Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 11:38 30.05.24 
Професионални
   >> Реклама
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема добра креатив агенциянови  
Автор Mилko Гeoprиeв (непознат)
Публикувано10.05.01 22:44



Изкажете мнение за добри агенции за креатив. Принципно смятам да сегментирам ATL, BTL както и отделно планиране и баинг. Някой с опит в подобни ситуации? Въпросъt е по - скоро за дискусия, кои са добрите агенции в респективните направления. Аз лично имам симпатии към Saatchi и Publicis (K+K), но ми харесват и идеи на Leo Burnett и Graffiti BBDO....

Errare Humanum Est, Sed Perseverare Diabolicum


Тема хехе, Милко ти как мислиш, ще ти каже ли...нови [re: Mилko Гeoprиeв]  
Автор Meдapko (сънчо)
Публикувано11.05.01 10:33



...някой колега от големите фул сървис агенции, че криейтива на конкуренцията е по-добър. Фрилансърите, пък ще твърдят, че под твърда шапка не расте нищо хубаво, а хората извън рекламния бизнес /с малки изключения/ не познават толкова добре агенциите и не знаят коя кампания на коя агенция е дело...

Всъщност и аз не бих могъл да ти обобщя и да кажа - тези колеги са по-добри, тези са по-зле. Утре ще работя с тях... Бих могъл да кажа например ето тази реклама е добре направена, този билборд sux, но да генерализирам...

Я по-добре ми кажи, за теб кое е най-доброто направено от български копирайтър?
За мен си остава: "Мъжете знаят защо..."

Погледни то се превърна в социален феномен!

This cold war just got hot!


Тема Баварски тертип с удачно мото. [re: Meдapko]  
Автор valsodar (Чародей)
Публикувано11.05.01 10:43



Не ти ли е направило впечатление как болшинството реклами за бира копират баварския стил, кажи-речи от началото на века. Е, малко е краднато и от Лъки Страйк, ама нейсе.
Реално погледнато мотото направи кампанията. Стана един вид хвърковата фраза.

Истината е някъде там ! - реплика на очния ми лекар.


Тема Все пак трябва да признаем, че...нови [re: valsodar]  
Автор Meдapko (сънчо)
Публикувано11.05.01 10:49



...рекламата трудно излиза от рамките на приетата номенклатура от похвати традиционни за даден продукт. В повечето случаи това се обуславя от рагет групата, но много често става и поради стриктни изисквания на клиента...

Пък и толкова често от чуждестранните централи се спускат подробни изисквания, че тук място за творчество остава много малко...

This cold war just got hot!


Тема мислене, мислене и пак мислене :)нови [re: Meдapko]  
Автор Mилko Гeoprиeв (непознат)
Публикувано11.05.01 11:17



Дайте да мислим необременено. Примерно аз не обичам агенциите, които гравитират покрай Гергов, но сред тях определено има хора с идеи, нали :)
Що се отнася до копирайтърите, "Върха на сладоледа" мисля че ще влезне в историята на рекламата в България заедно с Каменица-та. Все пак и двете добиха гражданственост в обществото... Може би и "На една ръка разстояние" :)

P.S. Лично винаги съм харесвал вица с "И той квоо... ?", поради което радирекламата на Елит на Сачи определено ме разсмя, в добрия смисъл на думата. Бравос колеги от Сачи :)

Errare Humanum Est, Sed Perseverare Diabolicum

Редактирано от Mилko Гeoprиeв на 11.05.01 16:13.



Тема Re: Все пак трябва да признаем, че...нови [re: Meдapko]  
Автор Mилko Гeoprиeв (непознат)
Публикувано11.05.01 11:24



...вземи за пример P&G - какъв креатив, те даже локалните клипове правят по формат (template както му викат те), зададен от централата в Германия :)

Errare Humanum Est, Sed Perseverare Diabolicum


Тема Re: мислене, мислене и пак мислене :)нови [re: Mилko Гeoprиeв]  
АвторHaблюдaтeл (Нерегистриран)
Публикувано19.05.01 18:13



А това, което беше измислено в "Програма за един милион" на фирма "Розабела" - "Нашите пасти са вашите страсти" ? То да не би да беше по лошо ?????



Тема Re: мислене, мислене и пак мислене :)нови [re: Haблюдaтeл]  
Автор Mилko Гeoprиeв (Credo!)
Публикувано23.05.01 09:33



...бях го забравил.
Добро е :) поне го помня още :)

...давайте още, хайде :)

Errare Humanum Est, Sed Perseverare Diabolicum


Тема Re: мислене, мислене и пак мислене :)нови [re: Mилko Гeoprиeв]  
АвторHeдoвoлнa (Нерегистриран)
Публикувано23.05.01 23:19



Добре де, щом е за даване ще даваме:)
Ама ако дам пример с рекламата на тоалетна хартия Белана много грозно ли ще ме изгледате?

с най-искрени извинения, че съм наранила крехките ви естетски чувства със споменаването на тая рекламка,
ваша Недоволна



Тема Re: абе...нови [re: Heдoвoлнa]  
Автор Aвaтapчe (little one)
Публикувано26.05.01 12:05



.. за тоалетната хартия не си я спомням - ярко се отпечата в крехкото ми съзнание "салфетки белана"
ако нея имаш предвид - супер си беше рекламата.... :)))

I'm out of coffee... snif...shif...



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.