Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 17:22 01.05.24 
Запознанства
   >> Адам и Адам
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
Тема За "организираното гейство..."нови  
Автор mizrahi (Човек)
Публикувано30.03.06 08:49



През последните няколко години имах възможност и от наблюдения и от първа ръка да понавляза в "организираното гейство" :) имам предвид гей организациите. Усилията на доста хора бяха вложени в тези начинания в комплект с добри намерения... Резултатите обаче изобщо не оправдаха инвестираното в тях време, енергия, средства... Ето ги и тях :

На първо място имаме Джемини - организация, която от 10 години едва крета и е на приливи и отливи, освен това е раздирана от непрестанни вътрешни борби и противоречия.

На второ място беше Куиър България - създадена като по добрата алтернатива на Джемини, в момента върши по-малко работа и от нея - от първоначалните учредители не остана никой, а тези, които останаха нямат възможности или желание да свършат нещо полезно за ЛГБТ общността. Без да искам да съм лош пророк, мога от сега да се обзаложа, че проектът за създаване на мрежа от здравни специалисти за ЛГБТ ще е успешен само на хартия.

На трето място - имаме Билитис - организация от 2ма човека, без никаква видима дейност, концентрирана в употребата на минипроекти за собствената си издръжка предимно.

Клуб "Тангра" - въпреки "тоталитарното" си ръководство, може би от гей организациите единствена развива някаква полезна за ЛГБТ дейност, но тук признавам, че съдя предимно от написаното в сайта им. Не съм бил на техни тренировки, нито познавам техни спортисти.

Та това са организациите, които се определят като гей организации за които се сещам. Ако съм пропуснал нещо, можете да ме допълвате...

Въпросът ми или по скоро изводът ми от всичко е, че изглежда "Организираното гейство" не върши работа и май не е пътят за решаване на нашите проблеми. Вие как мислите и какво бихте предложили вместо това?



Тема Re: За "организираното гейство..."нови [re: Condor]  
Автор mizrahi (Човек)
Публикувано30.03.06 22:46



Хм, не знаех. Във Фет Кетс например се тренира много здраво, поне за плуването мога да твърдя със сигурност, не само че плуваме всеки ден, но и тренировките са изморителни, затова пък - ефикасни :)

Това обаче обяснява някои обаждания от момченца, чули за клуба и питат "Ама на тия тренировки нещо друго става ли..." и като им кажа "Не, само тренираме..." са много разочаровани :)



Тема Re: За "организираното гейство..."нови [re: Condor]  
Автор Gary (човек)
Публикувано30.03.06 23:18



Ти да не си им светил на оргиите, че знаеш какво правят. Какво означава според теб сексуален маниак?. Човек който си иска секс културно, а не чрез насилие, не смятам че е сексуален маниак. А когато ти искат нещо културно, ти културно можеш да откажеш ако не ти допада. Мисля, че си е твой проблем това, че приемаш да правиш секс с човек когото не познаваш добре. Или пък си прекалено наивен за да си фантазираш, че всеки готин пич става за гадже. А може и да си толкова задръстен, че секса да не ти доставя никакво удоволствие. Ами тогава трудно ще си намериш партньор в живота, щото за любов без секс не съм чувал.
Та един съвет от мен. Подбирай си хората с които спинкаш ако не желаеш да имаш вземане даване със сексуални маниаци. Интересно защо хората които познавам от спортен клуб Тангра не са такива. Само не ми излизай с отговора, че сигурно и аз съм сексуален маниак, щото е 100% сигурно, че ти ще се окажеш много по-такъв от мен. Ти въобще спортуваш ли нещо, че даваш такива "компетентни" мнения?
Ако пък имаш конкретни примери, говори с имена и факти. Така поне ще предпазиш хората които ходят да спортуват там от сексуалните маниаци.
Друг път не се излагай по такъв нагъл начин.
Поне да го беше написал на кирилица, но май и това не ти се отдава.
Що се отнася до организираното гейство, що хората на Запад го правят и имат само една ЛГБТ организация, а ние все се цепим по девиза "Съединението прави силата". Завистта на Българина няма равна, а поговорката за "вуте" си е типично българска. Другаде не съм я чувал. Ние първо се делим на гейове и лезбийки, а да не говорим, че би и транс въобще ги изключваме. Демек ние сме "нормални" хора , а БТ не са. Звучи като "Аз съм Българин, а на Запад са глупаци". Леле, как е възможно Европа да ни приеме с тоя ДИВ Балкански манталитет.
Колко усилия ми струваше да убеждавам ЛГБТ организацията в Белгия да приеме да участва в общ проект финансиран от Фламандската Общност с нашата ГЕЙ организация "Джемини". Като чуха само "ГЕЙ" се учудиха що за животно е това. Там всичко е ЛГБТ. Няма деление на Л, Г, Б и Т. Благодарен съм, че срокът за проектите беше много кратък и всичко се отложи за следващото финансиране, че като гледам какво са правили "честните" хорица (ръководна двойка) в нашата ГЕЙ организацийка, направо ми се повръща. Та мислите ли, че друг път бих се опитал да помогна на доброволни начала на наша ГЕЙ организация?
Българин или гей или хетеро и т.н. не означава нищо. Всичко опира до човека. И когато честните хорица вържат двата края в БГ и им остане време да се занимават и с проблемите на други, а не да се борят за собственото си оцеляване, тогава може и да се "оправим". Дано този момент дойде по-бързо!

Ако те е страх от провала, болката, разочарованието, то никога няма да обичаш истински...


