Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:13 15.05.24 
Запознанства
   >> Адам и Адам
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема химн на гей обществото  
Автор BBourgasМодератор (дзверо)
Публикувано12.06.04 21:59



така и така си говорим за музика, доста често тук, ми хрумна, че може да измислим някоя песен, която да се превърне в химн за нас. Дайте някакви предложения/за изпълнител и/или песен/ и критерии на които трябва да отговаря песента



Тема гей-общество ?!? айде стига ;) чалга, чалга, чалганови [re: BBourgas]  
Автор peter25 (непознат)
Публикувано13.06.04 11:52



За какво гей-общество говориш изобщо ? Какво значи за теб това понятие ?
Мисля, че това е един доста размит по съдържание термин и поради тази причина е нужно уточнение ;)
Според мен гей-обществото е сама по себе си лишена от смисъл дефиниция , защото основният белег, отличаващ едно развито общество са интензивните и разнообразни функционални връзки, съществуващи между членовете му поради разпределението на трудът и взаимната зависимост на членовете му един от друг.
Ако обаче имаш предвид гей-субкултурата , вероятно трябва да се ориентираме към някоя чалга / поп-фолк песен - това е най-слушаната музика
в България , а гей-хората в България също са българи най-вече ;))






Колкото повече - толкова повече

http://free.hit.bg/foga/eeyore18.gif


Тема Re: гей-общество ?!? айде стига ;) чалга, чалга, чалганови [re: eлия]  
Автор peter25 (непознат)
Публикувано13.06.04 13:59



Здравей Eлия ;)
Не зная по каква причина си ме позиционирала в кварталната кръчма - за моя голяма радост съм живял в доста градове, работил съм на много места и имам широк кръг от познати с най-различен социален статут , не само по отношение на сексуалността им, но и по отношение на финансово състояние, музикални предпочитания, начини за прекарване на свободното време и т.н.
Написал съм едно обобщено мое виждане за т.нар. гей-общество- все пак не забравяй, че София не е България . Начинания като Queer Bulgaria и спортен клуб Тангра да речем са нещо много, много хубаво и съм сигурен , че след време ще успеем заедно да постигнем една по-висока степен на социална интеграция на гей-хората както помежду им, така и "навън".
Факт, който обаче едва ли можеш да отречеш обаче е, че за повечето хора в София и в провинцията единствената форма на "социализация" към "гей-обществото" са моментите , когато имат нужда от секс и когато посредством Интернет, или посещение на да речем паркове или плажове намират това, от което имат нужда.
За тези, които не са го чели , предлагам да прехвърлят един анализ точно по този въпрос, намиращ се на страницата на Queer - www.queer-bulgaria.org
Не случайно преди време написах Никога повече , надявам се , че си го прочела.
Според мен е много, много рано да говорим за гей-общество в България. Ще се радвам да поговорим за това и лично.

А по отношение на "химнът" ......аз не слушам чалга ;)

Но законите на статистиката са валидни навсякъде - така че щом в България се слуша чага масово от една страна , и щом от друга гей-хора има във всички райони и социални слоеве на държавата , логично е и очакването, че чалга ще бъде и избраният "химн" ;)

Благодаря ти за обрисуваната картина с човекът в кварталната кръчма с потник , ракийка и салатка .
Надявам се не сте забравили идеята за каране на колела ;)))

Колкото повече - толкова повече

http://free.hit.bg/foga/eeyore18.gif


Тема гей-общество у наснови [re: peter25]  
Автор Jockey (мечкадаря)
Публикувано13.06.04 16:11



