Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:08 22.05.24 
Запознанства
   >> Адам и Адам
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | >> (покажи всички)
Тема Re: Бисексуалност?нови [re: Kurvoazie]  
Автор Gary (човек)
Публикувано04.12.05 22:42



Ще те оставя без отговор и тук, въпреки директното ти обръщение към мен. Не желая да ти променям стилът на писане, но той е доста неразбираем за мен. Предпочитам да комуникирам с тези с които бих могъл да се разбера.



Тема Re: Бисексуалност?нови [re: Gary]  
Автор Kurvoazie (оставащ)
Публикувано04.12.05 23:12



Прилаганите Приньовизми са ми познапи...

Ти, приятелче, не само това не разбираш. Усещам, че доста още неща са ти трудни. В една друга тема и друго забелязах, но не съм този който ще те съди.

Защо си очаквал, че чакам отговор...? Важно е съвсем друго.
Естествено, разбираш...., колкото искаш, `щот не вярвам да не можеш, приятелче.
А, ако наистина.... съм неразбираем, жалко. И Господ, вече, не може да ти помогне. Амин.
пп
Май, правият текст е за прави мозъчни пътечки, за да няма съпротивление и усилия.



Тема Re: Бисексуалност?нови [re: Kurvoazie]  
Автор Gary (човек)
Публикувано05.12.05 09:34



No comment.



Тема Re: Бисексуалност?нови [re: Kurvoazie]  
Автор нopтвeн (зачеркнат)
Публикувано05.12.05 09:34



В отговор на:

Това да храниш неодобрение към нещо, защо да е неправилно? Защо да не изразява всеки становище? Приньовистки манталитет за поучение и вещина по гейските, а и по човешките проблеми много ми прилича на 'пораснаше пилци, на*ебаше квачки'. Ескалации във форма на неодобрение от действия или факти, отново, защо да е проява на .... лошо изживяване? (тази шаблонна логика пък е средство за ясно изразяване)




Има огромна разлика между това просто да изразяваш неодобрение към конкретно действие или човек, и това да го съчетаваш с неприязън и злоба към група хора по несъществен признак.

Ще дам по-гротески пример -- едно е да не ти харесва черния цвят на кожата, друго е да това да избуява в злоба и насилие до расизъм.

Едно е да не ти допада или харесва женствена жестомимика у един гей, съвсем друго е да обясняваш как той е виновен за лошия имидж на хетеро към гейовете и да го караш да се крие в ъгъла на тъмно.

Едно е да не одобряваш поведението на един конкретен бисексуален, друго е да обявиш бисексуалните за душевно болни и да обясняваш че залъгват и себе си и другите и всъщност не били такива, ами непременно лъжат и са всъщност гейове под прикритие.

Защото едното е разбиране, а другото е истерия. Едното е неодобрение, а другото е игра на Господ и самозабравяне без връзка с реалността. И т.н.

Само по себе си неодобрението към някакво действие е разбираемо и не е задължително да е лошо изживяване.

Но има един тип случаи, в които неодобрението дори само по себе си ми е вижда лицемерна, грозна, лоша стъпка -- и това е, когато не е за конкретно действие или поведение, а е неодобрение по несъществен признак като "сексуална ориентация". Голо неодобрение само заради това. Като голо неодобрение по признак сини очи и цвят на кожа. И истерии колко изначално лоши били тия и ония.



Тема Re: Бисексуалност?нови [re: Nikam]  
Автор WebMister (event handler)
Публикувано05.12.05 09:59



Да ги убием с камъни!
Само нали знаеш, преди да хвърлиш, помисли дали никога не си сгрешавал по подобен начин...

If you feel alive in a darkened room
Do you know the name of your solitude?


Тема Re: Бисексуалност?нови [re: mizrahi]  
Автор Гъзe (Дъвка turbo)
Публикувано05.12.05 13:04



Аз бисексуалните ги деля на два вида: такива, на които сексуалната ориентация е насочена основно към мъже и от време на време към жени и такива, на които сексуалната ориентация, обратно е насочена предимно към жени и от време на време към мъже.

Първият вид ги приемам понеже са по близки до гей ориентацията въпреки, че не ми е приятно и от жена ревнувам много повече от колкото от мъж, защото е предателство. Вторият вид донякъде могат да се нарекът "любопитни хетеросексуални" и с тях изобщо не искам да се занимавам по простата причина, че аз не желая такива отношения, каквито те могат да ми предложат. Сещате се.

