Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 10:25 23.05.24 
Природни науки
   >> Физика
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | (покажи всички)
Тема Re: Антитемелко:  
Автор rien ne va plus (минаващ)
Публикувано25.12.19 23:46



Ако има микроскопични обскури за всеки пиксел значи на мястото на всеки пиксел има копие на цялото изображение. Как тогава ще се формира цяло изображение от отделните пиксели, след като те не носят информация за онази част от изображението, за което трябва да носят информация?

Това, което показват фраунхофер е някакво примитивно контурно двумерно изображение.


Твърде много технология и усилия за нищо. Напънала се планината и родила мишка.
Може и да му измислят смислено приложение. Аз обаче не съм в еуфория. Не ме кефи. Не виждам смисъл


Колкото до многото думи - много или малко не променя същността на нещата. Твърденията ти са погрешни и необосновани. Говореше за диск на Нипков, а после ми цитираш някакъв английски текст, в който се обяснява като за деца как работи фотоапарата.

Много си зле!



Тема Re: Антитемелко:нови [re: rien ne va plus]  
Автор rien ne va plus (минаващ)
Публикувано25.12.19 23:51



А защо триеш? Видя ли какво направи сега?
Глупак!
Фотоволтаичен панел и да му сложиш обектив отпред пак ще е фотоволтаик.



Тема Re: Антитемелко:нови [re: rien ne va plus]  
Автор stillpigi-166243 (пенсионерин)
Публикувано28.12.19 22:59



Мдаа тук са си приказвали Нео и Rien, само че Нео изтрил - браво, бърэо трие то той и без друго и кратко помни, само дето не мога да отмина с мълчание интересен израз там за всеки пиксел че си е сам камера обскура ... всеки воден атом в въэдуха... в равнината в която е фокусиран излъчвателя на Темелко- знаеш вече как са: - монитор френел и равнина в пространството пред системата където се явява образът развий темата в нея има хляб Rien!!! И още - свържи Щирлиц с автора на книгата за Електронната музика, нека Щирлиц да се сдобие с едно копие с автограф. Просто предлагам Rien. Докато сме живи можем да творим, умрем ли всичко свършва.

Тая демокрация евнуси ли я съэдадоха не знам, ялова май излезе.

Редактирано от stillpigi-166243 на 28.12.19 23:19.



Тема Re: Антитемелко:нови [re: stillpigi-166243]  
Автор rien ne va plus (минаващ)
Публикувано29.12.19 10:31



Ти да мълчиш! Продължаваш да се правиш на луд за пенсия.

Че си и нагъл! Като не писа 1 седмица да не мислиш, че ти се е разминало за лъжата за снимките? Колко години вече лъжеш?

Редактирано от rien ne va plus на 29.12.19 10:34.



Тема Re: Антитемелко:нови [re: stillpigi-166243]  
Автор Neobogomil (ХЕРМАФРОДИТОЛОГ)
Публикувано29.12.19 11:03



Ето ти антитемелчета, от древността още:

!



Тема Re: Антитемелко:нови [re: Neobogomil]  
Автор rien ne va plus (минаващ)
Публикувано29.12.19 12:35



Това е хитро, но няма нищо общо с темата.



Тема Re: Антитемелко:нови [re: rien ne va plus]  
Автор Neobogomil (ХЕРМАФРОДИТОЛОГ)
Публикувано29.12.19 14:41



Това пак е обскура!



Тема Re: Антитемелко:нови [re: Neobogomil]  
Автор rien ne va plus (минаващ)
Публикувано29.12.19 15:29



Не точно. Една дума, която се римува с обскура. Последните 4 букви.



Тема Re: Антитемелко:нови [re: rien ne va plus]  
Автор Neobogomil (ХЕРМАФРОДИТОЛОГ)
Публикувано29.12.19 17:47



Ако физиката не ти е интересна - иди в някое друго поприще с четирите букви!



Тема Re: Антитемелко:нови [re: Neobogomil]  
Автор rien ne va plus (минаващ)
Публикувано29.12.19 17:48



Не ми се отваряй като куфар на митница. Точно ти от физика тук най-малко разбираш.
По-точно е да кажа, че изобщо не разбираш. Всичките ти "познания" са грешни.
Няма по-заблуден от теб. Двамата с Рачо се конкурирате за дървената лъжица.



Тема Re: Антитемелко:нови [re: rien ne va plus]  
Автор Neobogomil (ХЕРМАФРОДИТОЛОГ)
Публикувано29.12.19 18:00



Ти кога дойде тук бе, отворко! И защо!

С Рачо сме много отдавна тук. Гледам, че ме помни даже от "Шщ", като се пишеше без регистрации.

Моята позиция е такава, че опозицията ми остава на страната на измамата!



Тема Re: Антитемелко:нови [re: Neobogomil]  
Автор Stierlitz (разузнавач)
Публикувано30.12.19 00:23



"Моята позиция е такава, че опозицията ми остава на страната на измамата!"

На практика виждам, че ти не държиш твоето мнение да е правилно, просто е случайност, че правилното мнение съвпада с твоето… :)

В тоя форум май отдавна няма модератор. Но пък е голяма веселба.

Щирлиц


Тема Re: Антитемелко:нови [re: Stierlitz]  
Автор rien ne va plus (минаващ)
Публикувано30.12.19 07:01



Кое точно правилно мнение съвпада с неговото?
Той би отговорил погрешно на 10 от 10 въпроса от физиката.



Тема Re: Антитемелко:нови [re: rien ne va plus]  
Автор Neobogomil (ХЕРМАФРОДИТОЛОГ)
Публикувано30.12.19 08:58



С "моята" физика се правят тези неща, малоумник:

!

А ти си обречен да пречиш!
Дори не схващаш естеството на конкретните физични казуси, по които бръщолевиш!
Герон си четеше книжките, а ти освен да се изрежеш на мегдана за някой, че бил "тъп" и т.н., друго не можеш!



Тема Re: Антитемелко:нови [re: Neobogomil]  
Автор rien ne va plus (минаващ)
Публикувано30.12.19 16:21



Ха, че пелетния котел използва гориво! Как така, ти нали си антигоривар!?



Откога физиката е твоя не знам. Досега само глупости си ръсил. И си сто процента за освидетелстване в някой психодиспансер. В това нямам никакво съмнение.

Не знам дали съм обречен да преча, но на малоумници, които дрънкат глупости винаги ще преча, когато мога.
Това на теб винаги ти е бил коронният номер - изтърсиш нещо напълно погрешно и глупаво и невярно, и после обвиняваш другите, че не можели да го разберат.

Гери може да прави каквото си иска. Ти и него го обиждаше така и колкото пъти той ти набиваше канчето, толкова пъти после ти разправяше обратното. Ако съм ти казвал, че си тъп, това е вярно и не се отричам. Ако ти не схващаш нещо, и казваш, че другите не го схващат, проблемът е твой. Защото няма по-глупав и с погрешни представи човек от теб.

Ако това тук беше истински двубой, ти щеше да си целият потрошен в болница отдавна, и дори нямаше да си жив.
Но нали е на думи, лесно ти е да си нагъл и да лъжеш. И да казваш на бялото черно.



Тема Re: Антитемелко:нови [re: rien ne va plus]  
Автор Neobogomil (ХЕРМАФРОДИТОЛОГ)
Публикувано30.12.19 16:58



Нервичките са ти лабилни, а с физиката си зле!
Страшно зле!
...

Ами хората го постигат, а такива, като теб, потулват, че и дори "оборват"! "То не било баш така, щото не можело да бъде така... Закони се нарушавали..."



Тема Re: Антитемелко:нови [re: Neobogomil]  
Автор rien ne va plus (минаващ)
Публикувано30.12.19 18:01



Нервичките са ти лабилни, а с физиката си зле!
Страшно зле!


Казано от теб за мен е комплимент.

Ами хората го постигат, а такива, като теб, потулват, че и дори "оборват"! "То не било баш така, щото не можело да бъде така... Закони се нарушавали..."

