Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 23:11 14.05.24 
Природни науки
   >> Физика
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
Тема Темелко - нов тип напомпване на лазерна среда  
Автор Neobogomil (ХЕРМАФРОДИТОЛОГ)
Публикувано21.08.22 08:48



LASER - "усилване на светлина чрез стимулирано излъчване на радиация".



"Аз съм разглобявал този монитор подсветката е две тънички ама супер тънички неонови тръбички една от горе друга от долу-говорим за монитор daewoo LM 17 A - за дадения от мен на Тошко монитор."

Тези тръбички, ако са навити около активната среда на лазер, могат да помпят колинеарно излъчване. Светлината и от правите тръбички може да се насочи за напомпване на лазер.

Най-вероятно са се възбудили безчет нано или микролазери, подобни на въпросните:
.

(Ако прах от такива лазери левитира, може да прави много ефектни холограми - "духчета".)
...

Рачо да отговори и на въпроса за електрозахранването си:
.



Тема Re: Темелко - нов тип напомпване на лазерна среданови [re: Neobogomil]  
Автор rien ne va plus ()
Публикувано21.08.22 11:25



Когато си кукумил е за цял живот. Простотията и глупостта по кукумил са се събрали в изненадващи количества.



Тема Re: Темелко - нов тип напомпване на лазерна среданови [re: Neobogomil]  
Автор stillpigi-166243 (пенсионерин)
Публикувано21.08.22 17:47



Първо Честито за откриването на новата тема! Надявам се ще е на късмет и разбира се благодаря за усилието на Богомил и Тошко! Започвам отзад напред: Захранването виж това е идея - преди да заземя проекта щото работех за пенсия ,имах болни в къщи и прочее, аз смених кондензаторите на входа на самият монитор отидох в фирма с гарантирана стока купих там колкото трябва кондензаторчета мисля че са 6 бр., проверих ги в университета и за късо иза капацитет и за ... има там една проверк а за това наистина качествени ли са тези прибори не го разбирам обясни ми го преподавателя там някакъв коефициент който като резултат ти дава кой от серия кондензатори ще е по горещ от събратчетата си докато работи което е специална проверка уреда и сега не мога да си го позволя да го купя - много е скъп -хиляди. Защо писах всичко това защото искам да е ясно че новите кондензатори наистина са читави. А защо правих тази галимация - защото единия от старите бе пробит корпуса му и от там тръгна всичката тази подмяна. Старите кондензета също ги проверих и трябва да кажа че си бяха изрядни дори и пробития.Та връщам се на задачата която ми постави - дали няма някакъв резонанс и т.н. наистина не знам може пък и да е възможно мисля си ,казвам си може пък и да е добре да изключвам един по един тези филтърни кондензатори за да се надявам пак да дойде ефекта. Така се случи че след подмяната на тази филтърна група - тя е непосредствено до куплунга за захр на монитора и е доста миниатюрна ще я видите ако махнете задния капак на монитора ще я видите и вие. Така се случи че нямах възможност пак да се порадвам на ефекта т.е. вие сте първите след мен,но не вярвам никак не вярвам тази интервенция да причинява сегашното неудобство при вас а именно че не се появява ефекта. Нео, виж пипкава работа е, не е за зает с интензивен ежедневен труд човек. Но е преодолимо като с това се заеме по свободен от ангажименти възможно е дори да се заема пак аз нека мине лятото силно се надявам да ми олекне сега ходя за дърва, кюмур, подготвям се за ЯМР, пера черги купувам продукти, помагам на майка за зимнината- просто това е -неизбежни летни дейности нека видя сега и другите ти въпроси: не не горят бързо Да, имаше такъв период преди 5 години хладилника ВЕКО подскачаше 5 санта нагоре оказа се че е от нещо в тока но тогава аз не съм се занимавал с Темелко той вече беше зазимен. после изреваха много хора и ИВИЕВ ли ЕОН ли кои бяха си оправиха тока До сега такива таласъмски подскачания не съм виждал ни в хладилник ни в печка . А, сетих се знаеш ли на мене винаги ми прегрява бушона на нулата Питах преподавателя си от университета и той каза че не ми е добро заземлението но не съм предприемал кой знае какви мерки все пак свързах всички заземителни мостчета на контактите както е редно това бе преди времето по което хладилника хвърляше къчове. ДА нормално такъв е модела на лазерното излъчване както си го описал с светлинно напомпване и неодимов кристал примерно, но диодите излъчващи лазерна светлина по малко друг начин работят но и там е така -електрони се изхвърлят на по външни орбити. По въпроса за видеото ти ще се изкажа когато го изгледам това е много интересна материя говоря за видеото за минерала первоскит. но първо трябва да го изгледам Ами това е за сега Пиши пак винаги съм на твоите услуги.

П.С. Този път французина успя да каже нещо конструктивно: Нео, заглавието ти е добре да го направиш съвсем кратко нека да е само Темелко а още по добре ще е експерименти по квантова механика примерно Повярвай ми и на мен ми се иска да съм пръв в нещо нещо да съм направил по уникален начин но не е нито едното нито другото Денис Габор е преди нас и второ силно се съмнявам ние да сме измислили нов вид лазер но бъди спокоен в силна позиция сме. Достатъчно силна.