Здрасти Петре, и ти си донякъде прав, но и Елия е донякъде права.
Да в България няма (поне не добре обособена) гей-общност. Има общество от гей-хора, но не и организирана форма, която да може да се нарече общност.
Обаче с това непрестанно подмятане и оплакване, че такава няма (и едва ли не НЕ може да има) ние сами убиваме възможностите за нейното създаване.
Но и в САЩ допреди Мартин Лутър Кинг е нямало добре организирана афро-американска общност. И на самите афро-американци им се е струвало невъзможно и ненужно от създаването на такава. Обаче появяват се хора като Кинг и Малкъм Х и ето няколко години по-късно черната общност в Америка е факт.
Всяко нещо се създава едва когато се заговори за него. Едва ли не, трябва да говорим за гей-общността като за нещо съществуващо, за да може гей-хората да свикнат с мисълта и идеята за нея и наистина в един момент да се държат като нейни членове.
Нещата се променят, ние се променяме, еманципираме се. Но това не е само инертен, независим от нас процес - и ние самите трябва да направим каквото можем.
Гей-общността ще се зароди тогава, когато се отърсим от страха, когато надживеем притеснението и срама, който ДРУГИТЕ се опитват (и често успяват) да ни внушат и наложат.
Много пъти гей-хора отказват съдействие на други гей-хора за различни неща, да не би НЯКОЙ да се усъмни (или да се досети) за тяхната сексуалност.
Ако искате да има някога гей-общност, замислете се върху някои елементарни неща: помогнали ли сте някога на някого, само защото е гей; предпочели ли сте да наемете някого на работа защото е гей (естествено ако има нужните способности и квалификации); ходите ли да пазарувате от магазини, чиито собственици са гей; продавали ли сте нещо с преференции на гей-хора; подбрали ли сте си личен лекар-гей; ходите ли в гей-заведения... На много от вас това ви звучи като утопия, като нещо излишно, но това е началото на раждането на гей-общността. Оформянето на гей-бизнеси, на гей-пазар (и предлагане и търсене) е основата на гей-общността. Това е обвързаността, за която говори peter25.
Но за съжаление много хора още ги тресе див страх - не ходят по такива места, не се срещат с никакви такива познати, не говорят за такива неща, защото някой можел нещо да се сети. А какво да кажа за хомофобията на самите гей-хора към други (по-явни) гей-хора?!
Ако мога така образно да се изразя - пътят към създаване на гей-общност минава през три спирки - солидарност, лоялност и най-вече самоуважение.
В България, в момента ние сме на фаза качване на автобуса

Жа ма зафтараш ли или да са огащвам?


Тема Re: гей-общество у наснови [re: Jockey]  
Автор peter25 (непознат)
Публикувано13.06.04 16:47



Радвам се, че си направил това нужно разяснение, което аз не знам защо пропуснах да сторя.
Неслучайно пуснах анкетата "Заедно- какво друго, освен секс..." в този форум :)

И като си помисля само, колко много обичам да карам колело и как никак не обичам да се качвам на автобуси... :)

Колкото повече - толкова повече

http://free.hit.bg/foga/eeyore18.gif


Тема Re: Химнът е факт от има-няма 30 годининови [re: Jockey]  
Автор peter25 (непознат)
Публикувано13.06.04 16:49



Хей, това е една от любимите ми песни, ВСЕ пак в оригиналният й вариант, изпълнен от Глория . Много ми допадна направеният от теб превод :)

Колкото повече - толкова повече

http://free.hit.bg/foga/eeyore18.gif


Тема Re: гей-общество ?!? айде стига ;) чалга, чалга, чалганови [re: peter25]  
Автор BBourgasМодератор (дзверо)
Публикувано13.06.04 20:17



говоря за песен която да е химн на всички БГ гей момчета. ... може и на момичетата ако им допада...



Тема Re: Химнът е факт от има-няма 30 годининови [re: Jockey]  
Автор BBourgasМодератор (дзверо)
Публикувано13.06.04 20:24



е то т'ва ясно ама не можем ли ние в БГ да си имаме някаква друга песен?



Тема Re: Химнът е факт от има-няма 30 годининови [re: BBourgas]  
Автор Jockey (мечкадаря)
Публикувано13.06.04 21:05



Ако искаме някога някаква общност да успеем да създадем, трябва да се научим да се интегрираме

Жа ма зафтараш ли или да са огащвам?


