Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:02 20.06.24 
Професионални
   >> Реклама
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
Тема Re: Карнобатска мастиканови [re: зpитeл]  
Авторupplands (Нерегистриран)
Публикувано02.05.04 22:14



питах за да разбера нещо в което се съмнявах - което ти потвърди
а то се състои в това че:
- ти не си просто "зрител"(доста плоско от твоя страна да се опитваш да минеш за такъв с такова име)
- ти не си безпристрастен(познаваш хората които са я правили - това е достатъчно за да имаш пристрастия без значение какво е качеството на рекламата)

не разбирам какво би трябвало да означава "голям интелектуален пич" но ако приемаш "чалгата" в рекламата(какъвто е примера с тази реклама) то определено не си нито "голям" нито "интелектуален" нито "пич"



Тема Re: Карнобатска мастиканови [re: upplands]  
Авторзpитeл (Нерегистриран)
Публикувано03.05.04 09:59



Както се сещаш, аз можех да се пиша и "гтногткщж", за да не ти звучи плоско, но как да е.

Работата е там, че влязох тук, за да видя "професионални" мнения (както ми бяха казали) за различни реклами. НО повечето мнения и коментари, които видях бяха от типа "кефи ме - не ме кефи", което не ми звучи мнооого професионално. А конкретно за тая реклама основните коментари показват липса на чувство за хумор и нещо като кулинарен професионализъм - върви ли мастиката с риба.
Прилича повече на клуб на готвача и сервитьора (без да обиждам тия две професии).
Ако това е нивото на професионалния клуб за реклама - мерси!
Най-профи коментара, който получих беше за "застъпването на кадрите" - ами то такова нещо нема бе, брато!...
Айде чао, внимавай да не си настъпиш кадрите!




Тема Re: Карнобатска мастиканови [re: зpитeл]  
Авторupplands (Нерегистриран)
Публикувано03.05.04 14:03



ахааа сега играем великия професионалист дошъл да види как дефинират думичката "реклама" на село?
ама нали беше "зрител"("бе брато" <- специален поздрав)

за "застъпването на кадрите" питай Еснаф-а - недей гърмя така напосоки като подплашен караул
тази реклама е кулинарна - ти на луд ли се правиш?
за марката на камерите и за лещите с които снимаш ли искаш да си говорим тук?
вместо да се фръцкаш си вземи поука и следващия път помисли преди да смесваш два компонента наизуст



Тема Re: Карнобатска мастиканови [re: зpитeл]  
Автор Ecнaф (The Boomer)
Публикувано03.05.04 16:57



В Германия на тва "да си настъпиш кадъра" му викахме - на жаргон - тогава, когато си омазал работата.
Тук в БГ-то му викаме разкадровка.
Може пък да ти хрумне да сравниш дискутирания клип с този на "Шел". Сравнението е като между заснета любителски сватба с "Четири сватби и едно погребение".

А кой бутон и кой плъзгач и кога се натиска - за тия подробности чети хелповете и инструкциите.
ПП: Не мисли, че ще гледам втори път рекламата, за да й правя анализ... Повече време загубих, за да си чатим тука за нещо си. Ако е толкова важно, дай линк към съответния файл и може някой да реши да коментира.

Agent of Change

Редактирано от Ecнaф на 03.05.04 22:06.



Тема Re: Карнобатска мастиканови [re: Ecнaф]  
АвторToдop (Нерегистриран)
Публикувано03.05.04 17:43



Нещо не мога да ви схвана позициите в този форум.
Ако това е форум ориентиран към професионалистите в рекламата, то последното нещо, което тук би трябвало да се обсъжда тук би трябвало да бъде базирано на “харесва ми – не ми харесва – това е тъпо” и т. н.
Не искам да кажа, че и такива мнения нямат място в такъв форум – просто всяко мнение трябва да бъде обосновано, ако има претенцията да бъде професионално. Това което виждам тук е много далеч от всякакъв професионализъм. Във всяка тема се почва едно взаимно оплюване или надплюване или мерене на “професионализма” от типа на по-горе написаните постинги. Коректността и уважението са също много голяма част от професионализма, особено пък когато не знаеш кой стои зад псевдонима във форума.
Или професионалистите не пишат професионалното си мнение или това изобщо не са професионалисти.
И според мен вина за това има модератора, който изглежда го е грижа повече за формата на постингите отколкото за съдържанието им.



Тема Re: Карнобатска мастиканови [re: Toдop]  
Автор HaчkoМодератор (oldskul 4alga)
Публикувано03.05.04 19:33



Хммм... как да се свържа с теб?

~~~~~~~~~~~

~~~~~~~~~~~

Тема Re: Карнобатска мастиканови [re: Haчko]  
Автор Kpъr (влез)
Публикувано03.05.04 19:41



стила на пеене май наистина е oldskull ... във всеки случай е свежо да се чуе нещо толкова архаично като стил на пеене - преоткриване на мода. В този дух може и да се понесат малко визуални неточности - в една бърза реклама кой ти ги гледа...



момиченцето което не харесва рекламата вероятно ще става вегетарианка, по мои наблюдения такъв стил на живот обикновено се съчетава и с непоносимост към телевизията като начин за прекарване на свободното време въобще...

Ако имаш подходящата нагласа, интересните проблеми сами ще те намерят

Тема Re: Карнобатска мастиканови [re: Kpъr]  
Авторupplands (Нерегистриран)
Публикувано03.05.04 20:42



юруш на фалшивите стереотипи

единствените меродавни стереотипи които съществуват са:
-естетично (колкото и широко понятие да е то пак си има граници)
-неестетично (клони към безкрайност)

психолози, философи, изкуствоведи, статистици и маркетингови специалисти си счупват ръцете и краката да правят революции в това или онова
след пушилката накрая всичко пак си идва на мястото - намерен е път който води на някъде
в България продължават "революциите" които отдавна са отминали по други места и пътищата са добре известни - защо българските "революционери" не стъпят първо на пътя(който не е толкова лесен колкото изглежда на пръв поглед) и след това да се огледат за нови и неизследвани области?

май няма по лесно нещо от това да си "пишман-откривател"



Тема Re: Карнобатска мастиканови [re: Haчko]  
Авторrvd (Нерегистриран)
Публикувано05.05.04 10:59



Напълно подкрепям "зрителя" и "Тодор", че мненията в един професионален клуб трябва да са и професионално обосновани.

Освен това обосновките не би трябвало да са само: "харесва ми, защото е естетично" или "не ми харесва, защото е неестетично", а да са доста по-аналитични и базирани на някакви критерии като (изброявам произволно и без да задължавам някого с английските термини): криейтив, съобразеност с таргет групата, реализация, кастинг, стайлинг, монтаж, звук, анимация (ако има) и т.н.

Може би Модератора ще предложи нещо като регламент за обсъжданията?...



Тема Re: Карнобатска мастиканови [re: rvd]  
Авторupplands (Нерегистриран)
Публикувано05.05.04 12:14



безплатни анализи и статистика ли очакваш тук?

напълно не те подкрепям

псевдо-професионалните терминологии и пози няма да скрият никога слабото познаване на художествената естетика




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.