Да, 107% ефективност. Може. Само дето не казват как я смятат тази ефективност.
На света все още не е изобретен безплатен обяд.
Единственото безплатно нещо е сиренцето в капана за мишки.
А това специално е капан за баламурниците като теб, които биха дали пари да си купят нещо със 107% ефективност. Мда.

Много разбираш от физика ти. Много. Чак се чудя как си губиш времето с този форум вместо да станеш проектант в някоя голяма фирма, където да изкарваш милиони годишно... виетнамски донги.


Редактирано от rien ne va plus на 30.12.19 18:03.



Тема Re: Антитемелко:нови [re: rien ne va plus]  
Автор Neobogomil (ХЕРМАФРОДИТОЛОГ)
Публикувано30.12.19 18:35



Това, дали ще си купя, не ти влиза в работата!
Обаче рекламирам и ще рекламирам, на пук на такива, като теб!

А ти, като "не може", купи и ги съди!



Тема Re: Антитемелко:нови [re: Neobogomil]  
Автор rien ne va plus (минаващ)
Публикувано30.12.19 19:24



Аха, рекламираш.
Който рекламира измама, сам е измамник.

Как се получават тези 107% няма да кажеш. Защото не знаеш. И защото е невъзможно. Не защото аз съм казал така.
Аз ще ти кажа обаче. Ако предишната ефективност е била 50% да речем, а сега са постигнали 53.5%, това е 107% спрямо предишната. Всичко е проста шашма. Приемаш предишната ефективност за 100%. Само че така не се смята. Така смятат измамниците и глупаците като теб.



Тема Re: Антитемелко:нови [re: rien ne va plus]  
Автор Neobogomil (ХЕРМАФРОДИТОЛОГ)
Публикувано30.12.19 19:56



Нали ти казвам - обречен си по зачатие да си от подлата и измамна страна!
...

Ето така постигат охлажлането на отработилите газове:

!

И като сложиш едно детандерче с КПД 95% - прототипите на Шел, ТИРове, автобуси, военни машини... си достигат 100% ефективност, че и я задминават, макар в случая без самоподдържане, но с мноого икономична и рентабилна работа.



Тема Re: Антитемелко:нови [re: Neobogomil]  
Автор rien ne va plus (минаващ)
Публикувано30.12.19 21:45



И това какво общо има с котела на пелети, който претендира за над 100% ефективност?
Нещо не можеш да се концентрираш отново.



Тема Re: Антитемелко:нови [re: Neobogomil]  
Автор Stierlitz (разузнавач)
Публикувано30.12.19 23:49



"... се правят тези неща..."

Каква е хватката в тая система на пелети? Някаква термо-помпа ли са успели да имплементират, или ефективността е обявена спрямо някакъв еталон?

Щирлиц


Тема Re: Антитемелко:нови [re: Stierlitz]  
Автор Neobogomil (ХЕРМАФРОДИТОЛОГ)
Публикувано31.12.19 05:48



"Хватката" е елементарна физика - не допускат топлината да бяга с изгорелите газове.

Връщат топлината от изгорелите газове благодарение на получаваната ДВИГАТЕЛНА СИЛА.
А за да накараш вода или др. да отнема топлина интензивно и до ниска температура, трябва да осигуриш ИЗПАРЕНИЕТО й - ниско налягане. Именно двигателната сила осигурява енергия за поддържане на ниското налягане.



Тема Re: Антитемелко:нови [re: Neobogomil]  
Автор rien ne va plus (минаващ)
Публикувано31.12.19 05:57



Опитваш се да обясниш нескопосно нещо за термопомпа.
Но термопомпата не е нещо ново, нито е чудо невиждано. За какво се пънеш? Всеки знае, че термопомпата има ефективност над 100%. Но не и КПД.
КПД винаги е под 100%.

Та, ако с термопомпа получават ефективност само 107% значи са много зле с ефективността и няма с какво да се хвалят. Всеки климатик е с далеч по-висока ефективност, особено съвременните.

Впрочем ти така и не уточняваш за какво точно говориш. Първо беше котел на пелети, после даде някаква руска картинка неясно точно на какво.
Винаги бягаш от точност и конкретика. А това са едни от основните и най-важни неща когато става въпрос за точна природна наука, каквато е физиката, за която толкова се пънеш.
Така и не се научи да казваш всичко ясно и точно, а не само да маркираш оттук оттам някакви свои фантазии, сякаш всичко се подразбира. И да скачаш от едно на друго като бълха. Никога няма точност, яснота и последователност. Кажеш едно, после друго и това ти дава възможност после да се измъкваш като претендираш, че си имал предвид друго, когато те приклещя в ъгъла.

И Гери винаги ти казва, че имаш проблем с концентрацията.

Редактирано от rien ne va plus на 31.12.19 06:02.



Тема Re: Антитемелко:нови [re: Neobogomil]  
Автор Stierlitz (разузнавач)
Публикувано31.12.19 06:55



"не допускат топлината да бяга с изгорелите газове"

Дори така да е, при 100% изгаряне на горивото ако бъдат елиминирани всички загуби - би могло да се получи 100% ефективност.

Над 100% би могло да се получи единствено, ако се "внесе" допълнително енергия (топлина) отнякъде, както е направено при климатиците.

Щирлиц


Тема Re: Антитемелко:нови [re: Stierlitz]  
Автор Neobogomil (ХЕРМАФРОДИТОЛОГ)
Публикувано31.12.19 16:00



Когенерацията ТЕЦ-климатик я обявяват за под 100%.
Но фактически това не е така!
...

Оня, другият... отговаряч да иде, да си търси някой друг, на когото "да пречи"!



Тема Re: Антитемелко:нови [re: Neobogomil]  
Автор rien ne va plus (минаващ)
Публикувано31.12.19 17:48



Ти просто плачеш да ти се пречи!



Как да те оставя да дрискаш тук глупости? Някой може да ги прочете и да вземе да ти повярва.



Тема Re: Антитемелко:нови [re: Neobogomil]  
Автор Stierlitz (разузнавач)
Публикувано31.12.19 17:51



Не знам какво имаш предвид когенерация. И тия "под 100%" какво са? Ефективност или КПД?

Нормален климатик има ефективност над 100%, просто защото горивото (електроенергията) не се преобразува директно в топлина, а се използва за задвижване на термопомпената система, която пренася топлината от единия топлообменник към другия. Количеството на пренесената топлина като еквивалент на изразходената електроенергия е по-голямо, затова на климатиците им се дава параметър COP за отопление и EER за охлаждане. При COP = 3 означава, че за всеки киловат консумирана електрическа мощност потребителя ще получи еквивалента като 3 киловата топлина. Ефективност 300% (това няма нищо общо с КПД-то). Разбира се при климатиците коефициента варира в зависимост от условията, но хватката е, че използва наличната топлина от околната среда, и чрез термопомпената система само я премества, а не я създава както е при горенето на пелети. Затова и въпроса ми беше за тази система с пелетите как е реализирана, за да даде ефективност над 100%. Останалите 7% трябва да дойдат отнякъде, енергия не може да се създава или унищожава (или поне така се казваше в някакъв скапан закон, не помня кой беше… Може би ЗЗЕ, ама не съм много сигурен).

Освен, ако въпросната ефективност не е пресметната по някакъв еталон.

Например, цитат от уикито: "Ефективността в най-общия смисъл показва отношението на постигнатия резултат спрямо поставената цел".

Но в този смисъл поставената цел е просто имагинерна величина.

Щирлиц


Тема Re: Антитемелко:нови [re: Stierlitz]  
Автор Neobogomil (ХЕРМАФРОДИТОЛОГ)
Публикувано31.12.19 20:32



Не (се) забърквай с COPове и копаници!

