Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 00:47 24.05.24 
Запознанства
   >> Адам и Адам
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | >> (покажи всички)
Тема Бисексуалност?  
Автор mizrahi (Човек)
Публикувано03.12.05 23:19



Знаете ли, ще ми се да чуя мнение по въпроса от "първа" ръка - що е то бисексуалност.
Имам един приятел, който казва, че не може без мъже, но и без жени не може и все се опитва да ме убеди, че е искрен...

Според други обаче - бесуксуалните са просто гейове на които не им стиска да бъдат каквито са и предпочитат да водят едно жалко съществуване приемайки хетероповедение като защитна окраска...

Според трети - това са просто хетеромъже, които си позволяват някоя и друга гей забежка от глезотия...

Кое според вас е вярното?

Апропо, аз също съм спал с жени навремето, но не се определям като бисексуален, щото се влюбвам в момчета и с тях ми харесва повече...но това май е друга тема.



Тема Re: Бисексуалност?нови [re: mizrahi]  
Автор Гpифoн_Kpивoycт (Rex Coeli)
Публикувано04.12.05 02:08



Всъщност това е сложен въпрос, на който едва ли и доста бисексуални биха могли да дадат еднозначен отговор. Аз лично не смея да дам директно мнение. Знам за себе си, че забежките с жени, макар и да съм ги имал, са си останали в миналото с нещо като горчив привкус. Тоест, опитът ми да си докажа, че съм хетеро, който се проведе още в тийнейджърските ми години, се провали громко, от гледна точка на моята незадоволеност. Колкото до моето мнение по отношение на бисексуалните - имам бисексуални познати, забежките с тях също не са изключени, но нещо по-сериозно с бисексуален мъж не бих си позволил никога. Неговата несигурност, която би се показала рано или късно, е нещо, на което не бих искал да се подлагам, имайки предвид, че не съм нито капчица емоционален мазохист.




Тема Re: Бисексуалност?нови [re: mizrahi]  
Автор redjeep ( новак)
Публикувано04.12.05 03:28



Искате ли да бъда откровен и открит в споделеното от мен.
Бисексуалните в България са така наречените по български, манафи.
Така,
70% от любовниците ми в България,бяха бисексуални(сега не живея в България).
Готено ми беше с тях,и те знаеха какво вършат.
И те и аз,го поемахме като партийно поръчение,усно щафетно-пълна програма.
Имаше от тях,
ако им кажа,че са обратни,
готови бяха да ме онищожат.
Семейни с деца,нещо обикновенно.
И само за жени говорят и си разказват геройствата.
Това не ме дразнеше разбира се.
Но понеже питаш, само с една дума ще обобща .
Те за мен , бисексуалните са си хомосексуалисти,да не я казвам оная дума
която не я обичате, п.......и. Пълни,ама пълни .
Да са живи и здрави,правиха живота ми щаслив,готено ми беше с тях,
пък коще да да ми се кълнят колко големи мъже са,какви съпрузи и какви бащи са.



Тема Re: Бисексуалност?нови [re: mizrahi]  
Автор нopтвeн (зачеркнат)
Публикувано04.12.05 10:17



Според мен имаме една черта (хората изобщо и в частност гейовете) -- преминали през някакъв хорски предразсъдък, понякога едновременно се виждаме съзнателно като че сме надскочили ограничените си представи, но в същото време несъзнателно налагаме такива (и то също толкова груби и жестоки) към друга група. Т.е. хомосексуалните понякога хем се изживяват като онеправдани, хем хранят неприязън, недоверие и неодобрение (дори злоба) към бисексуалните и/или към женствените гейове (попълнете с произволна група).

След като сами виждаме как сексуалното ни предпочитание е различно от нормата -- без да можем да го обясним! -- изобщо не мога да разбера защо е това непрекъснато търсене на теле под вола и непрестанни подозрения в неискренност към някой с различно предпочитание?

Ето го моето отношение -- както аз мога да съм искрен и убеден в това че харесвам мъже, така и друг може да е искрен и убеден, че харесва и жени, и мъже. Ако някой лъже, че е бисексуален, това си е ИЗЦЯЛО за негова сметка. Както ако аз лъжа, че съм гей, си е за моя сметка. Но е абсурдно да се смята, че всички го правят от "глезотия", "мода" и т.н.

Ако става въпрос за приятел, или за човек, в който съм влюбен, ще решавам дали да му вярвам не от някакви мъгляви псевдофилософии, а според личното ми виждане за него.

Т.е. ако приятел не може да те убеди че е искрен, то проблемът е във частните ви взаимоотношения между теб и него, за искреността му по тази тема или искреността му изобщо. Ако искреността му е наред, тогава доверието ти към него е паянтово. Ако пък е искрен и му вярваш, значи единственото, което ти пречи, остава да е предразсъдъкът, че ти нарочно не искаш да му позволиш вътре в теб самия той да бъде такъв. Защо? Може би сам си неуверен какъв си ти и не смяташ, че друг може да е уверен? А може би ти харесва да си отмъщаваш с недоверие на някой заради недоверието към теб?
[не казвам че е така и не се заяждам, само драскам част от възможностите]

Може би първо трябва да се опиташ да разбереш себе си -- да си отговориш на въпроса защо точно не му вярваш. А дали той наистина е такъв -- това е съвсем друг, по-късен (и по-маловажен) въпрос.

Във всеки един от тия случаи, общото мнение на хората трудно ще ти помогне -- защото то няма да премахне евентуалната му неискреност, нито евентуалното ти общо недоверие. А понеже сред гейовете нищо чудно да има масов предразсъдък, той ще съвпадне с твоя (в случая).

Така че според мен може и да има някои дето се обявяват за бисексуални за защитна окраска, или от глезотия, или мода. Но дори и да има такива, това не променя правото и възможността човек да си е наистина бисексуален.

Както сигурно има хора, които водят себе си за гей от "глезотия" и заради "модата", но това не значи, че няма истински хомосексуални.

Като си помисля, майка ми веднъж ми говореше нещо от типа че тия мои наклонностти са само поддаване на временен импулс (т.е. "глезотия") и всъщност с времето щяло да отшуми, особено ако се оженя и имам деца. Прилича на типичен подход при недоверие или предразсъдък.

С какво право ще се отрича принципната възможност да съм хомо/бисексуален? С какво право ще ми се отнема отговорността да бъда какъвто се чувствам?

Редактирано от нopтвeн на 04.12.05 10:35.



Тема Re: Бисексуалност?нови [re: нopтвeн]  
Автор sterben (непознат )
Публикувано04.12.05 10:24



Здравейте,аз съм бисексуален,не се определям нито като гей,нито като хомосексуалист. Понякога имам нужда да съм с жена,а понякога с мъж. Рядко двете нужди съвпадат,имам предвид,когато имам връзка с мъж или жена нямам нужда от сексуален контакт с човек от другия пол. В този смисъл мога да бъда верен и да имам дълга връзка. Имал съм връзки и с жена и с мъж,на които не съм изневерявал. Така че, не зная какво точно се обсъжда тук....



Тема Re: Бисексуалност?нови [re: sterben]  
Автор нopтвeн (зачеркнат)
Публикувано04.12.05 10:37



Мисля че се обсъжда не толкова бисексуалността, колкото проблема, който някои гейове имат с въпроса за съществуването й...



Тема Re: Бисексуалност?нови [re: mizrahi]  
Автор jism (39/би)
Публикувано04.12.05 10:44



Когато някой каже, че е биексуален, мисля че той е наясно с това твърдение.
Бисексуалният изпитва УДОВОЛЕТВОРЕНИЕ от сексуалните си действия и с жени, и с мъже.
Твърденията, че един бисексуален е гей, прикриващ с женитба, или с връзки с жени, сексуалните си увлечения с мъже, е чиста проба НЕРАЗБИРАНЕ имеменно на това - какво харесва и удоволетворява един бисексуален...
Какво да правя?!
Харесвам секса и с жени, и с мъже... Не е еднакво и усещането, и увлечението, и влюбването... При всеки е различно, защото всеки един от нас е УНИКАТ.
За щастие, няма двама напълно еднакви индивида на този свят.
И слава, Богу!



Тема Re: Бисексуалност?нови [re: sterben]  
Автор mizrahi (Човек)
Публикувано04.12.05 12:35



когато имам връзка с мъж или жена нямам нужда от сексуален контакт с човек от другия пол

Явно си щастливо изключение. Аз имам един приятел, много готин във всяко отношение, но е и женен на всичкото отгоре. Ако аз искам да поддържаме сериозни отношения, въпросът за това какво се крие зад неговата бисексуалност е важен. Ако е гей, но просто се прикрива зад общия модел, това е добре, доколкото в един момент може да му писне да се крие и да почне да води нормален :) живот.

Проблем ще е обаче, ако има нонстоп нужда да е и с мен и с някоя жена, защото колкото и да съм отворен на тема тройки и прочее, не ми се иска да приемам съществуването на някаква постоянна паралелна връзка.



Тема Re: Бисексуалност?нови [re: mizrahi]  
Автор нopтвeн (зачеркнат)
Публикувано04.12.05 12:55



> Аз имам един приятел, много готин във всяко отношение,
> но е и женен на всичкото отгоре. Ако аз искам
> да поддържаме сериозни отношения, въпросът за това какво
> се крие зад неговата бисексуалност е важен.

В такъв случай май човекът трябва да каже как точно се изразява конкретно неговата бисексуалност и дали ще му трябва такава паралелна връзка... Фактът че е женен би трябвало да значи, че вече има една връзка, освен ако не би се развел в името на нова.



Тема Айде да попитамнови [re: mizrahi]  
Автор BBourgas_conteporary (дзверо)
Публикувано04.12.05 13:10



Айде да попитам бисексуалните другарчета в клуба нещо. За вас изневяра ли е, когато имате връзка с жена, но правите секс с мъж? Същото важи в пълна сила и за обратния вариант- имате връзка с мъж, но правите секс с жена?
А и още нещо. Колко от вас са били пасивни?



Тема Re: Бисексуалност?нови [re: mizrahi]  
Автор Gary (човек)
Публикувано04.12.05 13:17



Според мен бисексуалността е най-нормалното човешко състояние, но статистиката не може да го отчете и причината е, че хората не си го признават. Когато човек избира с кого да живее, той търси половинката която ще го удовлетворява в най-висока степен - емоционално, сексуално, в житейски план и др. Проблемът е, че предразсъдъците на обществото, ограничават избора като налагат хетероповедението като нормално, а другото като ненормално. Причини за това си има. Досега всички опити мъж да забременее са били неуспешни . Не мога да обвиня човек който е решил, че въпреки че изпитва сравнително по-голямо удовлетворение (сексуално и емоционално) с половинка от същия пол се е ориентирал към противоположния пол. Просто той е преценил, че има достатъчно причини за да го направи. Той е свободен сам да реши за себе си и никой няма право да го обвинява за изборът му.
Аз лично ако харесам един мъж и искам да правя секс с него, няма да се интересувам дали е гей или би. За мен ще е достатъчно, че той също желае да правим секс. Но ако искам нещо повече от секс, критерият ми ще бъде пълна отдаденост и съответно мъж който има постоянна връзка било то с жена или с друг мъж и желае да я продължи паралелно, просто няма да върви.
Оставете всеки сам да решава за себе си, ако не желаете някой друг да решава вместо вас!



Тема Re: Бисексуалност?нови [re: Gary]  
Автор mizrahi (Човек)
Публикувано04.12.05 13:27



Когато човек избира с кого да живее, той търси половинката която ще го удовлетворява в най-висока степен - емоционално, сексуално, в житейски план и др - да In a perfеct world дето имаше една приказка...

В конкретния случай, за който си мисля, момчето даже твърди, че е 100 процента хетеро, това с мен много го кефело, ама не се брояло, щото било за забавление... :(

Редактирано от mizrahi на 04.12.05 13:27.



