Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:02 20.06.24 
Запознанства
   >> Адам и Адам
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | >> (покажи всички)
Тема Re: Писна ми от Безродницинови [re: ros2r]  
Автор Пaпa_Бeнeдиkт_шecнaйcти (Prince of Sodom)
Публикувано03.03.09 21:02



Мда, сигурно съм много повърхностен, щото и аз мисля в две категории, но въобще не се притеснявам от това


Хуманисти и фашисти/националисти/свръхрелигиозни фанатици/расисти/хомофоби и пр.



Тема Re: 3 март!нови [re: Пaпa_Бeнeдиkт_шecнaй]  
Автор ljove (може би познат)
Публикувано03.03.09 21:07



Това ми беше въпросът- кой от нас какво би рискувал за другите? И идиоти ли са тези, които са умряли, за да можем сега да си разменяме глупости? /Без фесове и тюрбани на главите, например/. Всеки, който не върши нещо за останалите, /каквото и да е било, в каквато и сфера да е/, не може да очаква някой друг да забелечи, че даже съществува...

Аз съм горд, че Васил Левски е Българин- човек, "който притежава забележителни лични достойнства", а последния запис в тефтерчето му е "НАРОДЕ???"- красноречива присъда за всички, които разсъждават единствено и само от първо лице, единствено число!!!

Кой от нас е гений на мисълта, световно признат творец, хуманист, талант, който няма аналог? /За да може да се извиси над род, Родина, принадлежност/.
Пък и къде е казано, че великите трябва да са без собствена биография. Да, цялото човечество ще използва техния принос, но това не означава, че космополитизмът им се гради на липсата на народност/.

Оттук нататък всичко останало е комплекс за малоценност на индивида, който чрез унищожаване на достойните примери за по- горното се опитва да задуши осъзнаването, че от пръст е дошъл и на пръст ще стане, без името и народността му да преминат времето...

/Подозирам даже, че ако извънземни кацнат на Земята, ще се намерят достатъчно люде /???/, които ще се "трансформират" по техен образ и подобие...

/

Прави каквото трябва, да става каквото ще...

Редактирано от ljove на 03.03.09 21:11.



Тема Re: Писна ми от Безродницинови [re: Пaпa_Бeнeдиkт_шecнaй]  
Автор ros2r (1 филер)
Публикувано03.03.09 21:17



Твое право ... Успех при контактитети с хората !



Ако Глупостта имаше крила, небето щеше да почернее от птици...

Тема Re: А на мен ми писна от формули за тъпанари...нови [re: mizrahi]  
Автор ros2r (1 филер)
Публикувано03.03.09 21:19



Харесвам Стълбовете на Човешката Цивилизация ... /да не пропускаме Активните борци за нея!/



Ако Глупостта имаше крила, небето щеше да почернее от птици...

Редактирано от ros2r на 03.03.09 21:20.



Тема Re: 3 март!нови [re: ljove]  
Автор Пaпa_Бeнeдиkт_шecнaйcти (Prince of Sodom)
Публикувано03.03.09 21:22



Не отричам, че са идиоти, но и не потвърждавам, че са. Не ми пука дали нося фес, ако го искам. Същият този възлюбен Левски е убил невръстно момче, което е защитило чорбаджията си и не е имал угризения да бъдат извършвани ред други убийства.

Ако помислиш малко, ще установиш, че 90% и повече от ресурсите отиват в борбата за надмощие и безсмислено доказване на значимост - както материални, така и нематериални ресурси. Ако не същесвтуваха понятия като нация, държава, елит, капитал и пр., днес човечеството сигурно щеше да е овладяло ядрения синтез и вместо да киснем и да се вайкаме за проблемите си, да славославим някакви безсмислени глупости, псевдогерои, религиозен булшит и пр., най-вероятно щяхме да си джиткаме между планетите. Надявам се ден по-скоро тези вредни националистически и религиозни идеологии да изчезнат напълно, само тогава хората биха могли изцяло да разгърнат потенциала си.



Тема Re: 3 март!нови [re: Пaпa_Бeнeдиkт_шecнaй]  
Автор ljove (може би познат)
Публикувано03.03.09 21:31



Не ми е ясна тази позиция- искаш кувейтците да те осигурят до живот, както правят със собстветите си граждани? Или Щатите да отворят хазната си за да можем да я дооберем ние?

Отричането на чиято и да е "истина" не прави този, който я отрича по- богомил...

Прави каквото трябва, да става каквото ще...


Тема Re: 3 март!нови [re: Пaпa_Бeнeдиkт_шecнaй]  
Автор Фьoн (анТиква)
Публикувано03.03.09 21:36



„...Най-пошлият вид гордост е националната гордост. Защото чрез нея човек издава липсата на индивидуални качества, с които би могъл да се гордее
!!!
Имам едно любима определение за "нация". "Нация е съвкупност от хора обединени от общи заблуди за миналото си и обща омраза към съседите си."





Тема Re: 3 март!нови [re: Фьoн]  
Автор ljove (може би познат)
Публикувано03.03.09 21:40



Аха, и ти си кувейтка...



Прави каквото трябва, да става каквото ще...

Тема Re: 3 март!нови [re: ljove]  
Автор Фьoн (анТиква)
Публикувано03.03.09 21:45



Хм? А курветка не може ли да бъда, че ми звучи по-добре?





Тема Re: 3 март!нови [re: ljove]  
Автор Пaпa_Бeнeдиkт_шecнaйcти (Prince of Sodom)
Публикувано03.03.09 21:47



Не искам никой да ме осигурява! От ислямския протекционизъм и петролни милиарди ме е гнус още повече. Говоря ти, че светът е страшно разпокъсан и всяко парче се стреми да се докаже на сцената. Има и едно голямо, което тренира всички останали. Именно тази мания за надмощие и стремеж е изначално сгрешена. Много добре съзнавам, че е абсурдно да мисля в друга посока, защото човечеството е твърде далеч от тези идеи и в рамките на следващите столетия пак ще е далеч. Това са само мисли разни на един доста повърхностен човек, така че не им обръщай особено внимание.






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.