Загубите ти се определят основно от "дебита"(~ентропия) отработили газове и темп. им градиент - дQ=s.дT .
Има и от лоша топлоизолация де, свалящи коген. КПД под 100%.
Направил си ТЕЦа да работи на висок градиент, с високо КПД по Карно. Дебитът на отработилите газове ти е малък, но високият градиент ти прави загубите.
При климатика си се изхитрил да работиш на нисък градиент, за висока ефективност, но за да връщаш губеното при ТЕЦа, трябва да обработваш много голям дебит.

И въпреки това, който тук е чел едни книги и трудове, знае, че термопомпи могат да надминават карновата и когенерацията да надхвърли 100%. Даже за "школската термодинамика", на идеален газ, има по-ефективна когенерация от Карно двигател - Карно термопомпа.

Та въпросната когенерация е излязла на Пазара (но не в Ширпотребата), макар да я замитат под килима.



Тема Re: Антитемелко:нови [re: Neobogomil]  
Автор rien ne va plus (минаващ)
Публикувано31.12.19 20:40



Айдеее почнаха се лакардиите.

Ти кога ще се научиш да не триеш, има си редактиране на мнението.

Загубите ти се определят основно от "дебита"(~ентропия) отработили газове и темп. им градиент - дQ=s.дT .
Отново демонстрираш незнание и невежество.
Очевидно не знаеш значението на думата градиент. Както и ентропия не знаеш какво е.
Пълна каша ти е в тиквата. Не се занимавай с неща, от които не разбираш.

Отделно колко години и Гери ти обяснява, че Карно поставя теоретичния максимум на КПД на топлинна машина. От Карно не можеш да избягаш.

Редактирано от rien ne va plus на 31.12.19 20:39.



Тема Re: Антитемелко:нови [re: rien ne va plus]  
Автор Neobogomil (ХЕРМАФРОДИТОЛОГ)
Публикувано31.12.19 21:16



Зачезни от постингите ми!
Тия "избягвания от Карно" може да ги ползваш в детската градина като аргументация!

И не приписвай измишльотини на Карно!



Тема Re: Антитемелко:нови [re: Neobogomil]  
Автор Stierlitz (разузнавач)
Публикувано31.12.19 21:30



"Не (се) забърквай с COPове и копаници!"

Когато работим с понятието "ефективност" на климатик - точно с COP-ове трябва да се забъркваме.



"Има и от лоша топлоизолация де, свалящи коген. КПД под 100%."

КПД винаги е под 100%. Ако имаше устройство с по-високо от 100% КПД - щеше да се нарича Perpetuum mobile.



"Направил си ТЕЦа да работи на висок градиент, с високо КПД по Карно"

Много се радвам за високото КПД, но не в това е въпроса за цитираните 107% ефективност на камината с пелети. Интересуваше ме дали въпросната система има нещо ново, което повишава ефективността като добавя топлинна енергия отвън по някакъв хитроумен начин, или за 100% ефективност е приет някакъв стандартен вариант, спрямо който посочената от теб система надхвърля ефективността, и затова е изчислена като 107%?



"термопомпи могат да надминават карновата и когенерацията да надхвърли 100%"

100% какво? Ябълки, праскови или малини? За КПД ли ще говорим или за ефективност?

Щирлиц


Тема Re: Антитемелко:нови [re: Stierlitz]  
Автор Neobogomil (ХЕРМАФРОДИТОЛОГ)
Публикувано31.12.19 22:00



То не са COPове, не са чудесии при търговците. Тук сме за ФИЗИКА! Иначе наистина ще объркаш крушите с марулите в сметките!

За да няма над 100% КПД, ползваме думичката ЕФЕКТИВНОСТ. А качествен фактор, не щеш ли, има и под единица.
Твоето "перпетуумче" за мен и някои други е спирачка, така че няма да вечно.

"Новото" е добре потулено старо - доста преди Уейнрайт.

100% ЕФЕКТИВНОСТ. Ти на праскови ли се спря?



Тема Re: Антитемелко:нови [re: Neobogomil]  
Автор Stierlitz (разузнавач)
Публикувано31.12.19 22:07



"Ти на праскови ли се спря?"

Спрял съм се на въпроса, който бях задал, но както изглежда - отговор няма да дочакам.

Лека вечер, и весело изкарване на празничната нощ.

Щирлиц


Тема Re: Антитемелко:нови [re: Stierlitz]  
Автор Neobogomil (ХЕРМАФРОДИТОЛОГ)
Публикувано31.12.19 22:25



Отговорих ти, ако си физично невменяем - чети, има си източници и... ГОТОВИ ИЗДЕЛИЯ!



Тема Re: Антитемелко:нови [re: Neobogomil]  
Автор rien ne va plus (минаващ)
Публикувано31.12.19 23:57



Смешник!
Я виж темата чия е. Точно заради твоето триене впрочем.

Колкото до Карно - там нещата са железни. Няма мърдане от Карно, колкото и да ти е неприятно!



Тема Re: Антитемелко:нови [re: Neobogomil]  
Автор rien ne va plus (минаващ)
Публикувано31.12.19 23:59



Какво стана, мой човек? Още един попречник ли си намери?





Тема Re: Антитемелко:нови [re: rien ne va plus]  
Автор Neobogomil (ХЕРМАФРОДИТОЛОГ)
Публикувано01.01.20 00:32



Какви са тия "железни неща" бе? Карно формули не е извеждал, предлага машина с циклични топлинни процеси за постигане на ВИСОКА ЕФЕКТИВНОСТ.
Клапейрон и Клаузиус разглеждат теоретично машината, а също и Менделеев. Триста пъти казахме, докъде стигат.

Вземи учи ФИЗИКАТА и не си съчнявай!



Тема Re: Антитемелко:нови [re: Neobogomil]  
Автор rien ne va plus (минаващ)
Публикувано01.01.20 01:20



Вземи учи ФИЗИКАТА и не си съчнявай!

Добре ще е да последваш сам този си съвет.

Карно може да не е извеждал точно формула, но това не променя нещата.
Докога ще ти набивам канчето?



Тема Re: Антитемелко:нови [re: Neobogomil]  
Автор rien ne va plus (минаващ)
Публикувано01.01.20 10:04



... Или всички ти казват едно и също, само ти знаеш различно, понеже си посветен в неща, дето ние простосмъртните не ги разбираме като теб?
Твоята "наука" и твоята "физика" ти говорят, че няма Карно, няма ЗЗЕ.
Енергия има навсякъде и те чака да я използваш. Само дето тия проклети горивари ти пречат.

Поне да беше изучил нещо, преди да го отричаш.



Тема Re: Антитемелко:нови [re: rien ne va plus]  
Автор Neobogomil (ХЕРМАФРОДИТОЛОГ)
Публикувано01.01.20 11:49



Абе, малоумник, ти дори не можа да изведеш ефективността за когенерацията ТЕЦ-климатик, с цикли (прав и обратен) на Карно!

Къде си тръгнал да се отваряш бе, недоразумение непоръбено!
Герон поне зацепваше от физика!



Тема Re: Антитемелко:нови [re: Neobogomil]  
Автор rien ne va plus (минаващ)
Публикувано01.01.20 20:54



ти дори не можа да изведеш ефективността за когенерацията ТЕЦ-климатик, с цикли (прав и обратен) на Карно!

Не е ставало въпрос аз да извеждам нещо, че да ме обвиняваш, че не съм могъл да го направя.
Поредните ти чупки в кръста.

Обаче ти никога не си успявал нещо да изведеш вярно, и то след като се пънеш и твърдиш тук разни неща. Само някакви слаби и безплодни напъни, и то като размахам камшика много силно.

Да не вадя отново разни случаи в които показа недвусмислено невежество и незнание.



Тема Re: Антитемелко:нови [re: rien ne va plus]  
Автор Neobogomil (ХЕРМАФРОДИТОЛОГ)
Публикувано01.01.20 21:49



Недоразумение, тук се обосноваваме с езика на ФИЗИКАТА!

Фирмата предлага изделие, което е с реални, физично обосновани параметри! Заявената енергоефективност е физично възможна и важна като величина и условия за постигане!
А ти нищо не си оборил!



