Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 10:03 26.05.24 
Запознанства
   >> Адам и Адам
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | >> (покажи всички)
Тема Re: Да пази Господ гейовете от 'меки китки'...нови [re: peterbio]  
Автор Kurvoazie (оставащ)
Публикувано29.01.06 17:31



Когато не е възможно да променя правила, които влизат в голям конфликт с личните ми убеждения, ще емигрирам там, където това не е така. Засега тук такива големи общество-личност конфликти нямам :)

Жалко, написах неща които ти сам си си казал.
Ами бягай, не води и другите.

Явно, още време ще мине докато правилните хора си дойдат по местата.
По линията на най-малкото съпротивление е най-лесно! Но и най-коварно!



Тема Re: Гурутата на НБГнови [re: Kurvoazie]  
Автор peterbio (peter25reloaded)
Публикувано29.01.06 17:48



Аз съм тук , не съм избягал. Разумния човек, уважаващ себе си човек с достойнство първо се опитва да промени по интелигентен и траен начин това, което не му харесва, и ПОСЛЕ, ако не е успял - "бяга" - животът е твърде кратък, за да се прекара в постоянна борба с вятърните мелници. Не съм говорил за линията на най-малкото съпротивление - тя е в краен противовес на собствената ми житейска такава.

Кои са, според теб , "правилните" хора - Гурута на Новия Български Гей, и кои са местата Им ?



Тема КОНТРАПУНКТИнови [re: Kurvoazie]  
Автор desired (послушко)
Публикувано29.01.06 18:21



В практическо отношение... си е загуба. Но в човешко - опит, познание за мъжа и на какво е способен. Идеално средство бързо да се ориентираш. Това е с казармата...., докато е задължителна.

Това е нещо, с което изобщо не мога да се съглася... Имам мприятел, който отслужи. Хетеро е... Каза ми следното - цитирам: "Пълна загуба на време. Освен, че се научих за седмица да стрелям с оръжието, друга никаква полза не намирам. По цял ден играехме карти, вечер се пиеше, а на нарядите се спеше...". Идеален пример колко много е научил... Сега знаеш ли какво стана? Година почти изкара в казармата и това го върна толкова много назад с материала, че не може да си намери работа, въпреки че има висше образование... И така вече втора година... Казармата го направи "човек". Иска да се върне като кадровак, защото видиш ли нямало по-лесен начин за получаване на заплата и то не малка... Щял да се пенсионира по-рано и т.н. Жалко за икономиката - образно казано: "Един счетоводител с отлична диплома по-малко".


Пример с братовчед ми. Хетеро е... Попадна в Момчилград. Освен, че го караха да лъска обувките на турците, да си дава яденето на командира, че не му стигаше... Че едвам се оттърва след като по протокола "неволно му порязали ръката"..., друг плюс за него няма - или поне така звучат думите му!


Не пожелавам на никой свободен човек да служи в БЪЛГАРСКАТА ИЗКРИВЕНА КАЗАРМА. Освен да те комплексират, да изтъпееш и да си изгубиш една ЦЕННА година от живота, друга полза не виждам...


Доводите ти общо казано и перефразирайки те "тряба ЗАДЪЛЖИТЕЛНО да се мине казармата, за да станеш човек и да придобиеш такъв и такъв опит..." напълно се омаловажават в БЪЛГАРИЯ, а и с историята на брат ми:

Пример с него... Не служи! Веднага си намери работа след университета... Работи усилено, издига се постоянно, гради кариера. Щастливо женен е, има си дете. Нищо от така изброените от тебе плюсове да служиш, не му липсва в РЕАЛНИЯ ЖИВОТ и не го прави с нищо по надолу от някой служил "киртак"... Това била много модерна дума в българската казарма... Мога да говоря още много за него. Искрено се възхищавам на дисциплинираността и пробивността му!


ПОЖЕЛАВАМ НА ВСИЧКИ, КОИТО МОГАТ ПО ЕДИН ИЛИ ДРУГ НАЧИН ДА ИЗБЯГАТ ОТ СЛУЖБА В БЪЛГАРСКАТА КАЗАРМА! ЕДНО ВРЕМЕ Е БИЛА ПРИМЕР ЗА ПОДРАЖАНИЕ, А СЕГА Е СМЕШНА, ЖАЛКА И САМО ХАБИ БЮДЖЕТНИ ПАРИ... ПОЖЕЛАВАМ НА БЪЛГАРСКАТА КАЗАРМА ДА СТАНЕ ПЛАТЕНА.