Тема Re: Бисексуалност?нови [re: mizrahi]  
Автор Gary (човек)
Публикувано04.12.05 14:28



Бил е честен с теб и ти го е казал. Лошо щеше да е ако те заблуждава, че между вас има нещо повече от сексуално желание и да ти дава напразни надежди. Много хора се забавляват. Въпросът е какво ще решиш ти - да продължиш да се забавляваш с него без да има нещо повече м/у вас или да го зарежеш. Доколкото разбирам, той е решил за себе си, че една жена може да му даде като цяло много повече, въпреки че в сексуален аспект може да е на кантар. Сексуално освободеният човек може да си има постоянна (сериозна) връзка и да си се забавлява с други. Защо не, след като на тези други също им харесва. Може ли да се говори за изневяра ако една двойка е сексуално освободена? Според мен, ако наистина правят секс с други само за забавление, това няма да е изневяра. Ако половинката ти не е сексуално освободен човек, забавлявай се, но без половинката ти да разбере за това и без да страда от това.
Не ми харесва когато някой поставя ограничния на други, изхождайки от предразсъдъците на обществото от които е засегнат самия той. Това е все едно някой да те нарани, а ти чувствайки се безсилен спрямо него, да си го изкараш на някой друг който е по-слаб от теб.



Тема Re: Бисексуалност?нови [re: Gary]  
Автор sterben (непознат )
Публикувано04.12.05 14:43



Според мен е изневяра, когато имаш физически контакт друг човек по време на някоя своя връзка... А за другия въпрос,никога не съм бил пасивен въпреки че исках,но си мисля че не съм намерил подходящия човек който да ме предразположи към това, може би ще го намеря някой ден. Принципно съм съгласен да бъда и пасивен.



Тема Re: Бисексуалност?нови [re: Gary]  
Автор WebMister (event handler)
Публикувано04.12.05 14:57



С повечето съм съгласен но това...?
"Ако половинката ти не е сексуално освободен човек, забавлявай се, но без половинката ти да разбере за това и без да страда от това. "

If you feel alive in a darkened room
Do you know the name of your solitude?


Тема Re: Бисексуалност?нови [re: WebMister]  
Автор Gary (човек)
Публикувано04.12.05 15:13



Предполагах, че точно тези думи ще предизвикат реакция. Явно всичко е въпрос на собствени разбирания и никой не може да налага мнението си на някой друг.
За мен лично, изневярата е когато освен сексуално забавление, ти държиш паралелно сериозна връзка с някой друг за който правиш неща които са за сметка на постоянният ти партньор. Ако постоянният ти партньор не чувства разлика в отношението ти към него, всичко е наред.



Тема Re: Бисексуалност?нови [re: Gary]  
Автор sterben (непознат )
Публикувано04.12.05 15:20



е точно такова е мъжкото мислене за изневярата. Изневяра е според мен и физическия контакт и когато емоционално изневеряваш....



Тема Re: Бисексуалност?нови [re: Gary]  
Автор WebMister (event handler)
Публикувано04.12.05 15:25



Моето лично разбиране е сходно, но смятам че това е честно само когато се разбира и споделя и от двамата партньори.
Ако можеш спокойно да отидеш и да кажеш на партньора си "вчера правих секс за забавление" е ОК, но ако това за него е проблем, не го правиш (секса имам предвид, а не че не му казваш :-)). Разбира се това е личното ми мнение - не го налагам на никого...

If you feel alive in a darkened room
Do you know the name of your solitude?

Редактирано от WebMister на 04.12.05 15:31.



Тема Re: Бисексуалност?нови [re: sterben]  
Автор jism (39/би)
Публикувано04.12.05 15:42



Някъде и преди съм го писал...
Жененият бисексуален мъж има семейство.Обича жена си, харесва му да има сексуални контакти с нея.
Обича дъщеря си, грижи се за нея, често я изненадва с "типични женски" глезотии /лек автомобил, дрехи, бижута, парфюми.../.
Обича сина си, грижи се за него, често го изненадва с "типични мъжки" глезотии /лек автомобил, дрехи, бижута, парфюми.../.
Дали е трудно да има мъж - приятел, когото обича също силно и си позволява да го изненадва с "типични за приятел" глезотии ?
Защо този мъж да напусне жена си, да престане да обича децата си, да изпитва угризния на съвестта си, че изневерява на някого от по-горе изброените...
Той ОБИЧА всеки по своему...
А чувството за изневяра? Любовта лекува всичко...
Специално за bburgas: А/Р
Не си ли гледал и такива филми...2 мъже и една жена...единият от мъжете е БИСЕКСУАЛЕН...



Тема Re: Бисексуалност?нови [re: jism]  
Автор WebMister (event handler)
Публикувано04.12.05 15:51



А чувството за изневяра? Любовта лекува всичко...
С това не бива да се злоупотребява... че току-виж лекувала, лекувала и като се огледаш се окаже, че вече я няма...


I'll try to say a little more:
Love went on and on
Until it reached an open door
Then Love Itself
Love Itself was gone...

If you feel alive in a darkened room
Do you know the name of your solitude?


Тема Re: Бисексуалност?нови [re: WebMister]  
Автор jism (39/би)
Публикувано04.12.05 16:19



Да.
Наистина.
Любов е имало и винаги ще има...

.............................................

Начало и край

Дали е болка любовта ни,
която всеки ще изстрада...
или величие, или е слава -
тя никого не подминава!

Припев:
Всяка обич е следа в сърцата,
по пътя ни на грешници.
Ах,колко рани,колко рани -
в годините от понеделници!

С годините ще трябва да открием
разковничето на успеха,
или ще трябва да прикрием
поредици от грешки...

Припев:
Дали са истина,кажи ми,
всички думи на прощаване...
Ако пропусна - напомни ми -
Началото да не забравим!



Тема Re: Бисексуалност?нови [re: Gary]  
Автор Kurvoazie (оставащ)
Публикувано04.12.05 16:37



Проблемът е, че предразсъдъците на обществото, ограничават избора като налагат хетероповедението като нормално, а другото като ненормално. Причини за това си има. Досега всички опити мъж да забременее са били неуспешни..

Гари, не мисля, че 'предразсъдаците на обществото' (поне 70% са хетеро-) се формират от неуспешните опити мъж да забременее, а от други 'причини' които ти не засягаш....(!!!!...). 'Хетеро поведението' е 'нормалния' начин да се раждат хора, било то отново хетеро, гей, би-та, лезбиен или какъвто и да е човешки вариант на човек със... собствена сексуалност. Този предразсъдък нима е вреден...! Едва ли така го мислиш! Защото, много интересно как ще се родят нови мъже и жени, как ще се родят и гейове...
'Предразсъдъците' се основават и на друго. Тези, които създават ново поколение, ако `щеш и генекично, се грижат за опазването на това поколение. Така се защитава, както продъжението на личната родова нишка, така, естествено, се съхранява принципа за възпроизводство. Е не може да се руптае срещу тези, а и други подобни... 'предразсъдъци', като добрата среда за отглеждане на деца в която те ще живеят, навиците, въприятияте, които те ще срещат за първи път, и..., и..., много други социални фактори формирщи първоначалните представи на млад човек, преди още да е осъзнал собствената си сексуалност. Едва ли някога ще се пребори това. Че то тази борба е обречена на провал предварително. Освен, ако не се желае затриване на човешкото....
За бисиксуалните...
Какво мислим ние, гейовете, а и би-тата, едва ли е от съществено значиние. Това ще е само мислене... Кой какво влага в термина би- е препъни камък. Това което става в главата на всеки от тях е толкова индивидуално, че е безмислено разглежднето по отделно за да се обобщи.
Има белези по които, аз, бих определил мъж за би-.
Ако мъжкото желание да обладава жена се пренася върху красив и нежен мъж с цел, САМО, сексуално удоволствие - обладаване, това е би-. Всичко друго е разновидност на гея.
Оставям на страна любов, морални стойности, приятелство - всичко човешко което се случва между половете и вътре в тях. Сексуалната практика и потребност от определен секс е водещо, за мен, при формирането на това, кой е би-.
И какво мислиш за себе си, а си в същност, е колкото личен, толкова и субективен начин за оценка.



Тема Re: Бисексуалност?нови [re: jism]  
Автор BBourgas_conteporary (дзверо)
Публикувано04.12.05 16:57



Защо този мъж да напусне жена си, да престане да обича децата си, да изпитва угризния на съвестта си, че изневерява на някого от по-горе изброените...

Ами да, наистина - защо е нужно след като той си ги обича по своему? Друг въпрос е, че и те си го обичат по своему - такъв какъвто е, без да знаят за многото му роли. Какво ли ще стане, ако съпругата му разбере за приателя му, а приятелят за - съпругата му. Ами ако децата разберат?
Всичко би било ОК, ако те знаеха помежду си и нямат нищо напротив. В противен случай е егоистично, a любовта, която всъчшност не съществува, е самозалагалка пред нечистата му съвест.

В реалният живот примерите са много и то не само сред нашите среди - женен мъж с мутреса и прочее. А относно филмите - там всичко е нагласено, както в приказките...



Тема Re: Бисексуалност?нови [re: sterben]  
Автор Kurvoazie (оставащ)
Публикувано04.12.05 17:05



е точно такова е мъжкото мислене за изневярата

Нееее, категорично, НЕ.
Много е далеч това е 'Мъжкото мислене'. Изкаш да кажеш, че мъжете са боклуци. Така мислят определена категория жени и мъже които се извиняват за собствените си несъвършенства.
МЪЖКОТО в човеците е проява на стабилност и сигурност.




Тема Re: Бисексуалност?нови [re: jism]  
Автор Kurvoazie (оставащ)
Публикувано04.12.05 17:28



Жененият бисексуален мъж има семейство.Обича жена си, харесва му да има сексуални контакти с нея.
Как ли ще се почуства жена, коята знае, че мъжа и 'обича'....сексуалните контакти с нея и се.... допълва в удоволствията си с ....мъже като А:П. За децата не ми се мисли. А за комшиите, приятелски семейства...и... не знам.
Коя женска любов ще прости, оневини или извини семейния мъж като явен/скрит би- до нея. Освен и тя, жената, да споделя същите практики. А децата, каква любов ще ги омилостиви, за да приемат любящия си баща в легло с мъже??? Как ли ще приема едно момче баща си, първоначалния образ за мъж, който, когато не си е вкъщи сигурно е с друг мъж, някъде, и си прави удоволствието без майка му, просто ей така, за разтуха....




Тема Re: Бисексуалност?нови [re: Kurvoazie]  
Автор jism (39/би)
Публикувано04.12.05 19:12



и си прави удоволствието без майка му, просто ей така, за разтуха....


Ей,че кой ти е казал,точно пък това?!
Това точно искам да се разбере.

Правенето на "удоволствие", за никого не "ей така"...
Как мислиш че става?
Смигваш на момчето дето ти харесва и : Фокус-мокус?
Харесваш си някое момиче и като в рекламата за мастика "Пещера", като щракнеш с пръсти и тя е по бикини...

Защо близките на някого, НЕПРЕМЕННО трябва да знаят всичко за сексуалния му живот?Че даже и децата, и приятелските семейства, и децата...
Лошото е, че виждаш живота само като крайностти...като пределни даденостти...

Хубавото на живота е наистина в това, че има толкова много НЮАНСИ!
Че е ШАРЕН и има място за една дъга...
Минах под нея...



Тема Re: Бисексуалност?нови [re: нopтвeн]  
Автор Kurvoazie (оставащ)
Публикувано04.12.05 19:58



Т.е. хомосексуалните понякога хем се изживяват като онеправдани, хем хранят неприязън, недоверие и неодобрение (дори злоба) към бисексуалните и/или към женствените гейове (попълнете с произволна група).

