Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 17:22 26.04.24 
Взаимопомощ
   >> Счетоводство
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема Re: Хайде станете одитори де!нови [re: Гeoprи]  
Автор katja2OO (непознат)
Публикувано18.06.04 11:26



Колеги, на тези искат да вземат изпитите, искам да им кажа да не слушат подобни изказвания и да не се обезсърчават. Преди няколко години когато се явявах на изпитите за одитори чух абсолютно същите предупреждения, че е безсмислено, защото ИДЕС прилагало политика на затворени врати или че се влизало с подкупи. Развам се че не им повярвах и не се отказах. Изпитите наистина не са много леки, но ние счетоводителите и без това непрекъснато четем разни изменения. За всеки изпит имайте предвид, че ще ви трябва най-малко по месец за подготовка за него. Освен стандартите и съответния учебник си вземете карта за библиотека и проследете всичките счетоводни и подобни списания поне за 2 години назад. Тези, които те изпитват обикновено пишат в тези списания и за да изкараш трябва да знаеш малко повече от това, което пише в учебника.
Номерът е да гледаш на подготовката за изпит като на работа.
Освен това е добре преди всеки изпит да се посети курса по предмета, организиран от ИДЕС-често той се води от лектори, които после те изпитват. Всеки курс струва около 300 лв и не излиза много евтино, но искайте от службата ви ги признаят. Освен това дори човек да не е съвсем готов, в изпитите винаги има и голям процент шанс.
Затова на колегите, които ще се явяват пожелавам много смелост.
Успех!
Катя



Тема Re: Хайде станете одитори де!нови [re: katja2OO]  
АвторГeoprи (Нерегистриран)
Публикувано18.06.04 15:33



Как ще коментираш "качеството" на обсъдената от мен задача?

Не е ли чиста проба случайност решаването й в този вид?



Тема Re: Хайде станете одитори де!нови [re: Гeoprи]  
Автор Идиoтчe ()
Публикувано18.06.04 18:28



Този път и аз съм съгласна. Преди години бях бясна като разглеждах изискванията за стаж като помощник-одитор, за да можеш да се явяваш на изпити. По-добър начин одиторските фирми да си осигурят квалифициран труд на безценица просто няма. Тогава реших, че няма да правя опити да ставам експерт-счетоводител, защото да работиш три години за без пари не е работа, а робство. Не знам обаче дали в България има счетоводна организация, която ще се заеме сериозно с тези неща, без да изпадат в междуличностни битки. Ако знаеш такава, дай информация.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.