Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:36 22.05.24 
Запознанства
   >> Адам и Адам
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
Тема Re: Dnes.bg: Кви медии, кви закони, кви пет леванови [re: Zo]  
Автор ljove (може би познат)
Публикувано25.06.08 20:55



Ха, не ме разсмивай, вече веднъж ме обвиниха, че пиша под два ника... Ще взема да почна да го правя, явно на хората им се иска да има повече двуличници...


Иначе съм впечатлен от него, ако и ти си на неговото ниво, ще препоръчвам и твоя блог като смислен и без празни приказки...

Прави каквото трябва, да става каквото ще...

Тема Re: Въпросът е деликатеннови [re: ljove]  
Автор Kirinlchiban (MPI)
Публикувано25.06.08 20:55



"Карикатурите иронизират, сатиризират, сарказират, не насаждат омраза..."

Да, но на мюсолманите не им е приятно някой да си прави сарказъм с Мохамед. Те са хора с различно убеждение.

А иранците също бяха правили подобни относно християнството. Освен това палят знамена, тъпчат снимки и т.н.

Това не значи, че и ти трябва да го правиш. Иначе, неможеш да се наречеш човек с модерно мислене, а дивак. Имам много приятели и колеги мюсолмани, и нито един от тях не казал и една лоша дума за това, че съм православен християнин. Мога да ям и пия на една маса с тях, независимо дали е Коледа, или Рамазан. Това истинската толерантност.

Редактирано от Kirinlchiban на 25.06.08 20:56.



Тема Re: Въпросът е деликатеннови [re: Kirinlchiban]  
Автор ljove (може би познат)
Публикувано25.06.08 21:04



Илия Бешков, Стоян Венев- политическата и църковната карикатура са истинската толерантност и цивилизованост на едно общество. Ако не можеш да се надсмееш над себе си и действителността- това не е признак на висок интелект.
Нямам нищо против мюсолмани и т.н., а например съм срещу взривяването на статуите на Буда в Афганистан, фанатиците- самоубийци на невинни хора.... да продължавам ли?

Прави каквото трябва, да става каквото ще...


Тема Re: Dnes.bg: Кви медии, кви закони, кви пет леванови [re: Zo]  
Автор Kurvoazie ()
Публикувано25.06.08 21:11



Сталик, доколкото съм попрочел нещо, е основно преводач, после влиза в опити за компилации.

Ако Библия от преводи се прави, става.

Ръкопяскания за да се чува шум си чул добре.





Тема Re: Въпросът е деликатеннови [re: Kirinlchiban]  
Автор Kurvoazie ()
Публикувано25.06.08 21:17



Това истинската толерантност

За много, много, неща съм съгласен с теб.



Тема Re: Dnes.bg: Кви медии, кви закони, кви пет леванови [re: Zo]  
Автор ljove (може би познат)
Публикувано25.06.08 21:19



Не съм чел превод на Библията от него, четох само негови "преводи" на хомосексуализма като явление, за които 99,9 % от тук присъстващите можем само да му "завидим"...



Прави каквото трябва, да става каквото ще...

Тема Re: Въпросът е деликатеннови [re: ljove]  
Автор Kirinlchiban (MPI)
Публикувано25.06.08 21:24



"Нямам нищо против мюсолмани и т.н., а например съм срещу взривяването на статуите на Буда в Афганистан, фанатиците- самоубийци на невинни хора.... да продължавам ли?"

Конкистадорите пък сринали със земята древен град на изгубена цивилизация, край езерото "Титикака" в Южна Америка, а от камъните си направили катедрала. Това признак на какво е?

Редактирано от Kirinlchiban на 25.06.08 21:25.



Тема Re: Въпросът е деликатеннови [re: Kirinlchiban]  
Автор ljove (може би познат)
Публикувано25.06.08 21:33



Хиляда шестотин и коя година?

Не 2004-5 .
А Чингиз Хан, а "Света София" с замазаните византийски мозайки и боцнатите минарета, а османското "присъствие" у нас... С никое от подобни събития не съм съгласен, писвал съм тук за Писаро и компания, кръстоносните походи и Инквизицията, за богомилството и т.н.

Прави каквото трябва, да става каквото ще...

Тема Re: Dnes.bg: Кви медии, кви закони, кви пет леванови [re: ljove]  
Автор Zo (Troglodyt)
Публикувано25.06.08 22:04



начи, думата "библия" я употребих в преносен вмисъл, така както верващите в нея постоянно я навират в очите на неверниците така ти бълваш линкове към блога му, което породи и въпроса ми, който въпреки изразните средства в това ми мнение не беше злонамерен :)

tettares zy8oi kwmis8entwn


Тема Re: Dnes.bg: Кви медии, кви закони, кви пет леванови [re: Kurvoazie]  
Автор Zo (Troglodyt)
Публикувано25.06.08 22:06



Ами Библията си е точно това — компилация от най-различни автори и "автори", а част от Ветхия завет си е и в превод.



tettares zy8oi kwmis8entwn


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.