Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 07:05 22.05.24 
Запознанства
   >> Адам и Адам
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Re: Питам сенови [re: Topбaлaн.]  
Автор SamМодератор (сини очи)
Публикувано23.01.05 22:24



Не съм съгласен. Всеки си има опита, върху който гради подобни или съвсем противоречиви изводи.

"Любовта" не е нещо като стикерчетата от прословутите турски дъвки. Различна е. За всеки.



Тема Re: Питам сенови [re: Sam]  
Автор Дoвoлeн (познат)
Публикувано23.01.05 22:49



Вие двамата с Турбалан все едно 4е имате ниакакви протеворе4иа от преди, от 4ат4ето на дир?

Наи -добре може да ни каже * за 4ерните и 4арвените то4ки!

Редактирано от jaytee на 24.01.05 01:39.



Тема Re: Питам сенови [re: Дoвoлeн]  
Автор SamМодератор (сини очи)
Публикувано23.01.05 23:36



Хихи, не искам да прозвучи като оправдание, ама то (лафчето) наистина не ми е от любимите места за посещаване, та проблемите ми с Торбалан не са оттам. Всъщност нямам никакви проблеми с него, надявам се и той с мен. Просто различни мнения. А това не е лошо. Нито аз налагам моето на него, нито той своето на мен. Просто си говорим.



Тема Re: Питам сенови [re: Дoвoлeн]  
Автор redjeep ( новак)
Публикувано24.01.05 01:43



А бе,как ще се питаш?Бил се питал.
Не може такова нещо,ще ми говориш за насилие,че то има закони и всеки трябва да се съобразява с тях.
Е как ще стане това,
партньорът ми ще ми повиши тон,или да ми посегне да ме одари,
няма такова нещо,нито аз нито моето хъни можем да си разрешим
такива грубости.



Тема Re: Питам сенови [re: Gnomeo]  
Автор uncool (vanilla mean)
Публикувано24.01.05 05:16



abe vie znaete li si MBTI (Meyers-Briggs Type Indicator) tipa?
mnogo po-polezno e ot zodiite...



Тема Re: Питам сенови [re: Дoвoлeн]  
Автор Topбaлaн. (дядо)
Публикувано24.01.05 08:01



Проблеми нямам с никой. В спора, ако може да се нарече такъв се ражда истината...и между другото оправи си правописа!



Тема Re: Питам сенови [re: Topбaлaн.]  
Автор Hopтттчe (Unhandled event)
Публикувано24.01.05 09:57



> В любовта няма черни и червени точки. Или обичаш или не!

Изобщо не намирам физическото посегателство като знак за обич.
Дори и този човек да ме обича и аз да го обичам, той трябва да си оправи проблема със склонността да ми посяга. От обич мога да се старая да му помогна. Но от обич няма да понасям побой от него.

Дори ако този човек наистина те обича, това че посяга да те бие означава, че той не е готов да бъде обичан. Вярно е, че това не те спасява от влюбване в него. Склонността към побой е проблем на побойника и тй да се каже, може да му се вмени "вина". Но безкрайното търпене от страна на жертвата е не по-малък проблем на жертвата, и на нея може да й бъде вменена не по-малка вина. Търпящата жертва не може да бъде оправдана до безкрай.


Да имаш, за да нараниш -- така да притежаваш...
Прощавам ти, че си такъв преди да стана като... теб.

Да имаш, за да задържиш -- търпиш и продължаваш?
Не някой друг -- себе си оправдаваш,
че може би това заслужаваш.

Да имаш как да промениш
преди да пострадаш.
Някой отвън, някъде там чака...
На някой друг помага ли някой?...

Ще избягам ли от теб? Ще избягам ли от теб?
Ще избягам ли и бягам ли...
Бягам ли или отново връщам се назад...



Въпреки че като законовото наказание за посегателство над дете може и да трябва да е по-високо и строго, емоционалното и каквото искате друго навреждане от побоя от/над любимия човек е факт. Дори и да може да търпи, обичта не може да оправдае, ако човекът не се старае да се промени към по-добро. Човекът може да заслужава шанс, но ако не прави нищо, не бива да бъде толериран. Веднъж заради доброто на връзката помежду им, втори път заради доброто на жертвата, и трети път заради доброто на самия посягащ.