Това да храниш неодобрение към нещо, защо да е неправилно? Защо да не изразява всеки становище? Приньовистки манталитет за поучение и вещина по гейските, а и по човешките проблеми много ми прилича на 'пораснаше пилци, на*ебаше квачки'. Ескалации във форма на неодобрение от действия или факти, отново, защо да е проява на .... лошо изживяване? (тази шаблонна логика пък е средство за ясно изразяване)

По същество.
Като чета текстовете на би-тата, тяхната логика като висша форма на егоизъм, нима трябва да я подмина защото съм ГЕЙ! Не са ми 'ограничени представите' за себе си, за разликите с би-тата, а и за това което ме заобикаля. Пък що да се впечатля от себеподобен, който иска да ме набута в неговите стереотипни схеми на мисълта. Нима на гея трябва да му е чужда лична форма на мнение, пък ако `щеш и собствена теория за гейството (тя вероятно няма да е от живот между би-та или хетеро )

Виж, би- да прави съждение за гей, това заслужава коментар, та и нещо повече. Живота на стандартния, нормалния гей, далеч не е същия....нали!!? Доволно много се експлоатира гея, неговото битие и живот, та да се появяват внушесия или каквото и да било. (дори и от себеподобни или от самозвани гей-активисти със съмнителен морал и основания)

И защо гей да не казва публично/нетски какво мисли за себеподобните си? Коя е логиката да се мълчи?
Има всякакви гейове. От женствени до мъжкари, на които не им личи. Кои са осмиваните и редовно коментирани или визуализирани, като отрицаетлен персонаж - само женствените! Неприятно е, те са наши. (вярвамо, че и на теб не ти е приятно) Но това е реалността. Защо да я прикриваме? По практично е да се съобразяваме с нея, не мислиш ли? Мисля, че за всяка форма на гейско поведение си има МЯСТО, където да се вижда в пълен блясък.

И когато става въпрос за търсене на права, точно, неприемливата форма за хетерото е най-малко полезна и в услуга. Следователно, когато гей изразява несъгласие с поведение на друг гей - какво? В чия полза е несъглесието!!! Май в полза на по-голямата част..., нали?
Нали разбираш, че става въпрос И за: къде и как да водим разумна политика в полза на по-важното от личното?

Далеч съм от идеята да осъждам или порицавам женствения гей или самозвани би-та. Едните са си от Моята черга, а другите - сами да се оправят. Интересува, как ще е най-практично хетерото да приемат собствената си разновидност - ГЕЙ.

Та не се търси 'под вола теле', а под кравата биче....
Трябва да ни припознават, а не да ни онеправдават.
Май, останалото е 'псевдофилософия'....



Тема Re: Бисексуалност?нови [re: jism]  
Автор Kurvoazie (оставащ)
Публикувано04.12.05 20:36



Не знам дали е лошо да виждаш 'пределните крайности'? Но от опън в пределните крайности лесно ще се разбере дали е годно опъваното/разпъваното... Като се скъса, значи трябва друго...

Явно си прикрит и практикуваш двоен стандарт...
За мен това не е форма на живот с която бих се товарил, да не говорим, ако съм с човека който обичам или ми е спътника към последните дни....
Питам се,
къде е любовта от старта на брачния съюз...?;
какво е в същност да спиш с жена си, а по друго време и с мъж?;
какви са тези взаимоотношения в които за единия може какво ли не, а за другия - вярност, коректност, въздържание, Честност;
Май е модел доста в страни от ....., и от мойте представи за съюз (брачен,...).

Да, по-добре близките до сърцето да не знаят какъв си в същност, коя е твоята дъга.... и колко спектрална е тя.... ; колко 'нюанси'-рани са представите; кои цветове от палитрата са още по мерак.



Тема Re: Бисексуалност?нови [re: sterben]  
Автор Gary (човек)
Публикувано04.12.05 20:42



Мъжко мислене което го споделят доста жени. Някой друг каза, че мъжкото в човека означавало сигурност и стабилност. Жените които мислят по този начин са слаби и старомодни. А мъжете които търсят жени с подобно мислене са пълни комплексари.
Разтълкувай ми малко твоето виждане за изневярата. Оставам с впечатлението, че ако ти обичаш някого, няма да си позволиш не само да целунеш друг човек, ами дори мисълта, че харесваш друг, би те убила възприемайки я за изневяра. Що за мазохизъм е това? Това за мен е нещо невъзможно в реалния живот. Съществува в мислите само на идеалистите, които или са самотници , или тормозят любимите си хора цял живот.



Тема Re: Бисексуалност?нови [re: Gary]  
Автор Kurvoazie (оставащ)
Публикувано04.12.05 22:12



Ти защо искаш и друг да се напъха в твоя калъп на мислене?

Защо твоята представа за 'реален живот' да е пропуск за друг? Всеки вижда света както може и колкото може.
Разбъркай твоята представа с представата за идеалното и ен-тите представи на тези около теб. Това е реалният свят.
Да не би от теб да започне представата за кой-какво трябва да търси и да се стреми да постигне. Светът не се е родил с твоята рожденна дата.

Усещам, че търсиш силни и еманципирани (да не кажа еманципатки) жени.
Традиционно, ти сигурно си пропуснал, жената винаги търси по-силния мъж от себе си. Не ми се казва, кои мъже търсят по-силната жена (макар, че няма лошо и в това...).
И, май, без изневяра не можело да се живее!!!!!!!!!!!!! Вид мазохизъм или съдизъм. Брей, не го знаех това... `Що ли познавам толкова хора, които нямат нужда от изневяра, за да се чустват добре и пълноценни? Като не съм забелязал да са идеалисти или да тормозят себе си или околните със своята вярност. Изглежда и ти се движиш в тази част от спектъра на дъгата, където няма тонове различни от сиво към черно т.е. слабо и безнадежно.
Не ми се стига до извода, че крадеца вика, дръжте крадеца.



Тема Re: Бисексуалност?нови [re: Kurvoazie]  
Автор Gary (човек)
Публикувано04.12.05 22:42



Ще те оставя без отговор и тук, въпреки директното ти обръщение към мен. Не желая да ти променям стилът на писане, но той е доста неразбираем за мен. Предпочитам да комуникирам с тези с които бих могъл да се разбера.



Тема Re: Бисексуалност?нови [re: Gary]  
Автор Kurvoazie (оставащ)
Публикувано04.12.05 23:12



Прилаганите Приньовизми са ми познапи...

Ти, приятелче, не само това не разбираш. Усещам, че доста още неща са ти трудни. В една друга тема и друго забелязах, но не съм този който ще те съди.

Защо си очаквал, че чакам отговор...? Важно е съвсем друго.
Естествено, разбираш...., колкото искаш, `щот не вярвам да не можеш, приятелче.
А, ако наистина.... съм неразбираем, жалко. И Господ, вече, не може да ти помогне. Амин.
пп
Май, правият текст е за прави мозъчни пътечки, за да няма съпротивление и усилия.



Тема Re: Бисексуалност?нови [re: Kurvoazie]  
Автор Gary (човек)
Публикувано05.12.05 09:34



No comment.



Тема Re: Бисексуалност?нови [re: Kurvoazie]  
Автор нopтвeн (зачеркнат)
Публикувано05.12.05 09:34



В отговор на:

Това да храниш неодобрение към нещо, защо да е неправилно? Защо да не изразява всеки становище? Приньовистки манталитет за поучение и вещина по гейските, а и по човешките проблеми много ми прилича на 'пораснаше пилци, на*ебаше квачки'. Ескалации във форма на неодобрение от действия или факти, отново, защо да е проява на .... лошо изживяване? (тази шаблонна логика пък е средство за ясно изразяване)




Има огромна разлика между това просто да изразяваш неодобрение към конкретно действие или човек, и това да го съчетаваш с неприязън и злоба към група хора по несъществен признак.

Ще дам по-гротески пример -- едно е да не ти харесва черния цвят на кожата, друго е да това да избуява в злоба и насилие до расизъм.

Едно е да не ти допада или харесва женствена жестомимика у един гей, съвсем друго е да обясняваш как той е виновен за лошия имидж на хетеро към гейовете и да го караш да се крие в ъгъла на тъмно.

Едно е да не одобряваш поведението на един конкретен бисексуален, друго е да обявиш бисексуалните за душевно болни и да обясняваш че залъгват и себе си и другите и всъщност не били такива, ами непременно лъжат и са всъщност гейове под прикритие.

Защото едното е разбиране, а другото е истерия. Едното е неодобрение, а другото е игра на Господ и самозабравяне без връзка с реалността. И т.н.

Само по себе си неодобрението към някакво действие е разбираемо и не е задължително да е лошо изживяване.

Но има един тип случаи, в които неодобрението дори само по себе си ми е вижда лицемерна, грозна, лоша стъпка -- и това е, когато не е за конкретно действие или поведение, а е неодобрение по несъществен признак като "сексуална ориентация". Голо неодобрение само заради това. Като голо неодобрение по признак сини очи и цвят на кожа. И истерии колко изначално лоши били тия и ония.



Тема Re: Бисексуалност?нови [re: Nikam]  
Автор WebMister (event handler)
Публикувано05.12.05 09:59



Да ги убием с камъни!
Само нали знаеш, преди да хвърлиш, помисли дали никога не си сгрешавал по подобен начин...

If you feel alive in a darkened room
Do you know the name of your solitude?


Тема Re: Бисексуалност?нови [re: mizrahi]  
Автор Гъзe (Дъвка turbo)
Публикувано05.12.05 13:04



Аз бисексуалните ги деля на два вида: такива, на които сексуалната ориентация е насочена основно към мъже и от време на време към жени и такива, на които сексуалната ориентация, обратно е насочена предимно към жени и от време на време към мъже.

Първият вид ги приемам понеже са по близки до гей ориентацията въпреки, че не ми е приятно и от жена ревнувам много повече от колкото от мъж, защото е предателство. Вторият вид донякъде могат да се нарекът "любопитни хетеросексуални" и с тях изобщо не искам да се занимавам по простата причина, че аз не желая такива отношения, каквито те могат да ми предложат. Сещате се.

Напоследък имам наблюдения, че бисексуалността започва да става много масова, особено от втория вид. Аз нямам нищо против това, но просто предпочитам хората, който знаят какви са и какво искат.



Тема Re: Бисексуалност?нови [re: Nikam]  
Автор WebMister (event handler)
Публикувано05.12.05 14:50



Аз за друга грешка говорех...
"Всичко останало е пародия от страх, срам и параноя за ненормалност. "
Може би искаш да кажеш, че от пелени си горд гей без сянка страх, срам и съмнение за ненормалност... ако е така - завиждам но се съмнявам...
За това казах - който не го е изпитвал - да хвърля камъните...

А за твоите грешки с бисексуални и женени - щом са толкова много може би трудно се учиш от тях . Аз лично не бих опитвал връзка с големи очаквания с обвързан човек, независимо женен или в сериозна връзка с мъж, независимо гей или би-... (да не казвам голяма дума че току-виж ми се случило, но поне така смятам на рационално ниво)

If you feel alive in a darkened room
Do you know the name of your solitude?


Тема Re: Бисексуалност?нови [re: Nikam]  
Автор Gary (човек)
Публикувано05.12.05 18:50



Nikam написа:
"Не съм от хората, които възлагат каквито и да било надежди, още повече големи очаквания от такива връзки, напротив. За съжаление обаче, в един момент ние, извън семейството, просто ставаме излишни, досадни, вечно скрити, пречещи, ненужни, плашещи, създаващи напрежение и пр... Най-изгодното е да стоим в ъгъла "на повикване"- е да, ама не!
Може да съм грешал многократно, но в крайна сметка успях да се самоосъзная и то не толкова късно, а точно в разцвета на живота ми."

Никам, така и не разбрах какви очаквания си имал от женен човек? То е абсолютно същото като случая с любовницата. Но в случая "любовницата" е гей. Не смяташ ли, че всъщност ти си виновния задето очакваш човек да си развали семейството заради теб? Любовницата удовлетворява само сексуалния недостиг. Тя чака на повикване и трябва да е доволна от това. Ако иска повече, марш.
Който смята, че би могъл да живее с жена и да я удовлетворява, и иска да има деца в които да тече неговата кръв, е напълно свободен да си има семейство. Вместо да се бориш за правата на гея да може също да създаде семейство, ти гледаш да лишиш някои хора от това право. Разбирам омразата ти към женените бисексуални, но смятам, че вината е била изцяло твоя. Поздравявам те, че след толкова дълго лутане, все пак си успял да проумееш, че жененият бисексуален държи преди всичко на семейството си. На това се казва сериозен човек.



