Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 15:29 26.04.24 
Запознанства
   >> Адам и Адам
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
Тема Левит, 20:13  
Автор ЧepнoCъpцe (Сърце на Мрака)
Публикувано02.01.07 23:32



"Ако някой легне с мъжко, като с женско, и двамата са извършили гнусота; непременно да се умъртвят; кръвта им да бъде върху тях." Стария Завет, Левит, 20:13



И Исус го попита: Как ти е Името? А Той отвърна: Името ми е Легион, защото сме Мнозина.

Тема Re: Левит, 20:13нови [re: eлия]  
Автор vardony (непознат)
Публикувано03.01.07 08:27



Абсолютно подкрепям мнението на елия. Жалко е да се правят подобни интерпретации на базата на древни текстове. Това показва,абсолютна неграмотност. По принцип съм на мнение,че доста често християнството,като философия е разбирано погрешно от някои представители на църквата и още по невежо от техни последователи. Повече от видно е,че описаните "грехове" доста често се практикуват именно от представители на т.нар. религиозни общности.Хомосексуалността се е появила със създаването на човечеството и преди появата на Християнството,поради което не би следвало да бъде отричана и още по-малко квалифицирана като девиация,защото нормата е едно субективно понятие.



Тема Re: Левит, 20:13нови [re: vardony]  
Автор ЧepнoCъpцe (Сърце на Мрака)
Публикувано03.01.07 11:59



Хубаво, следващия път ще ви цитирам Корана и по-специално какво казва Аллах за мъжеложците


Между другото, в Левит се забраняваше и доста други неща, които ти удобно си пропуснала мисля, а именно секса с животни, кръвосмешенията, да не лягаш с жената на брат си, прелюбодеянията, проклинането на родителите и така нататък, които не са никак хубави. А ти как си разбрала изопачено Левит 18:22, когато Господ казва директно на Мойсей - "С мъжко да не легнеш като с женско, това е гнусота". Това може да се разбира само по един начин - че двама мъже легнат ли си и заинтимничат ли... ами гнусота е.

Ама и ти си ми една фенка - от две изречения които постнах цял ферман ми пусна в отговор, и то в 4 часа сутринта, не спим ли бееееее
И Исус го попита: Как ти е Името? А Той отвърна: Името ми е Легион, защото сме Мнозина.<P ID="edit"><FONT class="small"><EM>Редактирано от ЧepнoCъpцe на 03.01.07 12:04.</EM></FONT></P>

Редактирано от ЧepнoCъpцe на 03.01.07 12:09.



Тема Re: Левит, 20:13нови [re: ЧepнoCъpцe]  
Автор eлия (Out & Proud)
Публикувано03.01.07 15:27



Лошо няма... и за Корана имам какво да кажа.
Всъщност аз съм будистка и интереса ми към християнството и мюсулманството са чисто научни - за да мога да се защитавам от религиозни нападки.
Че защо да съм пропуснала "удобно" нещата, за които говориш? Просто те са неща, които и сега се смятат за недопустими. Аз дадох само пример за нещата, които в момента се приемат от всички за съвсем нормални и са масово разпространени.

Но нещо друго ми прави впечатление в християнската религия...
"Да не лягаш с жената на брата си" - означава ли, че ако гейовете тук легнат с мъжа на сестра си, то те не са в грях? Някъде има ли текст, да не лягаш с мъжа на сестра си?

Пак ми цитираш Левит.
Левит е от Стария завет. Това е Юдеизма. Равини, а не свещеници. Християните се разграничават от юдеите. Сам можеш да забележиш, че в Юдеизма смъртното наказание е възприето като една нормална наказателна мярка. Докато при Християнството смъртното наказание се отрича. Дори само преди няколко дни Папата отново потвърди, по повод екзекуцията на саддам, че за християнството смъртното наказание е неприемливо и по този начин се отрече отново от Левит.
Винаги ми е много странно, когато християни се позовават на юдеизма... Говори за безхаберие в религиозността...