Тема Българска песеннови [re: BBourgas]  
Автор WebMister (virtual)
Публикувано13.06.04 22:28



Мастило - Памуковите облаци

Причини:
1) хубава и много нежна песен ;-)
"Ще се събуди преди теб..."
2) не знам дали някой е обърнал внимание на смяната на родовете в нея
- 1 куплет "А вие двама в меката трева..."
- 2 куплет "А вие двете ..."
- 3 - виж първи

Where you go, I won't lead...See how love unholy cuts into your mind


Тема Re: Българска песеннови [re: WebMister]  
Автор Jockey (мечкадаря)
Публикувано13.06.04 22:36



Да тази песен ми беше любима, когато излезе. И точно заради текста :)

Памуковите облаци над вас
застилат плътно одеяло,
а вие двете в меката трева
притиснати отдавна сте заспали.

Памуковите облаци над вас
са вече тъмни почернели,
а вие двама в меката трева
телата си един в друг сте вплели.

Припев:
Ще се събуди преди теб,
за да погледа как се гушкаш,
а после много уморен
глава до тебе ще отпусне.
Ще се събуди преди теб,
за да погледа как се гушкаш,
а после много уморен
глава до тебе ще отпусне.

Памуковите облаци над вас
застилат плътно одеяло,
а вие двете в меката трева
притиснати отдавна сте заспали.


От мъжа можеш да купиш няколко инча пенис, но нито секунда любов


Тема Re: Българска песеннови [re: Jockey]  
Автор WebMister (virtual)
Публикувано13.06.04 22:55



Драго ми е :)

а... и...Интересна сигнатура...

Where you go, I won't lead...See how love unholy cuts into your mind


Тема Re: Химнът е факт от има-няма 30 годининови [re: Jockey]  
Автор BBourgasМодератор (дзверо)
Публикувано13.06.04 23:39



за химн май си говорехме



Тема Re: Българска песеннови [re: WebMister]  
Автор BBourgasМодератор (дзверо)
Публикувано13.06.04 23:41



става, но покрай нея и Двама влюбени мъже на Такси, някои песни на Лили Иванова... БГ или чужда да бъдедавайте предложения



Тема Re: Химнът е факт от има-няма 30 годининови [re: Jockey]  
Автор Boian (ветеран)
Публикувано14.06.04 10:27



Това е толкова химн на гей обществото, колкото "клетва" на щурците или "жълтата подводница" на бийтълс са химн на хората, завършили английска гимназия.... Т.е. много зависят от настроението на хората.

Прав си че тази песен е доста популярна в някои гей среди. От друга страна "Отвъд Дъгата" (Over the Rainbow) е далеч по "иконна" песен. Да не говорим как Джуди Гарланд е гей икона, или пък едно време хората са се определяли като "приятели на Дороти" и т.н.

Може да се спори и за това какви химни са неща на Шер, Мадона, Пет Шоп Бойз, Джими Сомервил, и т.н.



Тема Re: Химнът е факт от има-няма 30 годининови [re: Jockey]  
Автор Boian (ветеран)
Публикувано14.06.04 10:29



това не означава да папагалстваме или подражаваме... Всеки гей сега да ходи да учи текста и мелодията на някоя песен Х, така ли? Като едно време всички учихме ония там песни за житата и как те били пред нас блеснали.



Тема Re: Българска песеннови [re: Jockey]  
Автор jism (39/би)
Публикувано14.06.04 20:48



Jockey,
Благодаря от сърце за "Памуковите облаци"!
...но защо нито секунда любов...
При мен има понякога и месеци любов.
Аз също обичам баладите,техно-етно и денс...Джаз...
Чалгата е наистина бонбонено захаросано недоносче...



Тема Нека поспорим малконови [re: jism]  
Автор BBourgasМодератор (дзверо)
Публикувано14.06.04 21:50



Нека поспорим малко на тема музика и по-точно за събирателното наименование "чалга". Какво разбирате под чалга? Или изобщо използвате термина, защото звучи гадно и е синоним на музикална низост. Дразня се от това, защото нещата стоят малко както с термините гей и педераст... Всъшност определението, което бях чел за чалга няма нищо общо с това, за което повече от вас използват думата. А да не забравя-мнението ми не е насочено спрямо изказването на джисм, просто тук си го пускам:)

