Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:08 26.06.24 
Спорт
   >> Аеробика и фитнес
Всички теми * *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | >> (покажи всички)
Тема И аз да кажа нещо....нови  
Автор бyбoлeчka (буболечкова)
Публикувано10.04.02 15:55



Тука гледам много хора искат съвети, попрочетох повечето неща. И като че ли не е нужно и аз да питам въпроси, вече зададени и с отговори, ама по-скоро го пиша един вид 'да си излея душата' :-)
Значи много пъти започвам да ходя на зала. Преди години - 5-6, бях редовна. Сега - ту ходя известно време, ту спирам. Но това мое ходене, даже и да е редовно е неефективно. В нашите зали ( 2 броя са в града, където живея) няма инструктор. То не са и специално направени зали, ами и 2те са в санаториум. Има там едни лелички, медицински персонал, но те си гледат пациентите, които ходят по малко в залата за възстановяване. Заличката не е лоша, ама е много малка, и с повече от 3 души вътре става навалица . Работи само от 16-18 ч. ! А аз по това време не мога да ходя или ако да - рядко. И като отида какво правя ? - на този уред малко, на другия също...на третия...хаотична работа. Без никаква програма... Няма там кой да питам...да знам, че правя нещо. Та....не знам точно какво и по колко да правя? :( Иначе у дома си играя гимнастика, коремни преси..но нали това не е достатъчно. Ходя да бягам по плажа, обаче на 10-тата минута, че и по-рано изплезвам езика, не мога да издържам на бягане.
Сега отварят друга зала ( и пак в един рехабилитационен център), ама каквато и да е, ще ходя, поне работното и време ще е нормално !
Та сега внимателно ще прочета всички съвети тука и дано да са ми от полза...такива, които мисля, че се отнасят и за мен.
За какво го написах всичко това....Ами - стискайте ми палци, пожелайте ми успех!!! :-))) ....дано да намирам време, защото и това ми проблем. И като махна 4-те излишни килограма ще се похваля , ама не само да ги махна, ами и да не ги взимам после обратно пак.




Тема Re: И аз да кажа нещо....нови [re: бyбoлeчka]  
Автор Cherniq (taliban)
Публикувано10.04.02 16:09



Стискам ти палци
Да беше казала какви уреди има в залата. Относно тичането какво да ти кажа.....казвал съм го, но пак ще кажа, че навремето въобще нямах издръжливост. Първия път като отидох на стадиона направих една обиколка и нещо(значи някъде към 500-600м) и умрях направо Мислех, че никога няма да мога тичам повече. Потепенно влезнах в много добра форма. Сега сигурно мога и повече от час да тичам без прекъсване. Просто не се отчайвай. Нищо не става изведнъж. Бавно и постепенно.....



Тема успех буболе4е:)нови [re: бyбoлeчka]  
Автор SunFlower (нерегистрирани)
Публикувано10.04.02 17:00



Не се притеснявай, разбирам те и знам какво е обективните обстоятелства да те скапват! Пове4ето имат проблеми от този сорт...в смисъл работим..цял ден ни трошат нервите...после не ти е до зала, ама поне се разтоварваш там и после се 4увстваш добре а и тялото ти се отплаща...Така, 4е не се ядосвай такива спънки ще имаш винаги.
Понякога 4ак ме избива на смях...вси4ко ми е ок ама залата толкова пълна 4е не се диша вътре...и кво??? Или пък пряко сили се се решил да спортуваш и шефа ти решава да те задържи още един 4ас...хаха ми какво да ти кажа...слу4ват се тия неща...да не говорим здравето като ти играе номера или месе4ния цикъл!
Така, 4е не ги мисли тези неща...мисли, 4е е по-добре да тренираш нещо отколкото да висиш в някое бар4е, да дишаш цигарен дим и да слушаш поредните интриги или простотии на "приятелките".
Успех от мен :))) с каквото мога ще съм полезна!!!
И за килограмите не се притеснявай, нищо не са 4ри килограма...ще ги свалиш...
Само не бързай..4удеса за 3 дена не стават...а тяло се моделира бавно....много даже...но е приятно после като се гледаш гола:))) и виждаш ве4е оформени мускули и виждаш труда си.


Редактирано от SunFlower на 10.04.02 17:02.