АЗ ЛИЧНО СЪМ НАМЕРИЛ ВРАТИЧКА И НЯМА ДА СЛУЖА!


P.S. АКО БЯХ ГЕРМАНЕЦ ПРИМЕРНО, С ГОРДОСТ БИХ СЛУЖИЛ В ГАРМАНИЯ... ТАМ НЕ СЪМ ЧУВАЛ ВОЙНИК ДА ВКАРА МАРКУЧ НА ДРУГО МОМЧЕ В ЗАДНИКА, ДОКАТО ДРУГИ ТРИМА ГО ДЪРЖАТ И ДА ПУСНЕ ВОДАТА... ЛОШОТО Е, ЧЕ ТОВА Е ГРОЗЕН ПАРАГРАФ ОТ "БИОГРАФИЯТА" НА БЪЛГАРСКАТА СЛУЖБА, С КОЙТО, А И И НЕ САМО - НЯМА ДА СЕ СБЛЪСКАМ НИКОГА...

P.S. Съмнявам се, да се съгласиш с мен, но дано разбираш защо толкова много момчета днес не желаят да служат тук, сега и в България!!!

Съблечи моя страх и за грях дай ми таен знак...

Редактирано от desired на 29.01.06 18:22.



Тема Re: Да пази Господ гейовете от 'меки китки'...нови [re: axx]  
Автор peterbio (peter25reloaded)
Публикувано29.01.06 18:30



Ти май нищо не си разбрал от примера на Мизрахи за делфина и акулите.

Това, че хетеросексуалните мъже не се борят да получат Правото или "привилегията" "да ходиш в казарма, само ако се чувстваш достатъчно силен психически", е техен проблем и не означава, че гей-мъжете нямат право да се борят за това. Това е все едно да кажеш - абе я там, ВСИЧКИ са се примирили да плащат високи данъци, ТИ с какво си по-специален бе, че да искаш по-ниски.

И стремежа за тази борба не произтича от факта, че са гей- сам по себе си, а от това, че отношението на другите към този факт е неблагоприятно. Точно както факта "високи даници" сам по себе си не е лош, но дава неблагоприятно отражение върху личния ми живот.



Тема На какво НЯМА да ме научи казарматанови [re: desired]  
Автор peterbio (peter25reloaded)
Публикувано29.01.06 18:47



Е, ти си го написал - достатъчно ясно и надявам се разбираемо.
Измежду личните ми познати-хетеро също е пълно с десетки примери как пародията, наречена "българска казарма" само им е отнела ценното житейско време и не ги е научила на нищо ново като умение, освен да стрелят с оръжие - нещо, на което аз се научих в един едноседмичен курс, когато бях на 18, но не в казармата. Все още от 30 метра уцелвам 8,9 или 10. Все съм научил нещо,а :)

Напълно подкрепям тезата ти, че ако нашата казарма беше по-практически насочена - обучение в нови умения, които иначе цивилния мъж няма откъде да научи - стрелба с оръжие, оцеляване в екстремни условия, работа с боеприпаси, работа с навигационно оборудване, ориентиране в непознати местности - да, тогава би имало смисъл да се ходи там.

Но да се скатавам, да се уча да пуша трева и да се дрогирам или да играя карти, защото НЯМА какво да се прави в нашата мила, родна казарма - е не, благодаря :) Това ако искам, мога да си го правя по всяко време.

А ти, Курвоазие, сподели твоите виждания, съвременната българска казарма, според теб, ще ме научи ли :
- кои са съвременните химически и биологични оръжия и как да се предпазя от тях ефективно
-кои са съвременните начини за шпионаж и контра-разузнаване
-как да запаля огън без кибрит, как да намеря годна за пиене вода, как да разпозная едно непознато растение дали е отровно или ядливо
-как да обработвам секретна информация, получена по цифров път
- как да използвам интернет и GPS технологии за пространствено ориентиране
- как да замаскирам следите си дори за специално обучени кучета
- как да окажа съвременна първа помощ при химическо изгаряне, натравяне, радиационни увреждания
- какво е съвременното техническо състояние на противниковата техника
- кои са слабите страни в разузнаването на чуждите държави ?