Сега и малко разсъждения. Често се използва за събирателно за стила поп фолк, който представлява поп с елементи от народната музика/цигулки,гадулки,бузуки, акордеони и ецетра/. Дори и кючеците не са чалга, те са си кючеци, малко извратена форма на народна музика в по бърз такт, с натъртвания и взаимствания от турския/предимно/, гръцкия и сръбския фолклор. Същите взаимствания се наблюдават много често и при поп фолк-а, а още по явно са изразени когато даден изпълнител е откраднал цялата песен. Радко се случва за взаимстваната мелодия да се плащат авторски права на оригиналния изпълнител/когато са по-преуспяли могат да си го позволят/, но когато нямат тази възможност/да си платят авторските права/, направо си кадат и после казват,че са взаимствали :) Факт е че много изпълнители подвизаващи се в стила поп фолк имат и много хубави авторски песни, нямащи нищо със стила, в които няма никакви фолк елементи и са си чист поп или някакъв друг стил, но въпреки това се определят като поп фолк заради изпълнителя. Според мен този жанр в момента е в разцвета си, излезнаха доста певци и певици, които да изпеят нещо стойностно, конкуренцията нарасна и по този начин беше отсято пошлото и долното от текстовете. Продукцията става все повече и повече на ниво, клиповете и мастеринг-а на песните се правят вече на професионално ниво, което може само да ни радва, още повече че всичко става тук в България!!! Вероятно жанрът ще има доста да се развива и от това могат да спечелят само слушателите! А какво по хубаво от това да се пее на български.
За това моля ви не бъркайте, когато използвате думичката "чалга" като обща защото в кюпа попадат и много стойностни произведения и продукти на интелектуалният труд на много хора.



Тема Re: Нека поспорим малконови [re: BBourgas]  
Автор BBourgasМодератор (дзверо)
Публикувано14.06.04 21:57



и още нещо. за да няма обвиняващи ме в пристрастност към дадения стил искам да подчертая че този стил като цяло не ми допада, затова и не го слушам. Предимно предпочитам денс, хаус и техно, запален съм на тема ремикси, независимо от какъв стил парчето, за мен простое хоби да събирам ремикси да ги слушам и да ги "изследвам". За мен ремикса придава нов живот на песните, или измества "гледната точка" в съвсем различен план от оригинала, стига да е добре направен, разбира се :)



Тема Какво за чалгатанови [re: jism]  
Автор Jockey (мечкадаря)
Публикувано15.06.04 01:25




е аз пък джаза нещо не мога да го дишам.
Радвам се, че си забелязал сигнатурата ми и питаш.
Разковничето в изречението е "да купиш". Това е цитат от филма "Български Любовници" (Los Novios Bulgaros) и един испанец го казва по адрес на хетеросексуалните мъже (в случая българи), които се чукат с гейове за пари.
Това всъщност е основата на т.нар. streight-trade - купуваш просто секс, но не можеш да очакваш любов.
Така сигурно звучи много глупаво и объркано, и дори маловажно, но като се гледа филмът пъзелът се подрежда.
А като говорим за истинска любов, при мен тя вече трае 37 месеца

От мъжа можеш да купиш няколко инча пенис, но нито секунда любов


Тема Re: Химнът е факт от има-няма 30 годининови [re: BBourgas]  
Автор dete (вълк)
Публикувано15.06.04 02:52



за химн май си говорехме

Какво имаш предвид? Трябва ли да звучи тържествено като българския химн?

неосъзнато...ще крещя...от оранжево и очи през стъкла


Тема Re: Поп-фолк?нови [re: eлия]  
Автор WebMister (virtual)
Публикувано15.06.04 19:48



Поп-фолк аз бих нарекъл например Нона Йотова, и отчасти Нина-Николина. Там има елементи от българския фолклор и поп такива :)

Where you go, I won't lead...See how love unholy cuts into your mind

Редактирано от WebMister на 15.06.04 19:52.



