Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 08:41 28.06.24 
Професионални
   >> Реклама
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема как се подбират...нови  
Автор pro_O1 (специален)
Публикувано30.01.03 13:58



така наречените рекламни консултанти или грубо казано, ония нагли копелета които щъкат по улици и апартаменти с торбички в ръка.

аз ли нещо не мога да формулирам исканията си или просто народа предпочита да продава маша-яйцеварка, отколко адекватни продукти?

приемам, че причината е в мен, защото съдейки по процента безработни в страната, сигурно трябва всички те да са с много голямо его, за да не се хванат на такава лесна и ползотворна работа.

може ли някой да ми обясни какви са основите на продуктивното вербуване на хора за дадена кауза? изключваме брейнуоша, защото не съм мормон и всичко което се прави има финансово изражение и за мен и за 'агента'. не искам хората, които ще ме представят да са недодялани, грозни и безумни типове - искам интелигентни и адекватни ЧОВЕЦИ. толкова много ли искам?!

мерси предварително.

|


|

Тема Re: как се подбират...нови [re: pro_O1]  
Автор Blake (извънземен)
Публикувано30.01.03 14:47



kvo shte prodavash be momko???

Just a genius



Тема Re: как се подбират...нови [re: pro_O1]  
Автор Aлиби (желязно)
Публикувано30.01.03 19:04



Не знам какво искаш да продаваш, но ако искаш да ползваш дилъри, трябва да знаеш три неща:

1. DM фирмите работят със стока, която внасят и не са заинтересовани да пласират чужда, защото печалбата им пада с 50% до 70%.
2. Продуктът ти трябва да е евтин - максимум 15 лева, иначе е трудно/не/продаваем по този начин.
3. Сам не можеш да направиш нищо. Системата е гениална, но ако искаш да осъществяваш пласмента си по този начин си приготви едни 5000$ за ноу-хау и ти го давам.



Тема Re: как се подбират...нови [re: Blake]  
Автор pro_O1 (специален)
Публикувано31.01.03 10:30



най-грубо казано - себе си... или продуктите на мисловната си дейност и уменията си... услуги, не стоки...

|


|

Тема Re: как се подбират...нови [re: Aлиби]  
Автор pro_O1 (специален)
Публикувано31.01.03 10:35



не, бе, хора. не говоря за търговийка от тоя род. пак не се изразявам правилно, значи. интересува ме само и единствено как да си намеря представители, рекламни агенти, сейлс агенти или както там ви е удобно да ги наричате. най-простичко казано - хора, които да ми водят клиенти. това с машата беше само косвен пример.

|


|

Тема Re: как се подбират...нови [re: pro_O1]  
АвторStefoni (Нерегистриран)
Публикувано31.01.03 11:00



Нали претендираш че разполагаш с определен умствен багаж - и ако той не се задейства в посока намиране на нови клиенти, не виждам какво ти пречат онези т.н. търговски пътници които просто търсят начин за оцеляване! Но на някои хора все другите са им криви.....



Тема Re: как се подбират...нови [re: Stefoni]  
Автор pro_O1 (специален)
Публикувано31.01.03 18:04



а на други изглежда интелекта им не е на толкова високо ниво, за да знаят че няма всестранно развити личности. аз например куцам в някой области (една от които е търговията) за сметка на други. и именно защото установявам, че явно нещо не правя като хората съм се изтъпанил тук, за да питам кое е то.

както вече казах - това с хм пътниците е само пример. ако ти си един или една или едно или каквото си там от тях, ще ми е интересно да споделиш какво точно те е подтикнало да продаваш подобни абсурдни стоки, вместо някакви други? или за да съм конкретен - защо хората се занимават с такива неща, вместо да работят с мен?

|


|

Тема Да вземеш да си махнеш ...нови [re: pro_O1]  
Автор Xлeбapoв ® ()
Публикувано31.01.03 21:30



... рекламката от подписа, а ? Че да не нарушавам спокойствието на модератора



Тема Трябва ти наистина директен маркетингнови [re: pro_O1]  
Автор Гeнчo BF ()
Публикувано31.01.03 21:42



Но не мулти-левъл продажба на китайски боклуци, а наистина директен маркетинг, за който пишат много книжки и правят сериозни курсове.
Ето как можеш да си го организираш сам:

- Продавай сам поне 2 месеца. Обикаляй възможно повече подходящи клиенти.
- Научи всичко за тях - какво им трябва, от какво се страхуват, от какво се четкат, кой такъв като тебе и с какво ги е излъгал досега, с какво им е свършил работа.
- Направи си списъчета с дежурните въпроси и съответните отговори. Ще ти трябват за агентите.
- Направи си буквално сценарий с различни ситуации с клиента.
- Виж какво от продукта ти впечатлява хората.

- Намери си само 2-3 души потенциални агенти, и им посвети месец да ги нахъсваш. Обясни им хубавите и слабите страни на продукта.
- Светни ги за дежурните въпроси.
- Яж и пий с тях.
- Пътувайте в провинцията заедно.
- Заведи ги по няколко клиента, да видят как продаваш.
- Води ги по престижни места и ги срещай с важни хора.
- Произведи си "офлайн" рекламни материали и им ги набутай в ръцете.
- Разигравай ролеви игри отвреме навреме в началото. За целта сам се обучи в някои от техниките на директния маркетинг. Можеш да хванеш някой заствахователен агент да те светне. Има няколко важни неща, но трябва да се знаят.

....После само гледай да не щипнат с парите от продажбите които ще ти направят :)

Агентът се създава, не се взима наготово. Цептер, Бонжур и прочие знаеш ли как си коткат добрите агенти и какви тренинги им правят? Ако някой агент е вече научен, е малко вероятно да ти дойде на обявата. Той си има хляб в ръцете.

Другият вариант и да си платиш на маркетингов консултант и той да ти свърши цялата хамалогия. Мой приятел преди години така оправи дистрибуцията и маркетинга на един български производител на бельо и гушна добри пари.

PS. В сайта ти излизат прозорци, които не могат да се затварят с кръстче отгоре, явно с цел да ги гледат по-дълго. Аз си ги захлопнах през Task Manager-а, но има хора които ще си развалят мнението за иначе хубавия дизайн, като ги принуждаваш да ти гледат работите.

Редактирано от Гeнчo BF на 31.01.03 21:48.



Тема Лелеее Генааа ...нови [re: Гeнчo BF]  
Автор Xлeбapoв ® ()
Публикувано31.01.03 23:16



... 'ма ти цел даскал се извъди, бе ?




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.