НЯМА да ме научи. Най-много да ми прочетат някое овехтяло руско ръководство за МИГ23, който никога няма да видя.



Тема Re: Гурутата на НБГнови [re: peterbio]  
Автор Kurvoazie (оставащ)
Публикувано29.01.06 19:02



Кои са, според теб , "правилните" хора - Гурута на Новия Български Гей, и кои са местата Им ?

Да сравняваме с вятърни мелници нещо смислено и полезно, не е добро сравнение, мисля. А измъкващо се действие.
Когато човек се бори срещу това което не му харесва от лична преценка, лично убеждение, то е не е борба за това което трябва да стане, това което полезното. Реалността диктува разумното, а не личната преценка, тя редовно е равна на изгодната. ОБЕКТИВНА ПРЕЦЕНКА е нужна. И за това, понапрегнеш се интелигентно... на става, обявяваш борбата за безмислена, ситуацията за загуба на време, хората за.... нек`ви и подминаваш. Верен белег, че разсъждаваш от лична преценка е края - 'живота е кратък'. Че и преди да се почне нещо.... борба, работа, казарма.... живота все си е кратък. Като подминеш мелниците, трудното, живота не става по-дълъг, нали?
За обективен поглед си трябват качества.... Такива хора са редки птици.

Та за новото Гуро.
За всяка брада се намира гребен.
Като има пари за взимане, ще се набери кой да ги вземе и да ги похарчи. Като има глупаци който си плачат за водач, най-умния от тях ще ги оглави.
Как ще наречем водача... гуро, Председател или друго... то той определено ще е актуалния за момента. Ако болшинството искат временни промени, ще се намери човек да ги осъществи. Времето, ситуацията изтласква водача.
Та, правилния човек е и актуалния, този който ще удовлетвори болшинството.
Другия принцип е, създаваш си собствена територия и събираш подкрепа. Оцелява реалното.
Знае се - идеите оцеляват, тленното - не.

Извини ме, но когато усетя как някой се измъква със същити шаблонки... значи не може да мисли. В критична ситуация, пък, най- е видно. А и хубавия израз още не означава.... точен, реален. И за ситуция, и за човек. Хубаво се изразяваш, но... го схващам субективно. Твоята 'разумност' ми се вижда... изгодната. За пробив трябват хора които не личното слагат на първо място, а логичното. Личното и обективоно ако не съвпадат - лош шанс. Ако преодолееш личното, имаш качествата да си водач. Редките птици имат рядкото щастие, личното, понякой път, да съвпадне с общото.
Самозвани 'мисионери', а и самообявили се има. Приемам ги, като връх на определена хранителна верига. И месии се забелязват.

Времето ще покаже човека. Нуждата ще го намери.



Тема Re: КОНТРАПУНКТИнови [re: desired]  
Автор Kurvoazie (оставащ)
Публикувано29.01.06 19:37



В практическо отношение... си е загуба. Но в човешко - опит, познание за мъжа и на какво е способен. Идеално средство бързо да се ориентираш. Това е с казармата...., докато е задължителна.

Примерите които предлагаш доказват само едно - нищо не са схванали от безмислиците на времето в казармата. Ако са се възползвали от лошия опит, извън казармата се щяли да правят обратното. И аз прежевях безмислици и абсурди, но не ги приложих в живота си. Всеки е различен. Всеки реагира на заобикялящата го среда различно. Винаги е добре да избягваш ненужното. Но има хора които са магнит за ... глупости. Хем ги сътворяват, хем и се набъркват с други. На принципа на казармата.

За брат ти. Че той по природа си е добре поставен. Сигурно сто казарми не биха го подвели да прави глупости в живота си.

Това, че ти няма да служиш, не означава, че други ще те последват. Както го чустваш, така ще го направиш. Смесваш принципите за които се коментира с личното ти желание. Нали никой не ти е написал - иди в казармата, там е приказно. Не ми се разказват какви ужасии съм видял в казармата. Един се обеси в тоалетната на закачалката. Бой, унижения, всичко имаше. Но еденици се пречупват.

И най-важното, не си длъжен да си съгласен с мен. Всеки е длъжен да е съгласен със себе си. Твоя призив и аз бих го отправил, ако бях като теб, но не съм. За това, че сме различни, трябва ли да се мразим или заклеймяваме. Ти споделяш, аз, друг...