Тема Re: Антитемелко:нови [re: Neobogomil]  
Автор rien ne va plus (минаващ)
Публикувано01.01.20 22:50



Кукумиле, точно затова точно ти трябва да се обосновеш с езика на физиката.
Нещо, което си доказал, че си неспособен да направиш.

Някаква фирма предлагала някакво изделие. Дотук нищо физично и обосновано не видях. Само твоите смехотворни декларации.



Тема Re: Антитемелко:нови [re: rien ne va plus]  
Автор stillpigi-166243 (пенсионерин)
Публикувано01.01.20 23:19



Последно предложение: продавам ти "Темелко" срещу 1300 лева /хиляда и триста/ лева. Идваш, виждаш го, вземаш го и повече не гъкваш - на никого не казваш работи ли не работи ли има ли такова животно нема ли. На никого ни на Гери ни на никой ще подпишем и споразумение специално за това - не устоиш ли и се раздрънкаш плащаш още 5000 /пет хиляди/ лева пред адвокат ще подпишем предварително. Това са сериозни работи пич хич не се губи. В света има не повече от пет или шест такива машини и пак ти казвам не се ползва специална водна пара както е в машината на ярменеца от предаването "Като две капки вода" миналата година.Ако по някаква причина не сработи или се повреди приидването ти тегля 300 лева/толкова съм събрал за една година в банката - триста лева ги ги давам да си платиш пътните и деня дето си загубил да дойдеш. Според мен е неприемливо да казваш че нещо дето не си виждал не съществува в форума - объркваш младежите които все пак идват все още в форум Физика. Има такива странни устройства за зло или за добро не знам но има и аз притежавам едно от тях може по случайност но го притежавам.

Уж щяхме джендъри да сме, а то се напълни с педерасти държавата...


Тема Re: Антитемелко:нови [re: rien ne va plus]  
Автор Neobogomil (ХЕРМАФРОДИТОЛОГ)
Публикувано01.01.20 23:35



Не е някаква и са доста!
Тези го правят с пелети, които са достъпни и за собствено производство. Иначе за газ и течни горива е тривиално.

Ти невменяем идиот ли си или да? Какво си тръгнал да отричаш? Физиката ли?

Хората по света спират с МАЛКО гориво загубите на топлина от жилищата си, но в БГ от ТАКИВА, като Пердето, с купища дърва се подклажда конвекцията в Атмосферата!



Тема Re: Антитемелко:нови [re: stillpigi-166243]  
Автор Neobogomil (ХЕРМАФРОДИТОЛОГ)
Публикувано01.01.20 23:47



Раче, "ЕВРЕИ" не ВИ ли отива повече от ДЖЕНДЪРИ и ПЕДЕРАСТИ!

Херодот е видял по-очебийни ВАШИ в Палестина и ги писал "ЕНАРЕИ".



Тема Re: Антитемелко:нови [re: stillpigi-166243]  
Автор rien ne va plus (минаващ)
Публикувано02.01.20 06:20



Нямам интерес да купувам каквото и да е от теб.
Ти обеща хиляди пъти да покажеш снимки, сега за пореден път се отмяташ като дърта гювендия.



Тема Re: Антитемелко:нови [re: rien ne va plus]  
Автор Neobogomil (ХЕРМАФРОДИТОЛОГ)
Публикувано02.01.20 09:02



Ти асистираш с всички сили в цирка му!



Тема Re: Антитемелко:нови [re: Neobogomil]  
Автор rien ne va plus (минаващ)
Публикувано02.01.20 14:12



И двамата сте хубавци - циркаджии, хвани единия, че блъсни другия.



Тема Re: Антитемелко:нови [re: rien ne va plus]  
Автор Neobogomil (ХЕРМАФРОДИТОЛОГ)
Публикувано02.01.20 14:55



Не ме месете мен в циркаджилъците си - иди там, да ти показва, квото уж ще ти показва, че да се кротне форумът!



Тема Re: Антитемелко:нови [re: Neobogomil]  
Автор rien ne va plus (минаващ)
Публикувано02.01.20 18:28



Що не идеш ти или твоя човек, когото доскоро с готовност предлагаше?



Тема Re: Антитемелко:нови [re: rien ne va plus]  
Автор Neobogomil (ХЕРМАФРОДИТОЛОГ)
Публикувано02.01.20 18:47



Ако искаше, човекът е готов от сума ти време, но така ще ви свърши сапунката.



Тема Re: Антитемелко:нови [re: Neobogomil]  
Автор rien ne va plus (минаващ)
Публикувано02.01.20 19:38



Не ми пука, че Рачо лъже. Яд ме е, че си мисли, че някой му вярва.

Като не го закачам известно време и почва да изнаглява и си проси да му свия сърмите.

Не ми се занимава нито с него, нито с теб.

Редактирано от rien ne va plus на 02.01.20 19:35.



Тема Re: Антитемелко:нови [re: rien ne va plus]  
Автор Neobogomil (ХЕРМАФРОДИТОЛОГ)
Публикувано02.01.20 19:48



Като не ти се занимава - заминавай да гледаш, че аман аман от театрото ви!

Не му пукало, па дошъл, да ми пречи!



Тема Re: Антитемелко:нови [re: Neobogomil]  
Автор rien ne va plus (минаващ)
Публикувано02.01.20 19:50



На теб трябва да ти се пречи максимално.



Тема Re: Антитемелко:нови [re: rien ne va plus]  
Автор Neobogomil (ХЕРМАФРОДИТОЛОГ)
Публикувано03.01.20 03:38



Затова подпомагаш циркаджилъците на Раче!



Тема Антитемелко:нови [re: rien ne va plus]  
Автор Neobogomil (ХЕРМАФРОДИТОЛОГ)
Публикувано03.01.20 09:18



LCD пред LED-матрицата може да върши същата работа, като затвора на фотоапарата.



Тема Re: Антитемелко:нови [re: Neobogomil]  
Автор rien ne va plus (минаващ)
Публикувано03.01.20 14:45



Ето че сам си го търсиш, после аз съм ти пречел!

LCD не знам дали може да върши същата работа като затвор, но тук липсва освен оптична система и най-важното - сензорът. LED не могат да изпълняват тази функция.
Ако трябва изображението да е цветно - нещата допълнително се усложняват.

Впрочем професионалните камери за телевизия и досега ползват механичен обтуратор. Защо ли не са се сетили да ползват LCD? Сигурно проектантите са по-глупави от теб и не са се сетили!

Освен това отново прочети първото ми мнение, на което отговаряш.
Опитваш се да изместиш темата от това към друго.

Редактирано от rien ne va plus на 03.01.20 14:46.



Тема Re: Антитемелко:нови [re: rien ne va plus]  
Автор Neobogomil (ХЕРМАФРОДИТОЛОГ)
Публикувано03.01.20 17:46



"Впрочем професионалните камери за телевизия и досега ползват механичен обтуратор."

За фотокамери или за видеокамери?!

Ето ти LCD затвор:

.

Може да не са добри, като механичните, но в случая друго е важно, а и става въпрос за видео.



Тема Re: Антитемелко:нови [re: Neobogomil]  
Автор rien ne va plus (минаващ)
Публикувано03.01.20 22:46



За фотокамери или за видеокамери?!

В телевизията според теб с какви камери работят?



Тема Re: Антитемелко:нови [re: rien ne va plus]  
Автор Neobogomil (ХЕРМАФРОДИТОЛОГ)
Публикувано03.01.20 22:58



Е нещо си се объркал тогава!

Знаеш ли въбще, какво искаш да кажеш?



Тема Re: Антитемелко:нови [re: Neobogomil]  
Автор rien ne va plus (минаващ)
Публикувано04.01.20 00:01



Е нещо си се объркал тогава!

Добре, ще му кажа.







Ето ти и още един линк за F65 на SONY,

където се вижда камерата по-добре и също се споменава за механичният shutter:



Камерата е върхов модел на SONY и се ползва както за кинопродукция, така и за живо предаване по телевизия.
Има и много други модели, повечето от малко по-старите на Thomson/Grass Valley са с механичен обтуратор и продължават да се използват. Дори съм разглобявал такава камера и съм си играл с обтуратора.