Освен нещата за които аз споменах и за които ти спомена, Левит забранява още много неща. Ако държиш, ще ги цитирам всички. За да видиш абсурдността им.
Забранява да се взима за жена разведена жена:
"...нито да вземат жена напусната от мъжа си..." - Левит 21:7 и Левит 21:14
"Да не оплешат главата си, нито да бръснат краищата на брадата си, нито да правят порязвания по месата си" - Левит 21:5

Забранява инвалидите да вярват в Бог:
"...никой, който има недостатък, не бива да пристъпва: човек сляп, или куц, или със сплескан нос, или с нещо излишно..." - Левит 21:18
"...или човек със строшена нога, или строшена ръка..." - Левит 21:19
"...или гърбав, или завързляк, или с повредени очи, или със суха краста, или с лишаи, или килав..." - Левит 21:20
"...който има недостатък, да не пристъпва за да принесе Господните чрез огън приноси; понеже има недостатък, не бива да пристъпи да принесе хляба на Бога си..." - Левит 21:21
"...да не влиза до завесата нито да се приближава при олтара, понеже има недостатък, за да не омърсява светилищата Ми..." - Левит 21:23
За този бог ли говориш, че трябва да се позовем против хомосексуализма? Че той би избил всеки инвалид, този твой бог....

Мога да продължа още много... но и това е достатъчно за да покаже абсурдността на Левит. След Левит остава да се позовете и на Хитлер. Някои неща трябва да се обмислят... защото освен като хомофоби, цитиращите Левит и настояващи да се спазва Левит всъщност призовават за масово изтребление и хората с физически недъзи, за които изобщо нямат вина...
Както и да е... Истината е в четенето... Чети... после се позовавай.



Тема Не цитирай нищо.нови [re: ЧepнoCъpцe]  
Автор redjeep (TJ-Sport)
Публикувано03.01.07 16:27



Това не ни интересува.Каква гнусотия лъха от това което си писал.
Все още има хора които бълват гнусотии.
Аз съм атеист,но за обща култура съм чел от части библията.
Бог е любов,Бог обича хората,Бог никого не убива.
Един въпрос към теб Черно Сърце:
Ако детето ти е хомосексуалист,как го би възприел?



Тема Re: Левит, 20:13нови [re: ЧepнoCъpцe]  
Автор mizrahi (Човек)
Публикувано03.01.07 20:52



С ясното съзнание, че спорът с теб няма да ти донесе особено полза и осъзнаване на грешката ти, бих те попитал къде остава християнското ти милосърдие, да не говорим за една от неоспоримите Божи заповеди "Не убивай!"...та врещиш тука за смърт?

Господ може би е казал на Моисей, че ако легне с мъжко като с женско, това е гнусота. Нормално е - Моисей тогава е бил на преклонна възраст - да чука малки момченца определено е гнусота :)

Освен това, по това описание излиза, че свирките не са лошо нещо, пък и не виждам как мъж ще легне с друг мъж като с жена, след като мъжете нямат п..ка...

Давам ти тези няколко абсурдни ситуации за да ти покажа колко излишно е да си хвърляме думи и да търсим опора в миналото - важно е това, което е сега, а всеки човек решава как да живее живота си. В твоя случай ще направиш добре, ако гледаш собствената си жена и оставиш другите да си живеят живот както им харесва - ако Господ реши, че аз или ти сме грешни - има си начин да накаже виновните...

Колкото до моето мнение - Любовта е Вселенски принцип и такива дреболии като пола не са от особено значение. Така че - аз ще обичам когото искам и не смятам да ти преча ти да обичаш и да спиш с жена си... Хетеросексуалните контакти днес ми се струват неестествени /имало е времена, когато това не е било точно така :)/ ама аз не съм тръгнал сега да се заяждам с тебе.

И накрая да завърша с нещо, казано от Исус "Който не е съгрешил - нека пръв да хвърли камък..." Ти доста камъни си готов да мяташ, но дали си съвършен?



