Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 22:25 06.05.24 
Запознанства
   >> Адам и Адам
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
Тема Добре де, добре - спирам.нови [re: martyr]  
Автор ЧepнoCъpцe (Сърце на Мрака)
Публикувано05.01.07 16:26



Явно сериозно те засегнах. Преставам.

И Исус го попита: Как ти е Името? А Той отвърна: Името ми е Легион, защото сме Мнозина.


Тема Re: Добре де, добре - спирам.нови [re: ЧepнoCъpцe]  
Автор martyrМодератор (мчк)
Публикувано05.01.07 16:31



Можеш да ме засегнеш, ако поне малко ме познаваш. В момента само ми губиш времето да гледам дали постингите ти са по правилата.



Тема Е, сега -нови [re: martyr]  
Автор ЧepнoCъpцe (Сърце на Мрака)
Публикувано05.01.07 16:57



нали и ти като модератор трябва да правиш нещо :)

И Исус го попита: Как ти е Името? А Той отвърна: Името ми е Легион, защото сме Мнозина.


Тема Re: Правилно! Чета! Позовавам се!нови [re: ЧepнoCъpцe]  
Автор eлия (Out & Proud)
Публикувано05.01.07 17:13



Текстовете са следните:
"Или не знаете, че неправедните няма да наследят Божието царство? Недейте се лъга. Нито блудниците, нито идолопоклонниците, нито прелюбодейците, нито малакийците, нито мъжеложниците, нито крадците, нито сребролюбците, нито пияниците, нито хулителите, нито грабителите няма да наследят Божието царство."
Коринтяни 6:9, 6:10
и
"Като знае това, че законът не се налага за праведния, а за беззаконните и непокорните, за нечестивите и грешните, за неблагоговейните и скверните, за убийците на бащи и убийците на майки, за човекоубийците, за блудниците, мъжеложниците, търгуващите с роби, лъжците, кълнящите се на лъжа, и за всичко друго, що е противно на здравото учение, според славното благовестие на блажения Бог, което ми биде поверено."
Тимотей 1:9, 1:10, 1:11

Терминът "arsenokeeteh", както е написано в оригинал, литературно означава "мъж активен в леглото" и е преведен на български като "мъжеложник". По незнайна причина този термин се преиначава при превода в "мъж активен в леглото с мъж". Терминът "arsenokeeteh" e прекалено неясен за да се привежда като доказателство и при различните преводи е търпял прекалено много интерпретации от различните преводачи, включително и като "хора с позорни навици". Позорни навици като цяло могат да бъдат изключително много навици. Ако Апостол Павел е имал предвид мъжката хомосексуалност тук, то защо не е използвал някоя много по-точна от старогръцките думи описващи мъжката хомосексуалност? А какво става, ако се вземе предвид много разпространената по това време в Гръко-Римската култура култова проституция и се отнесе към нея този термин "мъж активен в леглото", няма ли да се окаже много по-подходящо и да се окаже, че Апостол Павел е имал предвид не хомосексуализма, а култовата проституция. Мъжеложник, както е преведено на български може да означава мъж, който го полага. Откъде ви е хрумнало, че мъжа го полага на мъж - идея си нямам. Мислете позитивно - може мъжа да го полага на жена или на коза. Може би се има предвид "подлагащ се на мъж" - но такива са били почти всички жени и ако е "подлагащ се на мъж" то тогава вероятно се има предвид хетеросексуалните жени. Каквото и да е - просто няма как да се обясни защо под мъжеложник се има предвид хомосексуалист.

Книгата на Царете?
кои текстове имаш предвид точно? Не се сещам там да има нещо, което да се тълкува като мнение против хомосексуалните. Би ли цитирал по-точно?

P.S. Тук доста хора не се крият зад никове. Имената и лицата им са известни.



Тема Re: Левит, 20:13нови [re: ЧepнoCъpцe]  
Автор Пaпa_Бeнeдиkт_шecнaйcти (Хомо с......)
Публикувано05.01.07 23:29



Ха, ама той черното сърце от мене го е видял тва и решил да ви издразни. Аз го включих в подписа си, защото като един "заклет хомосексуалист", както се изразява сърцето, не мога да не се възмутя от подобна старозаветна глупост. И тъй като обожавам да дразня хомофобите, скоро пуснах една подобна тема в клуб християнство - вижте какво се получи.



На черното сърце мога само да пожелая един ден да се сблъска близо, много близо с гейовете и да го видим тогава
Ако синът ти се окаже такъв, драги, ще се врътнеш на 180 градуса. Пожелавам ти го

"Ако някой легне с мъжко, като с женско, и двамата са извършили гнусота,непременно да се умъртвят"

Тема Браво бе, какво ми пожелаванови [re: Пaпa_Бeнeдиkт_шecнaй]  
Автор ЧepнoCъpцe (Сърце на Мрака)
Публикувано06.01.07 10:00



Много хубаво, няма що.



И Исус го попита: Как ти е Името? А Той отвърна: Името ми е Легион, защото сме Мнозина.

Тема Re: Левит, 20:13нови [re: Пaпa_Бeнeдиkт_шecнaй]  
Автор Dregnot (малък сладур)
Публикувано06.01.07 10:13



Интересна "дискусия" се е получила. Има само един проблем: С фанатици и коне с капаци не може да се спори. Те не приемат друго мнение освен своето, като лицемерно се измъкват с израза: Бог така каза или Бог така го желае. Чудно кога са говорили с Бог по тези въпроси.
И нека не се забравя че дори Библията е писана от хора, не от Бог.
А след повече от 2000 години всеки може да си тълкува всичко както му е изгодно и както намери за добре.



Тема Re: Браво бе, какво ми пожелава,не само тованови [re: ЧepнoCъpцe]  
Автор redjeep (TJ-Sport)
Публикувано06.01.07 16:17



...но си и голям простак който няма равен на себе си.Това е най малкото което може да се каже за теб.



Тема Re: В такава ситуация [re: Guardian_Hearts]  
Автор redjeep (TJ-Sport)
Публикувано06.01.07 16:20



Моля те,изтрии тази тема,тази гнусотия която се изписа от тоя е отвратителна и не подлежи на дискусия.



Тема Благодаря. [re: redjeep]  
Автор ЧepнoCъpцe (Сърце на Мрака)
Публикувано06.01.07 17:54



Нямаше нужда да ме хвалиш, но го оценявам все пак

.

И Исус го попита: Как ти е Името? А Той отвърна: Името ми е Легион, защото сме Мнозина.


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.