Тема Re: Бисексуалност?нови [re: Nikam]  
Автор redjeep (TJ-Sport)
Публикувано05.12.05 18:52



Абсолютно съгласен!
Моите поздравления Никам!
Някои хора не желаят да те разберат.



Тема Re: Бисексуалност?нови [re: mizrahi]  
Автор jism (39/би)
Публикувано06.12.05 10:17



Не съм адвокат на никого в случая, даже и на себе си.
Не желая да РАЗБИРАМ отявлените противници на бисексуалността, но ето - тя съществува... Най-често в българския си вариант тя е в лицето на женен мъж, имащ и ХОМОСЕКСУАЛЕН приятел.
Да, наистина е трудна подобна връзка, но не е задължително да няма чувства, "да е на повикване", "когато се изчерпи сексуалния потенциал на съпругата"...
Наистина се смях...
Поне моите връзки не са били такива.След "студентския" ми период, когато имах връзки само с мъже, последва дълъг период с ЕДНА жена.Нищо не се изчерпа в отношенията ни... Те са си същите вече 17 години... От преди 3 години започнах да подържам връзки отново и с мъже... До сега с четирима.
Тези, които ме напуснаха не го направиха заради това, че не са били дооценени...Предпочетоха шарения свят на връзките тип "от цвят на цвят".
Може би, защото бяхa и по-незрели като години.
Сегашният ми приятел е на моите години. Не е бил женен и не желае да се жени. Имал е също бисексуален опит. Вече 1 година не е "на повикване".
Срещаме се доста често.Всеки ден общуваме, макар и чрез телефонa; ICQ...



Тема Re: Бисексуалност?нови [re: mizrahi]  
Автор Mъppp (прекрасна)
Публикувано06.12.05 11:23



Защо точно вие, които сте неразбрани от обществото, се нахвърляте и отричате други с "нестандартни" вкусове?
Според мен болката ти не е от това, че е бисексуален, а че живее и спи и с жена си и с теб. Ако вместо с жена живееше с мъж, по-леко ли щеше да ти бъде. Навит ли си на тройка с мъж?


Бил съм с жена, бил съм и с мъж, трябва да има нещо по-добро.



Тема Re: Бисексуалност?нови [re: Nikam]  
Автор WebMister (event handler)
Публикувано06.12.05 11:21



Честит имен ден! Жив и здрав!

If you feel alive in a darkened room
Do you know the name of your solitude?


Тема Re: Бисексуалност?нови [re: Mъppp]  
Автор BBourgas_conteporary (дзверо)
Публикувано06.12.05 13:38



никой не ги отрича. просто се коментират специфичните черти на повечето от тях



Тема Re: Бисексуалност?нови [re: нopтвeн]  
Автор Kurvoazie (оставащ)
Публикувано06.12.05 17:48



Май забелязвам "залитане", твърде далеч от същественото, като се привиждат 'истерии', 'неприязън', 'злоба', 'насилие', та... и 'расизъм'. Емоционалните и етикетните терминчета, пуснати в обръщение с желание да направят окраска, съществен ‘признак’ на .... някой, си е плитко.
Идеята харесва/нехаресва е в арсенала на женският манталитет. Когато често се оглеждаш в огледалото, освен себе си друго няма да видиш. Така се свиква и издирваш собственото си отражение във всеки.

Да, като се създава мътилка, може и да се хване едра риба. Ама нали е плитка ситуацията, опитът със сигурност... ще е неуспешен.
Добрите намерения ще доведат някой... до ада, заедно с нюанси на ‘лицемерие’ и псевдо загриженост. Всичко това от.... някой да каже.

Та пак по същество.
Гротеска - би- в брак и жена му с друг мъж/жена (това не е ли изневяра!). Сигурно... биха го приели, за да се изравни резултата. Изгодно ще е. Гейската същност ще намери удобната логика, само и само да им излезнат спатиите. Е много качествен живот, много качесвена действителност! А, това любов, вярност, надежност на действията - голяма липса.
В същност, има ли живо същество, което да не иска верен партньор, сигунрост в отношенията...?!!!! И истересно защо е нужно това?!!!
Този гьол, не `ще да е моя…
А наженени би-, още не са нагазили дълбоката вода...
Да ги ПАЗИГоспод, всички...

Феминизацията не е присвоена от гейовете. Има и хетеро с такава природна даденост. За съжаление, тази визия не се приема, особено на видимите ОБЩЕСТВЕНИ МЕСТА. ТОВА винаги е удобен повод да НЕ те приемат сериозно, да те манипулират.

Май все говоря за тактика и стратегия, за да ни припознаят, а мойте хора ме бутат под вола. Дали само мен….!!!! Да беше мъж...чудесно. Но, нека да е качествен..., моля...



Тема Re: Бисексуалност?нови [re: Kurvoazie]  
Автор нopтвeн (зачеркнат)
Публикувано06.12.05 18:22



> "залитане", твърде далеч от същественото,
> като се привиждат 'истерии', 'неприязън', 'злоба',
> 'насилие', та... и 'расизъм'.

Истериите и злобата се виждат достатъчно често дори в този клуб.

Насилието съм го преживявал лично, слава богу в лека форма.

Расизмът съм го виждал и пред себе си, макар и не спрямо мен.

Де да ми се бяха само привидяли.


Колкото до мътилката, именно говоренето за цяла общност, приписвайки й безогледно конкретика, каквато няма, е вдигане на мътилка. Може да има само някаква лична статистика.

Че конкретен човек е бисексуален, това не значи, че ще се ожени; Ако се ожени не значи, че ще изневерява на жена си; И ако изневерява, не значи че задължително убива нечие щастие -- това може да преценява само той и близките му; Гьолът може и да не е твой, но не значи че рибата вътре е гнила. А свойството да се греши е част от всички ни.

Знам как се приема масово женствеността, да. За етикетчето "качествен мъж" да не говорим. Стереотипи и етикети бол.



Тема Re: Бисексуалност?нови [re: redjeep]  
Автор Kurvoazie (оставащ)
Публикувано06.12.05 18:35



Някои хора не желаят да те разберат.
Нежелаят да разберат и това, защото нямат адекватни отговори.

Винаги се питам защо организациите, наравно с гей и лезбиен, са приели да бранят и би-тата?
Примерно, женено би- с деца. От кого ще бъде пазено(?) - от съпругата, децата... в работата; от страха на жените да се женят за би-та ли, от кого... ???; или от сексуалните им наклонности преди, по време или след брака???

Под шапката на Хомосексуалността като се нареждат и би-та, каква категория сексуална практика са, или са гей...но, с друго име? Или се подчертава, че гея може да си ляга и с жени...! Как жена би реагирала на гей-деятел който доказва, че дадено би- е годен за брак, деца и... няма вече да спи с мъже...(или само по малко?)?

И, ако си би- преди брака, какво се по време на... него? Бисексуалното изчезнало ли е, или си чака моментите на тъмно, за да се живее спокойно.
Може би се смята, че мъж с би-наклонности, ги оставя, жени се, и става нов мъж! А къде отива гейското...?
Тъмна гора, в която не влизам...

Май само жени, засегнати от този род мъже, могат да кажат. Или разведени би-та?
Много въпроси, много 'или'-та, много неизвестни, за главите на би- френдли.
Или става въпрос само за човешка далавера, много рискове..., много пострадали. А те, все са си разновидност на... хомосексуален.



Тема Re: Бисексуалност?нови [re: нopтвeн]  
Автор Kurvoazie (оставащ)
Публикувано06.12.05 19:30



Няма да коментирам реакцията ти… имаш право на каквото пожелаеш…Определения и етикети не са нужни, емоцията е …видна.

Насилието съм го преживявал лично, слава богу в лека форма...
Де да ми се бяха само привидяли.
- може би точно тази 'лична статистика' те мотивира да проявяваш защитни действия.
Прав си, че имам 'лична статистика'. Че как иначе ще се мотивират действията? Точно от нея се вадят изводи. (само за обема можеш да намекваш/питаш)

Може би по някакъв начин съм докоснал струна, натегната да скъсване от неприятна реалност? Съжалявам. Искренно.

Но, трябваше да предположиш, че и аз имам достатъчно основания ЩОМ полагам усилия за себе си и… за гея – по принцип. И ти, и аз сме от една страна, нали?
Тогава, не разбирам, защо се опита да ме насадиш на пачи яйц (виждам, че тънко и интелигентно пишеш)? Защо не проявяваш добро четене? Защо упорито не забелязваш с какво искам да помогна (тактично).
Ти на мен ли искаш да помогнеш, или помагаш на себе си? ИЛИ помагаш на себе си и на гея – по принцип? Че и аз правя същото.
`Що не пишеш така искренно и лично (сори за шаблонката)(?), а правиш заемки, шаблонираш ситуацията, търсиш нещо… като в същност сме с еднакви мотиви, основания и цели.

Хубаво би било, да не се бъркат 'злоба' с 'остро', 'възмушение' с 'истерия'.
'Качествени мъже' в секса и като природа – има. Житейски шанс е да се срещнат. Но, те не ходят на всяко място…

По същество… после.



Тема Re: Бисексуалност?нови [re: Kurvoazie]  
Автор Гъзe (Дъвка turbo)
Публикувано06.12.05 20:17



Човек, постоянно повтаряш по същество, по същество пък така и не виждам нищо съществено в твойте постове все разни усуквания и увъртания и в края на сметка нищо.



Тема Re: Бисексуалност?нови [re: Гъзe]  
Автор Kurvoazie (оставащ)
Публикувано06.12.05 20:40



Защо си част от нечии хор... мога да разбера.
Ама що не можеш да разбираш, не е мой проблем.

Правия текст е за прави мозъчни гънки на равно поле.
Нищо лично.




Тема Re: Бисексуалност?нови [re: Kurvoazie]  
Автор Gary (човек)
Публикувано06.12.05 20:55



Същото го каза и на мен преди 2 дни. Казвал си го и на други. Замисли се дали проблема не е в начина по който излагаш разсъжденията си. Аз има къде да си тренирам гънките на мозъка през деня. В този форум влизам за релакс и инфо базирано на знанията или личния опит на тук пишещите. Обичам дискусиите, но за да ги има е нужно да говорим поне на един и същ език със събеседниците. Когато имам да кажа нещо го казвам в прав текст без увъртания. Не те карам да си променяш стила на писане, но ако искаш да те разбираме и да водим смислен разговор, може би ще е добре да направиш усилие.
И престани да ни слагаш в нечии хорове! Всеки човек е индивидуалност, но е нормално по някои въпроси, някои индивидуалности да са по-близки.



Тема Re: Бисексуалност?нови [re: Mъppp]  
Автор mizrahi (Човек)
Публикувано06.12.05 22:24



Не бе, нищо не отричам. Темата ме интересува от друга гледна точка и тя е следната :

Ако момчето си е гей, който прикрива дори от себе си истинското си влечение, в един момент може да се "еманципира" и да поддържа една нормална връзка с мъж.

Ако обаче интересът му към жени не е само поза или нещо заучено а му идва отвътре, то тогава няма надежда за него а и за мен :) или по скоро за "нас" така че - доколкото ме устройва, ще си го ползвам за секс партньор /много добре се справя/ пък като ми мине тръпката - кой от къде е...



Тема Re: Бисексуалност?нови [re: Kurvoazie]  
Автор XZ ()
Публикувано07.12.05 01:39



Eгати драмата,

Коя женска любов ще прости, оневини или извини семейния мъж като явен/скрит би- до нея

Не мога да схвана кво сте се нахвърлили на битата. На мен са ми симпатични. Секи има право на избор.