Тема Re: Нека поспорим малконови [re: eлия]  
Автор BBourgasМодератор (дзверо)
Публикувано15.06.04 20:35



Да елия има певци и певици които използват сръбската музика на Лепа Брена и Цеца Величкович и не знам още там какви сръбски фолк икони. Примерно първият албум на Валя беше такъв. Абсолютно всичките и песни бяха взаимствани/натъртвам взаимствани/, защото продуцентите и си бяха платили авторските права за песните:) Ще ти дам пример - последният албум на Глория.

"Е... ако е поп-фолк така както ти го обясняваш, къде са тези песни, които имат елементи на бългаски фолклор?"

Е не само от българския фолклор, а и от съседните на нас страни. Още повече, че поради една или друга причина м/у нашия и сръбския /примерно/ има някои общи неща.



Тема Re: Химнът е факт от има-няма 30 годининови [re: dete]  
Автор BBourgasМодератор (дзверо)
Публикувано15.06.04 20:47



ненене.
Просто да определим някоя песен за ''наша''. Песен, която да се харесва на по-голямата част от нас/разбира се не може да се харесва на абсолютно всички/



Тема Re: сведени поглединови [re: peter25]  
Автор Jockey (мечкадаря)
Публикувано15.06.04 20:48



Да, хора, сега като чета писаното от вас се чувствам... както казват американците been there - seen that.
Не ми се е случвало да ме подминават по улицата, защото се притесняват от мен, но... разбирам за какво говорите.
Но в крайна сметка причината за това поведение е не защото гей-хората са кофти (поне не по подразбиране), а защото ги е СТРАХ. Ама наистина ги е СТРАХ. А за страха си не са виновни само те, а основно обществото ни. Няма как човек да живее нормално, в общество изпълнено с войнстваща хомофобия, с невероятно дълбоко набити предразсъдъци и манталитет унаследен от доскоро продължила селско-общинна социална система.
Система, при която всеки на всеки наднича под чаршафите и всеки на всеки дава предписания как да си живее живота.
Ето как обикновено се обръщат из клубовете към някого, който посмее да изяви сексуалността си:
"Eh, za6to tolkova mnogo mrazq pedalite???
A setih se za6toto sum ot "селски беци". -HAHAHA i tva mi go kazva edin analno podatliv gey vul6ebnik koito se ebe s magareta.

NI6TO LI4NO KAKTO SE KAZVA, NO VSE PAK VSI4KI VI MRAZQ PO RAVNO ZA TVA NE SE OBIJDAI AMI SI VZENI EDNA KRASTAVI4KA (AMA PO GOLQMA) I SI Q ZAVRI OTZAD!!!"

Така че, ако искаме да променим нещо, трябва да надмогнем страха си.
И най-важно, да не проектираме горчивия си опит върху всеки нов човек, който срещнем, а да му позволим да ни демонстрира що за човек е, без да сме го "преценили" предварително.
Колкото и чудесни стрейт-хора да познаваме, те никога не могат да бъдат като нас, нито да ни разберат. Ние просто сме различни по самата си природа.
За това е хубаво да общуваме със себеподобни, да направим така, че да живеем комфортно сред себеподобни, защото само сред тях можем да намерим истинско разбиране, да говорим свободно.
Освен това много е различно отношението на хората към хомосексуалните жени и мъже. С един фашист си писах идвестно време, през което време той ми обясняваше колко била отвратителна хомосексуалността, какво страшно извращение била и колко мразел хомосексуални хора, а накрая каза "За сметка на това много се кефя на лесбийки". Виждаш ли, "лесбийките не са хомосексуални", а просто игриви мръсници.
Това го казвам в смисъл, че ти може да имаш добри хетеросексуални приятелки и те наистина да те подкрепят, но мога да ти гарантирам, че никое момче няма стрейт приятел, който да знае за него, да го цени и да го подкрепя.
За това и е трудно с отношенията хомо-хетеро хора. И такива контакти никак не са полезни за нас, за гей-общността, дори напротив, точно те подриват нейното съществуване.
Защото ако аз имам само гей-приятели и имам ново гадже, няма да имам проблеми да го вкарам в компанията си. Или дори просто да поздравявам на улицата хората с които съм спал снощи. Но ако приятелите ми са стрейт и не знаят за мен, това автоматично ме дръпва от гей-общността, започвам да се срамувам и притеснявам от гей-познатите си, защото "приятелите ми ще се усъмнят".

