Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 16:14 28.09.24 
Професионални
   >> Реклама
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Тема Колко струва рекламата?нови  
Авторняkoй (Нерегистриран)
Публикувано28.10.02 10:22



Според мен доста и то на гърба на купувача. Примера, който ме наведе на тази светла мисъл бе нашенския "Палав Дядо" Playboy демек
Съвсем случайно днес погледнах, че цената му вече е 5 лева. Това пък се навърза с тъпите му реклами по телевизията. И нали съм техничар и сънувам формули и дроби, веднага направих аритметиката - Playboy+реклана =1 лев повече на бройка или 25% увеличение на цената. Тъй като вече знам колко е акъла на издателите му, се учудих, че не е 10 лв но те явно напредват с бавни стъпки Естествено списанието пак не се купува, така
че спокойно могат и 20 лв да го направят.

Сега бих искал да попитам нещо друго. Българина е скептичен човек. Той също като мен си прави сметката и не му се плаща за реклама, особенно пък на домакински простотии, като прах за пране, циф, миф, дамски превръзки и т.н. неща от които направо ми се драйфа Та същия този българин не ще да плаща рекламата, която производителите щедро набутват в цената. Според моите наблюдения, всяко шумно рекламирано нещо струва по-скъпо от нерекламираното. Та стигнах и до въпроса. Колко % от цената на една стока е реклама? Според мен е редно не повече от 1-2%. Ама май нещата отиват на двуцифрено число. Питам от чисто любопотство



Тема Re: Колко струва рекламата?нови [re: няkoй]  
Автор Aвaтapчe (pow(d)ered user)
Публикувано28.10.02 10:41



ма аз па мноу се чудя... що секи гледа в паничката на другите и прави сметки за неговите пари... а не си напраи сметка как да си пълни джоба достатъчно че да си купува и плейбой и ако ще реклама в прайм тайма... за рождения ден на жена си...

някак тъпо ми се струва...



Тема Re: Колко струва рекламата?нови [re: няkoй]  
Автор boby ()
Публикувано28.10.02 10:51



v u4ebnicite pi6e - to4no 30%. Ako stokata ne se reklamira i struva 10 leva, to pri reklama 6te struva 13%.



Тема Re: Колко струва рекламата?нови [re: boby]  
Авторняkoй (Нерегистриран)
Публикувано28.10.02 11:52



Точно и ясно. Благодаря



Тема Re: Колко струва рекламата?нови [re: Aвaтapчe]  
Авторняkoй (Нерегистриран)
Публикувано28.10.02 11:59



Рекламата на калпаво нещо не го прави по-хубаво, но задължително го прави по-скъпо. Ако има хора, които не си ценят парите това си е тяхна лична работа.

Въпроса не е в 5 лева а пример как едно нещо става по-скъпо от рекламата. И все така напродаваемо. Ето това е тъпо

Ти любезни, какво ще правиш ако отидеш на бензиностанция и видиш, че рекламирания им бензин струва с 20 ст. повече на литър от нерекламирания на съседната? А знаеш, че и двата си идват от Нефтохим на една цена. Или се наричаш Крез?



Тема Re: Колко струва рекламата? [re: няkoй]  
Автор Aвaтapчe (pow(d)ered user)
Публикувано28.10.02 12:59



нем.. не се наричам Крез... но си давам сметка, че тва с което заменихме социализЪма се нарича "пазарна икономика" - и дали е по-добро или е по-лошо... дали е добре приложено или криво разбрано - не е моя работа да разбирам. мойта работа е да си пълня джоба - за да не ме интересува кой как разбира това понятие. мене не ме интересува колко струва плейбой. купувам си го и толкоз. ако не мога да си го позволя - не го купувам... по същата причина не пазарувам на жена си от Макс Мара - а от други магазини. просто това не ми е цел в живота да смятам кой как си смята себестойността - и защо ли - аз просто знам МОЙТА... и си държа на нея.. добра - лоша... моя си е...

Рекламата на калпаво нещо не го прави по-хубаво, но задължително го прави по-скъпо - да прав си ... също така НЕ рекламата на качествено нещо го прави непознато и непродаваемо...
има си компромис - човека по-горе ти каза - 30%... но мисля тва не трябва да интересува никой от нас... или плащаш или не... толкоз.



Тема Re: Колко струва рекламата?нови [re: Aвaтapчe]  
Авторняkoй (Нерегистриран)
Публикувано28.10.02 14:05



Естествено, че който може да си позволи той ще купува. Но фаворизирането на т.нар. пазарна икономика не изключва мисленето. Всеки иска да си напълни джоба но не обича особенно другите да си пълнят джоба за негова сметка.

