Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:30 27.04.24 
Запознанства
   >> Адам и Адам
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | >> (покажи всички)
Тема Освобождаване от казарма  
Автор Гъзe (Дъвка turbo)
Публикувано26.01.06 23:41



Абе случайно има ли някой от вас, който е успял да се освободи от казарма пооо... сексуални причини ?



Тема Re: Освобождаване от казарма [re: Nikam]  
Автор vj (boy toy)
Публикувано27.01.06 00:23



абе стига бе.там може и да е готино.знаеш ли колко душици има.пък и сега е малко време



Тема Re: Освобождаване от казарма [re: Гъзe]  
Автор Fluoressence (ultraviolet)
Публикувано27.01.06 01:13



Освобождаване, поради (не)изявена хомосексуалност на донаборника (така ли се казваше?) все още има. Не е прав Nikam, че това е премахнато.
Редът е следният: при разговор с психолога (лекаря) на една от комисиите (последната по принцип), момчето споделя за този си проблем и за евентуалното му освобождаване от казарма. Въпросният лекар го праща във ВМА за "изследвания" и доказване на хомосексуалността. Там, при съответния специалист, се извършва определен тест, разговаря се с момчето. След това, готовите резултати със становището на психолога от ВМА се носят обратно при лекаря в комисията за съответния регион. Той взема решение за временно отлагане на военната служба - 3 години, защото по тяхна логика, след това момчето може да е оздравяло от тази коварна болест!
След тези 3 години, момчето се вика за окончателно решение - ще става ли мъж (т.е. казарма) или НГВС (любимото на всички). По-скоро второто. Всяка комисия има определена бройка за негодни момчета и едно нежелание за освобождаване при подобни случаи би било заяждане. И сега се сещам за думите на един приятел: "Каквото и да ти казват, ти ще настояваш, че няма да влезеш в казармата и това е!"



Тема момчета, извинявайте, но... [re: Fluoressence]  
Автор Markizata (яхнала метлата)
Публикувано27.01.06 10:49



това не е ли унизително за вас?Не знам, но всички тези тестове и комисии, за да се докаже хомосексуалност?!Която хомосексуалност да означава, че сте негодни като мъже?!Това ми звучи ужасно! Изобщо, след като хомосексуалността не е псиическо заболяване и това е доказано и признато, защо се използва като основание за "негодност" за казарма?!Някои гейове имат прекрасни физически данни. защо сексуалността им да бъде основание за неприемане в казарма? нали и жени приемат в армията? Те задължително трябва да са лесбийки ли? И ако са такива, следва да се възприемат като мъже, може би??? Може би по тази логика, лесбийките следва да не се допускат до женски бани или до спортни състезания с плуване?
Много ми е странен този въпрос! Както и ми е непонятно, защо всички (повечето) мъже дават мило и драго и са готови на всичко, за да не влязат в казармата!Защо???

На всяко действие има равно по сила и обратно по посока противодействие


Тема Re: Освобождаване от казарма [re: Гъзe]  
Автор Hairy (косматко)
Публикувано27.01.06 11:09



Аз се освободих по този начин, само че беше преди три години и днес нещата може да са различни. Fluoressence е описал процедурата много точно, макар и доста опростено – разкарването и бумажтината са повечко. При мен трая около година и нещо (наближавах 27 и нямаше време за тригодишно "лечение"), освен това ми искаха "свидетелски показания" и становище от цивилен психолог, който да ме е "лекувал" по-продължително време.



Тема Re: момчета, извинявайте, но... [re: Markizata]  
Автор Hairy (косматко)
Публикувано27.01.06 12:20



В отговор на:

Изобщо, след като хомосексуалността не е псиическо заболяване и това е доказано и признато, защо се използва като основание за "негодност" за казарма?!