Редактирано от stillpigi-166243 на 21.08.22 18:07.



Тема Re: Темелко - нов тип напомпване на лазерна среданови [re: stillpigi-166243]  
Автор rien ne va plus ()
Публикувано22.08.22 08:02



А, сетих се знаеш ли на мене винаги ми прегрява бушона на нулата Питах преподавателя си от университета и той каза че не ми е добро заземлението но не съм предприемал кой знае какви мерки все пак свързах всички заземителни мостчета на контактите както е редно това бе преди времето по което хладилника хвърляше къчове.

Направо ме заболя корема от смях! Бушон на нулата!


А на хладилника сигурно не си му махнал транспортната блокировка на компресора, ама то от слабоумен какво може да се очаква.



Тема Re: Темелко - нов тип напомпване на лазерна среданови [re: stillpigi-166243]  
Автор rien ne va plus ()
Публикувано22.08.22 08:56



Сега като ми мина смеха пак прочетох и пак почнах да се смея, но на друго.
Първо ти и университетски преподавател - никак не се връзвате.
После, университетски преподавател, освен ако не е по хуманитарна специалност не би казал тази глупост за заземяването.
Трето - каква е връзката с включването на защитното зануляване на контактите с лошо заземяване на инсталацията, за което уж бил казал преподавателят?
Това са няколко съвсем различни неща.
Бушон на нулата не се слага.
Имало е някога на много стари инсталации, от много десетилетия е премахнато. Защитно зануляване на контактите ако липсва е проблем, но ако имаш и бушон на нулата това в комбинация води до още по-голям проблем.
Липсата на мост за защитно затуляване не означава "лошо" заземяване. Никакво лошо заземяване не може да предизвика загряване на бушон на нулата.
Както казах такъв изобщо не трябва да има! А ако загрява бушон значи кабел или друг елемент през който протича ток не е оразмерен както трябва спрямо консумацията или има недобре стегнати винтове на електрически връзки. Също може да е от подсилен с жица стар бушон от тип керамичен патрон.

Абе ти си пълен невежа! За каква наука бръщолевиш, та ти не можеш да си вържеш обувките.

Аз казах ли ти да скочиш в морето? Така ще отървеш света от простотията ти.

Редактирано от rien ne va plus на 22.08.22 09:32.



Тема Re: Темелко - нов тип напомпване на лазерна среданови [re: rien ne va plus]  
Автор Neobogomil (ХЕРМАФРОДИТОЛОГ)
Публикувано22.08.22 17:29



А ти не схващаш ли, че бае, че инсталацията му е стара?
Ама важното е "да си ПОПРЕЧИШ".
...


Реактивните съставки зависят основно от съседските консуматори, освен собствените. В американски и др. мрежи борят това със силово трафче за всяка къща или жилищен парцел, да кажем.



Тема Re: Темелко - нов тип напомпване на лазерна среданови [re: Neobogomil]  
Автор stillpigi-166243 (пенсионерин)
Публикувано22.08.22 18:00



Нео остави го!!! Прав си къщата е строена 1924 оня ден правиха саниране и събориха фирмения знак на някой си Ф.К. беше от киреч, лесно я свалиха за да им бъдело па гладко на масторите за стиропра дето коват. Кабелите в стените са в некви ламаринени тръбички и отвътре са облицовани с насмолени хартиени тръбички. Ние никога не включваме повече от 3 киловата товар щото веднъж вече щяхме да запалим едната стая. Ние си знаем и се пазим много. Нео остави го този като не му отговаряме и ще спре да се дразни. Аз наистина не го разбирам ама наистина ми нормален процес е нещо да не тръгне след някакъв престой. какво толкова Да иде да поправя Чаира щом толкова разбира и без това тая зима тока ще е на час по лъжичка като върви. Не, не остави го тоя човек и пак ти казвам изчакай по сгодно време дори ако трябва ще го взема пак у нас за да го подкараме. Само да опазиш здрав монитора. това е от критична важност. Зимата е идеално време за експерименти няма все пак толкова голям брой досадни ангажименти...

Реактивните съставки зависят основно от съседските консуматори, освен собствените. - Нео по този въпрос не знам какво да кажа на мен от бойлера ми винаги бие ток и каквото и да направя неща да упреквам съседите но си изключвам бойлера винаги преди да се къпя.

Редактирано от stillpigi-166243 на 22.08.22 18:17.



Тема Re: Темелко - нов тип напомпване на лазерна среданови [re: rien ne va plus]  
Автор stillpigi-166243 (пенсионерин)
Публикувано22.08.22 18:12



Махнал съм транспортната блокировка в деня в който инсталирахме хладилника. и наистина имам само два бушона фаза и нула и когато сме предпазливи и разумни нищо не ни се е случвало. ако и инсталациятада е на 100 години до нас има къща на 111 години с същата инсталация и всичко и е шен а горе на ъгъла къщата е на почти 120 г. Хората на времето са строили също с разсъдък. В Бургас има и още по стари сгради.Ти просто трябва да спреш с тези подмятания нищо от това в което ни вменяваш не е вярно. Спри се, смей си се колкото искаш но спри да се държиш като слон в стъкларски магазин.Ми ние можем и на друго място да се преместим дето ти няма да имаш достъп въобще .

