Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:56 17.06.24 
Професионални
   >> Реклама
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Тема Re: най-смотаната рекламанови [re: xx]  
Автор Blake (извънземен)
Публикувано05.08.05 13:36



за кабеларките ясно, ма тва го дават по националните телевизии все пак... по едно време нямаше ли качествен контрол?

Just a genius



Тема Re: най-смотаната рекламанови [re: Blake]  
Авторxx (Нерегистриран)
Публикувано05.08.05 14:10



Te и пуканките Попуивър чат-пат ги дават по националните. Какъв качествен контрол? Нали от това живеят телевизийте.



Тема Re: най-смотаната рекламанови [re: roтинaтa]  
Автор Prof.McGonagol (устремена *V*)
Публикувано13.08.05 19:26



Имаше там една банка - аз и семейство, да-да!
Отврат!
Защо винаги представят българина като тъп селянин??!



Тема Re: най-смотаната рекламанови [re: unforgettable]  
Автор Prof.McGonagol (устремена *V*)
Публикувано13.08.05 19:29



А, това ми напомня - ненавиждам ги и аз. И особено - има една българска домакиня с поочукан псевдоинтелектуален вид, подбрана с цел да изглежда народно, дето си потрива кадифените ръчички, щото ползваха не знам какво си! Откъде ги намират такива... или по-скоро - защоооооооооооооо??!

А тази на Ехо Савекс е убийствена! Трепе те и те заравя под земята!

Редактирано от Prof.McGonagol на 13.08.05 19:29.



Тема Re: най-смотаната рекламанови [re: Prof.McGonagol]  
Автор4O4 (Нерегистриран)
Публикувано19.11.05 22:50



vsi4ki bg reklami sa nelepi.



Тема Re: най-смотаната рекламанови [re: Hинa.]  
Автор starwars_fan (непознат )
Публикувано22.11.05 23:47



Spodeljam mnenieto ti, tazi reklama i na men ne mi haresva. No vsa6tnost nai-vagnoto ne6to za edna reklama e da moge da sabudi emotzii v konsumentite. Ponjakoga reklamata pokazva ne6ta koito sa nesavmestimi edno sas drugo-v slu4aja bogatata gena i opakovkata.- tova e s tzel da i obarne6 vnimanie i da ne ja zabravi6- i pri teb e funktzioniralo. Ti dobre si zapomnila spotat.

P.S Sorry no njamam kirilitza na komputara



Тема Re: най-смотаната рекламанови [re: starwars_fan]  
Автор Hинa. ()
Публикувано23.11.05 19:46



Здравей! И честита регистрация

Да, вярно е, че една реклама трябва да събуди емоции, за да бъде запомнена. Но ако тия емоции са отрицателни - не я ли превръщат в антиреклама?

Ще ти дам друг, още по-драстичен пример:
Двама старци, мъж и жена, ама наистина старци – той с патерици, тя трепереща – започват да се тътрят в “надпревара” да се доберат до изпуснатия от внука им пакет с чипс. Бутат се, падат, лазят... и въобще, грозна, тъжна гледка. А накрая като за капак внукът се връща и им взима чипса, преди да са го опитали даже.
Е, да, запомних я тая реклама, но пък тя не породи у мен никакво желание да си купя точно такъв чипс.

Впрочем, ето и още една реклама на чипс – тя е направена в хумористичен план, но все пак:
Един тип, “снимайки” трима наивни младежи, направо ги вкара в някаква пропаст, за да им изяде чипса.
Та чудя се как ли се отразява това на продажбите? Повишава ли ги? А и ми е много любопитно дали и други като мен си казват: “Ей, че гадняр. Претрепа хората заради няколко картофа!”

Допукам, разбира се, и че аз самата не съм в час – в смисъл, че не възприемам рекламите по правилния, по нормалния начин. Че не реагирам адекватно и т.н. Кой знае?

П.П. Ако се сетиш за някоя реклама, която лично на теб ти харесва, кажи коя е. Ще ми бъде интересно



Тема Re: най-смотаната рекламанови [re: Hинa.]  
Автор vens (малко странен)
Публикувано24.11.05 09:05



Абе то и аз имам същите асоциации от тия реклами за чипсовете, ама май това е, защото не сме им таргета. Насочени са към тийнеджърите, на които явно това им се вижда "мноо яко, брато"
По същия начин децата реагират на шарени рекламки, които ти като ги гледаш и си викаш: "Егати колко е дървено и изкуствено, не можаха ли да я направят малко по-интересна тая реклама"

Оня ден обаче ми попадна за пръв път една реклама на "Белана" - правят прощъпулник на едно момиченце и то вместо всички изложени неща си избра тоалетната хартия. Не знам какъв е таргета на тая реклама, ама асоциацията при мен е, че това моминченце като порасне, ще стане голяма дрисла



Тема Детска злоба - КАЙМА "САМИ-М"нови [re: roтинaтa]  
Автор Pич (съвсем непознат)
Публикувано24.11.05 10:31



Спортна ли е злобата в рекламата на каймата на Сами-М, където мило момченце се опитва да достигне безуспешно една висилка, но след като хапва от чудодейната каймица(соева) се превръща в някакво озлобено същество с грозно изкривено лице?
Сценария е свит от рекламата на Нескуик с детето и баскетболния кош, но каква огромна разлика!!!! Питам се не ни ли стига агресията, която ни залива постоянно отвсякъде, та трябваше накрая да ни я набият и от детско лице в реклама??? Кой "гениален" мозък ли е сътворил такъв шедьовър???
Явно на "САМИ-М" им се нрави каймата им да се свързва с изкривено от злоба детско лице. Не бих се учудил ако скоро го видя и по бордове.
Честно казано не съм клиент на соевито-месните продукти на Сами-то и никога няма да им бъда



Тема Re: най-смотаната рекламанови [re: vens]  
Автор Hинa. ()
Публикувано24.11.05 18:44



Еее Това с прощъпулника и тоалетната хартия явно бележи някакъв връх в рекламното “изкуство”! Връх, който дълго няма да бъде покорен от други – въпреки че цели тумби добре оборудвани “рекламисти” са се устремили към него

И като си представим какъв е бил процесът, пътят нагоре… Някой е превъртал в главата си вариант след вариант – а може би и руло след руло? - и ето, в един миг на творчески напън, тя, Голямата идея го е осенила! Споделил я е развълнуван с колегите си, имало е разпалени обсъждания, ентусиазъм. Дошло е и височайшето одобрение. А после: снимачен екип, актьори, дубъл първи, дубъл втори… Пък докато подкарат детенцето, докато го подлъжат да се хване точно за “Белана”-та… Абе, въобще – вдъхновение и усилен, но осмислен, благороден труд!

Как ли не съм го видяла този шедьовър? Сигурно е новичък. Тая вечер обаче ще хвърля котва пред телевизора и ще чакам, дано имам късмет да ми се яви пред очите. И дано не го объркам с някой нелеп сън




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.