Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:27 28.05.24 
Запознанства
   >> Адам и Адам
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | >> (покажи всички)
Тема Re: Бисексуалност?нови [re: WebMister]  
Автор jism (39/би)
Публикувано04.12.05 16:19



Да.
Наистина.
Любов е имало и винаги ще има...

.............................................

Начало и край

Дали е болка любовта ни,
която всеки ще изстрада...
или величие, или е слава -
тя никого не подминава!

Припев:
Всяка обич е следа в сърцата,
по пътя ни на грешници.
Ах,колко рани,колко рани -
в годините от понеделници!

С годините ще трябва да открием
разковничето на успеха,
или ще трябва да прикрием
поредици от грешки...

Припев:
Дали са истина,кажи ми,
всички думи на прощаване...
Ако пропусна - напомни ми -
Началото да не забравим!



Тема Re: Бисексуалност?нови [re: Gary]  
Автор Kurvoazie (оставащ)
Публикувано04.12.05 16:37



Проблемът е, че предразсъдъците на обществото, ограничават избора като налагат хетероповедението като нормално, а другото като ненормално. Причини за това си има. Досега всички опити мъж да забременее са били неуспешни..

Гари, не мисля, че 'предразсъдаците на обществото' (поне 70% са хетеро-) се формират от неуспешните опити мъж да забременее, а от други 'причини' които ти не засягаш....(!!!!...). 'Хетеро поведението' е 'нормалния' начин да се раждат хора, било то отново хетеро, гей, би-та, лезбиен или какъвто и да е човешки вариант на човек със... собствена сексуалност. Този предразсъдък нима е вреден...! Едва ли така го мислиш! Защото, много интересно как ще се родят нови мъже и жени, как ще се родят и гейове...
'Предразсъдъците' се основават и на друго. Тези, които създават ново поколение, ако `щеш и генекично, се грижат за опазването на това поколение. Така се защитава, както продъжението на личната родова нишка, така, естествено, се съхранява принципа за възпроизводство. Е не може да се руптае срещу тези, а и други подобни... 'предразсъдъци', като добрата среда за отглеждане на деца в която те ще живеят, навиците, въприятияте, които те ще срещат за първи път, и..., и..., много други социални фактори формирщи първоначалните представи на млад човек, преди още да е осъзнал собствената си сексуалност. Едва ли някога ще се пребори това. Че то тази борба е обречена на провал предварително. Освен, ако не се желае затриване на човешкото....
За бисиксуалните...
Какво мислим ние, гейовете, а и би-тата, едва ли е от съществено значиние. Това ще е само мислене... Кой какво влага в термина би- е препъни камък. Това което става в главата на всеки от тях е толкова индивидуално, че е безмислено разглежднето по отделно за да се обобщи.
Има белези по които, аз, бих определил мъж за би-.
Ако мъжкото желание да обладава жена се пренася върху красив и нежен мъж с цел, САМО, сексуално удоволствие - обладаване, това е би-. Всичко друго е разновидност на гея.
Оставям на страна любов, морални стойности, приятелство - всичко човешко което се случва между половете и вътре в тях. Сексуалната практика и потребност от определен секс е водещо, за мен, при формирането на това, кой е би-.
И какво мислиш за себе си, а си в същност, е колкото личен, толкова и субективен начин за оценка.



Тема Re: Бисексуалност?нови [re: jism]  
Автор BBourgas_conteporary (дзверо)
Публикувано04.12.05 16:57



Защо този мъж да напусне жена си, да престане да обича децата си, да изпитва угризния на съвестта си, че изневерява на някого от по-горе изброените...

Ами да, наистина - защо е нужно след като той си ги обича по своему? Друг въпрос е, че и те си го обичат по своему - такъв какъвто е, без да знаят за многото му роли. Какво ли ще стане, ако съпругата му разбере за приателя му, а приятелят за - съпругата му. Ами ако децата разберат?
Всичко би било ОК, ако те знаеха помежду си и нямат нищо напротив. В противен случай е егоистично, a любовта, която всъчшност не съществува, е самозалагалка пред нечистата му съвест.

В реалният живот примерите са много и то не само сред нашите среди - женен мъж с мутреса и прочее. А относно филмите - там всичко е нагласено, както в приказките...



