Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:07 11.05.24 
Природни науки
   >> Физика
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | (покажи всички)
Тема Re: Антитемелко:нови [re: Neobogomil]  
Автор rien ne va plus (минаващ)
Публикувано03.01.20 22:46



За фотокамери или за видеокамери?!

В телевизията според теб с какви камери работят?



Тема Re: Антитемелко:нови [re: rien ne va plus]  
Автор Neobogomil (ХЕРМАФРОДИТОЛОГ)
Публикувано03.01.20 22:58



Е нещо си се объркал тогава!

Знаеш ли въбще, какво искаш да кажеш?



Тема Re: Антитемелко:нови [re: Neobogomil]  
Автор rien ne va plus (минаващ)
Публикувано04.01.20 00:01



Е нещо си се объркал тогава!

Добре, ще му кажа.







Ето ти и още един линк за F65 на SONY,

където се вижда камерата по-добре и също се споменава за механичният shutter:



Камерата е върхов модел на SONY и се ползва както за кинопродукция, така и за живо предаване по телевизия.
Има и много други модели, повечето от малко по-старите на Thomson/Grass Valley са с механичен обтуратор и продължават да се използват. Дори съм разглобявал такава камера и съм си играл с обтуратора.

Знаеш ли въбще, какво искаш да кажеш?

Искам да кажа, че както винаги си целият в лайна осран.
Както винаги се опитваш да "обясняваш" с менторски тон неща от които си нямаш понятие. И както винаги ставаш смешен с абсурдните си твърдения и с демонстрацията си на невежество.
Освен това винаги ти си "победителят". Няма вариант в който да грешиш.
На бялото черно казваш и наглееш.
Това, дето се вика не отговаря на условията за фалсифицируемост. Трябва да допуснеш, че може да не си прав, за да може нещо от твърденията ти да мине за научно. А ти никога не си прав. Но винаги твърдиш, че само твоето е вярно и другите ти пречат. Само ти си единствен апостол на истинската наука тук. Ох горкия мамин той!

Редактирано от rien ne va plus на 04.01.20 01:09.



Тема Re: Антитемелко:нови [re: rien ne va plus]  
Автор Neobogomil (ХЕРМАФРОДИТОЛОГ)
Публикувано04.01.20 02:53



Нещо се посра с обтуратора, та за затвори си търсил...

И аз съм разглобявал няколко видеокамери, не видях механичен затвор. Иначе телевизия днес правят и с уеб камери.

Питам те сериозно, знаеш ли за какво говориш?
За диск на Нипков или???



Тема Re: Антитемелко:нови [re: Neobogomil]  
Автор rien ne va plus (минаващ)
Публикувано04.01.20 06:27



Нищо кукумиле, важното е, че ти знаеш за какво говориш.
Не ми се занимава с теб.
Нито мога нещо да науча от теб, нито възприемаш като ти давам информация.
Виж там, прочети ако можеш каквото съм посочил и ще разбереш за какво говоря.
Така като ти гледам реакцията не мисля че има надежда да разбереш нещо



Тема Re: Антитемелко:нови [re: rien ne va plus]  
Автор Neobogomil (ХЕРМАФРОДИТОЛОГ)
Публикувано04.01.20 08:09





Наистина си плещиш, да им приказка!
И кака ти Гуна ще ти каже, че си прави тълъгвизия с камерка без механичен затвор.

Що се прайш професионалист по нищото.?
Да ми кажеш пред мацките "кукумил".?



Тема Re: Антитемелко:нови [re: Neobogomil]  
Автор rien ne va plus (минаващ)
Публикувано04.01.20 09:43



Ама така кажи бе! Щом най-надеждният ти източник на информация е кака ти Гуна, всичко е ясно.



Ти си като шопа, който като видял жирафа казал, че такова животно нема!
Аз ти показах достатъчно документи в които ясно е отбелязано, че съвременни модели професионални камери имат механичен шътър, затвор, обтуратор, както ще го наричай. Ти обаче предпочиташ кака ти Гуна да ти каже.

И пак извади налудната си идея за някакви мистични мацки, които четат тук.

Разбира се, не всички телевизионни камери са с механичен шътър. Но има немалко такива. Това ограниченото ти полирано мозъчен не проумява. Че ти закона на Ом не разбираш, та не е чудно.

Очевидно е, че разбираш от камери и телевизия колкото свиня от кладенчова вода.

Редактирано от rien ne va plus на 04.01.20 10:32.



Тема Re: Антитемелко:нови [re: rien ne va plus]  
Автор Neobogomil (ХЕРМАФРОДИТОЛОГ)
Публикувано04.01.20 13:15



И какво сега, LCD не става за затвор/шътър?!
Механичният затвор не е обезателен, дори за качествени камери.

Сакън мацките да не разберат за двупосочността на съвременните видеодисплеи!

...

Законьо на Ом ще требе да ни го обясниш, че преди здраво се осра!






Тема Re: Антитемелко:нови [re: Neobogomil]  
Автор rien ne va plus (минаващ)
Публикувано04.01.20 14:14



Какво се опитваш да докажеш?

Тази твоя "двупосочност" издиша по много по-важни причини от затвора.
Не, не е обезателен механичният затвор.

Не става ясно как се осъществява оптичното проектиране на изображението върху повърхнина на сензор.
Идеята ти за камера обскура на всеки пиксел не върши работа - ако всеки пиксел е камера обскура, всеки пиксел ще формира отделно умалено и обърнато изображение, а това не позволява формиране на изображение от пиксели. За да играе ролята си на пиксел, всеки пиксел от сензора трябва да бъде осветяван с част от светлинната проекция на изображението, което съответства на геометричните му координати спрямо целия образ.

За целта трябва да има оптична система (или в краен случай обскура, щом толкова държиш), но не на всеки пиксел, а една обща. Т.е. това си е класическия модел на камера, фотоапарат, око, каквото искаш. и вече престава да бъде двупосочен дисплей. Защото дисплей с обектив пред себе си или отворче...
Къде ще го сложиш това?


Не става ясно как се осъществява видеосензора, което е най-важното.
С LED не става. Евентуално интегриране на LED матрица с някаква CMOS може би, но технологично би било трудноосъществимо, и следователно неоправдано скъпо.

Ако трябва изображението да е цветно, това усложнява нещата още повече. При това с едновременно действие няма как да стане. