Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:26 23.06.24 
Професионални
   >> Реклама
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема Искам да запитам защо?нови  
Автор Prof.McGonagull (Jeg elsker HHL)
Публикувано02.06.06 18:47



И преди съм повдигала този въпрос, но този път ми се ще да се задълбоча.
Става дума за следното:

Защо в германските реклами (например) германците изобразяват себе си като културни хора, т.е. за средната класа, към която нормално са ориентирани повечето реклами, са изработени клипове с хора, излъчващи финес и елегантност.

А когато става дума за средностатистическите българи - рекламите изобилстват от шумни наздравици, потури и калпаци, чукане на халби с бира и животински звуци (само оригвания и пръдни липсват!), да не говорим за актьорите, които колкото по-тъпо изглеждат и се държат, толкова по-предпочитани са от рекламиращите компании.

Това ли е образът ни???!! На простаци?!!! На глупаци??!

Извините ме, ако ви се струва, че преекспонирам - все пак този клуб се посещава от интелигентни хора, които не бих искала да обидя, но въпреки това заявявам: избягвам да купувам или ползвам продукти, рекламата на които унижава личното ми достойнство. Т.е. не смятам себе си за таргет на подобни реклами... и имам много приятели, които също поддържат това мнение.



Тема Re: Искам да запитам защо?нови [re: Prof.McGonagull]  
Автор vens (малко странен)
Публикувано02.06.06 18:58



Първо - споделям виждането ти за простащината.
Ама освен такива реклами, има и такива, в които образът ни е достатъчно интелигентен


Факт е, че все-още съществува (да го наречем) чалгазация и за много хора точно това е разбирането за готино прекарване - яденье, пиенье, веселба, р'ииш ли Е, в тая реклама всичко е много преекспонирано - аз отдавна не съм виждал такива веселби с лашкане на халби и провикване "Ха наздраве". Даже и на сватби



Тема Re: Искам да запитам защо?нови [re: Prof.McGonagull]  
АвторBитpиoл (Нерегистриран)
Публикувано02.06.06 22:43



А ти искаш да кажеш, че тоя ГЪЗ дет си го лепнала на страницата не пърди така ли? Или съществото, на което принадлежат тези "РЪЦЕ" хванали гъза, не издава животински звуци?





Тема Re: Искам да запитам защо?нови [re: vens]  
Автор Prof.McGonagull (Jeg elsker HHL)
Публикувано03.06.06 18:42



Да, но въпросът ми е защо се получава така? Компаниите, които изработват тези клипове, ли налагат този образ, или тези, които поръчват, настояват за такива? Не знам ти какво смяташ, но аз мисля, че образът на средния българин трябва да бъде по-изтънчен. Изтънчеността, която се набива (както чалгата), би трябвало да формира античалга съзнание.



Тема Re: Искам да запитам защо?нови [re: Prof.McGonagull]  
Автор Pич (съвсем непознат)
Публикувано04.06.06 09:55



Сама си си отговорила-така е, това се харесва на масата, това се гледа, и най-вече, че рекламодателя желае да се рекламира ТОЧНО по-този начин!
Гледал съм реклами на продукти, предназначени за западния пазар, които са направени прекрасно и реклами на същия продукт, които обаче са за източния блок и са просто..........




4алгата е вирус, който се лекува с JAZZ
В аптеката до вас.

Тема Re: Искам да запитам защо?нови [re: Prof.McGonagull]  
Авторkзл (Нерегистриран)
Публикувано05.06.06 00:37



аз съм виждал повече 'просаци' и 'тъпаци', тоест хора, дето ато седнат на маса и люпат шопска салата с мезе и много ракия, от колкото културни интеигентни хора, които по цял ден четат философски трактати у дома си



Тема Re: Искам да запитам защо?нови [re: Pич]  
Автор vens (малко странен)
Публикувано05.06.06 13:35



Аз пък си мисля, че просто на РА им е инертно мисленето - може би допреди 4-5 години това да е искала масата, ама сега....
Не съм професионалист в телевизионната реклама - изразявам лични наблюдения


В печатната имам повече опит - и там беше трудно и тежко, но все повече клиенти вече надават ухо, като им заговориш за дизайн, таргет и други подобни, за които преди време клиентът всичко отбираше и сам си беше креатив
Обаче радио рекламата е по-зле и от телевизионната. Добре, че рядко слушам радио



Тема Re: Искам да запитам защо?нови [re: Pич]  
Автор Prof.McGonagull (Jeg elsker HHL)
Публикувано06.06.06 18:30



Може би... но тук не е ли вече ролята на професионалиста да го подтикне внимателно, да го настрои, лекичко да формира вкуса му? Много от собствениците на фирми са хора, които хабер си нямат от реклама, и биха се съгласили на някои промени, ако идеята бъде внушена професионално от отговорно лице. Но тук вече въпросът е колко са тези лица, на които им пука...





Тема Re: Искам да запитам защо?нови [re: kзл]  
Автор Prof.McGonagull (Jeg elsker HHL)
Публикувано06.06.06 18:33



Чак пък трактати.

Въпросът е, че едно обществено съзнание може да бъде формирано... все пак аз съм патриот и ми е болно, като гледам как се самоунижаваме.



Тема Re: Искам да запитам защо?нови [re: vens]  
Автор Prof.McGonagull (Jeg elsker HHL)
Публикувано06.06.06 18:35



все повече клиенти вече надават ухо, като им заговориш за дизайн, таргет и други подобни

И аз точно това имах предвид!




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.