Редактирано от stillpigi-166243 на 22.08.22 18:16.



Тема Re: Темелко - нов тип напомпване на лазерна среданови [re: stillpigi-166243]  
Автор rien ne va plus ()
Публикувано22.08.22 19:09



Кабелите в стените са в некви ламаринени тръбички и отвътре са облицовани с насмолени хартиени тръбички.

Това са бергманови тръби.

на мен от бойлера ми винаги бие ток и каквото и да направя неща да упреквам съседите но си изключвам бойлера винаги преди да се къпя.

Бие ток щото нямаш мозък.

Редактирано от rien ne va plus на 22.08.22 19:12.



Тема Re: Темелко - нов тип напомпване на лазерна среданови [re: stillpigi-166243]  
Автор rien ne va plus ()
Публикувано22.08.22 19:12



Ако ти е мил животът, разкарай бушона на неутралата (нулата).
Понеже не можеш сам да го направиш, викни някой, който разбира да го направи и му плати. Предупреден си.
Сградите може да са стари, но това не значи, че трябва да се оставя бушон на неутралата.

Пък за хладилника щом си махнал транспортната блокировка, от какво ще подскача? Да не би да е някой друг темелко това?

Или може би полтъргайст си имаш вкъщи.



Тема Re: Темелко - нов тип напомпване на лазерна среданови [re: Neobogomil]  
Автор rien ne va plus ()
Публикувано22.08.22 19:15



Като е стара, аз какво да направя? Давам му акъл да махне бушона на неутралата.
Ако ли не - да скача в морето. Това впрочем отдавна е забранено да има бушон на неутралата. Ако му знам адреса, ще го изпортя на енергото за това.
Старата инсталация не е оправдание за глупост и невежество, каквито той си има в изобилие. Не вярвах, че някъде в България е останал такъв анахронизъм като при него. Забавно е.





Тема Re: Темелко - нов тип напомпване на лазерна среданови [re: rien ne va plus]  
Автор Neobogomil (ХЕРМАФРОДИТОЛОГ)
Публикувано23.08.22 13:02



При незаземена (IT) неутрала от предпазители на "нулата" е имало смисъл. Иначе някой, като заземи не можеш да върнеш останалата част от клона към IT.

Сега, за да не крадяли потребителите, направиха Енергото да надписва дори с по 6 пъти реалното потребление.



Тема Re: Темелко - нов тип напомпване на лазерна среданови [re: stillpigi-166243]  
Автор Neobogomil (ХЕРМАФРОДИТОЛОГ)
Публикувано23.08.22 16:02



Ето ти кълбовидни мълнии:

.

Аз съм виждал като последната, без розовия оттенък - оранжева, по-точно като жарава.
Изплуваше почти вертикално нагоре в Атмосферата, много бързо, до загасване.
Вероятно цветните камери дават бяло-виолетово-синкавия ореол по записите, поради UV.
Видях и самия линеен разряд, до който възникна "кълбенцето". Но за секунди къде да ти търся камера, а и телефонните тепърва прохождаха. Въобще, трудно се реагира с камера за това явление - най-добре е при видяна кълбовидна да се попита при местно видеонаблюдение в района. Записите ще се увеличат значително.

Въздухът си свети доста прилично, стига да намери добра енергийна помпа - не само от познатите ни дъгови разряди.
Възможно е самите "нанолазери" да удържат горенето на източника и така един-другиго да се поддържат.
...

Каква дестабилизация на образа се наблюдава непосредствено преди Ефекта на Темелко?



Тема Re: Темелко - нов тип напомпване на лазерна среданови [re: rien ne va plus]  
Автор stillpigi-166243 (пенсионерин)
Публикувано23.08.22 22:02



Мил ми е животът бъди сигурен но съседите са луди копат слагат водомери, електромери, кенефи, тераси, допълнителни таванни помещения, мазето е пълно с вода но не от мен казах в общината, писах и на архитекта на Бургас, за всичко казах и знаеш ли отговориха ми - много филми гледаш. Ти изглежда живееш в друг свят. Тук днес и сега на власт е парица царица.Разни мравки като мен и престарялата ми майка нека да го духаме. Мислиш че не искам да влезем в стандарта ли искам и пари ще намеря но така е стегнат възела че съм се оставил на самата електрическа компания тя да решава виновен ли съм прегрешил ли съм или съм проявил престъпно нехайство. Ти си от друга планета мойто.У дома сме изградили много строги правила за работа с електриката че веднъж вече щяхме да запалим къщата. Не че не искаме но каквото и да предприемем винаги ни се вменява някакъв умисъл някаква завера за далавера. Всичко у дома в моя сектор е такова каквото съм го заварил когато купувахме къщата . Не ти и представа си нямаш на какъв тормоз сме били подлагани но благодарение на мъдроста на майка ми някакси нещата се крепят. Риене сигурно има но вече трудно ще се намери някаква нова изродщина да ни се приложи Риене.Разбира се ти пак можеш да кажеш че лъжа, ми кажи все ми е едно в края на краищата животът е един.А и богаташите и те идва момент да плачат. Идва! И съседите ми един ден ще скърцат с зъби не че им го желая но житейския ми опит е показал че всеки си плаща и не си отива борчлия.