Онова за бизнеса е ужасно важно. Жалко че у нас много малко хора го осъзнават. Разберете, докато не се научим да консумираме неща и услуги предоставяни от гей-хора, няма да има продукти и услуги специално направени за гей-хора, за нас.
Ако не ходим редовно на гей-бар, няма да има гей-барове (каквото обикновено е положението в момента), ако не купуваме гей-книги и списания, няма да се издават гей-книги и списания, ако не ходим при свой познат фризьор-гей, няма да има гей-салони, ако не ходим в гей-френдли фитнес, няма да има гей-френдли зали и т.н.
Не подценявайте пазара. На него има всичко, за което има търсене.
Знаете как е в Западна Европа. Гей-ресторанти, гей-магазини, гей-сладкарници. Места, където сладоледът е както и онзи за хетеросексуални хора, но места, където можеш да хванеш любимия си за ръка или да го целунеш, без да те гледат като марсианец.
Това, както казах е основата на общността - местата където можете да ходите и да се срещате, местата които да ви обвързват.

От мъжа можеш да купиш няколко инча пенис, но нито секунда любов


Тема Re: Небивалицанови [re: BBourgas]  
Автор peter25 (непознат)
Публикувано15.06.04 21:20



Изкуствено да се търси "химн" е все едно да се съберем няколко човека и да измисляме нови думи- например пърмавункел, трофлопергатут, ажиша и т.н .... ще ги измислим, но те няма да значат нищо за повечето останали хора, на които ще ги кажем. Химните, както и думите се появяват в съответното общество СЛЕД, а не ПРЕДИ възникването на нужда от тях, по път на "естествен отбор" . Така че още от поставянето на тази тема тук, тя ми се струва малко изпреварваща събитията ;)
А и искам да попитам отново : на какво всъщност ще е химн този "химн" - на какви уникални качества, на какви уникални способности , които отличават драстично гей-"обществото" от останалите хора ?

Правилно дефинираната цел е 3/4 от правилното решение.

Колкото повече - толкова повече

http://free.hit.bg/foga/eeyore18.gif


Тема Re: Небивалицанови [re: peter25]  
Автор BBourgasМодератор (дзверо)
Публикувано15.06.04 21:45



може би използвах думичката химн неправилно. Химн в преносен смисъл. Идеята ми е просто да си имаме някаква песен. Много от хората тук, писали в темата за песните свързват дадена песен с някакви чувства свързани с лични моменти. Виждам, че други са им отговорили, защото същата песен ги кара да чувстват същото. Това ми е идеята...



Тема Re: химн на гей обществотонови [re: BBourgas]  
Автор pensif (замислен)
Публикувано16.06.04 13:20



нещо като това?

Искам още щом го зърна,
от сърце да го прегърна,
че си знам, че си знам -
той ми носи дар голям




Vivre mes differences ou sauver les apparences?


Тема Re: Небивалицанови [re: BBourgas]  
Автор dete (вълк)
Публикувано17.06.04 06:12



'Ти-ри-ри-рам' Рулс :)
А Памуковите наистина са много съмнителни!

неосъзнато...ще крещя...от оранжево и очи през стъкла


Тема Бива -бивалицанови [re: dete]  
Автор SamoletМодератор (сини очи)
Публикувано17.06.04 10:20



Сега слушам "памуковите". Кефи !



Тема Re: химн на гей обществотонови [re: jaytee]  
Автор BBourgasМодератор (дзверо)
Публикувано22.06.04 16:57



Това е идея.Какво ще кажете за нещо на Мариус?



Тема Re:Еи тва е:))нови [re: feever]  
Автор BBourgasМодератор (дзверо)
Публикувано25.06.04 22:30



това ми е една от любимите песни!!!От саундтрака на Дъ Суитест Тинг, ако не се лъжа



Тема Re:Еи тва е:))нови [re: BBourgas]  
Автор feever (неразбран)
Публикувано25.06.04 22:43



E правим ли я ХИМН?