А що се отнася до неизвестността - ами едно време при социализЪма, имаше ТВ реклама за 10 мин два пъти на седмица. Пък хората пак знаеха къде и какво има. И си правеха сметката.

Освен това наблюдавам от доста време стремежа зрителя да бъде затъпен с някакво настойчиво рекламно послание. И в крайна сметка да си купи въпросната стока ако ще и боклук да е. Тук вече имаше конкурс за тъпи реклами от тоя вид.

Много ми хареса преди време LoveHate, като каза че си купува Персил понеже не го рекламират. Разбираш ме нали?

А ако един ден у нас критерият за покупка на хората стане не главата им а рекламата определено ще си търся друга страна за живеене. Слава Богу, че в България това никога няма да стане. Най-добрата реклама е агенция Клю-Клю Пред нея бледнеят всички радиа и телевизии взети заедно. Освен това е 100% достоверна.

Просто сега се сетих: Рекламата на Dove с ония гъски дето разправят как всеки ден си миели по нещо си докато се престрашат да си измият лицето. Е този сапун няма да го взема дори и без пари да ми го дават Явно води до кретения и олигофренизъм в тежка форма. Лично мнение де Сигурно има хора дето много си го харесват.



Тема Re: Колко струва рекламата?нови [re: няkoй]  
Автор mryncho (Мрънкало...)
Публикувано28.10.02 14:08



С риск да ми се обидиш, нека да формулирам резюмето на отговора си така, "не от всяка върба става свирка"
Сега по същество. Размишленията са ти абсолютно безпочвени и говорят за много неясна представа за икономическите механизми като цяло.
Рекламата, за да използвам нещо привично за техничарското ти ухо сравнение, е "смазочното масло" на икономиката. Един продукт, независимо от своите качества, се нуждае в промоция, в частност от комуникация. Изграждането на продукта отдавна е надраснало неговото съдържание и функционалност. Давам банален пример. Ако ти, като производител, си намерил технология, която ти позволява да произвеждаш продукт със сходни характеристики на твоите конкуренти, но с цена, която е с Х единици по- ниска, то вероятността ти да успееш да задържиш тази си технологична преднина повече от година е на практика никаква. Светът е пълен с безкрайно количество продукти със сходно качество и сравними цени. Единствения начин да успее предлагания от теб продукт е...да комуникира своето присъствие и отличителни черти на купувача.
Разбира се, ти като един трезво мислещ човек никога не си купувал, повлиян от рекламата. Разбира се, трезво преценил и пресметнал, си купил телевизор Sony, музикална уредба Technics, хладилник Ariston, печка и пералня AEG, ядеш продукти на Nestle след изчерпателни проучвания за съотношението цена/качество с други присъстващи на пазара марки, переш с Ariel или Bonux, в зависимост от спектралния анализ на праха... Но може би ти си различен. Ти вероятно си от тези, които съзнателно издирват по пазара обувки от Дупнишкия обувен завод, козметика от Кристиан ди Рома, които се продават с презентации в автобусите на Груп, ракия от казана на дядо на село, която зареждаш веднъж годишно и бензин от бензиностанция ЕТ Гуньо Гъзков в село Долно Уйно.
Разбира се, проблемът за теб остава. Ти смяташ, че рекламата оскъпява продукта. Да, всяка сериозна фирма инвестира между 10 и 30% от своята оперативна печалба в реклама. Също така инвестира и в research & development Както и в проучвания за вкусовете на потребителите. Или в такива за ергономията на продукта. Или в нови технологии, които да направят производството му по ефективно и екологично съобразно. Въпросът не е дали рекламата оскъпява продукта, а какво прави тя. За теб тя лъже, следователно е излишна. Може и да си прав, но това вече не е темата на разговора тук.

Strength And Honor


Тема Re: Колко струва рекламата?нови [re: няkoй]  
Автор mikroni ()
Публикувано28.10.02 14:58



както сам се досещаш може би, хората по времето на социализма знаеха кое къде е и как да го намерят поради простата причина че избор на сходни стоки НЯМАШЕ!... а знаеше къде да го намери защото нищо не се ПРОМЕНЯШЕ!
в този смисъл mryncho е напълно прав, че всичко което ползваш в момента е така благодарение на инфото което постъпва при теб от тв-то...

може би ти се струва

Ако нещо стане както трябва, то е станала голяма грешка. /Мърфи/


Тема Re: Колко струва рекламата?нови [re: mikroni]  
Автор mikroni ()
Публикувано28.10.02 15:05



може би ти се струва грубо спрямо зрителя, но за хората които искат да пласират някой свой продукт, пазарът преставлява джунгла, а рекламата е едно от средствата за оцеляване

Ако нещо стане както трябва, то е станала голяма грешка. /Мърфи/



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.