1/Слушай Необогомиле, сега това е до тебе: ако нямаш друг комп в повече ела да ти дам, този Темелко просто трябва и при тебе да тръгне Трябва .

2/Каква дестабилизация на образа се наблюдава непосредствено преди Ефекта на Темелко? - Нео , казах го преди пак ще кажа образа , при него дестабилизация няма, а след като съм поработил с поредната неизгорена карта една две седмици по трудно се засветява монитора някак си след повече от нормалното време което е да речем 2 или 3 секунди т.е изображението си се появявва но след минута да речем то това стана за мен и сигнала че ще се появи този Темелко Мемелко Така е било и при предишните собственици то за това някой е правил захранването което ви дадох като се е надявал така да оправи нещат но едва при мен с мойте шашави опити с френелката се изяви истинският дефект а именно монитора уврежда рендващият апарат на видеокартата. Аз не съм изхвърлил всички увредени карти и мога да ти демонстрирам какво става с образа след изгърмяването окончателното на видеокартата. - изображението става такова все едно си късоглед и каквото виждаш без очила далеч пред теб то се и вижда на монитора- една гъъъста мъгла. Но до този момент все пак има няколко часа през които все още картата предава отлично и прави фантастиките за които съм ви говорил при това повече от добре. А бе казвам ти когато докараме ефекта най добре да пишем в Tomshardware просто там може да намерим момчета дето са запознати с енджина на видеокартите достатъчно дълбоко .Може и у нас да има такива оперени преди поне имаше но не съм сигурен вече, в областа на компютрите много се смарангясаха нещата всичко тичка на програмиране и то ако може в банковата сфера никой не обича хардуера а то и там има яко програмиране ама ха де.

Редактирано от stillpigi-166243 на 23.08.22 22:27.



Тема Re: Темелко - нов тип напомпване на лазерна среданови [re: rien ne va plus]  
Автор stillpigi-166243 (пенсионерин)
Публикувано23.08.22 22:44



На лична ще ти изпратя адреса си да го пратиш на енергото но знаеш ли какво вероятно ще се случи тия вагабонти съседите ми ще осъдят енергото в Страсбург че им навлиза в личното пространство щото нали все пак енергото требе да е наясно кой консуматор какви методи би могъл да ползва за да краде ток, енергото би следвало да е наясно кой каква инсталация ползва та нали слагат електонни електромери вече, а бе изобщо всичко е една кашория мисля че отлично знаеш товаКога ти си ходил на ремонт някъде и не си се заинтересувал какъв е точно обекта на ремонт или обновяване Не смятам че ще си толкова смел да твърдиш че кога ходиш някъде да работиш не се интересуваш върху това върху какво точно ще е интервенцията. Или пак нещо послъгвам ще кажеш то ти свикна май така да казваш

А бе той Необогомил го знае нека ти го кажепустия адрес Необогомиле има го Тошко го има

Редактирано от stillpigi-166243 на 23.08.22 22:46.



Тема Re: Темелко - нов тип напомпване на лазерна среданови [re: stillpigi-166243]  
Автор rien ne va plus ()
Публикувано23.08.22 23:01



Адреса ти не ми трябва. Ти ми го беше пращал преди години, но не го запазих. Ако не греша беше някъде на една улица, която излиза на Богориди до часовника, там където правят катми.
Колкото до комшиите ти и градската управа - не можеш да ме убедиш, че комшиите са ти виновни за това, че не можеш да си оправиш инсталацията. Колкото до кмета - много е оправил града. Даже миналата седмица като ходих пак намерих промени.
Не те знам дали лъжеш, или си само много прост. Или и двете. Но за темелкото излъга много пъти. Лъга, че ще го покажеш. Преди една нова година даже отброяваше дните и накрая нещо се изсули като сопол и нищо не показа.
Абе малоумнико, ако наистина е имало такова нещо, защо не го засне, вместо сега да обясняваш надълго и широко. Като ти чета обясненията за видеокартите и бяс ме хваща какви глупости пишеш.
Сега трябва някой да ти вярва и да приема твоите преценки. А как лъжеше, че имаш снимка, но не знаеш къде и как да я качиш. Бил забравил паролата, искаше аз да съм бил разбивал твоята парола на някакъв сайт за качване. Е няма как да стане. Твоето малоумие никъде го няма. Никой не е виждал темелко, значи го няма. Точка.

Редактирано от rien ne va plus на 23.08.22 23:03.