1. Става дума за фуражката. Формата й се поддържа от вграден в нея металан обръч, който, заено с другите метални елементи и украси, създава особено магнитно поле във вътрешността й. Това магнитно поле променя хода на електромагнитните импулси, преминаващи по невронните вериги на мозъка на вложената във фуражката офицерска глава. При променен път на въпросните импулси логично се получават логически вериги, различни от обичайните за цивилното население. Ако проследиш действията и актовете на различните ни военни ведомства, ще видиш, че логиката им доста се различава от твоята, особено що се касае стопанисването продоволствието и инвентара.
2. Поради горното всички подобни промени и признавания се освояват с много голямо закъснение от подфуражковите мозъци. Сиреч – Системата е много инертна.

А сега сериозно:
Един отслужил познат ми разказа, че в казармата поради ненормалната обстановка и нямане какво да правят хората просто губят човешки облик. Редът там няма нищо общо с нормалните социални отношения, момчетата са изолирани и нямат смислени занимания. При това той е служил в някаква международна бригада, където битовите условия били на ниво и редът по-стриктен. За неелитните поделения съм чувл, че анархията е пълна, а условията примитивни. При това положение, ако геят има прекрасни физически данни, по-стабилен е психически и не му личи няма проблем. Но ако е слабичък, чувствителен и някой случайно научи, че е гей, то тогава тормозът му е сигурен. Дори да не е гей, а просто да е по-слаб психологически, пак няма да се отърве от извращенията. И защото самоубийствата в армията и без това са много, а пресата шуми, военните психолози (те не носят фуражки целодневно) гледат да освобождават "неблагонадеждните". Самите мъже пък дават мило и драго, за да си спестят това безумие, от което в днешно време няма никаква полза.



Тема Re: Освобождаване от казарма [re: Гъзe]  
Автор prinyo ()
Публикувано27.01.06 14:22



Бележките от Джемини още вършат работа...



Тема Re: Освобождаване от казарма [re: Гъзe]  
Автор WebMister (event handler)
Публикувано27.01.06 14:57



ъъъ сексуални причини като...? импотентност?

Carry your past in the rooms of your heart
And you'll never he empty of love when you part


Тема Re: Освобождаване от казарма [re: Гъзe]  
Автор BBourgas_contemporary (дзверо)
Публикувано27.01.06 15:16



Такива филми няма! Преди година се мъчехме с един приятел да го освободим обаче йок! Първото изискване на военните беше да отиде на психиатър, за да му направят "експертиза", защото военната психиатърка не знае как се процедира в такива случаи. Когато отидохме при наш познат психиатър той се видя в чудо. И той не знаеше какво да прави-хомосексуализма не е заболяване и той доста дълго се чуди какво да пише. Имахме документ, че момчето е член на Джемини-изсмяха ни се-всеки можел да си изкара такова нещо. След това те изпращат за доосвидетелстване в военномедицинска академия, такъв бил реда, задължително трябвало да се ходи. Тва било най-висшата инстанция те "разбирали" дали наистина си гей или не си, независимо от документите които имаш. Незнам как става, явно са някакви фокусници.
Та пътят е дълъг и труден. Незнам обаче за какво си се запритеснил, при положение, че с реформите които текът в момента и с големият наплив на момчета и съкратените места за военна служба, може да не влезнеш и след 2100



Тема Re: момчета, извинявайте, но... [re: Markizata]  
Автор BBourgas_contemporary (дзверо)
Публикувано27.01.06 15:26



Ами на, аз се натисках преди две години да ходя, ама не стана. Баща ми каза ще учиш! Дори отиде при военните и говори с бившите си колеги, та ме отложи
Сериозно. Това, което си написала е МНОГО вярно, но има и нещо друго. 6 или 9 месеца прекарани там са си едно загубено време. Още повече, че зависи в кое поделение ще попаднеш-в армията е сбирщайн от всякъде. Аз докато бях на донаборната комисия имаше една тумба циганета, които не можеха да си напишат името в протокола. А в поделенията е леле-мале. Народ събиран от кол и въже. Подкрепям идеята казармата да стане платена и свободноизбираема, защото наистина ще стане елитна и ще има истински стимул за нас момчетата. Поне за тези които желаят




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.