Тема Re: Бисексуалност?нови [re: mizrahi]  
Автор Mъppp (прекрасна)
Публикувано07.12.05 12:24



Ако момчето си е гей, но още не е ориентиран, да. Но ако мъжът си е гей и се прикрива под формата на връзка с жена, законна или не, няма спасение.



Тема Re: Бисексуалност?нови [re: XZ]  
Автор Kurvoazie (оставащ)
Публикувано07.12.05 14:55



ZX, като Не съществува (щ) такъв потребител в нашата база от данни.(на Дира, де), `що така късогледо?

Питай майка си, какво освен любов я е накарало да се омъжи за баща ти?
Жената, която носи главната грижа за дацата в семейството, преценява мъжа колко е перспективен. Освен парите за изхранване и на мъжа, децата имат нужда, както от майка (женско), така и от баща (мъжко).
Истинската драма не е толкова за нея, колкото за децата.
А ти обичаш ли баща си?
Драмата на би-то-баща и жената-майка, също не е без значение. Все пак и те са човеци.
Да живееш в страх, да не се разбере какъв си - какво е? А последиците, които могат да те сполетят - какво са?

И на мен са ми 'симпатични' за ...секс.

'Избора' е право с последици.



Тема Re: Бисексуалност?нови [re: mizrahi]  
Автор med_i_maslo (вкусна)
Публикувано07.12.05 17:21



"когато имам връзка с мъж или жена нямам нужда от сексуален контакт с човек от другия пол"

Прав си е човека! Макар, че съм жена, не виждам нещо по-различно да става при нас!
има си 100%лесбийки, има и бисексуални. Аз съм бисексуална и, като имам връзка с Човек от единия пол/няма значение кой/, нямам нужда от секс с другия пол. Напълно възможно е! Важен фактор играят чувствата - те променят сетивата ни. Нищо страннно няма

не всичко върви по мед и масло


Тема Re: Бисексуалност?нови [re: Kurvoazie]  
Автор Gary (човек)
Публикувано07.12.05 17:43



Не разбрах, кое не може да даде един бисексуален на семейството си?
Любовта я има, перспективността я има, парите ги има, мъжкото също го има.
???



Тема Re: Бисексуалност?нови [re: Nikam]  
Автор jism (39/би)
Публикувано07.12.05 19:18



Искам да те върна с няколко хиляди години назад....
При Конфуций.
Той казва :Какво е това - Орачът през зимата да умре от глад?

Ето какво е...Момчето възмъжало и станало мъж.
Оженило се...Т.е. ИЗОРАЛО нивата.
Родили му се деца...Т.е. ЗАСЯЛ нивата.
Отгледал децата си...Т.е. ОТГЛЕДАЛ житото.
Задомил ги...Т.е. СЪБРАЛ житото.

Когато дошла старостта, т.е. ЗИМАТА - умрял от глад -НЯМАЛО кой да го погледне....

Та аз съм ОРАЧ...

НО ОТ ВРЕМЕ НА ВРЕМЕ ПРЕОРАВАМ

Дали ме разбираш сега?!
Преоравам, Ники...



Тема Re: Бисексуалност?нови [re: Nikam]  
Автор jism (39/би)
Публикувано07.12.05 19:24



Защото, колкото и усилия да хвърлиш, за да отгледаш една нива, те може и да не те изхрани!
Въпреки усилията!

Колкото и да ти дава една житейска вразка с най-любимия човек, може и да има още...
Въпреки усилията!



Тема Re: Бисексуалност?нови [re: Nikam]  
Автор Gary (човек)
Публикувано07.12.05 22:23



За триъгълник, не съм споменавал досега, въпреки че ако не е любовен, а сексуален, нямам нищо против. Държа на това бисексуалният да не лишава любимата си от нещо за сметка на някой друг. При условие, че жената и децата са доволни, не виждам какъв е проблема ако не знаят, че бисексуалният прави секс и с някой друг. Сексът си е секс. Обичта си е обич. Обичам детето си, обичам кучето си, обичам и жена си. Любовта си е любов. Очевидно любовта е нещо много по-върховно и тя включва в себе си, и секса, и обичта. Сексът е просто едно от нещата които човек нормално обича да прави, така както например обича да си хапва сладолед, но в същото време е и необходимост при повечето хора. Прав си, че любовта е насочена винаги само към един човек или поне това е възприето досега, така както е възприето човек да е хетеросексуален. Някои хора могат да правят секс без това да означава, че отношенията са стигнали до любов. Това обикновено са хората които са сексуално освободени или простичко казано тези които разграничават секса от любовта. Според мен е предразсъдък, че човек може да прави секс само ако е влюбен и този предразсъдък предполагам, че се е зародил заради липсата на предпазни средства в миналото. Тогава шансът да имаш дете от жената с която си преспал е бил естествено много голям. Детето е голяма отговорност и за да го отгледаш, ти е трябвало да живееш с тази жена. Естествено ако ти не обичаш тази жена, няма как да живееш с нея цял живот и съответно семейството се разбива. Да, но днес при наличието на предпазни средства, шансът да имаш дете от човек с когото не си сигурен, че би искал да живееш е нищожен.

Говорим за бисексуални. Очевидно те могат да правят секс както с жени, така и с мъже. Любовта е само за един. Може да бъде за жена, може да бъде за мъж. Бисексуалният сам може да реши в зависимост от това кой колко повече би му дал от това което той иска. Никой не дава гаранции за съществуването на любовта до края на живота. Хората се променят поради причини които не зависят от тях.
Може би ще е най-добре ако ние, които сме не само хомосексуални, а и хомоемоционални, съсредоточим усилията си върху това да имаме равни права с хетерото, но не извоювани чрез стъпкване правата на някой друг. Така някой хубав ден, важни причини като желанието да възпитаваш деца, желанието да не ти слагат етикета перверзник за това, че човекът когото обичаш е от твоя пол, няма да тежат в полза на това бисексуалния да предпочете половинка от противиположния пол.
Бисексуален не значи хомоемоционален, но разбира се, не го и изключва. Хомоемоционалния, за нищо на света не би живял с човек от противоположния пол.



Тема Re: Бисексуалност?нови [re: Nikam]  
Автор jism (39/би)
Публикувано08.12.05 12:55



Не преоравам за МОРКОВИ...
и не съм гладен.



Тема Re: Бисексуалност?нови [re: mizrahi]  
Автор timmy (bellus)
Публикувано08.12.05 17:09



Хе хе, 100 процента хетеро. Да бе да, нека се самозалъгва момчето. Аз съм 100 процента вегетарианец обаче си хапвам хот дог от време на време само за кеф. О, и междудругото съм 100 процента трезвеник, но понякога му удрям по една стограмка ей така за тръпката...



Тема Re: Бисексуалност?нови [re: BBourgas_conteporary]  
Автор timmy (bellus)
Публикувано08.12.05 17:13



Абсолютно си прав!



Тема Re: Бисексуалност?нови [re: Kurvoazie]  
Автор нopтвeн (зачеркнат)
Публикувано09.12.05 17:23



В отговор на:

Насилието съм го преживявал лично, слава богу в лека форма...
Де да ми се бяха само привидяли.
-може би точно тази 'лична статистика' те мотивира да проявяваш защитни действия.
Прав си, че имам 'лична статистика'. Че как иначе ще се мотивират действията? Точно от нея се вадят изводи. (само за обема можеш да намекваш/питаш)




Именно, само че изводите могат да са на различни според доколко честно гледаш на нещата. Ето ти пример:

познавам трима бисексуални
те са притежавали еди какви си отрицателни качества
извод: всички бисексуални носят тези отрицателни качества

Това може да е изкушаваща логика понякога, но не е честна. Тя може да те обгражда със щит от всички бисексуални, а следователно и от потенциалната "опасност", която извира уж от всеки от тях.

Статистиката може да се използва само като статистика (вероятностно, някои бисексуални са еди-какви си), не е коректно да се замества с твърд предразсъдък (всички бисексуални са еди-какви си). Предразсъдъкът може да те опази от някакъв кръг опасности, да -- цената е просто лъжата, която прикрива в себе си. И например онези добри хора, събития и преживявания, от които се лишаваш, приемайки предразсъдъка. Не че е лошо да приемеш предразсъдъка за себе си -- все пак човек понякога се уморява -- но този риск би трябвало да е осъзнат риск, а не да се твърди, че го няма и да се изтъква като общовалиден.

Расизмът и истерията могат да са усилено проявление на предразсъдъка и като такива илюстрират тъжните пътеки, по които той води, затова и ги намесих изобщо в обсъждането. Говоря конкретно за предразсъдък от този тип, понеже наистина според мен могат да се обединят в общ тип. И признакът е, че се прави цялостна класификация на личността (те са боклуци, те са душевноболни) на всеки един човек в група, подбрана по несъществен критерий (защото са бисексуални/негри и т.н.).

В отговор на:

Хубаво би било, да не се бъркат 'злоба' с 'остро', 'възмушение' с 'истерия'.




Сами по себе си това разбира се са различни понятия.

В контекста на предразсъдък по несъществен признак обаче те могат да започнат да се сливат един с друг. "Възмущението" от това че някой е гей/бисексуален/негър започва да мирише едновременно на "истерия" и "злоба".

В отговор на:

Но, трябваше да предположиш, че и аз имам достатъчно основания ЩОМ полагам усилия за себе си и… за гея – по принцип. И ти, и аз сме от една страна, нали?
Тогава, не разбирам, защо се опита да ме насадиш на пачи яйц (виждам, че тънко и интелигентно пишеш)?




Че имаш основания мога да предположа, да, но идеята е да бъдат показани, според мен (доколкото е възможно). Иначе всеки може да каже -- аз смятам че еди-кой си е гов*о. Казано ей така обаче, без обосновка, то не носи нищо на дискусията. С която аз разбира се се опитвам да помогна и на себе си, пък защо не и на някой друг (гея въобще). Затова и се опитвам да давам примери или да посочвам логически или емоционални връзки.

В отговор на:

'Качествени мъже' в секса и като природа – има. Житейски шанс е да се срещнат. Но, те не ходят на всяко място…




Може би. Само че качественият мъж за теб и за мен сигурно са различни. Ако качественият мъж за теб не може да е бисексуален или да има женствени жествове, това разбира се е твое право и аз нямам намерение да ти го оспорвам. Когато се обяви обаче "бисексуалните/женствените са некачествени мъже", това според мен звучи точно като "абе какви мъже са гейовете" в устата на средния хетеро.

Редактирано от нopтвeн на 09.12.05 17:26.



Тема Re: Бисексуалност?нови [re: нopтвeн]  
Автор Kurvoazie (оставащ)
Публикувано17.12.05 07:13



...честно гледаш на нещата.

Да немесваме, ей така честността... ми е малко наивно, извинявам се.
Едва ли се познаваме достатъчно, за да се подхожда така...
Почва да ми става трудно да ти тичам по раширенията по темата. Твойте схеми, маниера който прилагаш (Приньовизма), доста ме отблъсква. Става безмислено да си интелигенствам с някой който пише по схема направена от понятия, които си се размесват като е подходящо. Не се чете рационално, не се схваща заложеното, а си тъпче на едно място, около личното... мнение, днижение напред ...НИКАКВО. Търси се нещо упорито, все едно накой е загубил себе си.

Усещам, че ме подозираш вече и конспиративни мисли. Ей богу, далеч отиваш. Толкова далеч, че ми доскучава. Отегчително е и размесването на понятия, подреждането им в ред със съмнителни стойности и логика. Дистанцирам се от такива каши. Винаги се оказва, че замисъла е друг, изразните средства само го прикриват.
Май, си създаваш вятърни мелници, за да има какво да събаряш. Или бориш чуждото, за да се лустроса твоето. Игра. Благодаря.

Прости, нортвен, но няма диалог. Обема не гарантира точност или диалогичност. Той е често мрежа за заблудени или случайни.
Отново ми показваш ситуация с посока към... Даже и търсиш аргументи за да е по-приемлива и безболезнена пътечката. Е, сам ще ти е по-удобно скорострелно.