Тема Re: Темелко - нов тип напомпване на лазерна среданови [re: rien ne va plus]  
Автор P. - koвaчa (пенсионерин)
Публикувано23.08.22 23:21



Точка, да видим дали и до кога ще си налягаш парцалите. сигурно като дойдеш ще ме завареш да пера одеалла щото у дома и това правим, ела да видим как ще ме намериш а може и двора да мета а може и да кова пода на стаята а може и покрива на бараката да керемидя, лятото ми е пълно с задачи може и манджа да готвя просто каквото е нужно това правя държах тук друг текст с адресът ми достатъчно време искай го от Нео вече, сега и аз слагам точка!!!

Редактирано от P. - koвaчa на 24.08.22 01:29.



Тема Re: Темелко - нов тип напомпване на лазерна среданови [re: P. - koвaчa]  
Автор rien ne va plus ()
Публикувано24.08.22 08:42



Ама защо реши, че имам намерение да идвам при теб и да се занимавам с теб и с твоите глупости? Защо реши, че ме интересува какво правиш и с какво се занимаваш?

Нали ако съм искал щях да го направя отдавна. Не представляваш интерес за мен, нямам желание да си губя времето с теб.
Когато отивам в Бургас, то е по мои си работи.



Тема Re: Темелко - нов тип напомпване на лазерна среданови [re: rien ne va plus]  
Автор Neobogomil (ХЕРМАФРОДИТОЛОГ)
Публикувано24.08.22 09:02



Е ти, ...умнико, не можа ли да го посъветваш, че има фирми за това:

.?

Нали си голям ...умник!



Тема Фрагментирано ЛАЗЕРНО излъчваненови [re: Neobogomil]  
Автор Neobogomil (ХЕРМАФРОДИТОЛОГ)
Публикувано24.08.22 09:08



Можем да кажем:

"Фрагментирано ЛАЗЕРНО излъчване" на активната среда.



Тема Re: Темелко - нов тип напомпване на лазерна среданови [re: Neobogomil]  
Автор rien ne va plus ()
Публикувано24.08.22 10:32



За какво да го съветвам?
Ти съвсем си изплискал.легена.
Защо ми даваш такъв линк?



Тема Re: Темелко - нов тип напомпване на лазерна среданови [re: rien ne va plus]  
Автор Neobogomil (ХЕРМАФРОДИТОЛОГ)
Публикувано24.08.22 13:23



Казваше, че шофираш...
Що ли ми се чини, че попълваш онази 1/3, които го правят надрусани.
А и тук, в клуба, идваш "да пречиш" така!



Тема Re: Темелко - нов тип напомпване на лазерна среданови [re: Neobogomil]  
Автор rien ne va plus ()
Публикувано24.08.22 13:58



Що ли ми се чини, че попълваш онази 1/3, които го правят надрусани.

Не мога да знам защо на теб ти се чинят разни неща.
Почна съвсем несвързано да дращиш. Психичната ти болест навлиза в тежка маниакална фаза.



Тема Re: Темелко - нов тип напомпване на лазерна среданови [re: rien ne va plus]  
Автор Neobogomil (ХЕРМАФРОДИТОЛОГ)
Публикувано24.08.22 17:08



С психиатрични хапчета ли се поддържаш.?
Какво взимаш за нервички?


То така и на другите "светва" Тестът.



Тема Re: Темелко - нов тип напомпване на лазерна среданови [re: Neobogomil]  
Автор rien ne va plus ()
Публикувано24.08.22 21:34



Ти си тук този, който редовно не си пие хапчетата. Това е добре известно отдавна и на всички.
То така и на другите "светва" Тестът.
Пак измисляш някакви фантастики, дето само ти си ги разбираш и им се радваш. Радвай се, щом това те прави щастлив. Освен нещастникът рачо друг не ти се връзва на глупостите. Направо сте си перфектната двойчица. Куку и Пипи.



Тема Re: Темелко - нов тип напомпване на лазерна среданови [re: rien ne va plus]  
Автор Neobogomil (ХЕРМАФРОДИТОЛОГ)
Публикувано25.08.22 07:10



Е ти си от 1/3, дето пият!



Стягай си компресията на нервите, да не стане сакатлък!



Тема Re: Темелко - нов тип напомпване на лазерна среданови [re: Neobogomil]  
Автор rien ne va plus ()
Публикувано25.08.22 09:42



Е ти си от 1/3, дето пият!

Пия изворна вода Девин, също и минерална вода Девин, също пия чешмяна вода, обаче филтрирана с кана Брита. Винаги имам 1-2 бутилки вода в колата.
Пия понякога и айран или сок от бъз. Много е здравословен. Е, признавам си, пия и кафе! Чай пия по-рядко. Най-обичам от мента, също зелен и черен.
Няма по-хубаво от водата, от мен да го знаеш. Пия по 2 литра вода на ден минимум.
А тези, които пият алкохол и се дрогират и след това се качват в колите си да карат не ги разбирам. Това е голяма глупост и престъпление.
Всички помним убиеца на Милен Цветков, както и Семерджиев, който уби две млади жени дрогиран. За такива трябва доживотен затвор.

Редактирано от rien ne va plus на 25.08.22 09:50.



