Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:32 22.05.24 
Запознанства
   >> Адам и Адам
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
Тема Re:нови [re: Zo]  
Автор woow ()
Публикувано23.06.08 21:35



ти се правиш на ударен, думи като глупак и глупендер не са синоними само защото имат общ корен, пък виж ти, какво значение имат наставките.

ти как би се обидил повече, на глупак или на глупендер.

Просто питам?

ами умен и умник. Явно губиш някъде връзката между деривация и семантика, ама може би синтаксиса повече те влече.

Хубавите ми нощи, в които ти липсваш още.........

Тема Re:нови [re: woow]  
Автор Zo (Troglodyt)
Публикувано23.06.08 22:24



Абе ако взема си кажа какво ме влече ще стане....



Както и да е, продължавам да не виждам доказателства за отрицателния заряд, който носи "хомосексуалист" и ще се радвам да ми бъде посочен.

tettares zy8oi kwmis8entwn

Тема Re: днес в re:tvнови [re: mizrahi]  
Автор [bbourgas] (дзверо)
Публикувано23.06.08 22:49



имам го на запис, ще го кача малко по-късно в блога ми



Тема Re: Dnes.bg: Кви медии, кви закони, кви пет леванови [re: mizrahi]  
Автор Maтa Kocмaтa (космат маймун)
Публикувано24.06.08 00:08



Защо се излагаш, това общество, българското, е толкова прогнило, че хората са зверове към инвалидите и си затварят очите и прикриват педофили по селата с домове за сираци. А ти искаш да има толерантност към сексуалността на читавите, здрави, прави и пълнолетни хора.

Save the original.


Тема Re: Dnes.bg: Кви медии, кви закони, кви пет леванови [re: prinyo]  
Автор ljove (може би познат)
Публикувано24.06.08 10:39



Гледах тази сутрин дискусията по БНТ за парада в събота. Не мога да си обясня защо подобни предавания минават така вяло, без силна аргументация, специалисти в сексуалната област, можеше поне да се попрочетат материали в нет- а /напр. "20- тте мита за хомосексуализма" на Сталик, пък и да бъде поканен самия той, ако желае да участва- той е изключително логичен и целенасичен в проблематиката/ и да се ползват като аргумент, да се дадат сайтове, в които се разглеждат подобни проблеми на научно ниво....

Защото иначе разговорът тече някакси кухо и на ниво "споделяне м/у приятели", изпуснат е момента, в който може да се накара част от обществото да се замисли по подобни проблеми.... Нямам нищо против участниците, но задължително е дискусията да протича в посоката, че всички ние сме съвсем нормални хора в ежедневието си, че не сексуалната ориентация прави даден човек по- добър индивид, по- полезен на околните, по- заслужаващ уважение, по- ценен и достоен... Че в болшинството от случаите никой не би разбрал за секс- същността на някого, ако той самият не реши да ги развее като знаме. Че почти никой не подозира колко гей съществуват около него, /женени, с /без/ деца, ергени и моми, пенсионери, етно, на ръководни постове и работници/, и че афишираните и чупещите се изграждат една напълно погрешна представа за тази част от обществото. И че никой от нас няма причина да се срамува от това, което е, стига да не нарушава законите, морала и етиката....

Замислям се, дали пък не си заслужава да се участва в парада /въпреки слабата подготовка и информираност, липсата на време подобна идея да придобие завършен вид, защо в Джемини не са почерпили чуждестранен опит и може би участие/- защото не само отделния индивид трябва да постигне легитимация в обкръжението си, а и всички вкупом- в любопитната /доброжелателна и не/ част от обществото... Масовостта би накарала хората да приемат, че не става дума за 10 % гей като цифра, а за реалносъществуващи личности, които не се различават с нищо по- особено от тях самите.

Досега не съм бил дискриминиран по някакъв начин от тези, които знаят за мен /на някои им трябваше все пак известно време, за да "преглътнат" новината/, от останалите не очаквам нищо по- различно от една средностатистическа извадка за и против даден казус...

Прави каквото трябва, да става каквото ще...

Редактирано от ljove на 24.06.08 12:31.



Тема Re: Dnes.bg: Кви медии, кви закони, кви пет леванови [re: ljove]  
Автор Maтa Kocмaтa (космат маймун)
Публикувано24.06.08 11:23



Нещата в България ще се променят, но ще става бавно.

Save the original.


Тема Re: днес в re:tvнови [re: [bbourgas]]  
Автор Dyke on Byke (нов)
Публикувано24.06.08 16:14



Днес Иван Бедров ще продължи по темата, като е поканил представителна КЗК и може би още някой. Надеждите са да е малко по-подготвен, а и като го няма селския лумпен, да се получи смислен диалог.