Тема Re:Еи тва е:))нови [re: feever]  
Автор BBourgasМодератор (дзверо)
Публикувано25.06.04 22:49



ако зависеше от нас двамата досега щеше да е...



Тема Re: Химнът е факт от има-няма 30 годининови [re: peter25]  
Автор Mustang (navitak)
Публикувано30.06.04 23:34



Съгласен съм, това е страхотна песен. Не бих се уморил да я слушам...

I've got the moves baby, you got the motion


Тема Re: Нека поспорим малконови [re: BBourgas]  
Автор S©S (непознат)
Публикувано06.07.04 15:09



Добре, че натърти на "взаимствани", за да натъртя, че се казва (и пише) "заимствам", а не "взаимствам" и оттам - "заимствани". Идва от "заемам", а не от "взаимен" или "взимам" и по същество, употребата му е евфемизъм.

Би било подходящо, поне според мен, да има някакви отличителни знаци за магазини, заведения, етц., чиито собственици са гей или поддръжници на гей-общността. Това е практика в някои други държави. Хората, дори и ако не са гей, могат си закачат гей дъга на вратата, за изразят своята съпричастност и уважение към общността.

До колко в България можем да говорим за такава общност или общество е спорно. Наистина, малко се говори по въпроса и малка е информираността на широката публика. Това, от своя страна, може да предотврати хомофобски прояви срещу обекти, носещи някакви гей отличителни белези.

Според мен, "I Will Survive" е подходяща, така или иначе всичко ни е заимствано, дори и самата идея за гей общност, и нищо не сме измислили сами, затова няма нищо лошо да възприемем този химн. И без това вече се е наложил, дори в България, хората го познават, навсякъде го пускат и т.н. Аз лично предпочитам варианта на Арета Франклин.

Whenever you find yourslef on the side of the majority, it is time to reform.
~Mark Twain


Тема Че ние си имаме химн - ДВАМА ВЛЮБЕНИ МЪЖЕ - ТАКСИнови [re: BBourgas]  
Автор Bourgas (непознат )
Публикувано17.07.04 20:37



Свалете си я и я чуйте. Групата е Такси, песента е "Двама влюбени мъже".

Ако има гей режсиьор с малко кинти може да направи готин клип, че клипа сега е резил. Аз имам идеи :)

Редактирано от Bourgas на 17.07.04 20:38.



Тема Re: Че ние си имаме химн - ДВАМА ВЛЮБЕНИ МЪЖЕ - ТАКСИнови [re: Bourgas]  
Автор SamoletМодератор (сини очи)
Публикувано17.07.04 22:59



И аз я харесвам, тази песничка. Ама баш за химн?

Значи, нямам под ръка тълковен речник за да надзърна какво са определили умните хора като химн. Според мен обаче химнът трябва да отговаря на няколко условия. Всъщност при избора на химн, човек/съответно грепата хора, трябва да се ръководи от няколко условия. Едно от които е - да се харесва на този човек/група. Второто е - да може да се пее не от професионалисти, а от средна ръка певачи. Трето - да има смисъл...

Ама кажете и вие нещо по въпроса. Исках да кажа, че сато се избира нещо, първо трябва да знаеш какво точно искаш да получиш. Щото ако избираш мезе и за целта купиш агнешко бутче, да знаеш, че си сбъркал. И обратно - торта с моркови не става. Какво исках да кажа?!



Тема Re: Че ние си имаме химн - ДВАМА ВЛЮБЕНИ МЪЖЕ - ТАКСИнови [re: Samolet]  
Автор Bourgas (непознат )
Публикувано18.07.04 09:40



Тази песен може да се пее от непрофесионалисти. Ние си я пеем често тука ;)
Дори идеята за клипа ми е на едно място в него да има много момчета и да я пеят акапела :) Освен това за друга по-подходяща не мога да се сетя. Може би "синьо момче" хихихихихихи. Във всеки случай не трябва да е някаква патетична, герочина и стандартна. Двама влюбени мъже е идеална, но всеки си има предпочитания.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.