Тема нов тип виртуална реалност с звукнови [re: Neobogomil]  
Автор P. - koвaчa (пенсионерин)
Публикувано31.08.22 19:28






Редактирано от P. - koвaчa на 31.08.22 19:30.



Тема Re: нов тип виртуална реалност с звукнови [re: P. - koвaчa]  
Автор Neobogomil (ХЕРМАФРОДИТОЛОГ)
Публикувано31.08.22 19:40



Говорители и евентуално пищялка не си отпоявал, да видиш за намеса на звук?



Тема Re: нов тип виртуална реалност с звукнови [re: Neobogomil]  
Автор stillpigi-166243 (пенсионерин)
Публикувано01.09.22 18:48



Показах сайт с интересна инфо. А не че това има значение за работата с която сте се нагърбили. За какво да ви играя шмекерлъци. Спокойно ,понрави ми се публикувах го.

Редактирано от stillpigi-166243 на 01.09.22 18:50.



Тема Re: Темелко - нов е от Оукриджнови [re: Neobogomil]  
Автор stillpigi-166243 (пенсионерин)
Публикувано05.09.22 21:10



вижте една страховита система от 2022г компютър е казва се "Frontier" има 4,849,664 gigabytes (4,000 terabytes) RAM и 47,360 terabytes of NAND flash storage. Нещото е яко, ама наистина много яко.

"говорители и евентуално пищялка не си отпоявал, да видиш за намеса на звук?" си ми писал забавих си отговора и ето го не не съм се занимавал с звука вграден в дисплея то и повечето изображения които експериментирах не са с звук например скрийнсейвъра обикновено е без звук. просто да не те оставя без отговор Богомиле за това уточнявам

Редактирано от stillpigi-166243 на 05.09.22 21:25.



Тема Нео, има ли някакво движениенови [re: Neobogomil]  
Автор stillpigi-166243 (пенсионерин)
Публикувано30.09.22 02:17



Тошко дали ще може да намери време за се занимава с устройството ми?Не че бързам . Никак не бързам, бих желал ако му е в недостиг времето да знае че сега аз имам възможност да продължа вместо него. Кажи му ! Дори настоявам. Нормално е млад човек да е претоварен с ангажименти. Защо да го мъчим с още. Приготвил съм си достатъчно компютри и видеокарти. Постарах се. Щом се получи, ефекта, обаждам се идва снима и публикува. Мисля че това е по разумното решение при сложилите се към момента обстоятелства. Така и така вече знаете че става дума за много пипкава работа...

Нека си отдъхне човекът.И почивката е работа!!!

Редактирано от stillpigi-166243 на 30.09.22 02:19.



Тема Re: Нео, има ли някакво движениенови [re: stillpigi-166243]  
Автор Neobogomil (ХЕРМАФРОДИТОЛОГ)
Публикувано30.09.22 10:57



Ще го подбутна тия дни, както и да търси контакт с теб.

Знаеш, сега приключва туристически сезон, но имаме "туристи" по принуда, а на неговата дейност се отваря бая работа с БЕЗПЛАТНИТЕ хотелски апартаменти.

На бягащите от моГилизация едва ли ще дадат безплатни квартири, а и ще са по-отговорни към чуждата собственост, но първите си остават по директива на Юро империята.



Тема Re: Нео, има ли някакво движениенови [re: Neobogomil]  
Автор stillpigi-166243 (пенсионерин)
Публикувано30.09.22 12:09



Нео не го закачай сега, нека поолаби малко ситуацията да не му дойде много на момчето когато се отекат нещата тогава или пък кажи му човекът ще дойде – за мен де става въпрос ще се качите ще си го вземе нещото , да поработи върху него, а когато вече наистина рахатяса от ангажименти ще се пробва на воляи Тошко. Ами така е май добре. Гледай да не го обезпокоиш по този повод в неподходящ момент. До колкото разбирам работата му е май доста отговорна. Чао пиши

Редактирано от stillpigi-166243 на 30.09.22 12:13.



Тема Re: Нео, има ли някакво движениенови [re: stillpigi-166243]  
Автор Neobogomil (ХЕРМАФРОДИТОЛОГ)
Публикувано06.10.22 07:50



Пердьо би казал "нъ мозе да бъде":

.

...

Да те питам, при вас да не би да си е останала IT системата на линията от трафото.



Тема Re: Нео, има ли някакво движениенови [re: Neobogomil]  
Автор stillpigi-166243 (пенсионерин)
Публикувано08.10.22 14:54



Да те питам, при вас да не би да си е останала IT системата на линията от трафото.


не мога да разбера какво питаш - кое трафо, трафопоста кварталния ли, каква ИТ система то стария електромер си беше с алуминиев диск дето се върти, инак странна е новината която си поствал то там се говори и за кондензатори- да те гърмят злобно понякога виждал съм...

Редактирано от stillpigi-166243 на 08.10.22 14:55.



Тема Re: Нео, има ли някакво движениенови [re: stillpigi-166243]  
Автор Neobogomil (ХЕРМАФРОДИТОЛОГ)
Публикувано08.10.22 15:39





...
Абе не са само кондензаторите и "подсветката" - и това тръгва от гръмнал телевизор:
.



