Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:54 14.05.24 
Природни науки
   >> Физика
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
Тема Re: Нео, има ли някакво движениенови [re: stillpigi-166243]  
Автор Neobogomil (ХЕРМАФРОДИТОЛОГ)
Публикувано20.10.22 12:35



Ще опитва, няма да изгубите контакт.

Натоварената му работа не свършва както обикновено сега, с неочакваните "туристи".



Тема Re: Нео, има ли някакво движениенови [re: Neobogomil]  
Автор P. - koвaчa (пенсионерин)
Публикувано20.10.22 22:47



Мисля че нещата с които се занимава Тошко няма да отшумят скоро!!! За това е по добре да ми каже кога и къде да ида и да си взема джаджите. Поне за сега аз имам ресурса време . Нео нека не правим водевил. Мое е задължението да съхраня това нещо защото аз казах че то е това и това. С сигурност аз ще съм по приемливия вариант въпреки насложеното недоверие. Не че ми пука дали ми вярват, а искам да го видите заради самите вас да можете безапелационно независимо по каква причина да кажете ако някъде някога стане дума: " Да има такова нещо" без да ви гложди под лъжичката поради една единствена причина че наистина сте видели "балончето"...

Редактирано от P. - koвaчa на 20.10.22 22:47.



Тема Re: Нео, има ли някакво движениенови [re: P. - koвaчa]  
Автор Neobogomil (ХЕРМАФРОДИТОЛОГ)
Публикувано21.10.22 00:02



Както се разбра, Тошко не може да задигне фокуса и да иска.

Казах му да дебне по-дълго над него, за да видим и ние това ИНТЕНЗИВНО светене на въздуха.
Търсете контакт, за да сме на кяр всички! Тошко представи снимки на установката - вече имаме представа, за какво говорим. Това, че Пердето те дразни, че "няма кълбовидни мълнии", не трябва да те трогва.

Със сигурност литографските компании го знаят, така че работи за ПОПУЛЯРНАТА НАУКА, вместо да чакаш на "някой патент", който ще засекретят, без да видиш и стотинка.



Тема Re: Нео, има ли някакво движениенови [re: Neobogomil]  
Автор stillpigi-166243 (пенсионерин)
Публикувано21.10.22 17:13



Нео аз не се питеснявам че някой ще краде, а искам да подпомогна делото компютъра втория е готов и чака да го вземе Тошко да пробва. Няма нужда Тошко да дебне когато ефекта е "дошъл" компа се включва доста по трудно т.е. чака се повече и това е указание че има ефект При мен след около семица работа с компа започваха закъсненията т.е след около 60 часа непрекъсната работа и тогава всичко си беше както ви го описвах. Аз явно имам проблем в заземяването на контактите у дома но нали знаеш че лаптопите имат само две жици на захранванията така че този факт не е проблем. Не ме дразни Риен той вече не пише в темата както виждаш. Аз искам друго- поне Тошко да види нещото такова както го описах от там нататък той ще си импровизира и наглася разни растояния и т.н. Творчески погледнато аз искам много да накарам образа да е не на 40 санта пред монитора а на да кажем два или 4 метра то тогава ще може наистина да се правят забавни номера примерно летящ на един човешки бой охлюв или сфетофар който не съществува но го има схващаш нали. . Това е с две думи Такъв охлюввсеки би желал де си открадне или светофар ....

Редактирано от stillpigi-166243 на 21.10.22 17:15.



Тема Вижте, каква чудесия правят:нови [re: Neobogomil]  
Автор Neobogomil (ХЕРМАФРОДИТОЛОГ)
Публикувано11.11.22 10:25



Вижте, каква чудесия правят концентраторите - ЗА ЕДНАКВА ПЛОЩ (КПД расте):

!!!


Що да не могат да вдигнат и светоотделянето на въздуха/газовете, като вдигат светопоглъщането!!!




Тема Re: Вижте, каква чудесия правят:нови [re: Neobogomil]  
Автор stillpigi-166243 (пенсионерин)
Публикувано01.12.22 13:39



Концентратора трябва да има и съответно по голяма площ за да има превес в енергопоглъщанетона панела, трябва де се мисли и за охлаждането на панела ото КПД спада с прегряването му... Що се отнася до отражателите - да там има някакво зрънце градивност.Може би първо требе да се помисли за използването на енерг. от Ф - панела такава каквато е,наример за пържене на отпадъци от дърва и пластмасаи от там като се вземе пържилният газ който ще е около 4 пъти по енергонаситен повече да се ползва по предназначение. Това е само мое мнение не го налагам никому.
П.С. създаване на подходящ по размери френел и насаждането му над Ф-панел не е невъзможно има такова физично явление видях го изложено в едно от детските ми списания по техника от едно време за пустинни райони с малко вятър и много слънце е много удачно-система от концентрични пръстени- може би в Израел или Сахара или Гоби ще е удачно.

Редактирано от stillpigi-166243 на 01.12.22 13:42.



Тема Re: Вижте, каква чудесия правят:нови [re: stillpigi-166243]  
Автор Neobogomil (ХЕРМАФРОДИТОЛОГ)
Публикувано11.12.22 07:00



Над 200 пъти по-силно UV измерват някои ентусиасти:

.

Просто при недефектиралите лампи и подсветки няма "блек лайт", не че при повредените е чак толкова силно UVто.



Тема Re: Вижте, каква чудесия правят:нови [re: Neobogomil]  
Автор stillpigi-166243 (пенсионерин)
Публикувано11.12.22 22:12



Благодаря за линка, в нашият град има такива лампи от около 5 години Кмета ни е умел и тук може да намериш всичко по по най. Това не може да му се отрече. Бургас е доста напреднал в градоустройството.Може би е на първо място в България. Не че сме по богати или по задоволени но има неща които бият на очи.На времето такъв подход имаше и министър Николай Василев - в областа на образованието са ми наблюденията.Пак казвам мен в джоба ми няма повече пари но поне ми е приятно като излеза из града. Някога едно село по пътя за Грудово пак така беше благоустроено. Кмета му имаше прозвището "Черният" обаче селото му беше едно малко бижу. То си е дар божи такова умение. Умря кмета и селото рухна.

Редактирано от stillpigi-166243 на 11.12.22 22:13.



Тема Re: Вижте, каква чудесия правят:нови [re: stillpigi-166243]  
Автор Neobogomil (ХЕРМАФРОДИТОЛОГ)
Публикувано06.04.23 06:41



Ако имаш мощен реостат, сложи го на нулево съпротивление и го свържи последователно на монитора.

Както работи мониторът, започни плавничко да вдигаш съпротивлението. Така можеш да излъжеш стабилизацията, да вкара реактивна мощност на плазмените лампи и да се вдигне UV лъчението за подхранване на Зайчето.



Тема Re: Вижте, каква чудесия правят:нови [re: stillpigi-166243]  
Автор Neobogomil (ХЕРМАФРОДИТОЛОГ)
Публикувано06.04.23 07:04



Понеже казваш, че в топло време става, възможно ли е да е от реактивна енергия на близки климатици, фризери, хладилници... ?
Така, поради липсата на заземлениЯ, радиотоците се затварят през уредите ти, способни да ги снемат.
В такъв случай ще ти трябва електродвигател, да провокираш излизане на Зайчето.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.