Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 11:35 28.04.24 
Запознанства
   >> Адам и Адам
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема Законодателство и хомосексуалност  
Автор Simplicissimus (homo simplex)
Публикувано16.04.10 20:28



Предлагам тук да се поставя и обсъжда законодателство (независимо какво по характер и от кой край на света), отнасящо се по някакъв начин до хомосексуалността.

Като начало, започвам с една рекомендация на Съвета на Европа в Страсбуг, приета преди няколко седмици, която като че ли остана незабелязана, а според мен е доста символична. Може би греша, но мисля че това е първият такъв документ (макар и необвързващ от правна гледна точка) произведен от международна организация, който пряко засяга дискриминацията на основа сексуална ориентация. Ето пълният текст на английски:



Аз продължавам да си мисля, че е крайно време да бъдат предприети някакви стъпки и на равнище ЕС и вярвам, че в най-скоро време това ще се случи. Единствено това е начинът процесите в източна Европа (или поне в тази част, която вече е в ЕС) да се ускорят...

'Once unquestioning obedience, once fully enslaved.' (W. Whitman)

Тема Re: Законодателство и хомосексуалностнови [re: Simplicissimus]  
Автор linjackМодератор ('lɪndʒ)
Публикувано16.04.10 21:02



В Е.С. има силни контрареформистки фактори - на първо място Католическата църква. Звярът може да е леко ранен, но съвсем не подценявай мощта му. Добави социалният консерватизъм на новите европейски държави и ще видиш защото стъпки на ниво ЕС са много трудни.


----
бял подпис на бяло поле


Тема Re: Законодателство и хомосексуалностнови [re: linjack]  
Автор mizrahi! (човек)
Публикувано18.04.10 10:42



Да, Католическата църква продължава да е пример за Лицемерие - кардиналите и свещениците чукат малки момченца, след което излизат на амвора и заклеймяват хомосексуализма ...



Тема Re: Законодателство и хомосексуалностнови [re: Simplicissimus]  
Автор Гeйлopд Maмин Eбльo (ебльо)
Публикувано20.04.10 12:46



Не мога да разбера, що ви трЕбва нарочен закон,чукайте се и се любете на воля,кой ви пречи маа..му,само не афиширайте сексуалността си ,кой с кой си ляга не би трЕбвало да е тема на закон,след като се пълнолетни с кой ще си лягате (ако и той е пълнолетен) на никой не му пука.

.
Какво па толкова врещите и се вайкате, верно ще си помисля,че женското начало е силно във вас..
До ден днешен не мога да разбера за какво е това вайкане, не съм видял някой да е дискриминиран в службата, затова че е гей..........е,когато се резбера има клюки, ма то и за женените разгонени пак си вървят клюкините.
Закона не ви преследва ,както беше преди 89г.,какво още се чувствате дискриминирани?



Тема Re: Законодателство и хомосексуалностнови [re: Гeйлopд Maмин Eбльo]  
Автор linjackМодератор ('lɪndʒ)
Публикувано20.04.10 18:17



Ми като не можеш да разбереш толкова много неща, образовай се.:)


----
бял подпис на бяло поле


Тема Re: примернови [re: Гeйлopд Maмин Eбльo]  
Автор linjackМодератор ('lɪndʒ)
Публикувано20.04.10 18:21



За България примери трудно мога да ти дам, защото всичко все още е доста скрито-покрито, но ето един пример на много явна дискриминация в САЩ, щата Калифорния:

Двойта старци (Клей, 77 и Харолд, 87г.) си живеят заедно то 20г., но нямат брак, защото са гейове.
Ползвайки нутариуси, си прехврълят един на друг всички важни права.
Един ден, обаче, по-възрастният (Харолд) пада по сълбите (не се уточнява инсулт, счупена става или какво - но е сериозно). Настаняват го в болница и отказват на по-младия (Клей) да определя каквото и да било за лечението на Харолд. Клей показва всичките документи, но на болницата не й пука.

Междувременно местната община се намесва и се обръща към съдия-изпълнител да продаде имуществото на Харолд за да покрие лечението му.
Клей е изгонен от наемния си дом, който е дялал с Харолд за 2 десететилетия и настанен против волята му в приют за възрастни.
Три месеца по-късно Харолд умира, а след известно време, Клей на накрая е оснободен от приюта, след като почва да съди всеки наред...


----
бял подпис на бяло поле


Тема Re: Законодателство и хомосексуалностнови [re: Гeйлopд Maмин Eбльo]  
Автор Пaпa_Бeнeдиkт_шecнaйcти (rectal ranger)
Публикувано20.04.10 21:50



абе тебе няма ли кой да те наебе бе гейлорд? Още ли си дествен ?
какво означава не афиширайте? Ами хетерасът от службата, който говори за жена си и за това как е прекарал веекенда не се ли афишира бе?
Ами това, че споменавате на всяка втора дума приятелката си не е ли афиш за хетеросексуализъм?



Тема Re: Законодателство и хомосексуалностнови [re: Пaпa_Бeнeдиkт_шecнaй]  
Автор Sapiens (The Pope's Boss)
Публикувано20.04.10 22:15



С.Т.Ш. (Свалям ти шапка...)
Гордея се с тебе! (Нищо, че си вегетарианец, това не ти пречи да си пич от'сякъде...)

"Колкото по-умен е човек, толкова по-лесно се признава за глупак..."

Тема Re: Законодателство и хомосексуалностнови [re: Пaпa_Бeнeдиkт_шecнaй]  
Автор Гeйлopд Maмин Eбльo (ебльо)
Публикувано21.04.10 00:13



имам хемороиди-не мо..а да сядЪм връз колци,зорлем да си причинявам болка,не съзирам и мазохистични наклонности,абе обичам си се с една реч.....


Ко да ти кажа не ми понася на масата до мен разни "пендрахули"-(израза не е мой ) да си пият сливиците, като че ли нЕма хотел в който да се наебът,това ми е мислата,а иначе кой с кой си ляга не ме вълнува особено.Абе споменавай си дружката, ама хич не ме кефи някои да си пият лигите пред мен.



Тема Re: Законодателство и хомосексуалностнови [re: linjack]  
Автор Гeйлopд Maмин Eбльo (ебльо)
Публикувано21.04.10 00:16



ми принципно съм толерантен,но ме дразнят афишите, ........сократизирайте се бе джанъм ,ама не до масата ми в кафенето






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.