Виждал съм насинена жена, на която мъжът й е посягал. По телевизията съвсем наскоро даваха дете, пребито от пияния си баща. Насинено цялото, едното око толкова подпухнало, че окото всъщност не се вижда. Лежи на легло. И го питат:

-- Кажи какво се случи?
-- Тате ме наби.
-- Защо те наби?
-- Не знам.

Е не!

Познавам жена, чийто мъж е посягал и на нея, и на децата й. 10 години го е търпяла, преди синът й да порасне достатъчно, за да изгони плужека. Да го търпиш, защото го обичаш? Само ако се старае и ако се променя.

Е, ако си мазохист и ако това е, което ти е по сърце, защо не.

П.П. Може би по-дълбоката болка не е тази, която побойникът физически нанася на жертвата. А тази, дето се поражда в жертвата от това че жертвата обича побойника и търпи -- под напора на обичта си -- побоя, а промяна така и не се появява. И наистина в таквиа случаи на мен ми се струва по-вероятно да става въпрос за зависимост, а не за обич (както някой вече каза).

Редактирано от Hopтттчe на 24.01.05 12:32.



Тема Re: Питам сенови [re: Gnomeo]  
Автор Hopтттчe (Unhandled event)
Публикувано25.01.05 08:45



Ами и административна може да стане при определени обстоятелства. Например даване под съд за телесна повреда.

Жестокостта може да породи студ. Е да, на мен ми е лесно да говоря, щото не съм влюбен в такъв човек. И ако трябва да бъда честен, не знам как бих постъпил в такава ситуация -- мога само да предполагам.

От приятелите, които съм имал, ме е удрял само един -- 2-3 пъти. Във всичките случаи беше пиян, ударът беше с пръсти, от страната на дланта, по темето. Не толкова, че да ми направи нещо сериозно, но достатъчно, за да е ясно, особено в контекста, че не става въпрос за шега или нещо от типа. Първия път премълчах и само го изгледах изразително. Той се смути, без да каже нищо. Втория път изобщо не реагирах -- дори не го погледнах. 10 секунди след удара обаче осъзна сам какво е направил и започна да се извинява много интензивно. В крайна сметка се разделихме, но то няма пряка връзка с тези истории. Иначе е много добро момче...

Редактирано от Hopтттчe на 25.01.05 08:58.



Тема Re: Питам сенови [re: Hopтттчe]  
Автор AЛБATPOC (прелитащ...)
Публикувано25.01.05 09:08



но лично в себе си аз не толерирам физическо посягане над мен.

Досега само веднъж съм бил удрян от партньор(ка). Определено ситуацията беше много унизителна. Нямам намерение да го позволя друг път с всички възможни средства с изключение на това аз да ударя, освен ако не ми оставят никакъв избор за последното.

Интернет е, нощ, звезди, луна
но без обич закъде сме ние...


Тема Re: Питам сенови [re: redjeep]  
Автор Smara ()
Публикувано25.01.05 09:23



<Не може такова нещо,ще ми говориш за насилие,че то има закони и всеки трябва да се съобразява с тях.
Е как ще стане това>
Наистина има закони но те трудно могат д бъдат приложени при тези случаи.
Жертвата на насилие определено не е склонна да потърси помощ от органите на реда причините са много (може да е защото го обича може и защото е зависима от него и хорския срам също не е за пренебрегване като фактор и много други - заради децата също - за мен това е най ужасния вариант защото жертвите са вече две и могат да бъдат нанесени психически или физически вреди на детето )
И ето как става това и е често срещано явление за голямо съжаление и винаги е съществувало.
P.S. Когато видях темата за първи път се замислих има ли смисъл да бъде разисквана тогава реших че има сега пак се замислям.
Всеки би осъдил това посегателство всеки би изразил мнение "ами аз ............"

"ние с моето хъни...................." темат е всеобхватна и нерешима всеки знае какво не трябва да се слу4ва и все пак то се случва и така до безкрай




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.