Тема Re: И аз да кажа нещо....нови [re: Cherniq]  
Автор бyбoлeчka (буболечкова)
Публикувано10.04.02 18:20



За тичането наистина бавничко ще стане...от колко време се пробвам и не свиквам ...
Олее, а има един мъж от тука, към 40 год. е някъде там, ... от няколко години го гледам, абсолютно всеки ден бяга, тръгва от не знам къде си, през плажа, и после из града...Големи разстояния, Браво на него.
В залата какво има...Значи една бягаща пътечка(дето нещо не бяга много)...2 степера ( единия не действа ), лежанка, лостове; друга такава за коремни преси, 2 велоергометъра ( пак на единия му има нещо + това седалката не може да се сваля, а права не мога да "карам" , хих ); не знам как се казва този уред, с който все едно гребеш..да кажем лодка :-) И основното е 1 гладиатор, комбиниран (и на него не знам как му е "научното" именце, сега гледам един сайт с уреди, викам да не се изложа,да го напиша както трябва, ама същото точно го няма...но се сещаш какво е, нали :-/ И затова казвам повече от 3-4 души не става да са там. Ако аз искам нещо за краката на гладиатора...и бам - някой седнал от другата страна за ръцете...
А, да - има и гирички: розови, зелени и жълти



Тема Re: успех буболе4е:)нови [re: SunFlower]  
Автор бyбoлeчka (буболечкова)
Публикувано10.04.02 18:31



Благодаря за подкрепата
Решила съм наистина вече, че е крайно време да съм по-упорита и малкото свободно време да не ми е оправдание...просто трябва да го намирам това време...няма начин :-) Само не знам лятото как ще стане, но нищо....




Тема Успех буболече...нови [re: бyбoлeчka]  
Автор eлия ()
Публикувано10.04.02 18:54



Добре дошла в Клубчето...
Знаеш ли... остани... то не е само въпроса да се отговори на твое питане... ако си тук по-дълго време нещата започват да не изглеждат объркани и сложни... стават и все по-разбираеми.. с времето се натрупват и наместват и ще започнеш да задаваш онези конкретни и точни въпроси, които ще са ти нужни на теб...
А и то да ти кажа... доста неща са много спорни и се променят... ползата е че така дискутирайки всички се развиваме...
Въпроса не е толкова до килограмите... колкото наистина както ти каза Слънчевото Цвете в здравето, красотата и самочувствието...
За да те окуража искам да ти кажа... че когато си начинаеща, каквото и да правиш... както и да го правиш - развитие и ефект има... Докато започнеш да се нуждаеш от програми... ще си понавлезнала в нещата...
Добре дошла



Тема Re: Успех буболече...нови [re: eлия]  
Автор бyбoлeчka (буболечкова)
Публикувано10.04.02 19:00



Благодаря.
Мисля да поостана тука наистина



Тема Re: Успех буболече...нови [re: бyбoлeчka]  
Автор eлия ()
Публикувано10.04.02 23:05



Радвам се... и пиши понякога... ок :-))



Тема Re: И аз да кажа нещо....нови [re: бyбoлeчka]  
Автор Cherniq (taliban)
Публикувано11.04.02 02:58



Почни тичането със съвсем бавно темпо. Лека полека ще свикнеш.
Заличката верно е бедничка. В такъв случай изобретателността е на ход
За тоя гладиатор не се сещам какво точно имаш предвид. В залите дет съм ходил не съм виждал такава машина



Тема Re:И аз да кажа нещо....нови [re: бyбoлeчka]  
АвторMima (Нерегистриран)
Публикувано11.04.02 12:41



Все едно описваш залата, в която и аз ходя при положение, че липсва друга!
Няма кого да питаш и сам трябва да се оправяш.
Аз също трябва да сваля някой и друг килограм и то на определено място и въз основа на прочетеното в момента изпълнявам следната програма:
20 мин. велоергометър на степен 2-3, 38км/ч
10 мин. степер/може и без него ама ми помага да си почина от първото/
бедрени сгъвания и разгъвания -по 3-4 серии по 40 с тежест 9 кг
на гладиатора- три серии по 10 от три вида упражнения за рамене и гърди /и аз не им знам "научните" имена/
опъване на лоста зад врата, изблъскване като при лицеви опори и събиране на ръцете пред лице свити
три серии по 30 коремни преси на лежанка и повдигане на краката от лег
Правех и 15 мин на "бягащата" пътечка, но от известно време се отказах, защото определено не ми е приятно и ми се схващат краката отзад над глезена.
Много по-приятно е да си тичаш в парка и така и правя.Бягам по 4км за около 25-30 мин. три пъти в седмицата.
Само че ако отида веднага след фитнеса в парка си провалям бягането, защото съм принудена да спра по средата от болка в подребрието.
Сигурно гореописаната програма е голяма глупост и бих била много благодарна, ако няой от спецовете тук ми посочи грешките.





Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | >> (покажи всички)
Всички теми**Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.