Тема Re: Нео, има ли някакво движениенови [re: Neobogomil]  
Автор rien ne va plus ()
Публикувано09.10.22 09:41



Когато човек е прост, то е за цял живот.



Тема Re: Нео, има ли някакво движениенови [re: rien ne va plus]  
Автор Neobogomil (ХЕРМАФРОДИТОЛОГ)
Публикувано09.10.22 11:13



Абе и... печките гръмват понякога и... издават нечий КЕЛЕПИР:

.

Дори да са натъпкани до капака с контролираща паякотроника!



А иначе си прав - сложен няма да станеш, с твоето НЕЧЕТЕНЕ...




Тема Re: Нео, има ли някакво движениенови [re: Neobogomil]  
Автор stillpigi-166243 (пенсионерин)
Публикувано19.10.22 22:22



Нео, ако искаш кажи на Тошко че ече и телефона му го нямам, да донесе стария комп аз приготвих друг да го вземе и да направи упражнението: казвал съм го вече - включва всичко кара няколко часа изключва и пак включва не ми е жал за комповете ни за видеокартите. Искам тая неяснота да приключи да го видите Темелко-то! само това искам. нека да си бачка в стаята нещото след ден или два максимум ще влезе в режим. Такова е пипкаво е, но то има ли лесно нещо постигнато което да си заслужава. А Темелко си заслужава! Ако не му се занимава на Тошко и му се струва безмислено то нека тогава да си ми донесе нещата когато му е удобно Аз ще продължа. То сега с тези явления -войни и прочие може би е по добре така . Тошко не носи никаква отговорност напротив задължен съм му че опита.

Темелко заслужава да бъде видян заслужава колкото и да не представлява финансов или прочее материален ресурс. Има неща които просто си заслужават да бъдат видени както например някоя великолепна орхидея в най дивата Амазония...

Редактирано от stillpigi-166243 на 19.10.22 22:25.



Тема Re: Нео, има ли някакво движениенови [re: stillpigi-166243]  
Автор Neobogomil (ХЕРМАФРОДИТОЛОГ)
Публикувано20.10.22 12:35



Ще опитва, няма да изгубите контакт.

Натоварената му работа не свършва както обикновено сега, с неочакваните "туристи".



Тема Re: Нео, има ли някакво движениенови [re: Neobogomil]  
Автор P. - koвaчa (пенсионерин)
Публикувано20.10.22 22:47



Мисля че нещата с които се занимава Тошко няма да отшумят скоро!!! За това е по добре да ми каже кога и къде да ида и да си взема джаджите. Поне за сега аз имам ресурса време . Нео нека не правим водевил. Мое е задължението да съхраня това нещо защото аз казах че то е това и това. С сигурност аз ще съм по приемливия вариант въпреки насложеното недоверие. Не че ми пука дали ми вярват, а искам да го видите заради самите вас да можете безапелационно независимо по каква причина да кажете ако някъде някога стане дума: " Да има такова нещо" без да ви гложди под лъжичката поради една единствена причина че наистина сте видели "балончето"...

Редактирано от P. - koвaчa на 20.10.22 22:47.



Тема Re: Нео, има ли някакво движениенови [re: P. - koвaчa]  
Автор Neobogomil (ХЕРМАФРОДИТОЛОГ)
Публикувано21.10.22 00:02



Както се разбра, Тошко не може да задигне фокуса и да иска.

Казах му да дебне по-дълго над него, за да видим и ние това ИНТЕНЗИВНО светене на въздуха.
Търсете контакт, за да сме на кяр всички! Тошко представи снимки на установката - вече имаме представа, за какво говорим. Това, че Пердето те дразни, че "няма кълбовидни мълнии", не трябва да те трогва.

Със сигурност литографските компании го знаят, така че работи за ПОПУЛЯРНАТА НАУКА, вместо да чакаш на "някой патент", който ще засекретят, без да видиш и стотинка.



Тема Re: Нео, има ли някакво движениенови [re: Neobogomil]  
Автор stillpigi-166243 (пенсионерин)
Публикувано21.10.22 17:13



Нео аз не се питеснявам че някой ще краде, а искам да подпомогна делото компютъра втория е готов и чака да го вземе Тошко да пробва. Няма нужда Тошко да дебне когато ефекта е "дошъл" компа се включва доста по трудно т.е. чака се повече и това е указание че има ефект При мен след около семица работа с компа започваха закъсненията т.е след около 60 часа непрекъсната работа и тогава всичко си беше както ви го описвах. Аз явно имам проблем в заземяването на контактите у дома но нали знаеш че лаптопите имат само две жици на захранванията така че този факт не е проблем. Не ме дразни Риен той вече не пише в темата както виждаш. Аз искам друго- поне Тошко да види нещото такова както го описах от там нататък той ще си импровизира и наглася разни растояния и т.н. Творчески погледнато аз искам много да накарам образа да е не на 40 санта пред монитора а на да кажем два или 4 метра то тогава ще може наистина да се правят забавни номера примерно летящ на един човешки бой охлюв или сфетофар който не съществува но го има схващаш нали. . Това е с две думи Такъв охлюввсеки би желал де си открадне или светофар ....