Знаеш ли въбще, какво искаш да кажеш?

Искам да кажа, че както винаги си целият в лайна осран.
Както винаги се опитваш да "обясняваш" с менторски тон неща от които си нямаш понятие. И както винаги ставаш смешен с абсурдните си твърдения и с демонстрацията си на невежество.
Освен това винаги ти си "победителят". Няма вариант в който да грешиш.
На бялото черно казваш и наглееш.
Това, дето се вика не отговаря на условията за фалсифицируемост. Трябва да допуснеш, че може да не си прав, за да може нещо от твърденията ти да мине за научно. А ти никога не си прав. Но винаги твърдиш, че само твоето е вярно и другите ти пречат. Само ти си единствен апостол на истинската наука тук. Ох горкия мамин той!

Редактирано от rien ne va plus на 04.01.20 01:09.



Тема Re: Антитемелко:нови [re: rien ne va plus]  
Автор Neobogomil (ХЕРМАФРОДИТОЛОГ)
Публикувано04.01.20 02:53



Нещо се посра с обтуратора, та за затвори си търсил...

И аз съм разглобявал няколко видеокамери, не видях механичен затвор. Иначе телевизия днес правят и с уеб камери.

Питам те сериозно, знаеш ли за какво говориш?
За диск на Нипков или???



Тема Re: Антитемелко:нови [re: Neobogomil]  
Автор rien ne va plus (минаващ)
Публикувано04.01.20 06:27



Нищо кукумиле, важното е, че ти знаеш за какво говориш.
Не ми се занимава с теб.
Нито мога нещо да науча от теб, нито възприемаш като ти давам информация.
Виж там, прочети ако можеш каквото съм посочил и ще разбереш за какво говоря.
Така като ти гледам реакцията не мисля че има надежда да разбереш нещо



Тема Re: Антитемелко:нови [re: rien ne va plus]  
Автор Neobogomil (ХЕРМАФРОДИТОЛОГ)
Публикувано04.01.20 08:09





Наистина си плещиш, да им приказка!
И кака ти Гуна ще ти каже, че си прави тълъгвизия с камерка без механичен затвор.

Що се прайш професионалист по нищото.?
Да ми кажеш пред мацките "кукумил".?



Тема Re: Антитемелко:нови [re: Neobogomil]  
Автор rien ne va plus (минаващ)
Публикувано04.01.20 09:43



Ама така кажи бе! Щом най-надеждният ти източник на информация е кака ти Гуна, всичко е ясно.



Ти си като шопа, който като видял жирафа казал, че такова животно нема!
Аз ти показах достатъчно документи в които ясно е отбелязано, че съвременни модели професионални камери имат механичен шътър, затвор, обтуратор, както ще го наричай. Ти обаче предпочиташ кака ти Гуна да ти каже.

И пак извади налудната си идея за някакви мистични мацки, които четат тук.

Разбира се, не всички телевизионни камери са с механичен шътър. Но има немалко такива. Това ограниченото ти полирано мозъчен не проумява. Че ти закона на Ом не разбираш, та не е чудно.

Очевидно е, че разбираш от камери и телевизия колкото свиня от кладенчова вода.

Редактирано от rien ne va plus на 04.01.20 10:32.



Тема Re: Антитемелко:нови [re: rien ne va plus]  
Автор Neobogomil (ХЕРМАФРОДИТОЛОГ)
Публикувано04.01.20 13:15



И какво сега, LCD не става за затвор/шътър?!
Механичният затвор не е обезателен, дори за качествени камери.

Сакън мацките да не разберат за двупосочността на съвременните видеодисплеи!

...

Законьо на Ом ще требе да ни го обясниш, че преди здраво се осра!






Тема Re: Антитемелко:нови [re: Neobogomil]  
Автор rien ne va plus (минаващ)
Публикувано04.01.20 14:14



Какво се опитваш да докажеш?

Тази твоя "двупосочност" издиша по много по-важни причини от затвора.
Не, не е обезателен механичният затвор.

Не става ясно как се осъществява оптичното проектиране на изображението върху повърхнина на сензор.
Идеята ти за камера обскура на всеки пиксел не върши работа - ако всеки пиксел е камера обскура, всеки пиксел ще формира отделно умалено и обърнато изображение, а това не позволява формиране на изображение от пиксели. За да играе ролята си на пиксел, всеки пиксел от сензора трябва да бъде осветяван с част от светлинната проекция на изображението, което съответства на геометричните му координати спрямо целия образ.

За целта трябва да има оптична система (или в краен случай обскура, щом толкова държиш), но не на всеки пиксел, а една обща. Т.е. това си е класическия модел на камера, фотоапарат, око, каквото искаш. и вече престава да бъде двупосочен дисплей. Защото дисплей с обектив пред себе си или отворче...
Къде ще го сложиш това?


Не става ясно как се осъществява видеосензора, което е най-важното.
С LED не става. Евентуално интегриране на LED матрица с някаква CMOS може би, но технологично би било трудноосъществимо, и следователно неоправдано скъпо.

Ако трябва изображението да е цветно, това усложнява нещата още повече. При това с едновременно действие няма как да стане. Трябва твоят LCD затвор да поддържа твърде високо бързодействие, повече отколкото е постигнато досега за да няма забележимо мигане. Освен това трябва сензорът да е твърде чувствителен, за да може за съвсем кратко време да натрупа достатъчно количество светлина за формиране на прилично и не твърде зашумено изображение. За натрупването на светлина трябва светлосила на оптичната система и време за експозиция. Ако губиш повечето от времето за показване на изображение на дисплея, много малко време ще остава за експозиция.

Та всичките тези технологични и принципни трудности за какво е нужно да се преодоляват? Какво ще се спечели?
Смартфон без отделно обособена селфи камера? Самият дисплей е селфи камера. Страхотно! Невероятно!
Ако е за смартфон или друг тъч дисплей, помисли малко и колко се омазва с пръсти и какво изображение ще се получи.

Фраунхофер са направили нещо. Не става ясно какво точно и как е направено и как работи. Във всеки случай и на теб не ти е ясно, ти просто лапваш и се възторгваш по някаква тъпа идея, както в случая с обскурата, като гимназист по ученичка.


И изобщо защо ме занимаваш и ми губиш времето?
Колко пъти ти казах, че не искам да се занимавам с теб! Просто ми се разкарай от полезрението! Тъкмо да спра и ти пак ме предизвикваш с глупостите си, после съм ти пречел да сваляш мацки. Иди в някой бар или чалготека да сваляш мацки. Или се регистрирай в сайт за запознанства. Тук нямаш шанс.



Тема Re: Антитемелко:нови [re: rien ne va plus]  
Автор Neobogomil (ХЕРМАФРОДИТОЛОГ)
Публикувано04.01.20 14:35



Там е работата, че има и друго приложение - жестово управление.
А сигналът си изисква непроста обработка, цели институти се занимават с Това. Не може да ти подадат импулсите от дзъркело директно на HDMI порт.

...

Що бе, нека мацките се учат да ВИ познават, по потулването на ФИЗИКАТА(ПРИРОДИКАТА)!
Па може да си падат по МУШМОРОЦИ!



Тема Re: Антитемелко:нови [re: Neobogomil]  
Автор rien ne va plus (минаващ)
Публикувано05.01.20 10:43



Браво, мосю Кукумил! Браво!

Съветът ми към теб е ако видиш някъде дълбоко езеро или язовир - да скочиш в него.
Или пък да скочиш от висока сграда, Най-малко от 13-тия етаж и нагоре.



Тема Re: Антитемелко:нови [re: rien ne va plus]  
Автор Neobogomil (ХЕРМАФРОДИТОЛОГ)
Публикувано05.01.20 11:03



Аде къш, "да пречиш" в друг клуб!
НЕДОУЧИЛ пазител на Познанието!



Тема Re: Антитемелко:нови [re: Neobogomil]  
Автор rien ne va plus (минаващ)
Публикувано05.01.20 11:08



Къш де, хайде махай се.
Ако хората бяха като теб нямаше да имаме и колело.
Ти щеше да го направиш квадратно и да се чудиш защо не се търкаля.
А топлата вода щеше да е студена, а ти щеше да убеждаваш, че е гореща, макар затоплена без гориво.



Тема Re: Антитемелко:нови [re: rien ne va plus]  
Автор Neobogomil (ХЕРМАФРОДИТОЛОГ)
Публикувано05.01.20 11:20



Пак гориво ти е в главата!
Има и охлаждащи реагенти, набий си го в пречещата, горивна тиква!



Тема Re: Антитемелко:нови [re: Neobogomil]  
Автор rien ne va plus (минаващ)
Публикувано05.01.20 12:09



Гориво ти е на теб в главата!
Аз за гориво не мисля, понеже знам, че е неизбежно.

Има и охлаждащи реагенти, набий си го в пречещата, горивна тиква!

Е, това пак става за сметка на някакво гориво - химична енергия. Щом са охлаждащи значи протича ендотермичен процес. Това са добре изучени неща.

Пак някакви мухи са ти бръмнали в кратуната.

Редактирано от rien ne va plus на 05.01.20 12:17.



Тема Re: Антитемелко:нови [re: rien ne va plus]  
Автор Neobogomil (ХЕРМАФРОДИТОЛОГ)
Публикувано05.01.20 14:18



Бръмнала ти е пречещата тиква!

Ендотермичните ФИЗИЧНИ реакции при Джаул-Томсън са обратими!
А и самият въздух е пълен с химически реагенти за ендотермични реакции.



Тема Re: Антитемелко:нови [re: Neobogomil]  
Автор rien ne va plus (минаващ)
Публикувано05.01.20 16:25



За Джаул-Томсън хиляди пъти ти се каза, че се променя температурата, може и да се увеличи но енталпията остава непроменена и няма "добив" на енергия от нищото, както ти се иска.

Колкото и да го повтаряш, една лъжа или измислица не става истина.



Тема Re: Антитемелко:нови [re: rien ne va plus]  
Автор Neobogomil (ХЕРМАФРОДИТОЛОГ)
Публикувано05.01.20 17:22



Ай прочети Митев и Русев, да видиш, дали не се променя енталпията!

Откажи се да се пречкаш във физиката!



Тема Re: Антитемелко:нови [re: Neobogomil]  
Автор rien ne va plus (минаващ)
Публикувано05.01.20 18:34



И откога Митев и Русев определят нещата в науката?

Пречка се някой, който не разбира. В случая неразбиращият си ти. Невежа, неразбиращ, заблуден. По-зле си от слепец. Слепият поне знае, че не вижда. А ти не знаеш.

Редактирано от rien ne va plus на 05.01.20 18:35.



Тема Re: Антитемелко:нови [re: rien ne va plus]  
Автор Neobogomil (ХЕРМАФРОДИТОЛОГ)
Публикувано05.01.20 18:44



Те просто дават всепризнати диаграми.
При Джейкъб Уейнрайт може да видиш същото, изведено от диаграмите на Амага.

Или просто да си научиш Джаул-Томсън, но с премахнатите детандери от учЕбниците, ученици и студенти все по-трудно срещат понятна информация. Именно поради такива, като теб! Пречковци!



Тема Re: Антитемелко:нови [re: Neobogomil]  
Автор rien ne va plus (минаващ)
Публикувано05.01.20 18:51



Пак си влязъл във фаза. И пак почна с детандерите. КУКУ!
По нова година не ви ли отпускат лекарства от психодиспансера?

Защо не отидеш в клуб НЛО. Там е за конспиративни теории. Там може и да ти се зарадват.
Тук е за Физика. Не е за теб. Ти си един жалък нещастник, който си въобразява, че разбира от физика, а всъщност не му е ясно нищо.



Тема Re: Антитемелко:нови [re: rien ne va plus]  
Автор Neobogomil (ХЕРМАФРОДИТОЛОГ)
Публикувано05.01.20 19:02



Че то без ФИЗИКАТА на детандера този свят би бил невъзможен.

Тук е квантовата механика - тя обяснява и детандера.

...

Да не ми мънкаш после, че те обиждм!
Завеса омазана, пречеща!



Тема Re: Антитемелко:нови [re: Neobogomil]  
Автор rien ne va plus (минаващ)
Публикувано05.01.20 19:12



Че то без ФИЗИКАТА на детандера този свят би бил невъзможен.

Тук е квантовата механика - тя обяснява и детандера.


Ти да видиш! Фантазия в си бемол мажор.



Тема Re: Антитемелко:нови [re: rien ne va plus]  
Автор Neobogomil (ХЕРМАФРОДИТОЛОГ)
Публикувано05.01.20 20:51



Не омазвай и музиката с простотията си!
...


Хайде, дивчо, гледкай на какво е равно изменението на енталпията при Д-Т:
[image]https://wikimedia.org/api/rest_v1/media/math/render/svg/f6e4568d3248753d8910240fa316fefca28d3777[/image]!

Топлообмена си го прекратил, мени ти се W!





Тема Re: Антитемелко:нови [re: Neobogomil]  
Автор rien ne va plus (минаващ)
Публикувано05.01.20 23:12



Повтори го още 5 пъти и ще стане истина.



Тема Re: Антитемелко:нови [re: rien ne va plus]  
Автор Neobogomil (ХЕРМАФРОДИТОЛОГ)
Публикувано05.01.20 23:21



Е, ти вече съвсем крещящо си признаваш, че си тук срещу изявяване на реалностите във физиката (от нея и за др.)!



Тема Re: Антитемелко:нови [re: Neobogomil]  
Автор rien ne va plus (минаващ)
Публикувано05.01.20 23:20



Тези "реалности" са само в твоята глава.
Не съм специалист, и не мога да ти поставя диагноза, но предполагам, че е някаква шизофрения.



Тема Re: Антитемелко:нови [re: rien ne va plus]  
Автор Neobogomil (ХЕРМАФРОДИТОЛОГ)
Публикувано05.01.20 23:26



Както видя, пише го по книгите!
И по-рано го показвах, но файдата с ПРЕЧЕЩАТА Завеса е никаква!



Тема Re: Антитемелко:нови [re: Neobogomil]  
Автор rien ne va plus (минаващ)
Публикувано05.01.20 23:34



Книги много има с всякакво съдържание.
Можеш да четеш и езотерична литература. Там също е описано за енергията.



Тема Re: Антитемелко:нови [re: rien ne va plus]  
Автор Neobogomil (ХЕРМАФРОДИТОЛОГ)
Публикувано06.01.20 00:01



Виж какво, не си в трибуните на стадиона, за да си плещиш, каквото ти падне и да си горд с тоталните си простотии!
Посочено ти бе, какво ВСЪЩНОСТ е Д-Т ефект, оттук нататък упорстването ти е равносилно на невменяемост!



Тема Re: Антитемелко:нови [re: Neobogomil]  
Автор rien ne va plus (минаващ)
Публикувано06.01.20 14:10



Посочено, ама от грешно.
Как едно нещо нямаш вярно. То не беше вакуум със замръзнала вода, то не беше трептящ кръг, на който не му разбираш загубите. То не бяха измислени детандери, дето ги бълнуваш ден и нощ.
Сега пък опит си измислил за да привличаш вниманието върху себе си и да се правиш на интересен, който със сигурност е някоя пак твоя тъпотия. И каквото и да кажеш, сигурен съм, че няма да е вярно. Ти си от тези хора, които като кажат добро утро - гледам накъде залязва слънцето.



Тема Re: Антитемелко:нови [re: rien ne va plus]  
Автор Neobogomil (ХЕРМАФРОДИТОЛОГ)
Публикувано06.01.20 14:34



Кое е грешно бе, душицо непоръбена!
...