Тема Re: Бисексуалност?нови [re: sterben]  
Автор Kurvoazie (оставащ)
Публикувано04.12.05 17:05



е точно такова е мъжкото мислене за изневярата

Нееее, категорично, НЕ.
Много е далеч това е 'Мъжкото мислене'. Изкаш да кажеш, че мъжете са боклуци. Така мислят определена категория жени и мъже които се извиняват за собствените си несъвършенства.
МЪЖКОТО в човеците е проява на стабилност и сигурност.




Тема Re: Бисексуалност?нови [re: jism]  
Автор Kurvoazie (оставащ)
Публикувано04.12.05 17:28



Жененият бисексуален мъж има семейство.Обича жена си, харесва му да има сексуални контакти с нея.
Как ли ще се почуства жена, коята знае, че мъжа и 'обича'....сексуалните контакти с нея и се.... допълва в удоволствията си с ....мъже като А:П. За децата не ми се мисли. А за комшиите, приятелски семейства...и... не знам.
Коя женска любов ще прости, оневини или извини семейния мъж като явен/скрит би- до нея. Освен и тя, жената, да споделя същите практики. А децата, каква любов ще ги омилостиви, за да приемат любящия си баща в легло с мъже??? Как ли ще приема едно момче баща си, първоначалния образ за мъж, който, когато не си е вкъщи сигурно е с друг мъж, някъде, и си прави удоволствието без майка му, просто ей така, за разтуха....




Тема Re: Бисексуалност?нови [re: Kurvoazie]  
Автор jism (39/би)
Публикувано04.12.05 19:12



и си прави удоволствието без майка му, просто ей така, за разтуха....


Ей,че кой ти е казал,точно пък това?!
Това точно искам да се разбере.

Правенето на "удоволствие", за никого не "ей така"...
Как мислиш че става?
Смигваш на момчето дето ти харесва и : Фокус-мокус?
Харесваш си някое момиче и като в рекламата за мастика "Пещера", като щракнеш с пръсти и тя е по бикини...

Защо близките на някого, НЕПРЕМЕННО трябва да знаят всичко за сексуалния му живот?Че даже и децата, и приятелските семейства, и децата...
Лошото е, че виждаш живота само като крайностти...като пределни даденостти...

Хубавото на живота е наистина в това, че има толкова много НЮАНСИ!
Че е ШАРЕН и има място за една дъга...
Минах под нея...



Тема Re: Бисексуалност?нови [re: нopтвeн]  
Автор Kurvoazie (оставащ)
Публикувано04.12.05 19:58



Т.е. хомосексуалните понякога хем се изживяват като онеправдани, хем хранят неприязън, недоверие и неодобрение (дори злоба) към бисексуалните и/или към женствените гейове (попълнете с произволна група).

Това да храниш неодобрение към нещо, защо да е неправилно? Защо да не изразява всеки становище? Приньовистки манталитет за поучение и вещина по гейските, а и по човешките проблеми много ми прилича на 'пораснаше пилци, на*ебаше квачки'. Ескалации във форма на неодобрение от действия или факти, отново, защо да е проява на .... лошо изживяване? (тази шаблонна логика пък е средство за ясно изразяване)

По същество.
Като чета текстовете на би-тата, тяхната логика като висша форма на егоизъм, нима трябва да я подмина защото съм ГЕЙ! Не са ми 'ограничени представите' за себе си, за разликите с би-тата, а и за това което ме заобикаля. Пък що да се впечатля от себеподобен, който иска да ме набута в неговите стереотипни схеми на мисълта. Нима на гея трябва да му е чужда лична форма на мнение, пък ако `щеш и собствена теория за гейството (тя вероятно няма да е от живот между би-та или хетеро )

Виж, би- да прави съждение за гей, това заслужава коментар, та и нещо повече. Живота на стандартния, нормалния гей, далеч не е същия....нали!!? Доволно много се експлоатира гея, неговото битие и живот, та да се появяват внушесия или каквото и да било. (дори и от себеподобни или от самозвани гей-активисти със съмнителен морал и основания)

И защо гей да не казва публично/нетски какво мисли за себеподобните си? Коя е логиката да се мълчи?
Има всякакви гейове. От женствени до мъжкари, на които не им личи. Кои са осмиваните и редовно коментирани или визуализирани, като отрицаетлен персонаж - само женствените! Неприятно е, те са наши. (вярвамо, че и на теб не ти е приятно) Но това е реалността. Защо да я прикриваме? По практично е да се съобразяваме с нея, не мислиш ли? Мисля, че за всяка форма на гейско поведение си има МЯСТО, където да се вижда в пълен блясък.

