Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:58 14.05.24 
Запознанства
   >> Адам и Адам
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема Re: Българска песен [re: WebMister]  
Автор Jockey (мечкадаря)
Публикувано13.06.04 22:36



Да тази песен ми беше любима, когато излезе. И точно заради текста :)

Памуковите облаци над вас
застилат плътно одеяло,
а вие двете в меката трева
притиснати отдавна сте заспали.

Памуковите облаци над вас
са вече тъмни почернели,
а вие двама в меката трева
телата си един в друг сте вплели.

Припев:
Ще се събуди преди теб,
за да погледа как се гушкаш,
а после много уморен
глава до тебе ще отпусне.
Ще се събуди преди теб,
за да погледа как се гушкаш,
а после много уморен
глава до тебе ще отпусне.

Памуковите облаци над вас
застилат плътно одеяло,
а вие двете в меката трева
притиснати отдавна сте заспали.


От мъжа можеш да купиш няколко инча пенис, но нито секунда любов


Тема Re: Българска песен [re: Jockey]  
Автор WebMister (virtual)
Публикувано13.06.04 22:55



Драго ми е :)

а... и...Интересна сигнатура...

Where you go, I won't lead...See how love unholy cuts into your mind


Тема Re: Химнът е факт от има-няма 30 годининови [re: Jockey]  
Автор BBourgasМодератор (дзверо)
Публикувано13.06.04 23:39



за химн май си говорехме



Тема Re: Българска песен [re: WebMister]  
Автор BBourgasМодератор (дзверо)
Публикувано13.06.04 23:41



става, но покрай нея и Двама влюбени мъже на Такси, някои песни на Лили Иванова... БГ или чужда да бъдедавайте предложения



Тема Re: Химнът е факт от има-няма 30 годининови [re: Jockey]  
Автор Boian (ветеран)
Публикувано14.06.04 10:27



Това е толкова химн на гей обществото, колкото "клетва" на щурците или "жълтата подводница" на бийтълс са химн на хората, завършили английска гимназия.... Т.е. много зависят от настроението на хората.

Прав си че тази песен е доста популярна в някои гей среди. От друга страна "Отвъд Дъгата" (Over the Rainbow) е далеч по "иконна" песен. Да не говорим как Джуди Гарланд е гей икона, или пък едно време хората са се определяли като "приятели на Дороти" и т.н.

Може да се спори и за това какви химни са неща на Шер, Мадона, Пет Шоп Бойз, Джими Сомервил, и т.н.



Тема Re: Химнът е факт от има-няма 30 годининови [re: Jockey]  
Автор Boian (ветеран)
Публикувано14.06.04 10:29



това не означава да папагалстваме или подражаваме... Всеки гей сега да ходи да учи текста и мелодията на някоя песен Х, така ли? Като едно време всички учихме ония там песни за житата и как те били пред нас блеснали.



Тема Re: Българска песен [re: Jockey]  
Автор jism (39/би)
Публикувано14.06.04 20:48



Jockey,
Благодаря от сърце за "Памуковите облаци"!
...но защо нито секунда любов...
При мен има понякога и месеци любов.
Аз също обичам баладите,техно-етно и денс...Джаз...
Чалгата е наистина бонбонено захаросано недоносче...



Тема Нека поспорим малконови [re: jism]  
Автор BBourgasМодератор (дзверо)
Публикувано14.06.04 21:50



Нека поспорим малко на тема музика и по-точно за събирателното наименование "чалга". Какво разбирате под чалга? Или изобщо използвате термина, защото звучи гадно и е синоним на музикална низост. Дразня се от това, защото нещата стоят малко както с термините гей и педераст... Всъшност определението, което бях чел за чалга няма нищо общо с това, за което повече от вас използват думата. А да не забравя-мнението ми не е насочено спрямо изказването на джисм, просто тук си го пускам:)

Сега и малко разсъждения. Често се използва за събирателно за стила поп фолк, който представлява поп с елементи от народната музика/цигулки,гадулки,бузуки, акордеони и ецетра/. Дори и кючеците не са чалга, те са си кючеци, малко извратена форма на народна музика в по бърз такт, с натъртвания и взаимствания от турския/предимно/, гръцкия и сръбския фолклор. Същите взаимствания се наблюдават много често и при поп фолк-а, а още по явно са изразени когато даден изпълнител е откраднал цялата песен. Радко се случва за взаимстваната мелодия да се плащат авторски права на оригиналния изпълнител/когато са по-преуспяли могат да си го позволят/, но когато нямат тази възможност/да си платят авторските права/, направо си кадат и после казват,че са взаимствали :) Факт е че много изпълнители подвизаващи се в стила поп фолк имат и много хубави авторски песни, нямащи нищо със стила, в които няма никакви фолк елементи и са си чист поп или някакъв друг стил, но въпреки това се определят като поп фолк заради изпълнителя. Според мен този жанр в момента е в разцвета си, излезнаха доста певци и певици, които да изпеят нещо стойностно, конкуренцията нарасна и по този начин беше отсято пошлото и долното от текстовете. Продукцията става все повече и повече на ниво, клиповете и мастеринг-а на песните се правят вече на професионално ниво, което може само да ни радва, още повече че всичко става тук в България!!! Вероятно жанрът ще има доста да се развива и от това могат да спечелят само слушателите! А какво по хубаво от това да се пее на български.
За това моля ви не бъркайте, когато използвате думичката "чалга" като обща защото в кюпа попадат и много стойностни произведения и продукти на интелектуалният труд на много хора.



Тема Re: Нека поспорим малконови [re: BBourgas]  
Автор BBourgasМодератор (дзверо)
Публикувано14.06.04 21:57



и още нещо. за да няма обвиняващи ме в пристрастност към дадения стил искам да подчертая че този стил като цяло не ми допада, затова и не го слушам. Предимно предпочитам денс, хаус и техно, запален съм на тема ремикси, независимо от какъв стил парчето, за мен простое хоби да събирам ремикси да ги слушам и да ги "изследвам". За мен ремикса придава нов живот на песните, или измества "гледната точка" в съвсем различен план от оригинала, стига да е добре направен, разбира се :)



Тема Какво за чалгата [re: jism]  
Автор Jockey (мечкадаря)
Публикувано15.06.04 01:25




е аз пък джаза нещо не мога да го дишам.
Радвам се, че си забелязал сигнатурата ми и питаш.
Разковничето в изречението е "да купиш". Това е цитат от филма "Български Любовници" (Los Novios Bulgaros) и един испанец го казва по адрес на хетеросексуалните мъже (в случая българи), които се чукат с гейове за пари.
Това всъщност е основата на т.нар. streight-trade - купуваш просто секс, но не можеш да очакваш любов.
Така сигурно звучи много глупаво и объркано, и дори маловажно, но като се гледа филмът пъзелът се подрежда.
А като говорим за истинска любов, при мен тя вече трае 37 месеца

От мъжа можеш да купиш няколко инча пенис, но нито секунда любов



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.