А и не мисля, че в соц времената казармата е била нещо съществено. Управляваше се от партиини военни, а редовния военен слушаше за да не го лашнат по чукарите. Мълчат за да са добре. Обикновенния войник - на произвола.

Та, в нащата казарма можеш да видиш какво не трябва, какво не бива. Всеки реагира според способностите си. Аз не се уплаших, не се пречупих, не се поддадох. Човешките ми способности си казаха думата.




Тема Re: На какво НЯМА да ме научи казарматанови [re: peterbio]  
Автор Kurvoazie (оставащ)
Публикувано29.01.06 19:53





на всичките тирета вероятно казармата няма да научи...
но никъде не говорихме за това. Става въпрос само за човешките измерения

опитваш се да се вклиниш...

изместваш темата... познато, разширяваш... също

центъра е
ако сме мъже какво трябва да правим
парадоксите от действия на гей-активисти
не се ли самоизолираме като бягаме от хетерото и общоприетото
изказвахме мнения, а никой не налагаше

какво общо имат тиретата ти с темата

просто се бориш, би-тата да спечелят гей за вашата кауза ТУК
чакам да помолиш още хора за мейл или кю-, пък може и да пробиеш в някой
е няма да гласувам за би-, защото агресията ще продължава

останалите гейове както преценят....



Тема Re: На какво НЯМА да ме научи казарматанови [re: Kurvoazie]  
Автор peterbio (peter25reloaded)
Публикувано29.01.06 22:26



Леле, бате, ама теб съвсем здраво те е хванала паронаята за би-съзаклятие и не те пуска ли , не те :)

Хайде обясни ми, когато казармата няма да ме научи на всички тия тирета, при положение, че на ТОЧНО това трябва да ме научи, за чий чеп ми е да ходя да си губя времето там ?

Ама много, много подробно ми обясни, ако смяташ, че казармата не трябва да ме научи на тия "тирета", на какво ТРЯБВА да ме научи, при положение, че едно от основните измерения на мъжествеността е именно способността да оцеляваш и да продължаваш напред - невъзмутим.


И защо, като не трябва да ме научи на тия "тирета", държавата с парите от МОИТЕ данъци плаща заплата на некадърни офицери и купува скъпо и прескъпо оборудване, което стои в Генералния щаб , а войниците са облечени във въшкарници и носят кубинки, носени от поне 5-6 набора преди тях , ползват противогази, на които гумата им вече се троши от старост и стрелят с амортизирани Калашников ?

Става въпрос за човешките измерения .... на какво ? На губивремието, на процеса на затъпяване, на процеса на приучаване към подтискане на личността ? На мимикрията, към която ти така очевидно призоваваш по-женствените момчета , а и не само тях ?

Като изключим факта, че очевидно си скаран с пунктуационните знаци, което прави четенето на твоите постинги цяло приключение, искам да те уверя, че не се боря за това би-тата да спечелят някаква кауза тук.

Първо, НЯМА някакво тайно съзаклятие между би-мъжете в този форум - то съществува само в ТВОЯТА глава. Второ, изразявам винаги лични и само лични свои позиции. Жалко е, че приемаш аргументирано изказани мнения , противни на твоето, като агресия.



Тема Re: КОНТРАПУНКТИнови [re: Kurvoazie]  
Автор peterbio (peter25reloaded)
Публикувано29.01.06 22:42



Аха, "Та, в нащата казарма можеш да видиш какво не трябва, какво не бива. Всеки реагира според способностите си. Аз не се уплаших, не се пречупих, не се поддадох. Човешките ми способности си казаха думата. "

Е явно в тези три реда се съдържа есенцията на мотивацията ти така упорито да продължаваш да твърдиш колко НУЖНА е казармата.

Е да, ама не. Няма нужда да се потапям в контейнера с вмирисана цаца, за да знам каква е на вкус. Миризмата й е достатъчно показателна
Концепцията "Трябва сам да си направя гадното, за да се науча какво е хубавото" .... е нелепа ! Живота сам поднася достатъчно кофти, гадни и неприятни моменти, айде няма нужда сами да си ги създаваме, а ?
Природата ме е одарила с мозък, за да го използвам по предназначение. Ти си опитвай вмирисана цаца, пък после, като се увериш колко е гадно, яж филе от акула. Ако акулата е още наоколо.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.