Тема Re: За спорта и сексанови [re: mizrahi]  
Автор Gary (човек)
Публикувано31.03.06 00:09



Е тея момченца според теб сексуални маниаци ли са? :-)
Аз тогава също няма да идвам на тренировки по плуване ;-).

Ако те е страх от провала, болката, разочарованието, то никога няма да обичаш истински...


Тема Re: За "организираното гейство..."нови [re: Gary]  
Автор eлия (Out & Proud)
Публикувано31.03.06 01:26



Със сигурност знам за Испания и за Гърция, че има чисто гей...чисто лесбийски и смесени ЛГТБ организации. В Белгия не знам... знам само за един волейболен отбор, с който контактувахме. Чисто лесбийски.
Много чисто лесбийски организации има в Америка - това знам със сигурност... Дори има донорска лесбийска организация, която финансира единствено лесбийски проекти на лесбийски организации и групи. Моника навремето контактуваше с тях от името на Билитис.
Та не е вярно, че на запад всичко е ЛГТБ. Като цяло донорите финансират ЛГТБ и това са най-мощните и финансово и ресурсно организации, но си има и чисто женски и чисто мъжки...
Естествено на ЛГТБ им е супер изгодно да няма отделни и по-малки организации... за да могат много по-пълно да отчитат влиянието си и кръга от хора за които търсят финансиране... Но така или иначе дори в една ЛГТБ организация има разделение на лесбийки и гейове, просто заради различните специфични необходимости.
Примерно... много тъпо е да се раздават презервативи на лесбийки, за да се прави превенция на СПИН. От презервативи и превенция имат нужда гейовете, но не и лесбийките. Лесбийките пък имат нужда от превенция на рака на гърдата, което гейовете нямат. Това в медицинската област - да кажем. И за други неща е така. Примерно за раждането на дете. Или за осиновяванията. Нека не забравяме също така, че лесбийките освен за правата си на хомосексуални хора имат и друг проблем пред себе си като жени - партиархално общство, неравностойно положение в качеството им на жени, домашно насилие, от което са в пъти по-засегнатата част... и прочие ...
Много са нещата.
Та... цялото обединение е прах в очите, групите си съществуват във или вън от четирибуквието си стои за парлама...а транссексуалните навсякъде са изолирани... веднъж, че те не се чувстват хомосексуални и не се чувстват добре в гей среда... и втори път, че гейовете не се чувстват женички...или поне повечето от тях.
Несъвместими неща се опитват да събрат в едно, с цел средства...

А не виждам ти защо да не помогнеш на българска гей организация. Не може всички да са маскари.... все някога ще има свестни хора по върховете на организациите... Но дотогава те трябва да оцелеят...



Тема Re: За спорта и сексанови [re: Gary]  
Автор mizrahi (Човек)
Публикувано31.03.06 08:42



Що се отнася до организираното гейство, що хората на Запад го правят и имат само една ЛГБТ организация, а ние все се цепим

Страхувам се, че това не е български патент - в повечето държави има много ЛГБТ организация и такива с отделна буквичка... И там нещата са като в БГ - примерно в Гърция има 6 организации ако не се лъжа и не могат да се дишат помежду си, да не говорим, че повечето се състоят от 1-2 души... Явно този Път е задънен...


Е тея момченца според теб сексуални маниаци ли са? :-)
Аз тогава също няма да идвам на тренировки по плуване ;-).


Е не ги знам дали са сексуални маниаци - знам обаче, че не търсят спортен клуб а секс клуб... Лошо няма - просто при нас наистина няма да са си на мястото - естествено е във всеки клуб да се създават връзки - приятелски, любовни и т.н., но това няма общо със спорта и не става по време на тренировки...

Редактирано от mizrahi на 31.03.06 08:44.



Тема Re: За "организираното гейство..."нови [re: mizrahi]  
Автор lmperator (непознат)
Публикувано31.03.06 09:07



Как да изградиш нещо, когато тези, за които се предполага, че го правиш не проявяват интрес.
За да работи, която и да е структура наистина е необходимо, освен пари, тя дя рязполага и с човешни напитал. Докато във всевъзможните оргатизацийки има застаряващи ........ , то те нямат бъдеще.
За да има Движението переспектива, необходимо е да иа и визия и капацитет, осигурявани от млади и информирани хора.
Това, приятели, е всепризната истина!



Тема Re: За "организираното гейство..."нови [re: lmperator]  
Автор eлия (Out & Proud)
Публикувано31.03.06 10:55



Да те попитам нещо...
В колко от организациите все още са налице учередителите им. Тези, които са ги замислили, създали, които са се борили за да станат реалност идеите им, харчили са си парите и са си губили времето... залагали са имената си и са имали надежди....
Как мислиш... защо след като се появят пари в някоя от организациите, това веднага е последвано от смяна на състава им... Тези, които са имали идеи и са успели да ги реализират са избутани от други... дошли като Косето-Босето на.... гроздобера...



Тема Re: За "организираното гейство..."нови [re: Gary]  
Автор Condor (минаващ)
Публикувано31.03.06 11:52



ako za tebe e normalno v sporten club horata da hodiat za da si tyrsiat za ebane i edinstvenia sport koito praktikuvat da e krevatnoto djudo.....sory brato,obyrkal si zavedenieto
kolkoto do smyrdiashtia ti na zloba post she ti kaja samo edno - ne govori za niakoi kogoto ne poznavash i si meri prikazkite kogato ne znaesh na koi pravish takiva harakteristiki



Тема Re: За "организираното гейство..."нови [re: Condor]  
Автор prinyo ()
Публикувано31.03.06 19:57



Така като ти чета глупостите ми се струва, че ти си бил този, който е търсил секс в спортен клуб. И явно не го е намерил...


---




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.