Напоследък имам наблюдения, че бисексуалността започва да става много масова, особено от втория вид. Аз нямам нищо против това, но просто предпочитам хората, който знаят какви са и какво искат.



Тема Re: Бисексуалност?нови [re: Nikam]  
Автор WebMister (event handler)
Публикувано05.12.05 14:50



Аз за друга грешка говорех...
"Всичко останало е пародия от страх, срам и параноя за ненормалност. "
Може би искаш да кажеш, че от пелени си горд гей без сянка страх, срам и съмнение за ненормалност... ако е така - завиждам но се съмнявам...
За това казах - който не го е изпитвал - да хвърля камъните...

А за твоите грешки с бисексуални и женени - щом са толкова много може би трудно се учиш от тях . Аз лично не бих опитвал връзка с големи очаквания с обвързан човек, независимо женен или в сериозна връзка с мъж, независимо гей или би-... (да не казвам голяма дума че току-виж ми се случило, но поне така смятам на рационално ниво)

If you feel alive in a darkened room
Do you know the name of your solitude?


Тема Re: Бисексуалност?нови [re: Nikam]  
Автор Gary (човек)
Публикувано05.12.05 18:50



Nikam написа:
"Не съм от хората, които възлагат каквито и да било надежди, още повече големи очаквания от такива връзки, напротив. За съжаление обаче, в един момент ние, извън семейството, просто ставаме излишни, досадни, вечно скрити, пречещи, ненужни, плашещи, създаващи напрежение и пр... Най-изгодното е да стоим в ъгъла "на повикване"- е да, ама не!
Може да съм грешал многократно, но в крайна сметка успях да се самоосъзная и то не толкова късно, а точно в разцвета на живота ми."

Никам, така и не разбрах какви очаквания си имал от женен човек? То е абсолютно същото като случая с любовницата. Но в случая "любовницата" е гей. Не смяташ ли, че всъщност ти си виновния задето очакваш човек да си развали семейството заради теб? Любовницата удовлетворява само сексуалния недостиг. Тя чака на повикване и трябва да е доволна от това. Ако иска повече, марш.
Който смята, че би могъл да живее с жена и да я удовлетворява, и иска да има деца в които да тече неговата кръв, е напълно свободен да си има семейство. Вместо да се бориш за правата на гея да може също да създаде семейство, ти гледаш да лишиш някои хора от това право. Разбирам омразата ти към женените бисексуални, но смятам, че вината е била изцяло твоя. Поздравявам те, че след толкова дълго лутане, все пак си успял да проумееш, че жененият бисексуален държи преди всичко на семейството си. На това се казва сериозен човек.



Тема Re: Бисексуалност?нови [re: Nikam]  
Автор redjeep (TJ-Sport)
Публикувано05.12.05 18:52



Абсолютно съгласен!
Моите поздравления Никам!
Някои хора не желаят да те разберат.



Тема Re: Бисексуалност?нови [re: mizrahi]  
Автор jism (39/би)
Публикувано06.12.05 10:17



Не съм адвокат на никого в случая, даже и на себе си.
Не желая да РАЗБИРАМ отявлените противници на бисексуалността, но ето - тя съществува... Най-често в българския си вариант тя е в лицето на женен мъж, имащ и ХОМОСЕКСУАЛЕН приятел.
Да, наистина е трудна подобна връзка, но не е задължително да няма чувства, "да е на повикване", "когато се изчерпи сексуалния потенциал на съпругата"...
Наистина се смях...
Поне моите връзки не са били такива.След "студентския" ми период, когато имах връзки само с мъже, последва дълъг период с ЕДНА жена.Нищо не се изчерпа в отношенията ни... Те са си същите вече 17 години... От преди 3 години започнах да подържам връзки отново и с мъже... До сега с четирима.
Тези, които ме напуснаха не го направиха заради това, че не са били дооценени...Предпочетоха шарения свят на връзките тип "от цвят на цвят".
Може би, защото бяхa и по-незрели като години.
Сегашният ми приятел е на моите години. Не е бил женен и не желае да се жени. Имал е също бисексуален опит. Вече 1 година не е "на повикване".
Срещаме се доста често.Всеки ден общуваме, макар и чрез телефонa; ICQ...




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.