Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 15:15 27.05.24 
Професионални
   >> Реклама
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
Тема Номинации за "Златната кратуна! !нови  
Автор Xлeбapoв® ()
Публикувано06.05.02 17:28



Първо, напълно подкрепям идеята на Медарко. И второ, обявявам нова класация за "Златната кратуна" - отдавна си я мисля тази идея, но сега ме подсетихте. Предлагам следните категории:

1. най-тъп ТВ клип (родно производство, без адаптациите)
2. най-лоша адаптация (за всички медии)
3. най-тъпа радио реклама
4. най-тъпа реклама в пресата
и
5. специална награда "Златната кратуна" за най-нагло гепната креативна идея (тук ще разчитам на експертната подкрепа на никича)

Ако се съберат достатъчно номинации за класациите обещавам да организирам подобаваща церемония по награждаването. Надявам се само наградените и номинираните да проявят чувство за хумор и да не се сърдят, а неполучилите награди - да не злобеят. Наградите ще бъдат 100% оригинални кратуни. Предлагам заключителната церемония да е догодина по същото време - т.е около или след Гергьовден. Другата подходяща дата е на професионалния празник на всички рекламисти - 1 април !

П.С. Между другото тази вечер чух нещо, дето си заслужава номинация за категория 2. - бебето дето казва "не, не", а voice over-a е "да, да" Разбирам, че оригиналът е гръцки, ама да бяха го махнали изобщо "не"-то. Така е, като се учи български в ИЧС-то - там двойното положително отрицание в българския език не се изучава

Редактирано от Xлeбapoв® на 06.05.02 21:11.



Тема Ми като подкрепяш идеята...нови [re: Xлeбapoв®]  
Автор MeдapkoМодератор (сънчо)
Публикувано06.05.02 18:05



...дай си номинациите, бе човек!



Тема Re: Ми като подкрепяш идеята...нови [re: Meдapko]  
Автор Xлeбapoв® ()
Публикувано06.05.02 21:04



За сега - любима рекламка ми е тая с "първите" неща и оная с "меката топлина" на Пещерска гроздова за ТВ. От пресата моята номинация е "Закачалка за откачалки" на Орбител. Дай си и твоите номинации в другата тема за "кратунките".



Тема По обясними причини мога да дам мнението си само...нови [re: Xлeбapoв®]  
Автор MeдapkoМодератор (сънчо)
Публикувано07.05.02 00:02



...за уеб рекламата.



Тема Re: Номинации за "Златната кратуна! !нови [re: Xлeбapoв®]  
Автор nikicc (groznia)
Публикувано07.05.02 01:01



po tocka 5 - demek gepina reklama moia favorit e Vodka FLIRT.
a po sastata tocka za cialostno tvorcestvo predlagam S&S

Live is short. PLAY MORE


Тема За да има плурализъм на мненията ...нови [re: nikicc]  
Автор Xлeбapoв ® ()
Публикувано07.05.02 07:30



... аз пък предлагам по тази точка билбордовете с връзките за обувки (май GloBul бяха ...)

Никича, като направи страницата ще му дам и илюстрациите по темата.

Между другото забравих горе още една категория - outdoor. Там за мен фаворит за сега за най-добри са кампаниите на Danzka, а за "кратунка" - кампанията на Lavazza.



Тема Re: Номинации за "Златната кратуна! !нови [re: Xлeбapoв®]  
Автор mr. darsy (не-случаен)
Публикувано07.05.02 10:04



Това с бебето е българска реклама, Хлебаров. В една медия има статия за нея и за хората, снимани в нея (а пък майката и бебето са приятели на моята приятелка). Българи.
Не съм обърнал внимание на това какво казва бебето, може и да си прав за това, но ще гледам таз вечер



Тема Re: Номинации за "Златната кратуна! !нови [re: mr. darsy]  
АвторHlebarov (Нерегистриран)
Публикувано07.05.02 10:27



Може и да бъркам (ако е така - поднасям извиненията си на авторите), но се заслушай внимателно в "оригиналния" звук, който върви по-тихо в началото.



Тема Re: Номинациинови [re: Hlebarov]  
Автор Add (surplus)
Публикувано07.05.02 11:28



Хлебаров......., сп. ТЕМА ....така обстойно представя две агенции McCan-Erickson & Бейтс, че.....точно за бебетата иде реч там и за "невероятните" реклами направени от тез агенции!
Та, Хлебаров..как ти се струва заглавието "Бебешката възраст на рекламата"?...земи се замисли /като издател де/ за "...порасналите вече в рекламата" - ще те подкрепя с разни примери от ..други агенции...ДА ДА ДА .
Ааа, сетих се - ся шъ отскоча да си закупя твоето сп. да го прочета...

Add
surplus



Тема Re: За да има плурализъм на мненията ...нови [re: Xлeбapoв ®]  
Автор Aвaтapчe (pow(d)ered user)
Публикувано07.05.02 11:56



Аз нещо нищо не разбрах.......... тука и добри и лоши номинации слагате..
както и да е - то ше се изчисти по-натам...
само да вмъкна Хлебаров... Данзка не е БГ кампания...
пък нали за БГ криейтив идеше реч..




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.