Аз Темелковци не съм изобретявал, а посочвам широооооката практика, отрицателю на кв.компютри! Хайде, нали не играеш циркове - иди, да сложиш край на сагата Темелко мак Рач!



Тема Re: Антитемелко:нови [re: Neobogomil]  
Автор rien ne va plus (минаващ)
Публикувано06.01.20 15:52



Всичко, казано от теб е грешно.

Сагата Темелко е отдавна приключена. Тя дори не е съществувала.

Рачо е точно като теб - отрича и лъже.
Дори да отида при Рачо и да лъсне голият му задник, той ще продължи тук да раздува за неговия темелко, а мен ще обвини в лъжа и злонамереност, точно както ти мен обвиняваш, докато ръсиш псевдонаука тук.



Тема Re: Антитемелко:нови [re: rien ne va plus]  
Автор Neobogomil (ХЕРМАФРОДИТОЛОГ)
Публикувано06.01.20 16:09



Ама отиди и го разобличи!
Снимай билета, тръгването, пристигането...
И ако те метне, метниго и ти. Какво се задърпа бетер Рачо!
...

Кое е грешно?
Твоето, че "няма детандери и квантови компютри" било вярно?! Що не се прегледаш!



Тема Re: Антитемелко:нови [re: Neobogomil]  
Автор rien ne va plus (минаващ)
Публикувано06.01.20 16:19



Детандери има, но постановката ти, че създават енергия от Джаул-Томсънов ефект е погрешна.
Квантови компютри все още няма. Има създадени някакви прототипни чипове, правят се опити, все още нищо сигурно няма. Спорно е за квантовите компютри много.
Не съм ги отричал впрочем, интересувах се за подробности.
Както винаги лъжеш и се опитваш да преиначиш казаното от мен по типичния за теб подъл начин.



Тема Re: Антитемелко:нови [re: rien ne va plus]  
Автор Neobogomil (ХЕРМАФРОДИТОЛОГ)
Публикувано06.01.20 16:32



Е като има - ще ги обясниш!

Аз обясних!



Тема Re: Антитемелко:нови [re: Neobogomil]  
Автор rien ne va plus (минаващ)
Публикувано06.01.20 16:32



Аз обясних!

Обяснението ти е грешно.


Какво има толкова да се обяснява - елементарно оползотворяване на енергията на сгъстен флуид. При разширението му се задвижва бутало или турбина. Съответно въртящият момент може да се ползва за нещо полезно вместо тази енергия да се похабява неизползвана.
Тази енергия предварително е вкарана във флуида когато е бил компресиран.

Никакъв Д-Т ефект не помага тук и никаква енергия не се печели.

Редактирано от rien ne va plus на 06.01.20 16:32.



Тема Re: Антитемелко:нови [re: rien ne va plus]  
Автор Neobogomil (ХЕРМАФРОДИТОЛОГ)
Публикувано06.01.20 16:39



Не, не е!
Чети Джаул-Томсън! С претупан Д-Т не става!
Ти можеш ли да си представиш, незнаещи Д-Т ДВГ да проектират или изпитват!



Тема Октоподи виждат с кожата си:нови [re: rien ne va plus]  
Автор Neobogomil (ХЕРМАФРОДИТОЛОГ)
Публикувано11.01.20 16:09



И не само виждат, но и "прожектират" с нея.

Та самата природа ползва бидирекционната фото-повърхност!






Тема Re: Октоподи виждат с кожата си:нови [re: Neobogomil]  
Автор stillpigi-166243 (пенсионерин)
Публикувано12.01.20 22:59



О Нео, ти знаеш там един сайт в който ме нарече гадинка. И защо бе холан? Аз харесах мнението ти обаче и вярвам и ти забеляза. Чети сега ти какво ще ти напиша:
Скоро пусках Темелко но съм сложил кофти кабел, не допусках че такова нещо просто като кабел между монитор и компютър може да навреди, понеже външно не личи повреда но и той е от отпадъци така че всичко е въэможно... Ако имаш късмет ще ремонтираме монитора и лятото те чакам да дойдеш хем да се попечеш на плажа хем да видиш и снимаш. Условието са безплатно и само за себе си на никой няма да показваш и разказваш. Само аз имам право да говоря за Темелко. Ние гадинките сме благородни и честни хора знаем че си беден и не ти искаме пари но ще си мълчиш какво си видял, видял ли си нещо дали си го снимал или не си, ти ще си знаеш и никой друг . До лятото здраве и живот! Гадинката

Уж щяхме джендъри да сме, а то се напълни с педерасти държавата...


Тема Re: Октоподи виждат с кожата си:нови [re: stillpigi-166243]  
Автор Neobogomil (ХЕРМАФРОДИТОЛОГ)
Публикувано13.01.20 03:55



Гадинката е постъпила гадничко, по гадински - затова.

Още сега има човек, който и помощ ще ти окаже, но наш Гадинчо играе пиеси. За къде и за чии "криеш", разумно обяснение така и не си дал.

А Нео има капитал, друг е въпросът, доколко ГАДИНКИТЕ позволяват да го развърти.



Тема Re: Октоподи виждат с кожата си:нови [re: Neobogomil]  
Автор stillpigi-166243 (пенсионерин)
Публикувано17.01.20 22:05



Главоногия, ти си мислиш че си и вся и все че и не само ти, но всичко до което се докоснеш се превръща в прах и не е нужно да ми вижда кожата за да разбера това. Имал си пари, ми имай то все някой в тази държава трябва да държи парите. Ремонта на монитора ще приключи скоро. Ако от божествата тука дето сте ме накачулили да крещите че нема такова животно, някой стане каил да каже и съдейства как ще покажем Темелко в форума, ще го видите далеч преди лятото в форум Физика - един единствен път . Безплатно! Ако искате гледайте ако не искате не гледайте. Темелко може и без вас - от 2013 насам без теб е оцелявал. Ти братко ако не си откачен, да знаеш че си откачен от всякъде. От врата на нагоре хич та няма анадънму? Ай дай насам един шофьор дето пикае в резервоара когато му свърши нафтата и после преваля Шипченския проход през зимата без вериги за 15 минути! Шматка! Дори не се четеш га пишеш то и други такива има светът е пълен с спасители.

Ми ас съм си педал ва бате оти ке ма прайш жендар...

Редактирано от stillpigi-166243 на 17.01.20 22:34.



Тема Re: Октоподи виждат с кожата си:нови [re: stillpigi-166243]  
Автор Neobogomil (ХЕРМАФРОДИТОЛОГ)
Публикувано18.01.20 01:26



Това не ти Темелко, дето и на снимка не се види!
Няма нужда да пикаят, купуват урея, която не е много скъпа, а и не се харчи много.



Тема Re: Октоподи виждат с кожата си:нови [re: Neobogomil]  
Автор stillpigi-166243 (пенсионерин)
Публикувано18.01.20 11:31



До днес никой не е могъл да получи в епруветка не само урея но и хлорофил !!! Говориш колкото да не заспиш драги ми Смехурко. Престани да се правиш на балък. Твоето поведение в форума е целенасочено . До тук съм казал всичко което може да се каже за войнстващото безхаберие,чийто представител си и ти именно, да повторя ли ето повтарям : Ти си представител на войнстващото безхаберие. И то в най чиста форма и само да попитам - кога Гери за последно ти писа? Как мислиш защо ? Е, аз за какво да ти пиша тогава, като не искаш Темелко, няма и да го видиш човече.

Боже, каква сган се е навъдила, Боже!

Редактирано от stillpigi-166243 на 18.01.20 11:40.



Тема Re: Октоподи виждат с кожата си:нови [re: stillpigi-166243]  
Автор Neobogomil (ХЕРМАФРОДИТОЛОГ)
Публикувано18.01.20 12:38





Къде е ти е Темелкото бе, отворко.?

СВРЪХЕДИНИЧНА ЕНЕРГОЕФЕКТИВНОСТ е доказана!
Топлинна и ТЯГОВА/ЕЛЕКТРИЧЕСКА!



