B12-injekciiнови [re: mistermeth]  
Автор Cherniq (taliban)
Публикувано27.04.02 01:50



Тръдно ше си дам гъза да стане на решетка. Искам да съм сигурен, че ще има смисъл



Тема стига бе 4ереннови [re: Cherniq]  
Автор mistermeth (LUD SAM!)
Публикувано27.04.02 02:23



да не очакваш от Б12 да просперираш?????
ретаболила има сигурно 20 пъти по-силен ефект

Posetete http://mistermeth.hit.bg - ringtones za vodeshtite marki telefoni !


Тема Re: стига бе 4ереннови [re: mistermeth]  
Автор Cherniq (taliban)
Публикувано27.04.02 02:29



Футболистите праскали Б12.......борците също....явно всички го праскат това. Не очаквам да е нещо невероятно ефективно, но питам хората кво знаят. Явно все пак има някакъв ефект и мен ме интересува размера му
Заеби ги ти ретаболилите и подобните щуротии



Тема Re: стига бе 4ереннови [re: Cherniq]  
Автор Jacket (Soulsick)
Публикувано05.05.02 18:15



Значи само с б12 няма да стане номера. По принцип има анаболен ефект, тъй като помага при синтезирането на белтъците (както и стероидите, но го прави по малко по-различе начин). Ако се комбинира с други препарати подсилва ефекта им, но говоря за стероидни препарати. Дава много бързи резултати. Ако го биеш час-два преди тренировка 100% ше го усетиш.
По-нагоре някой се беше изходил, че витамин Ц бил безвреден и в огромни количества. Да, ама не...вярно е, изхвърля се с урината и потта, ама я помисли малко, за да се изхвърли първо откъде минава...черния дроб, изобщо всеки витамин в големи количества затруднява черния дроб, кой повече, кой по-малко.
Още един съвет. Зарежете мюслито. Купувайте си чисти овесени ядки. В мюслито обикновено има различни сушени плодове, които обаче като престоят малко се окисляват и могат да бъдат и много вредни. Овесените ядки обикновено ги ям за закуска, по около 200 грама. За разнообразие ги правя по различен начин. Някой път със стафиди, но без други сушеняци. Друг път ги правя солени и с масло...абе въпрос на вкус. Могат да се консумират и през останалата част от деня, но за вечеря не са добра идея, тъй като имат малко въглехидратки и нали се сещате каде ще идат по време на сън. Та Б12 се съдържа точно в тях. Никакви "животински екстракти" няма в гадните мюслита.
Освен в овесените ядки Б12 има и в соята (още един фактор да я наричат заместител на месото). Та тука сигурно ще ми кажете че не се продават хубави овесени ядки. Не е така. Има едни на "Фамилия Никола" (Не правя реклама), та моят съвет е да си купувате от тях, останалите са боклуци. Също така има нормални и фини. Фините стават на каша и не са ми много вкусни, но някой може да предпочита тях, пак въпрос на вкус.



Тема Re: стига бе 4ереннови [re: Jacket]  
Автор Cherniq (ranen taliban)
Публикувано05.05.02 18:29



засега не съм решил да взимам стероидни препарати
значи и от Б12 няма смисъл



Тема Re: стига бе 4ереннови [re: Cherniq]  
Автор Jacket (Soulsick)
Публикувано05.05.02 19:48



Евала ти праим



Тема Re: Vitamin B12нови [re: BuHeTy]  
Автор Jacket (Soulsick)
Публикувано05.05.02 19:53



Между другото повечкото витамин Ц изчерпва запасите от витамин Б12.



Тема Re: Heheheeeeeeee...vij tova!нови [re: Cherniq]  
Автор eлия ()
Публикувано08.05.02 12:13



Ми то само мутрите искат да им се гъзят... човек решил ли е да се нагъзи...ще си търси пред кой и ще си намери... не е ли решил... трудно ще го нагъзят...



Тема Re: Heheheeeeeeee...vij tova!нови [re: eлия]  
Автор Cherniq (ranen taliban)
Публикувано08.05.02 21:46



mudro prozrenie



Тема Re: Vitamin B12нови [re: BuHeTy]  
АвторLub (Нерегистриран)
Публикувано13.05.02 19:46



Super si:)!




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.