Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 21:20 30.04.24 
Запознанства
   >> Адам и Адам
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема Стига вече!нови  
Автор prinyo ()
Публикувано07.08.03 13:32



Престанете най-после с този цирк!

Ако модераторът желае да се прави на мъж на някого - да го прави със лични съобщения!
Ако някои има намеение да продължи да флудва форума с еднотипни постинги, то той ще доизнерви напълно останалите и ще бъде естествено изолиран.
Дори на най-незапознатите с Интернет вече стана ясно, че никой НЕ МОЖЕ да бъде баннат - не може в случая означава точно, че такава възможност няма!
Ак бъде баннат по ник - ще си направи нов.
Ако бъде баннат по IP - това пък никакъв проблем не е.
И какво значи "изключен" ?

Затова абсолютно излишно беше модераторът да пуска тема за гласуване, а други да напълнят форума с анкети и анкетки.

Аман вече! Ама то и на дира кой им е крив, че слагат деца за модератори.



Тема Re: Стига вече!нови [re: prinyo]  
Автор jaytee (разсеян)
Публикувано07.08.03 13:46



Каква е причината еднотипните постинги и теми да не се обединяват на едно място (в една тема)???

Et in Arcadia alto!


Тема Re: Стига вече!нови [re: jaytee]  
Автор prinyo ()
Публикувано07.08.03 13:49



Не знам , но се досещам.
Това, което не разбирам е, защо продължават да се заяждат, да се предизвикват и т.н. сякаш сме в детската градина.



Тема Re: Стига вече!нови [re: prinyo]  
Автор jaytee (разсеян)
Публикувано07.08.03 13:59



Мда... голям панаир... сигурно това им доставя удовлоствие на хората...

Et in Arcadia alto!


Тема Re: Стига вече!нови [re: prinyo]  
Автор pensif (zamislen)
Публикувано07.08.03 14:02



>Ако някои има намерение да продължи да флудва форума с еднотипни постинги, то той ще доизнерви напълно останалите и ще бъде естествено изолиран

малко не ми е ясно как ще стане това (на базата на това, което се случва) - може би като всички останали спрат да влизат...

И после, стана ясно, че не могат да бъдат баннати... За мен лично идеята на анкетата е да се покаже от страна на колкото се може повече клубари, и то съвсем явно (всеки зад ника си), какво е отношението ни в крайна сметка към раздорите, всети от двамата споменати. Може би това е начинът последните да бъдат "естествено изолирани"? Ако и след един евентуален вот за тяхното "изключване", нашите герои не го разберат и приемат, тогава всеки ще може да си направи изводите и съответно своя избор...
Но аз намирам, че една анкета е напълно демократично и сравнително уместно решение, поне в този момент...

"To be natural is such a difficult pose to keep up"


Тема Re: Стига вече!нови [re: prinyo]  
Автор WebMister (virtual)
Публикувано07.08.03 14:03



Напълно подкрепям горното мнение.

Каквото и да напиша повече, няма смисъл. Който разбере какво искам да кажа ще му е скучно, тъй като си го е мислил, който не разбере, пак няма да извлече полза.

Where you go, I won't lead...See how love unholy cuts into your mind


Тема Re: Стига вече!нови [re: prinyo]  
Автор Hopтттчe (мъглявo)
Публикувано07.08.03 14:06



Тук нещата съвсем са излезли от контрол.

Към думите на Приньо мога да добавя само, че те се отнасят не само до модератора или до модераторите.

Мога също да кажа, че това дето никой не може да бъде баннат е в голяма степен полезно, защото предпазва форума от излишно самозатваряне. Искам да отбелжа, че същите, които изглежда са баннати в момента и негодуват срещу това, са Никам и Градуса, които така горещо настояват да бъдат баннати други хора. Надявам се и модераторите, и те да са рабрали, че "банът" решава нищо и почти винаги не води до нищо добро.

Нарамете си поуките, погрижете се за раните си и се вземете в ръце, МОЛЯ.

Патакламата трябва да се спре и всеки да отстъпи по малко, но силно се съмнявам в добрата воля за това на участниците в нея. Всеки си гледа от своята черга и дърпа нещата към себе си.

Имам предложение:
Нека всеки от нас предложи по две имена за модератори.
И след това да утвърдим тези две имена, които наберат най-много гласове.

Ако предложението ви харесва, може да се отвори нова тема. Ако не, забравяме. Аз изобщо не съм сигурен, че то може да подобри нещата по същество.

Всички останали еднотемни нишки бих предложил да се слеят в една, ако е възможно, за да не замърсяват пейзажа -- те и без това са безполезни в този си вид.

СТИГА ТОЛКОВА ПЛИЙЗ!

Редактирано от Hopтттчe на 07.08.03 14:07.