Много ме съмнява, дали и техникум си завъвършил!



Тема Re: Отворко вижда с ума си:нови [re: Neobogomil]  
Автор stillpigi-166243 (пенсионерин)
Публикувано18.01.20 21:24



Темелко е в сервиза, сменя кабел! Завършил съм средно 1975, 1973 вече бършех параболични огледала и трошах живачни помпи, а съучениците ми патентоваха в САЩ лазери днес едни са в Канада други в Щатите - аз съм си в къщи сканирам книги за да ги опазя от настъпващото Нищо. Първия си ДВГ запалих 1968 първата си парна машина направих 1967 от стъкло я направих за да виждам всичко в нея.За теб може да е ясно какво искаш да кажеш но на мен не ми е ясно какво показваш ти дори не го обясняваш а и не съм сигурен дали можеш. Мен са ме гонили от лаборатория по квантова механика, а тебе от къде ще те изгонят днес - най много от работа дано не ти се случва разбира се. Не ти желая злото, но и не ме впечатляват измишльотините ти.
Rien ne va Plus стига си се правил и ти на велик вземи и ме свържи с Симо Лазаров - авторът на книгата за синтезаторите - искам да я публикуваме в някой облак - да, стари идеи но фундаментални. Бъди поне малко толерантен бе. Аз ще ти пратя снимки на Темелко за благодарност веднага щом излезе от влезе в режим щото той трябва да влиза в режим преди сеанс. Такава е пустата електроника - с претенции - техника.

Уж щяхме джендъри да сме, а то се напълни с педерасти държавата...


Тема Re: Октоподи виждат с кожата си:нови [re: stillpigi-166243]  
Автор hidrazin4o (рекордьор)
Публикувано18.01.20 23:36



До днес никой не е могъл да получи в епруветка не само урея
______________________________________________________

Уреята е карбамид - тор.
Годишно се произвеждат в "епруветка" над 100 000 000 тона от амоняк и въглероден двуокис.
Така че спри да плещиш глупости и давай да видим онова нещо.
Ама няма да можеш щото Темелко НЕ СЪЩЕСТВУВА !!!
Само плод на болни фантазии...





Тема Re: Отворко вижда с ума си:нови [re: stillpigi-166243]  
Автор Neobogomil (ХЕРМАФРОДИТОЛОГ)
Публикувано19.01.20 00:55



Няма Темелко, няма образование...
Трошал живачни лампи, моля ти се... Сякаш сега дечурлигата не трошат луминесцентки. А параболични, че и хиперболоидни огледала от фарове и какво ли не подмятат всеки ден.

ДВ(Г)та си теглят от мрежата, понатаманяват и принтират. Пускат ги и като парни машини. Със Стърлинги ще те заринат.
Ако им вдигнат и ефективността, пърдели, като теб, дори ще сигнализират за правене на дрога, взривове и какво ли не.

Аде мятай се за крачола на Риена, да се измъкнеш!



Тема Re: Октоподи виждат с кожата си:нови [re: hidrazin4o]  
Автор stillpigi-166243 (пенсионерин)
Публикувано24.01.20 21:59



слагам тоя линк само защото си любознателен Хидразинчо. А ти ми покажи линк където някой е събрал в епруветка хлорофил създаден от него!!! За уреята имах в предвид уриказа съжалявам за грешката. Но мисля че е без значение вече Впрочем уреята не е точно карбамид.
Нео, ти пък с твоят багаж по физика оди да търкаляш аспиринчета. И за химик не ставаш, ти си само за депутат. Бързай ще ти гласувам!!!

Уж щяхме джендъри да сме, а то се напълни с педерасти държавата...

Тема Re: Октоподи виждат с кожата си:нови [re: stillpigi-166243]  
Автор Neobogomil (ХЕРМАФРОДИТОЛОГ)
Публикувано25.01.20 06:44



Драганчо, за депутатин няма да ме изберете, че да не насъскам женорята и говедцата да ВИ лустрират, репресират и т.н.. Не се и натискам. Плуйте там, да вИ нищят разследвачките! Имате сИ Тиква, с досие "китка"!

...

Онзи ден едно недозомбирано от сугестопедията ВИ момиче даде акъл на Тръмпи, как да стигнат пак до Луната! Да - именно енергетиката с нулеви СО2 емисии.
Дали Тръмби ще зацепи или ще ходи да гони Михаля ВИ в Иран...

Па може СЕМИТСЪНОВИ и с двете да го режисирате, като с Виетнам и Лунъта нявгаш. После пак 50 години никой запознат няма да смее да гъкне, как се ходи на Луната, че да не се обърне Вселената и да се виетнамоса Положението.



Тема Re:От джендъра до бродягата е една стъпка Неонови [re: Neobogomil]  
Автор stillpigi-166243 (пенсионерин)
Публикувано25.01.20 20:25



Напразно се ядосваш аз съм социалдемократ а не русофоб. Напразно се ядосваш!губиш си времето в хипотези вместо да се отдадеш на реалната наука. Човек е силен с знанията си и е слаб когато живее в заблуди. Аз например не се заблуждавам, че ти ще приемеш мнението ми, но това е и ще остане твой проблем.Много голям проблем!!! Има исконни истини в живота които човек по лесно смила когато се захване с наука не с псевдопознания. Пияният лекар който непрекъснато псува пациентите си не ще се радва на радушен прием в средата си. Не, ти не си пиян, ти си твърдоглав Нео което е жалко. Мнозина от депутатите ни са точно такива - карат я през куп за грош, вода газят жадни ходят. Ето за това България се обезлюдява. Бягат всички и арменци и евреи и българи и цигани и турци и каракачани и гагаузи и тронки и власи и шопи. Абсолютно всички вече се изнасят навън и този процес се втвърдява! Именно втвърдява. Народа е уплашен че е оставен на много лоша участ. Всеки нормален човек би се притеснил от пълен работен ден и 250 долара заплата и растящи непрекъснато цени. Всеки нормален човек би разбрал че е обречен тотално, ако не е рентиер, не краде или ако не избяга от родината в която вече не е останало нищо родно ама нищо - дори яйца!!!

От джендъра до бродягата е една стъпка Нео само една малка стъпка!!!

Редактирано от stillpigi-166243 на 25.01.20 20:50.



Тема Re:От джендъра до бродягата е една стъпка Неонови [re: stillpigi-166243]  
Автор Neobogomil (ХЕРМАФРОДИТОЛОГ)
Публикувано26.01.20 03:34



След Темелкото мислиш ли, че някой ти вярва?! Днес си казал едно, утре си го замазал, та чак оклепал... Графоманската!

Къде "бягат"?. Та се върнат, като събирателния СИ образ, Gаня. Просто няма граници за ТЯХ и СИ миткат.
Да бягам и аз? Сред нови ПЕДАЛИ?. Че аз съм избягал. Или при бусурманите трябва да... плюскам и къртя?
Що италианките не дойдат да ми обгрижват семенното пипало, както наш'те търтуланки - на 105 годишните италийски октоподници.

Щото 105 годишните октоподници ПОЛЗВАТ Това, което обяснявам, показвам и доказвам! И от Него подхвърлят и на търтулките, да размахат пачки по БГто и да се помислят, че са нещо си.



Тема Re:От джендъра до бродягата е една стъпка Неонови [re: Neobogomil]  
Автор stillpigi-166243 (пенсионерин)
Публикувано27.01.20 20:11



Никого не карам да вярва, аз съм го направил значи и други могат това е моята логика.
за бягащите- да, до догодина 90 000 ще ги няма -половината в гроба, другата по чужбина -като почнеш от Иран и Китай и Турция та спреш чак в Лондон, Мелбърн, Претория, Калифорния. И никой никога вече няма да се върне- то няма и за какво. Не че ме питат но Бойко трябва вече да затваря границите както при епидемия от грип даже закъснява.

Уж щяхме джендъри да сме, а то се напълни с педерасти държавата...



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.