Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 09:41 24.06.24 
Професионални
   >> Реклама
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Защо тв рекламите трябва да са тъпи?нови  
Автор Orнeдишaщ (змей)
Публикувано15.02.08 08:34



Скоро спорих по тоя въпрос. Опонентът ми твърдеше, че било въпрос на случайност или мода, просто тъй повлякло крак, да са тъпи. Иначе не било задължително. Аз пък твърдях, че вероятно има някаква теория, според която от тъпата реклама по някакви неясни (за мен) причини се очаква да има по-силно психологическо въздействие. Аргументът ми беше, че подобна дейност, която е скъпа и от която се очакват печалби, надали се ръководи от случайности или мода.

Вие какво мислите?



Тема Re: Защо тв рекламите трябва да са тъпи?нови [re: Orнeдишaщ]  
Автор Cлapтибapтфacт (магратеанец)
Публикувано15.02.08 10:45



Може би има нещо като мода тъпото да се харесва. Примери много - Бийвъс и Бътхед, "черна" "музика", селски бани, да имаш 5 думи в речника си е куул, имаш френдове, да казваш уъ вместо лъ, и т. н. и т.н.

Също да пазаруваш в несвяст по Коледа и да наричаш този празник дядо.

Не смотри на часы
Наше время еще не вышло
А в саду расцветают вишни
Утром влажные от росы

Редактирано от Cлapтибapтфacт на 15.02.08 10:46.



Тема Re: Защо тв рекламите трябва да са тъпи?нови [re: Orнeдишaщ]  
Автор vens (малко странен)
Публикувано15.02.08 17:48



Аз все си мисля, че голяма част от тъпите реклами всъщност за замислени като страшно умни и оригинални такива, обаче творческата немощ на авторите им (често неосъзнавана от самите тях) води до продукцията на подобни л**на...

Друг въпрос са рекламите, които просто са насочени към коренно различна таргет-група и не ти въздействат. Пример - рекламите на Спрайт.

Третият вариант е: с малко бюджет - реклама. Ще съберем сега малка сумичка и ще я дадем на една агенцийка да спретне нещо по-йовтинко. После ще посъберем още мъничко и ще си платим за няколко дена излъчване. После ще изчезнем от ефира за неопределено време и като посъберем пак - пак ще си купим малко излъчвания. Пример - Калорекс с отслабващия так.



Тема Re: Защо тв рекламите трябва да са тъпи? [re: vens]  
Автор нaблюдaвaщ ()
Публикувано16.02.08 10:01



Рекламите трябва да привличат вниманието. Те въздействат на тъпаците именно защото са тъпи реклами. Те привличат и вниманието на умните защото тях тъпотата по принцип ги дразни. Като резултат ефекта е налице - привлечено е вниманието и на две противоположности хора.

Тъпата реклама е и удобна.
Повечето от рекламите в България в момента са нелоялни. Когато обаче една реклама е откровено и тъпо преувеличена се смята, че нормалния човек ще възприеме тъпото преувеличение и следователно рекламата не следва да се счита за нелоялна. Ама май нормалните хора са малко и останалите масово се хващат на въдиците.





Тема Re: Защо тв рекламите трябва да са тъпи?нови [re: Orнeдишaщ]  
Автор Prof.McGonagull (Røvsparker)
Публикувано29.02.08 15:48



За6тото тези, които ги правят смятат, 4е и таргет групата е такава... и 4есто се оказват прави.





Тема Re: Защо тв рекламите трябва да са тъпи?нови [re: Prof.McGonagull]  
Автор Bидa ()
Публикувано01.03.08 16:08



Абе, вий какви сте тука, които пишете!? Професионолно ли се занимавате с реклама или сте лаици, защото ме шокирате с елементарните си разсъждения.
Я ,почетете малко невро- лингвистично програмиране за да ви станат ясни някои неща за рекламата.
Извинявам се , но влизам тук да потърся нещо смислено ,а намирам само безсмислици!

Редактирано от Bидa на 01.03.08 16:09.



Тема Re: Защо тв рекламите трябва да са тъпи?нови [re: Bидa]  
Автор нaблюдaвaщ ()
Публикувано02.03.08 10:00



Че дай професионален отговор по темата.

Ще ни е интересно какво казва НЛП.





Тема Re: Защо тв рекламите трябва да са тъпи?нови [re: Orнeдишaщ]  
АвторПporнocтиk (Нерегистриран)
Публикувано02.03.08 22:27



Теорията не е `някаква` просто.
Тъпата реклама работи - сега не ми се пишат аргументи - ужасно дълго би станало.

Най кратко - минимализира се ефекта на `образа вампир` /този, който е работил задълбочено знае за какво говоря/.

Рекламите трябва да са тъпи и точка !

п.п. Точно в това е изкуството ... въобще не е толкова просто да се създаде истински тъпа реклама.



Тема Re: Защо тв рекламите трябва да са тъпи?нови [re: Пporнocтиk]  
Авторvainamoinen (Нерегистриран)
Публикувано07.03.08 11:50



о да разбира се

тъпата реклама работи срещу себе си

а тъпите "криейтиви" стигат само до там че "рекламата трябва да привлича внимание"

правилно деца така е!

но освен да привлича внимание в следващия урок трябва да научите, че
трябва да привлича клиенти - не да ги отблъсква!

съвършен факт е че тъпите реклами привличат вниманието - да!
привличат го и създават силна антипатия към продукта който рекламират!



Тема Re: Защо тв рекламите трябва да са тъпи?нови [re: vainamoinen]  
Автор vens (малко странен)
Публикувано07.03.08 13:08



Мога само да се съглася. Сигурно има някакъв мно-о-ого скрит смисъл, ясен само на Посветените.
И макар, че аз сам по себе си не мога да съм представителна извадка, знам че никога няма да пробвам продуктите на определени производители. Може и да са хубави - не знам, ама си карам с конкурентните им и ми е добре. Защото не ми харесва отношението към зрителя-клиент, налаганите идеи, както и просто не понасям тиражираната творческа осирация



Ма знаеш ли - като гледам как се е отъпотил народа, може пък таргета точно такива простотии да харесва. Хак да им е




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.