'Несъществения признак' не е призрак..., който си витае из контекста незабележимо. През която и да е лична статистика да мине, все се е стигало до кратка консумация и тъжни изводи. Когато са се пресекли гей и би- и по форума се чува... резулт. Различно битие, различни светове, искрите са неизбежни.
Какво повече да уточняваме.

Редактирано от Kurvoazie на 17.12.05 07:14.



Тема Re: Бисексуалност?нови [re: Kurvoazie]  
Автор Gary (човек)
Публикувано17.12.05 11:45



Все едно говориш за себе си. Не мога да повярвам, че ти си го писал. Такова самопризнание досега не съм виждал.



Тема Re: Бисексуалност?нови [re: Kurvoazie]  
Автор нopтвeн (зачеркнат)
Публикувано19.12.05 10:52



Мда...
Не мисля, че има какво повече да коментирам.
Успех.



Тема Re: Бисексуалност?нови [re: mizrahi]  
Автор Neuken ln De Keuken (Lul)
Публикувано20.12.05 08:53



Сексуалността е доста сложно нещо и тъпо да се мисли или говори за нея в черно или бяло.

Ето ти самият си изредил три типа мъже, имащи връзки и с мъже и с жени. Според мене и трите са верни, в смисъл няма по-вярно в случая, а има всякакви хора.



Тема Re: Бисексуалност?нови [re: mizrahi]  
Автор odin3O (главен дръвник)
Публикувано08.01.06 21:06



Повечето мерите от собствения си аршин: Разочаровани сте от факта че не ви е провървяло с жени или просто за вас мъжа трябва да е с меки ктки оскубан и да пищи като жена . Направо се изненадах като прочетох изказванията , тъпо е ! Аз съм бисекс , твърдя го , защото съм го открил за мен , имам връзка с мъж, и понякога излизам с жени .
Секса с жена е съвършенно различен от секса с мъж, трудно е да се сравнят !



Тема Re: Бисексуалност?нови [re: odin3O]  
Автор mizrahi (Човек)
Публикувано08.01.06 22:02



Еееее, говори за себе си. Нито аз съм с меки китки, нито моите приятели. За пищенето пък да не говорим. Не знам какви са обаче твоите приятели, щом имаш такова мнение за гейовете... За мен гей е мъж, който харесва мъже...травеститки и прочее неориентирани не са ми в кръга на интереси...

Интересно как реши, че един мъж спи с друг мъж, защото не му било провървяло с жени!? Доста смешно изказване. Повечето гейове се радват доста на женското внимание по ред причини и сексът не е най важната...

И накрая - спал съм с достатъчно жени, за да мога и сам да си направя преценката - единственото вярно в твоя постинг е, че между секса с мъже и с жени има голяма разлика. Всеки решава за себе си кое му харесва повече...



Тема Re: Бисексуалност?нови [re: mizrahi]  
Автор sometimes_somewhere (Should I?)
Публикувано08.01.06 22:18



зе нахон, авал ем льо йодаат...

Най-сигурния знак за съществуване на извънземен интелект е, че носителите му не контакуват с нас.


Тема Re: Бисексуалност?нови [re: sometimes_somewhere]  
Автор vj (boy toy)
Публикувано08.01.06 22:57



АБЕ ВАЖНОТО Е ДА СЕ ПРАВИ СЕКС.БЕЗОПАСЕН СЕКС.НЯМА ЗНАЧЕНИЕ С КОЙ ПОЛ.



Тема Re: Бисексуалност?нови [re: odin3O]  
Автор Kurvoazie (оставащ)
Публикувано09.01.06 01:09



...имам връзка с мъж, и понякога излизам с жени.

Значи, основно имаш връзка с мъж, и понякога излизаш с жени.
'Понякога', приятел.
Ситуацията ти не е, имам връзка с жена, и понякога излизам с мъже.

Че ти си си гей. Имаш възка с мъж. Живееш си я, а жените са ти за 'понякога'.
Така до кога?
Май, докато съвсем изчезнат жените.



Тема Re: Бисексуалност?нови [re: Kurvoazie]  
Автор Sam (сини очи)
Публикувано10.01.06 00:47



Мисленето в черно-бели категории не е признак на интелект, да знаеш.



Тема Re: Бисексуалност?нови [re: Sam]  
Автор Kurvoazie (оставащ)
Публикувано10.01.06 06:26



..., да знаеш.

Айде, и ти взе да ми изследваш... мисленето. Ще реша, че съм интересен обект, само дето уж... не съм от списъка с достойните. Не, приятелче, кефа ти да се саморазправяш, да се правиш на мъж между гейовете, а си ясен като "две пари", е още ехо от купона, който ТИ вихреше когато беше модератор тук. Под твоето крилце, някой така наречени би-та тук, се нахвярляхте върху гей, мачках те го и се забавлявахте. На мен това НЕ ми харесва. Ясен ли съм...????????????????????????

Плюс/минус, черно/бяло, добро/лошо, беден/богат и т.н., нима го няма около нас? Нима ще се правим, че не съществува?
Да виждаш... и да разбирираш, да назоваваш... това какво е? Не 'мислене', а отражение, приятелче.

Ти "понеже" си с 'интелект' от висша проба, даден ти свисше от Приньо (обикновенна мултипликация), шефа ти в "Момчето" - сайта самопровъзгласил се за 'Интелегентния сайт', раздаваш и "акъл"... кото манна небесна.
Явно сте постигнали и органична връзка!
Айде холън, немам нужда от бавачка...

Редактирано от Kurvoazie на 10.01.06 07:08.



Тема Re: Бисексуалност?нови [re: Kurvoazie]  
Автор Sam (сини очи)
Публикувано10.01.06 07:47



Иска ти се да има нещо за изследване, ама не, няма.

И още питанки да сложиш, това няма да направи предния абзац по-верен.

Черно и бяло съществуват, разбира се, но между тях е цялата дъга. В черно-бяло виждат някои животни, между другото. На хората природата е дала и цветове в зрението, предполага се и в мисленето.

Другото в постинга ти е потропване с крак, по-подходящо на сърдит пубер. Я си намери бавачка, аз не съм кандидат.



Тема Re: Бисексуалност?нови [re: Kurvoazie]  
Автор eлия ()
Публикувано10.01.06 11:25



Сори че ти се бъркам, но защо не спреш да го правиш значим и популярен този човек. Остави го да си има неговоти си мнение - к'во ти пука? Няма да се отрази на каквото и да било. Преди да стане модератор, преди споровете му с Никам, мен и теб... изобщо не му се обръщаше внимание. Върни се в архивите и виж.. Шанса му е сега да продължи да бъде фактор в спорове с един или друг, за да му се вижда ника и да не бъде забравен.
Помагаш му. Има достатъчно бисексуални пред които да можеш да изкажеш мнението си и да защитиш позицията си. Точно с този ли?!



Тема Re: Бисексуалност?нови [re: Sam]  
Автор Kurvoazie (оставащ)
Публикувано10.01.06 12:50



Естествено....,
не коментираш първия абзац. Очаквах, да поискаш факти и доказателства. Подви опашка... и словестните еквилибристики не могат да те скрият.

Репликираш ме в защита на някакво би-. Че той просто се е изтървал. Познато. Искал и казал едно, то пък друго още се изтървало. ЕЕЕ, голяма работа. Точно като от логиката "Който гроб..., сам... в него."
Отговорих ти конкретно какво виждам и регистрирам ('отразявам'). Ти, обаче, старата плетка... отново и отново. Не ти ли се изтъркаха куките, че нещо преждите излиняха.

Тези дъги, дето проектираш, намери ги първо в собствената си глава, после ги търси в чуждите.
Примерче. "Една" стара ти убеденост, колко точно Ти трябва да си мод в този форум, е плод само на голяма челно/бяла дъга някъде из глава ти. Няма цвят, няма вариативност. Въобще не кореспондираш с простор на мисълта, а беше налагане на личното=крайност; не проумяваше, че си част от Дъгата, а се бореше на всички дъги от форума да си мод=ограниченост; убеден, че си ЕДИНСТВЕНИЯ, не прояви такт и коресктност=безпардонна и маняшка упоритост. Далече си от всякакви оригинали.

Твоята дъга не е моя и не смятам, че губя от това. Като риташ срущу мен, риташ срещу Господа. Да беше ме поръчал при Него по твой бораз и подобие. Не сме близнаци, споко. Не съм ти изгоден, знам.
Аз живея в България, тук и сега, и нашата дъга е друга. Цветовете й са още доста сиви. А какви в същност ще станат, бъдещето ще покаже. Със сигурност, няма да са същите, като Самската дъга или дъгата на други народи. Моята дъга, между черното и бялото, как да ти я покажа?


Това с потропването е старо. Иди купи нова прежда или отвори речника пак. Ще ме отегчиш скоро, щото плетката ти е скучна, еднообразна, пък и намирисва на нафталин. Като се разхождам назад из форума, все се натъквам на твои подобни плетки. И с нафталин да ги спасяваш, миришат.
Отдавна ми казаха, че си досаден. Да те взема на сериозно, едва ли? Как да водим диалог, като все нафталин, паяжини и стари дантели. Няма криейшън. Омагьосваш ме със софистики и покрай тях... лобистика .



Тема Re: Бисексуалност?нови [re: eлия]  
Автор Kurvoazie (оставащ)
Публикувано10.01.06 13:04



Без жена не може. Най-вече - качествената.
Не такива, дето Бушат на чужда нива.

К`во да го правя. Като плете стари дантели, гледам да ги местя на тавана.



Тема Re: Бисексуалност?нови [re: Kurvoazie]  
Автор odin3O (главен дръвник)
Публикувано10.01.06 15:14



Преди това пък живях със жена , и имах връзка със същия мъж !
Та гейското в мен говори , брех мама му , така а за мен феминизиранита травеститите не са гей също



Тема Re: Бисексуалност?нови [re: Kurvoazie]  
Автор eлия ()
Публикувано10.01.06 16:55



Премести плетачката на тавана. Иначе всеки ден ще бълва стари дантели. А ти само ще и разчистваш място за още дантели.



Тема Re: Бисексуалност?нови [re: odin3O]  
Автор Kurvoazie (оставащ)
Публикувано10.01.06 17:03



Ти си първото би- в този форум(според мен), дето си признава, че гейското в него говори.

Моята закачка, явно си я разбрал добре...

Сега основното ти е мъжа, а жената е покрай... в добавка. Почти обратното на миналия ти период, когато си живял с жена и си имал връзка с мъж.
Разбирам още, че имаш постоянна нужда от гей(мъж).

Както и да жевееш, приоритета някога ще се появи.
Ако е мъжа, значи си повече гей.
И аз минах през период на бисексуалност с много задълбочаване по женската част. Дойде момент, в който разбрах, че секса и чуствеността които получавам от мъж са ми е по-нужни и... това ме закова като гей. Жени останаха, но сърцето е за мъжете.




Тема Re: Бисексуалност?нови [re: eлия]  
Автор Kurvoazie (оставащ)
Публикувано10.01.06 17:55





Приемам.
Но, ако чарковете не й ръждясат там, и скърца шумно от мераци, ще се налага инвентаризация за скрап.

Някой от тукашните би-та, или не знаят, или не прозират, че гея е в центъра на хомосексуалното. Да го оставят, и ще почустват ползата.



Тема Re: Бисексуалност?нови [re: Kurvoazie]  
Автор php* (ангелче)
Публикувано10.01.06 19:09



ти за кой се мислиш?
я слез на земята и стига излива негативизма си в клуба.



Тема Re: Бисексуалност?нови [re: Kurvoazie]  
Автор Sam (сини очи)
Публикувано10.01.06 19:56



Коментирах ти първия абзац. Съвсем ясно го казах - глупости.

"Подви опашка" - я вземи да прочетеш "12-те стола" - изпаднал си в същата тъпа ситуация като попа, когото цитираш (убеден съм, че без да искаш).