И когато става въпрос за търсене на права, точно, неприемливата форма за хетерото е най-малко полезна и в услуга. Следователно, когато гей изразява несъгласие с поведение на друг гей - какво? В чия полза е несъглесието!!! Май в полза на по-голямата част..., нали?
Нали разбираш, че става въпрос И за: къде и как да водим разумна политика в полза на по-важното от личното?

Далеч съм от идеята да осъждам или порицавам женствения гей или самозвани би-та. Едните са си от Моята черга, а другите - сами да се оправят. Интересува, как ще е най-практично хетерото да приемат собствената си разновидност - ГЕЙ.

Та не се търси 'под вола теле', а под кравата биче....
Трябва да ни припознават, а не да ни онеправдават.
Май, останалото е 'псевдофилософия'....



Тема Re: Бисексуалност?нови [re: jism]  
Автор Kurvoazie (оставащ)
Публикувано04.12.05 20:36



Не знам дали е лошо да виждаш 'пределните крайности'? Но от опън в пределните крайности лесно ще се разбере дали е годно опъваното/разпъваното... Като се скъса, значи трябва друго...

Явно си прикрит и практикуваш двоен стандарт...
За мен това не е форма на живот с която бих се товарил, да не говорим, ако съм с човека който обичам или ми е спътника към последните дни....
Питам се,
къде е любовта от старта на брачния съюз...?;
какво е в същност да спиш с жена си, а по друго време и с мъж?;
какви са тези взаимоотношения в които за единия може какво ли не, а за другия - вярност, коректност, въздържание, Честност;
Май е модел доста в страни от ....., и от мойте представи за съюз (брачен,...).

Да, по-добре близките до сърцето да не знаят какъв си в същност, коя е твоята дъга.... и колко спектрална е тя.... ; колко 'нюанси'-рани са представите; кои цветове от палитрата са още по мерак.



Тема Re: Бисексуалност?нови [re: sterben]  
Автор Gary (човек)
Публикувано04.12.05 20:42



Мъжко мислене което го споделят доста жени. Някой друг каза, че мъжкото в човека означавало сигурност и стабилност. Жените които мислят по този начин са слаби и старомодни. А мъжете които търсят жени с подобно мислене са пълни комплексари.
Разтълкувай ми малко твоето виждане за изневярата. Оставам с впечатлението, че ако ти обичаш някого, няма да си позволиш не само да целунеш друг човек, ами дори мисълта, че харесваш друг, би те убила възприемайки я за изневяра. Що за мазохизъм е това? Това за мен е нещо невъзможно в реалния живот. Съществува в мислите само на идеалистите, които или са самотници , или тормозят любимите си хора цял живот.



Тема Re: Бисексуалност?нови [re: Gary]  
Автор Kurvoazie (оставащ)
Публикувано04.12.05 22:12



Ти защо искаш и друг да се напъха в твоя калъп на мислене?

Защо твоята представа за 'реален живот' да е пропуск за друг? Всеки вижда света както може и колкото може.
Разбъркай твоята представа с представата за идеалното и ен-тите представи на тези около теб. Това е реалният свят.
Да не би от теб да започне представата за кой-какво трябва да търси и да се стреми да постигне. Светът не се е родил с твоята рожденна дата.

Усещам, че търсиш силни и еманципирани (да не кажа еманципатки) жени.
Традиционно, ти сигурно си пропуснал, жената винаги търси по-силния мъж от себе си. Не ми се казва, кои мъже търсят по-силната жена (макар, че няма лошо и в това...).
И, май, без изневяра не можело да се живее!!!!!!!!!!!!! Вид мазохизъм или съдизъм. Брей, не го знаех това... `Що ли познавам толкова хора, които нямат нужда от изневяра, за да се чустват добре и пълноценни? Като не съм забелязал да са идеалисти или да тормозят себе си или околните със своята вярност. Изглежда и ти се движиш в тази част от спектъра на дъгата, където няма тонове различни от сиво към черно т.е. слабо и безнадежно.
Не ми се стига до извода, че крадеца вика, дръжте крадеца.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.