Тема Ауууу, колко сте ми сериознииии...нови [re: mizrahi]  
Автор ЧepнoCъpцe (Сърце на Мрака)
Публикувано03.01.07 22:42



Не врещя, приятелю, и не ме бърка, ама като гледам колко насериозно се вземате, явно имате проблеми и спирам да ви се заяждам. Виж, това че хетеросексуалните контакти ти се стрували неестествени - ами хайде тръгни да го проповядваш по улицата. Такава рядка глупост отдавна не бях чувал. Сега, оня дето ме питаше как бих реагирал ако детето ми е хомосексуалист - ами не знам, честно казано. Ако дъщеря ми признае, че е лесбийка, бих го възприел, ама сина ми ако се окаже педераст, и то заклет... Не знам. Не мога да приема за нормално някой мъж да не си пада по женска плът. Пък че елия ги чува петлите, не се и съмнявам, ама и ние знаем това-онова...
Оня пич с хвърлените камъни пък ме подсеща за още един виц! Събрало се множество и замеряло един с камъни. Дошъл Исус, скарал им се и казал - "Който не е съгрешил - нека хвърли камък". Всички спрели засрамени, само отзад изхвърчал един камък и разбил веждата на нещастника. Исус се обърнал и тихо промълвил: "Мамо, нали ти казах днес да си стоиш вкъщи..."



И Исус го попита: Как ти е Името? А Той отвърна: Името ми е Легион, защото сме Мнозина.

Редактирано от ЧepнoCъpцe на 03.01.07 22:44.



Тема Re: Левит, 20:13нови [re: ЧepнoCъpцe]  
Автор infp (непознат)
Публикувано03.01.07 22:43



На осемнайсeтата глава от третата книга на Мойсей (Левит) й викам "секс наръчника".
Това в рамките на шегата, но наистина В Стария завет пише сума ти дивотии.
Нямам претенциите да съм голям разбирач, но в Новия завет на няколко места се намеква, че Стария закон не трябва да се прилага или че трябва да се прилага избирателно. Нямам предвид конкретно наказанието от 20:13 за "гнусотата" в 18:22, а по принцип.

Според мен е оставена свобода на преценката, което все пак си е нож с две остриета, въпреки че оригиналната идея (както аз я разбирам) е да се накарат хората да мислят, за да постъпят според новия морал, който проповядва Исус, а не фанатизирано да четат и изпълняват Стария закон, и то често не заради вярата, а по лични мотиви и/или заради лични изгоди.

ЧерноСърце, прави лошо впечатление едновременно да цитираш Библията като уважаван източник и да богохулстваш.

Редактирано от infp на 03.01.07 23:14.



Тема Re: Ауууу, колко сте ми сериознииии... [re: ЧepнoCъpцe]  
Автор 24.7 ()
Публикувано04.01.07 13:35



как бих реагирал ако детето ми е хомосексуалист - ами не знам, честно казано. Ако дъщеря ми признае, че е лесбийка, бих го възприел, ама сина ми ако се окаже педераст, и то заклет... Не знам. Не мога да приема за нормално някой мъж да не си пада по женска плът.

И как така би възприел дъщеря ти да е лесбийка?
Защо?
Каква е разликата за теб между хомосексуален син и хомосексуална дъщеря?

Знам за истински такъв случай - близнаци, момче и момиче. Момчето е гей, а момичето - лесбийка. Родителите знаят и за двамата.
ТИ какво ще направиш в такава ситуация - ще изгониш сина си и ще оставиш дъщеря ти да живее под един покрив с теб?

Редактирано от 24.7 на 04.01.07 13:37.



Тема В такава ситуация [re: 24.7]  
Автор ЧepнoCъpцe (Сърце на Мрака)
Публикувано04.01.07 13:56



първо бих поговорил с тях, а после на момчето може да му хвърля един бой. Или първо да го набия, а после да поговоря с тях. Едно е сигурно - после като свършим, ще дойда и да тебе да ти хвърля един бой.



И Исус го попита: Как ти е Името? А Той отвърна: Името ми е Легион, защото сме Мнозина.


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.