И може да си мислиш, че отговаряш конкретно... обаче трябва да се научиш да отразяваш мислите си писмено - хич не ти върви в тая работа.

Цитат от Kurvoazie: "Като риташ срущу мен, риташ срещу Господа".

С тая реплика пък направо изби рибата...

Както и със следващата: Отдавна ми казаха, че си досаден. - абе, пич, ти не можеш ли да четеш и да разговаряш, че някой трябва да ти казва кой кой е и какъв е? Не за първи път се позоваваш на някакви неизвестни/ анонимни авторитети, които ти били казвали нещо за някого. Опитай се да мислиш със собствената си глава, а?



Тема Re: Бисексуалност?нови [re: mizrahi]  
Автор Markizata (яхнала метлата)
Публикувано10.01.06 22:53



надявам се да не се подразните от намесата ми, пред вид, че темата е принципно за мъже:) но до колкото бисексуалността засяга и двата пола, си позволявам да изразя мнение. Моето мнение в известна степен се покрива с второто виждане- "Според други обаче - бесуксуалните са просто гейове на които не им стиска да бъдат каквито са и предпочитат да водят едно жалко съществуване приемайки хетероповедение като защитна окраска..."
Според мен това е най - често срещаното. По същество е така!А за това може да има много причини - от обществено прикритие до сексуална ненаситност.
Все пак, може би е вярно, че всеки може да ти даде по нещо и всеки дава нещо различно и е добре да се опита от всичко...
Но това, според мен, не трябва да става за сметка на партньорите ни.
Не знам ( и би ми било много интересно да разбера) какви са вашите виждания по въпроса - коя изневяра боли повече - ако ти изневерят с човек от товоя пол, или с човек от противоположния.
казват, че някои мъже са либерално настроени към изневери на половинките им с други жени - в това има известна логика...но все пак...
Май отидох много далечинтимната ми мисъл беше, че бисексуалността често е заплаха за партньора и може да наранява. По един особен , но много гаден начин!

На всяко действие има равно по сила и обратно по посока противодействие


Тема Re: Бисексуалност?нови [re: Markizata]  
Автор eлия ()
Публикувано11.01.06 01:05



Много е сложна темата с бисексуалността. Така както ти постави въпроса те няма да те разберат. Просто защото мъжката и женската бисексуалност има различни изражения, измерения, следствия, последици...
Повечето от бисексуалните полигамни жени не са скрити. Партньорите им мъже, знаят за тази тяхна привлеченост и дори я поощряват. Често с цел тройки и разни подобни простотии. Докато повечето бисексуални мъже крият бисексуалността си от партньорките си - жени. И правилно - тя не само няма да поиска тройка с гаджето на бисексуалния си любим, но и най-вероятно ще го напусне.
Досега не съм го повдигала като въпрос, но отдавна се занимавам с това - да намеря съпруга или приятелка на открито бисексуален мъж. Още не съм намерила такава, която да е съгласна дори теоретично, в разговор, да дели мъжа си с друг мъж... Хетерките имат пословична толерантност към гейовете. И дори дружеска привлеченост, но се отдръпват от мъжа до тях, когато видят как друг мъж му го слага.
Много интересна тема за дискусии, според мен....

Друго... бисексуалността при жените често бива моногамна. Докато при мъжете няма моногамна бисексуалност по правило. Винаги е полигамна - тоест - бисексуалния мъж задължително има паралелни връзки и с мъже и с жени, докато при бисексуалната жена това не е правило и често се случва да е моногамна, като бисексуалността й се изразява в поредицата от моногамни връзки - жена, после мъж, после пак мъж, после жена... и т.н.

Бисексуалните мъже не създават емоционални връзки с мъже. Създават сексуални такива, но не и емоционални. Макар че има изключения, когато емоционално са привързани към любовника си, докато живеят с жена си, но това са повече изключения.
Та при мъжките гей връзки с бисексуален, е далеч по-трудно да се стигне до това, което ти казваш - изневяра. Преди всичко изневярата е налице още от началото и е даденост - единия или и двамата имат връзки и с друг човек. И на второ място, почти не се наблюдава двустранна емоционална обвързаност, за да се стига до изневяра. Такъв проблем се наблюдава само като резултат от разочарования на гей, който е открил неочаквано, че другарчето му не е гей, а би и при това с връзка с жена. Но не е същото като изневярата - то си е лъжа.

Още една разлика е, че скритите бисексуални мъже се крият предимно от срам и страх, докато скритите бисексуални жени се крият предимно заради удобство и сигурност. От тук съдя и за това, че на бисексуалните мъже не им стиска да се разкрият защото ще пострадат, ще се дискредитират, ще се изложат... а на скритите бисексуални жени не че не им стиска, просто не виждат смисъл да рискуват удобството и закрилата на хетеросексуалното съществуване. Особено ако са хубави и лесно си свалят жени.

Що се отнася до мен лично... далеч повече ме боли за мъж.. ако тя отиде при мъж...отколкото при жена.
Много дълга тема...

Редактирано от eлия на 11.01.06 01:09.



Тема Re: Бисексуалност?нови [re: eлия]  
Автор Sam (сини очи)
Публикувано11.01.06 01:15



Ето едно изказване, което претендира за компетентност, а е просто глупаво. Толкова глупаво, че не си заслужава дори да бъде обсъждано ред по ред.

Личният ми опит като бисексуален ми говори съвсем различни неща. Натъртвам на ЛИЧЕН опит като противопоставяне на теоретизирането на лесбийката елия, подвизаваща се в мъжки форум. Но като казвам ЛИЧЕН, не очаквайте да си напиша автобиографията тук. Достатъчно много хора (включително и от този клуб) ме познават за да знаят, че не лъжа, говорейки за личния си опит.



Тема Re: Бисексуалност?нови [re: Sam]  
Автор Guardian_HeartsМодератор (кайсиево сладко)
Публикувано11.01.06 01:30



Сакън да пропуснеш да се изкажеш... "компетентно"....

Аман от разбирачи и всезнайковци!



Тема Re: Бисексуалност?нови [re: eлия]  
Автор Гъзe (Дъвка turbo)
Публикувано11.01.06 02:05



Що се отнася до мен лично... далеч повече ме боли за мъж.. ако тя отиде при мъж...отколкото при жена.

И аз съм така! Ужасно много ревнувам от жена. Струва ми се, че това е адски дълбоко за да се разберът просто ей така причините. Може би, защото възможността на един човек да бъде заедно и с различния си пол е потенцялна възможност за брак и семейство и някак си покрай това, имам чувството, че сякаш ето, поредния човек си отива, а аз оставам. Незнам дали е това, но определено е депресиращо за мен.



Тема Re: Бисексуалност?нови [re: Гъзe]  
Автор eлия ()
Публикувано11.01.06 03:25



Ами за мен е много объркващо. Като теория се обяснява с това, че другия пол не се явява конкуренция. В смисъл няма как да се конкурираш с другия пол. Различни неща може да предложиш. И от тук ревността. Но от личните си чувства аз го усещам не толкова като изневяра, колкото като предателство. Направо се вдивявам, когато ме напуснат заради мъж. Заради жена търся вината в себе си предимно... но за мъж - не прощавам никога...
При вас има ли нещо подобно?



Тема Re: Бисексуалност?нови [re: simara]  
Автор eлия ()
Публикувано11.01.06 03:48



Еми тук сме за да разменяме мнения - нали така. Напълно нормално е да има мнения, които за теб не са меродавни, особено тези, на една жена, която няма как да е усетила проблемите на един гей, да не говорим пък на един бисексуален мъж. Всичко е теоретизиране на база лични наблюдения и изводите от тях, или четено и дискутирано някъде - както правим тук.
Мисля обаче, че да се каже, че пола на човека няма значение за изневярата, е същото като да се каже, че пола на човека няма значение за любовта.
Без да искам да засегна някого... да се каже че пола няма значение...е като да се каже от една хетерка, че размера няма значение. Просто думи. Валидни, докато се окаже, че размера на прекрасния човек, който е срещнала, е твърде малък. Тогава изведнъж лъсва решаващото значение на размера... респективно на пола.
Преди да водим тази дискусия, обаче, май трябва да изясним термина "изневяра", защото аз говоря за напускане на партньорката ми в друга посока, ти говориш за "само емоционална изневяра", други приемат изневярата за изневяра ако е имало и еднократен, случаен сексуалин акт, а имам позната, който лудо ревнува мъжа си от порно филмите... и съвсем сериозно твърди, че всяка чикия на гаджето й, го приема като изневяра.

Ще повдигна още един въпрос, който е проблем за би-мъжете, от хетеро женска гледна точка.
За един хетеро мъж е ужасно унижение някой да му заяви в лицето че е чукал жена му. Боя е сигурен.
За една хетеро жена е ужасно унижение да й се каже от приятелките, че мъжа и е бил надупен от друг мъж.
За една хетеросексуална жена да има бисексуален мъж е равнозначно един хетеросексуален мъж да има жена, която е курвичката на всички и приятелите му я джиткат по график и му се хвалят в очите.
За един хетеросексуален мъж е гордост и имидж да има бисексуална жена. Най-често бисексуалните ги приемат за лесбийки. За хетеросексуалните мъже всяка жена, която веднъж или повече е била с друга жена, се води лесбийка. От там и честото хвалене на хетеросексуални мъже, че са "правили секс с две лесбийки" - и Господ не може да го убеди, че е правил секс с две бисексуални, а не с две лесбийки.
По същия начин и бисексуалните мъже са обявявани за гейове от... хетеросексуалните мъже. В този смисъл да се търси някакво по-ярко очертаване на границата между хомо и би е разрираема и обяснима. Макар че аз лично съм луда фенка на бисексуалните жени, при случаи на кризи заемам неутрална позиция, защото и на мен ми писна да ми викат "Абе не ми обяснявай, ако ти кажа колко лесбийки съм изчукал..."

Нека не забравяме, че сексуалностите имат не само сексуално измерение... имат и емоционално и социално и обществено измерение... Въпроса изобщо не е само кой с кого си ляга и какво прави....
Моника примерно е омъжена, но викой не може да каже, че е бисексуална. Лесбийка си е отвсякъде. При това моногамна. Пример просто... Или аз като тръгна да раждам... също ще правя секс с мъже известно време... заради бебето.. но това няма да ме направи хетерка. Или бисексуална. Както посещението при зъболекар не ме прави мазохистка. Мен..или друг нуждаещ се от зъболечение....
Примерно.



Тема Re: Бисексуалност?нови [re: Guardian_Hearts]  
Автор Sam (сини очи)
Публикувано11.01.06 07:48



Дразни ли те? Налага се да се примириш.



Тема Re: Бисексуалност?нови [re: eлия]  
Автор Гъзe (Дъвка turbo)
Публикувано11.01.06 11:25



Ами да! Предателство! И това го има, че не може човек да се конкурира с другия пол. Но някак си когато чувствам, че той е отдалечен от мен и ме е страх да го погледна той ми се усмихва все едно нищо не се е променило и аз се успокоявам, но пак е кофти. Това което той прави мисля, че е адски нечестно и подло. Може би защото съм овен мисля така. Забелязал съм, че другите са малко по - повърхностни и по не им пука така, че не мога да кажа дали при нас като цяло е така.



Тема Re: Бисексуалност?нови [re: Markizata]  
Автор mizrahi (Човек)
Публикувано11.01.06 12:50



Мога да ти кажа мнението си за изневярата - ако е въпрос на едното изчукване - няма проблеми. Вярвам, че разнообразието крепи връзката, а ако има истински чувства, една вечер в "извънбрачен" секс не би могла да развали връзката...Още повече, че ако искаме разнообрази, може да си спретнем 3-ка или 4-ка и т.н.