Това е по-плашещо, защото е написано свързано и току що изтече по водопроводната тръба:

ДО
ПРЕЗИДЕНТА НА РЕПУБЛИКА БЪЛГАРИЯ
ПРЕДСЕДАТЕЛЯ НА НАРОДНОТО СЪБРАНИЕ
ДЪРЖАВНА АГЕНЦИЯ ЗА МЛАДЕЖТА И СПОРТА
КМЕТА НА СТОЛИЧНА ОБЩИНА
СВЕТИЯ СИНОД НА БПЦ



Д Е К Л А Р А Ц И Я
от
Национална младежка организация на Политическа партия АТАКА


На 28 юни 2008 г., събота, ще се проведе гей парад по софийските улици, организиран от Българска гей организация „Джемини" и разрешен от Столична община, под наслов: „Аз и моето семейство". Сексуалната ориентация е емоционално, романтично, сексуално или любовно трайно привличане към определен пол. Като компонент на човешката сексуалност половата ориентация е свързана с чувства, които не е задължително да бъдат изразявани с поведение. Поради своята характеристика, хетеро- би- и хомосексуалната ориентация на човека е интимно състояние, което не би следвало да бъде афиширано публично като някакъв особен социален възглед. Правото на човека да се самоопределя и заявява не трябва да се насочва срещу правата на другите граждани като привилегия. Гражданите с хетеросексуална ориентация не правят публични демонстрации на своята принадлежност, а често са и обект на дискриминация заради превратното тълкуване на нормативните актове за равните възможности и права от държавни органи и инст
итуции.

Конституцията на Република България обявява брака за доброволен съюз между мъж и жена, а Семейният кодекс и Българската православна църква, придържайки се към традиционното за българското общество разбиране за семейство и морал, легитимират брачните отношения и отглеждането на децата само между лица от различен пол. Неприемливо е шествието по улиците на българската столица на хомосексуалисти, които очевидно целят да бъдат забелязани от обществото и медиите, и е твърде вероятно да създадат условия за извършване на хулигански прояви от участниците в мероприятието и възмутени граждани. Така от една страна се застрашава общественият ред на територията на София, а от друга – се дискриминират милиони български граждани със стандартна сексуална ориентация. Ноторно известен факт е, че организирането на гей паради по целия свят се съпътства с демонстрации на неприлично и дори скандално поведение, грубо нарушаващо морала и добрите нрави.

Ние, Националната младежка организация на партия АТАКА, като призоваваме към спазване на Конституцията и законите на страната, на обществения ред и добрите нрави, декларираме своето възмущение и несъгласие с провеждането на гей парад в центъра на София в явно противоречие с разбиранията на българската държава и общество за семейство и християнски ценности.
Призоваваме президента, премиера, председателя на Народното събрание, кмета на Столична община, директора на Държавната агенция за младежта и спорта и Светия синод на Българската православна църква да изразят своето мнение, считат ли за редно организирането на публични деминстрации на хомосексуална принадлежност.

24.06.2008г.
Секретар на НМО АТАКА: Деница Гаджева
гр. София




Тема Re: Dnes.bg: Кви медии, кви закони, кви пет леванови [re: ljove]  
Автор prinyo ()
Публикувано24.06.08 18:08



Цялата идея за разговора се промени в последния момент, когато стана ясно, че няма да има включване на Расате по телефона. Първоначалната уговорка беше, че ще се отговори на обвиненията и глупостите, които се изприказваха от няколко дни и че разговорът ще бъде сериозен. Но когато се разбра, че Расате няма да се включи, водещата смени напълно тактиката.
Според мен тя беше абсолютно неподготвена за този разговор и се страхуваше, че ще навлезе в мътни за нея води и затова предпочете стил Искрено и лично. На няколко пъти прекъсна опити да се вкарат сериозни аргументи за каквото и да било. Но от друга страна разговорът се получи спокоен, човешки и весел, което е добре като изпускане на парата в разгара на цялата медийна война.

Видео файл с целия разговор има тук -



По-късно сутринта Хоризонт отдели на случващото се половин час. Особено интересни са последните десет минути в които отново става ясно, че Комисията за защита срещу дискриминация съществува не за д аправи нещо, а за да не прави...

Аудио файл с този половин час по Хоризонт има тук -

Огромни благодарности на bbourgas за двата записа!

---


Тема Re: Аз съм склонен да заведа личен иск срещу тях?нови [re: prinyo]  
Автор petar28 (непознат )
Публикувано24.06.08 20:16



Особено твърдението "Освен това повечето хомосексуалисти са престъпници, наркомани, алкохолици, носители на тежки заразни болести, извратени, особено мъжете. На въпрос как да се пазим от тези хора, Расате отговори, че те са опасни и затова трябва със закон да се спре пропагандата на хомосексуализма."

Аз не съм нито престъпник, нито наркоман, нито алкохолик, нито носител на никаква заразна болест и ако бях опасен за обществото щях да съм в затвора или лудницата, а очевидно не съм там.
Нямам обаче НИКАКВА идея как трябва да се оформи личен иск за това Расате публично да се извини за направените твърдения и втори, чиято цел е да забрани тази организация по седебен път. Някой да има идея как да стане това?
И в кой съд да го заведа?



Тема Re: Аз съм склонен да заведа личен иск срещу тях?нови [re: petar28]  
Автор ljove (може би познат)
Публикувано24.06.08 20:26



Това е работа за адвокат, разбира се, но :"Освен това повечето хомосексуалисти..... " май му развързва ръцете- ще пледира, че не е имал предвид конкретно теб, поне така си мисля, без да съм компетентен в тази област, при положение, че иска е лично от теб....
Ето тук, например, Джемини може да свърши нещо конкретно в тази посока...

Прави каквото трябва, да става каквото ще...



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.