Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:40 04.07.24 
Спорт
   >> Аеробика и фитнес
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
Тема pak azнови  
Автор Raynna ((femme))
Публикувано11.04.02 06:36



Zdraveite otnovo!
Elia, blagodaria za podrobnite otgovori, kakto vinagi. Blagodaria i na Fast taker, i na Chernia, i na 9-tata glava. Dano ne izpusnah niakogo.
A sega s nov vupros. Sle dvsichko izcheteo po vuprosa, vse oshte ne mi e iasno edno neshto. Ot pluvane slabee li se? Teoriata na brat mi, zapalen bodybilder, e che ot pluvaneto ti "omekvali muskulite" i vuobshte toi ne go pratikuva, makar che go obicha, shtoto neshto se chuvstvam posle "razlozhen." Razbira se, priznava che ot pluvaneto chovek dobiva hubava stoika, razviva beli drobove i gruden kosh, no ne go mnogo-mnogo tachi kato sport za otslabvane , a puk za orelefiavane dori go klasificira kato protivopokazen.
Tui kato toi v momenta mi e osnoven konsultant po proekt otslabvane makar i prezokeanski, dosta razchitam na negovote e-maili. No poniakoga svedeniata ottuk si protivorechat s negovite. Toi mi kazva che e dobre da pravia po 40-50 minuti aerobna deinost na den, plus samo 20 maximum silova chast. Toi me zapali i po tichaneto, do stepen che ot dnes dori si imam veche novi maratonki i si gi probvah s kef:)
Da se vurna na vuprosa. Kakvo mislite vie po vuprosa za pluvaneto?

Iskreno,
Raynna


Тема Re: pak azнови [re: Raynna]  
Автор Raynna ((femme))
Публикувано11.04.02 06:41




Kak moga da slozha tuk snimka, che da se pokazha kak se potia na steppera?

Редактирано от Raynna на 11.04.02 06:42.



Тема Re: pak azнови [re: Raynna]  
Автор Fast Taker ()
Публикувано11.04.02 07:29



Благодаря че си ме споменала и мен ...
ще се опитам да намеря от някъде малко по обективна информация и ще я постна тук ...



Тема Re: pak azнови [re: Raynna]  
Автор бyбoлeчka (буболечкова)
Публикувано11.04.02 10:20



Аз изобщо не съм компетентна, но мисля че няма как да се "отпуснат" мускулите при плуване....а напротив. Но не знам всъщност. Само знам,че след плуване се чувствам страхотно добре. Макар, че както и при бягането не издържам въобще много, но на почивки и става. А + това аз си плувам някакъв никакъв стил, ама няма значение де...
Сега нямам никакво време да ходя на басейн, но лятото ... Плажът е точно отреща ( сега го гледам през прозореца даже ) и вечер след работа често ходя ( през деня ппочти няма кога, ех това време..). Колкото и да съм изморена...след това съм направо като нова.
Така, че плувай Но другите ще ти кажат дали се отслабва, аз не знам.



Тема Re: pak azнови [re: Raynna]  
Автор Гeвpek (д-р на вс.науки)
Публикувано11.04.02 11:11



Първо слагаш снимката (файла) някъде в Интернет, после копираш (може от properties на файла - нещо, което завършва на gij, jpg) линка към него и го пействаш тук по сл. начин: пишеш (буз кавичките и обикновените скоби) "[image](...пействан линк)[/image]".

Gevrek



Тема Re: pak az [re: Raynna]  
Авторlure (Нерегистриран)
Публикувано11.04.02 11:39



abe ot vsiakkakyv neprivichen vid dvijenie se otslabva. i.e. ako ne si pluvala ot mnogo vreme i propluvash shte ima takyv efekt. i to dosta po silen spored men ot pri tichaneto(e,zavisi kak pluvash de) osven ova pri pluvaneto se natovarvat mnogo poveche muskulni grupi ot pri tichaneto . tova za otpuskaneto spored men ne e viarno-prosto pri pluvaneto se razvivat po "gladka" na vid muskulatura -sravni muskulite na begachi i na pluvci. pyrvite sa po jilesti. edinstvenia negativen efekt ot pluvaneto koito se seshtam e che ako mnogo usileno go trenirash i posle spresh drastichno se uvelichavat kilogramite:)). btw kolkoto po raznoobrazen tip dvijenia izpulniavash tolkova po mnogostranen efekt shte imash .



Тема Re: pak azнови [re: Raynna]  
Автор 9-rлaвaтa лaмя (Нерегистриран)
Публикувано11.04.02 14:28



И аз мерси, че си споменала 9-та ми глава. Тя ми е най-умната
Плуването си е просто аеробна дейност като тичането, нищо повече. Е има си своите специфични особености но си остава аеробна дейност и толкова. Специално като сравнение с тичането е по-натоварващо но това зависи и от стила на плуване. Така, че може да се каже, че е дори по-подходящо за отслабване от джогинга.



Тема Плуването...нови [re: Raynna]  
Автор eлия ()
Публикувано11.04.02 21:11



Отговарям ти без да чета другите... после ще ги видя... значи... не знам дали се слабее от плуването... но не познавам дебела плувкиня... има пълнички плуващи обаче... Но плуването е аеробна дейност, и като такава за нея важат основните неща казани за другите аеробни дейности... тичане, аеробика, колоездене и така нататък...
В плуването обаче участват голям брой мускулни групи, а и натоварването е по-голямо поради по-голямото съпротивление на водата. Освен това водата ти прави и воден масаж, което е супер за кожата.... Сега... брат ти много правилно избягва плуването като билдер... Аеробната деност и особено плуването издължава мускулатурата и и придава овал, а не релеф... билдера търси изпъкнала топка на мускула... и изразени жили, мускулни връзки... абе търси се явно изразен ефект...
Ти билдерка ли ще ставаш? Ако да... избягвай плуването както казва брат ти за да ти се запази съкратеността на мускулите и да стои по-голям визуално обемът им.
Брат ти е билдер... съмнява ме дълбоко да има познания относно отслабването... виж може да ти каже как да се топят мазнини и как да се превръщат в мускули... но това ще е валидно за билдери а не за фитнеса и не за отслабване дупето или коремчето на жена... най-малкото поради различна структура и различни цели... Той говори за кратка силова част, понеже като билдер той има за цел нарастване на масата и релефа и тренировките му са с кратки серии на максимални тежести.
Та да се върна и аз на въпроса... плувай много... ама много... но не да се плискаш и рееш по гръб... аз влизам в басейна и правя дължини... просто дължини до отмаляване... после почивка и пак дължини... почивка и пак дължини... после си отивам... това е.



Тема Re: pak azнови [re: бyбoлeчka]  
Автор eлия ()
Публикувано11.04.02 21:15



Бубе... да ти кажа... всяко движение носи натоварване и гори калории... всяко бездействие оставя неизразходвани калории, които ако не се изгорят се преобразуват в мазнини и се натрупват... мдааам :-)



Тема Re: pak azнови [re: lure]  
Автор eлия ()
Публикувано11.04.02 21:17



Точно казано




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.