Тема Re: Стига вече!нови [re: pensif]  
Автор prinyo ()
Публикувано07.08.03 14:24



Бил съм модератор на други форуми с доста по-заядливи (поради материални прични) посетители и ми е напълно ясно, че ако не дразниш тези, които се заяждат, те ще спрат. Ако модераторът и който и да било друг не бяха обърнали внимание на данданията, сега щеше да има две-три нишки (трийда) заяждания вместо 20 и всичко щеше да е отмряло.
Но той подхожда на принципа "да се прави на мъж" и разиграват нещо като виртуално пиянско сбиване. В цивилизованото общество тези неща стават отвън, а не в някакво обществено място (в случая форума) за да им гледаме всички сеира. А и видяхме какво стана с множестово никове на Никам.

Не мога да оправдая и двете страни - нито модератора, нито другите, защото действат на инат и напук. И за да се реши проблема те трябва да направят своите компромиси.
Модератроът трябва да махне закотвените теми за гласуване, след като е очевидно че са безсмислени и служат само за показване на мускули и раздразване на опонента. А Никъм и компания трябва да спрат със заяжданията. И дори и да продължат, просто никой от клуба, в това число и модераторът, не трябва да се включват в тези нишки.

И три преки забележки:
- Трябва да се уточни какво точно означава "спам" преди да се трият различни линкове. Тъй като в случая с форумите обяснението на понятието "спам" е безсмислено. Така че преди да изтрие линк, модераторът трябва някъде да е посочил какво означава спам и какви линкове е бъдат трити.
- Абсолютно съм съгласен с протеста на Никам, че не може модераторът да променя неща в псотингите, само защото му се струвало по-точно. В конкретния случай става дума за смяна на името на постинг за българските гей сайтове. Модератор не означава цензор, нито редактор.
Специално този модератор трябва да осъзнае, че макар и да управлява форума, той всъщност не е негов. Този форум се поддържа от и на dir.bg, а не от и на bbourgs.org. И ако той е несъгласен с тема или заглавие, може да каже това чрез отделен постинг, а не чрез намеса. Как напрактика става това може да се види в повечето добре управлявани, интересни и полезни клубове на дир-а.
- И към Никам - едно и също мнение написано хиляда пъти не звучи по-убедително. Само настройва хората.



Тема Re: ДОБРЕ! АЗ СПИРАМ!нови [re: Hopтттчe]  
Автор Nikam (freelife)
Публикувано07.08.03 14:43



Но реагирах така остро, защото:
- тук се променят и подправят постинги
- защото модератора се пъне в гърдите, но прави точно обратното
- защото на някои властта се услажда, и в сладостта на властта се самозабравят, което е недопустимо за времето в което живее
- отмина времето на страха, заплахите и изкуствено определяне на границите на свободата
- не желая всеки мой постинг, който не е имал нищо общо с взаимоотношенията на юзърите помежду им, да се превръща в панаир, както става винаги - няма да посочвам този път имена, за да не нажежавам обстановката
- но същите тези юзъри, влизат, оплюват хостинга ти, и те са подкрепяни от модератора
- извинявайте, аз отдавна съм минал пубертета, и ако и въпрос за късане на нерви, моите са доста здрави
-няма да позволя обаче, който и да било, да ми се качва на главата, поради незрялост и невменяемост
- винаги когато пускам тема, тя е строго специфична, и просто искам да науча мнението и на другите за проблема - но не би!!! влизат едни и почват да се подиграват на компетентността ми; аз не искам оценка, а търся споделена мисъл, което явно някои не разбират
Поживем-увидем - казвали май, руснаците.

Редактирано от Nikam на 07.08.03 14:45.



Тема Re: Стига вече! [re: prinyo]  
Автор pensif (zamislen)
Публикувано07.08.03 14:47



Благодаря, че си отделил време да споделиш опит и впечатления.
Всичко, което казваш, е в огромна степен разумно...
Проблемът е най-вече в многото "трябва", които се събират за изпълнение и от двете страни. Нали е необходимо по някакъв начин тези неща да се приложат? Кой и как ще наложи изпълнението на няколкото "трябва", които си дал като съвет?

И друго:"А Никъм и компания трябва да спрат със заяжданията. И дори и да продължат, просто никой от клуба, в това число и модераторът, не трябва да се включват в тези нишки. " Да кажем, че ние днес, тук, го разберем и осъзнаем. Но как ще предотвратиш евентуални подобни инциденти с хора извън клуба, такива, които идват инцидентно, или които идват за първи път? Може би още като се появят, някой трябва да ги предупреждава: "Внимавай какво отговаряш на еди си кой, щото ако му кажеш нещо накриво, познай какво ще стане..."?!?! Видяхме, че някои хора не умеят да се владеят...

"To be natural is such a difficult pose to keep up"



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.