Редактирано от stillpigi-166243 на 21.10.22 17:15.



Тема Вижте, каква чудесия правят:нови [re: Neobogomil]  
Автор Neobogomil (ХЕРМАФРОДИТОЛОГ)
Публикувано11.11.22 10:25



Вижте, каква чудесия правят концентраторите - ЗА ЕДНАКВА ПЛОЩ (КПД расте):

!!!


Що да не могат да вдигнат и светоотделянето на въздуха/газовете, като вдигат светопоглъщането!!!




Тема Re: Вижте, каква чудесия правят:нови [re: Neobogomil]  
Автор stillpigi-166243 (пенсионерин)
Публикувано01.12.22 13:39



Концентратора трябва да има и съответно по голяма площ за да има превес в енергопоглъщанетона панела, трябва де се мисли и за охлаждането на панела ото КПД спада с прегряването му... Що се отнася до отражателите - да там има някакво зрънце градивност.Може би първо требе да се помисли за използването на енерг. от Ф - панела такава каквато е,наример за пържене на отпадъци от дърва и пластмасаи от там като се вземе пържилният газ който ще е около 4 пъти по енергонаситен повече да се ползва по предназначение. Това е само мое мнение не го налагам никому.
П.С. създаване на подходящ по размери френел и насаждането му над Ф-панел не е невъзможно има такова физично явление видях го изложено в едно от детските ми списания по техника от едно време за пустинни райони с малко вятър и много слънце е много удачно-система от концентрични пръстени- може би в Израел или Сахара или Гоби ще е удачно.

Редактирано от stillpigi-166243 на 01.12.22 13:42.



Тема Re: Вижте, каква чудесия правят:нови [re: stillpigi-166243]  
Автор Neobogomil (ХЕРМАФРОДИТОЛОГ)
Публикувано11.12.22 07:00



Над 200 пъти по-силно UV измерват някои ентусиасти:

.

Просто при недефектиралите лампи и подсветки няма "блек лайт", не че при повредените е чак толкова силно UVто.



Тема Re: Вижте, каква чудесия правят:нови [re: Neobogomil]  
Автор stillpigi-166243 (пенсионерин)
Публикувано11.12.22 22:12



Благодаря за линка, в нашият град има такива лампи от около 5 години Кмета ни е умел и тук може да намериш всичко по по най. Това не може да му се отрече. Бургас е доста напреднал в градоустройството.Може би е на първо място в България. Не че сме по богати или по задоволени но има неща които бият на очи.На времето такъв подход имаше и министър Николай Василев - в областа на образованието са ми наблюденията.Пак казвам мен в джоба ми няма повече пари но поне ми е приятно като излеза из града. Някога едно село по пътя за Грудово пак така беше благоустроено. Кмета му имаше прозвището "Черният" обаче селото му беше едно малко бижу. То си е дар божи такова умение. Умря кмета и селото рухна.

Редактирано от stillpigi-166243 на 11.12.22 22:13.



Тема Re: Вижте, каква чудесия правят:нови [re: stillpigi-166243]  
Автор Neobogomil (ХЕРМАФРОДИТОЛОГ)
Публикувано06.04.23 06:41



Ако имаш мощен реостат, сложи го на нулево съпротивление и го свържи последователно на монитора.

Както работи мониторът, започни плавничко да вдигаш съпротивлението. Така можеш да излъжеш стабилизацията, да вкара реактивна мощност на плазмените лампи и да се вдигне UV лъчението за подхранване на Зайчето.



Тема Re: Вижте, каква чудесия правят:нови [re: stillpigi-166243]  
Автор Neobogomil (ХЕРМАФРОДИТОЛОГ)
Публикувано06.04.23 07:04



Понеже казваш, че в топло време става, възможно ли е да е от реактивна енергия на близки климатици, фризери, хладилници... ?
Така, поради липсата на заземлениЯ, радиотоците се затварят през уредите ти, способни да ги снемат.
В такъв случай ще ти трябва електродвигател, да провокираш излизане на Зайчето.



Тема Re: Вижте, каква чудесия правят:нови [re: Neobogomil]  
Автор stillpigi-166243 (пенсионерин)
Публикувано07.04.23 13:18



Нео , Нео, живея скромно нямам никакви такива алабала джаджи и никога не съм се увличал по такива, както се казва - храня се за да живея, не живея за да се храня. Животът ме научи. Успокой се не го мисли Това че Тошко бе пренебрегнат от късмета нищо не значи. Бог напреде казах и пак ще го направим. Тошко ще снима!

Уж щяхме джендъри да сме, а то се напълни с педерасти държавата...


Тема Re: Темелко - нов тип напомпване на лазерна среданови [re: Neobogomil]  
Автор Neobogomil (ХЕРМАФРОДИТОЛОГ)
Публикувано06.12.23 09:10



Ко стана бе, Рачо, пусна ли UV литографа, да прожектира холограми в "гол въздух"?






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.