Нещо, което не бих допуснал обаче, независимо дали с мъж или с жена е, да съществува паралелна връзка. Ако говорим за мъже това е по малко вероятно да стане, но ако партньорът се изживява като бисексуален или "хетеро" то тогава той може да си мисли, че е напълно нормално да спи с мен, пък да си има и приятелка. Аз обаче не мисля така и не бих допуснал паралелна връзка с никого.



Тема Re: Бисексуалност?нови [re: eлия]  
Автор simara (непознат )
Публикувано11.01.06 13:57



въпроса за изневярата не е предмет на тази дискусия-така или иначе нея си я има,ще си я има винаги.разисквания проблем е какви са бисексуалните-според хетерото сме гейове,според гейовете-прикрити гейове,според лезбиен-също.ами хубаво тогава,айде със здраве



Тема Re: Бисексуалност,не е наша работа.нови [re: mizrahi]  
Автор redjeep (TJ-Sport)
Публикувано11.01.06 16:05



Никой няма право да се меси в сексуалният живот на никого.
Знаете какво значи дискриминация?
Гледайте филма Планината Брокебак(Brokeback Mоuntain)и тогава ще говорим.



Тема Re: Бисексуалност?нови [re: simara]  
Автор eлия ()
Публикувано11.01.06 16:25



О не.... уверявам те, че лесбийките изобщо не дават оценки какви са бисексуалните мъже. Те дори не се замислят по този въпрос. Единствената конфликтна точка между лесбийките и бисексуалните мъже, е когато бисексуалните мъже се движат в гей среди, не коментират първоначално сексуалността си и така лесбийката е много открита и спокойна в контактите си с този мъж, приемайки го за гей. Дори откровенна. Защото отношението на лесбийките към гейовете е съвсем различно от това към хетерите. В един момент бисексуалността може да се прояви и бисексуалния мъж да започне да сваля лесбийката. Конфликта е налице. Ако не се стигне дотам, лесбийката изобщо няма и да се замисли да оценява бисексуален мъж. Ако го очени, той ще мине за хетеро при лесбийките.
Точно затова се намесих в постинга на Маркизата. Знам какво има тя предвид от други дебати в Евата. Тя даде оценка на бисексуалните жени и поради клуба в който се намира, чисто технически смени пола на бисексуалността. Иначе почти мога да се обзаложа, че тя не е имала никога близки ... или много близки... контакти с бисексуални мъже. Аз също.. но няколко пъти ми се е случвало да съм в гей среди... и току се появи някой, който почне да ми разправя как съм поставяла на изпитание гея в него и дрън - дрън. Честно казано... усмихвам се и го обръщам на шега....но ми е едно гадно..... много гадно...



Тема Re: Бисексуалност?нови [re: Гъзe]  
Автор eлия ()
Публикувано11.01.06 16:30



А може би другите са по-претръпнали... или са се научили да влагат по-малко надежда...
Много мога да говоря за връзките с бисексуални. Моите сексуални връзки са предимно с бисексуални жени... лесбийките се броят на пръстите на едната ми ръка... Но знам, че с бисексуална не бива да влагам чувства и трябва единственото между нас да е секса. Може и малко приятелство. Но не и любов. Сериозните ми връзки са две и само с лесбийки. Влюбиш ли се в бисексуална - спукана ти е работата. Страданието ти е по-сигурно от това, че и утре слънцето ще изгрее.



Тема Re: Бисексуалност,не е наша работа.нови [re: redjeep]  
Автор eлия ()
Публикувано11.01.06 16:35



Когато сексуалният живот на един човек е пряко свързан с моя сексуален живот, имам право да се меся и то още как!!!!
Когато сексуалния живот на някого касае мой много близък човек - също имам право да се меся. Нямам намерение да стоя безучастно и да наблюдавам как правят много близка приятелка на маймуна - примерно.
Когато сексуалния живот на един човек е свързан с насилие или тормоз спрямо трети човек - също имам право да се меся.

Изобщо... не винаги и не абсолютно е твърдението, че не бива да се месим в сексуалния живот на другите.



Тема Re: Бисексуалност?нови [re: eлия]  
Автор Markizata (яхнала метлата)
Публикувано11.01.06 19:20



"Що се отнася до мен лично... далеч повече ме боли за мъж.. ако тя отиде при мъж...отколкото при жена."
Това е много странен феномен на човешката психика! Винаги съм си мислила, че "между черното и сивото" в случая на изневяра със същия или с противоположния пол, противоположния пол е " сивото" за този, на когото се изневерява.
един вид, все едно ти си месар, примерно, и ако твой постоянен клиент видиш, че отива в съседната месарница, е гадно, защото е конкуренция. Но ако видиш, че отива в аптеката, примерно, това не е чак толкова гадно...
Обаче човешката психика не се изчерпва само с месарници , аптеки и пазарна икономика
и от мъжката част тук се изказа такова мнение. А всъщност, либералността на хетеросексуалните мъже, особено съпрузи такива, далеч не е толкова често срещана. Даже ми се струва, че либералността в тази насока е по - скоро екзотика.
За мен, примерно, ако гаджето ми ми изневери с жена, ще ме нарани много... Теоретично, обаче, ако се разделим по всички правила на цивилизоваността и уважението затради друга жена , бих могла да се примиря някак си...някога. Но ако се разделим заради мъж, бих била отвратена от нея.Респективно бих се отвратила и от себе си. Никога не ми се е случвало, но ме побиват тръпки само при мисълта! не мога да си го обясня! Ти можеш ли?

Всъщност, вероятно същото е и при мъжете. При всички случаи, обаче, за да е сме коректни, мисля че следва да говорим за "мен" и оттам насетне "някои мъже", "някои жени" "някои гейове/лесбийки". Няма "аксиоми" за човешките реакции. Още повече за такива деликатни ситуации. Просто всеки човек си е индивидуалност

На всяко действие има равно по сила и обратно по посока противодействие


Тема Re: Бисексуалност?нови [re: simara]  
Автор Markizata (яхнала метлата)
Публикувано11.01.06 19:33



"виждам,че не го казваш с лошо чувство" - виж, за това си прав!
А за другото..."в главата на средностатистическия българин лезбиен означава сексуално незадоволена мъжкарана,минала поради липса на риба(по-скоро поради липса на интерес от рибата) на раци.". Това не ми звучи обидно, защото не мога да се обиждам за нещо, което не се отнася за мен. Защото просто моят случай не е такъв. Но съм абсолютно убедена, че има и случаи, които отговарят на горното описание
Няма унификация. не можем да сложим огромни човешки групи под общ знаменател и да им припишем определено поведение, което извличаме от поведението на НЯКОИ от тях, независимо какъв процент са тези някои. Няма спор!
Обаче , ако забелязваш, няколко хора тук ( включително и аз), изразиха, че биха се чувствали ПО - ЗЛЕ от изневяра с противоположния пол. А този риск съществува потенциално при всеки бисексуален партьор, вероятно ще се съгласиш. Е, за това иде реч, според мен. Просто на някои от нас не ни е все едно, все пак. А иначе никой не съм забелязала да реве или да се оплаква от нещо си. Все пак, в повечето случаи, всеки си знае предварително с какъв/ каква се хваща и си преценява - струва ли си или не си струва рисковете

На всяко действие има равно по сила и обратно по посока противодействие


Тема Re: Бисексуалност,не е наша работа.нови [re: redjeep]  
Автор Markizata (яхнала метлата)
Публикувано11.01.06 19:46



ъъъъъъъъъ...само за протокола...кой се меси в сексуалния живот на кого тук??? Всеки си казва поединично болката, казва си (честно, без бой) какво може да изтърпи и какво не и толкоз. А когато става въпрос за мен и моето гадже , примерно, няма "мой сексуален живот" и "неин сексуален живот". има "нашият сексуален живот" И това е до първата изневяра, независимо с кой пол е , и дали веднъж или 10 пъти, тайно, явно, в двойка, тройка, оргия, с хора, животни или мъртъвци- ИЗНЕВЯРАТА СИ Е ИЗНЕВЯРА, както казва поетът, "това е толкоз просто и логично" Въпросът е, как се чувстваш после ТИ САМИЯТ.

На всяко действие има равно по сила и обратно по посока противодействие


Тема Re: Бисексуалност?нови [re: mizrahi]  
Автор uncool (еднорог)
Публикувано12.01.06 06:42



mizrahi> В конкретния случай, за който си мисля, момчето даже твърди, че е 100 процента хетеро, това с мен много го кефело, ама не се брояло, щото било за забавление... :(

хм, хрумна ми - а може би му харесва аналния секс? и най би му харесало да го "чука" девойка, но колцина ще се навият? така че използва заместител :)



Тема Re: Бисексуалност?нови [re: simara]  
Автор Kurvoazie (оставащ)
Публикувано12.01.06 07:05



Проблема с бисексуалните по принцип... е ясен. Мнението на Хората, каквито ида са, елементарните предположения, които может да се сътавят, вкарват би-то в гейското нарицателно. Това, едвали може да се нарече проблем, ако би-то не прави от него проблем и то главно спрямо ГЕЙЯ.

Индиректното разискване за бисексуалността, която отдавна периодично се подхваща, винаги се възбужда от агресия на би-...тук. Агресия, която някой... си позволяват. И сега, даже и в тази тема, има



според хетерото сме гейове,според гейовете-прикрити гейове,според лезбиен-също.ами хубаво тогава,айде със здраве
Ти като би-, признаваш тази действителност. Евала.
Не гейовете в този форум или някъде другаде я привиждат. Винаги се е припознавало би-то по този начин. Нарицателното, етикета би-, маркира само разновидността. Практичестите измерения определят същността.



Тема Re: Бисексуалност?нови [re: uncool]  
Автор mizrahi (Човек)
Публикувано12.01.06 09:50



хм, хрумна ми - а може би му харесва аналния секс? и най би му харесало да го "чука" девойка, но колцина ще се навият? така че използва заместител :)


:) Напълно е възможно. Мен и така ме устройва впрочем. По едно време мислех да им подаря един вибратор, уж на майтап, но после реших, че така ще си вкарам автогол и няма да идва повече :))) Така че се отказах :)



Тема Re: Бисексуалност?нови [re: Nikam]  
Автор AЛБATPOC (прелитащ...)
Публикувано13.01.06 01:46



Бил съм с жена, която предварително си ми каза, че е бисексуална и ме попита дали имам нещо против. Нямах абсолютно нищо против нейната бисексуалност, но против други нейни прояви имам против. Просто беше некоректна, но няма да навлизам в подробности. За съжаление обаче следващия път, когато жена ми каже, че е бисексуална просто ще си спомня за тази и ще подходя с резерви.

Малко неща на този свят са така непростими, както ненужната и безпричинна лъжа.


Тема Re: Бисексуалност?нови [re: Markizata]  
Автор AЛБATPOC (прелитащ...)
Публикувано13.01.06 01:51



Мен лично единствената ми връзка с бисексуална жена (поне за една знам) ме нарани, но определено не смятам, че нейната бисексуалност е била причината за това. Същото поведение съм получавал и от други жени, но за съжаление ако чуя за бисексуалност вече просто заставам нащрек и като че не искам да имам нищо общо. Сори.

Малко неща на този свят са така непростими, както ненужната и безпричинна лъжа.


Тема Re: Бисексуалност?нови [re: AЛБATPOC]  
Автор mizrahi (Човек)
Публикувано13.01.06 09:53



Хей Албатрос :) КЪде се изгуби? Добре дошъл отново :))



Тема Re: Бисексуалност?нови [re: mizrahi]  
Автор AЛБATPOC (прелитащ...)
Публикувано17.01.06 09:25



Ако беше слушал какво ти казвам на 17-ти декември щеше да знаеш, но явно партито е било в главата ти повече отколкото това както и с кого говориш.
А и в темата на Елия присъствах. Май имам таланта да долитам когато се появят проблеми. Може би мнението ми за Мартир все пак ще се окаже правилно. Имам предвид първоначалното ми мнение, но не ме питай какво е то за да не бъде изтрита и тази тема.

Малко неща на този свят са така непростими, както ненужната и безпричинна лъжа.



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.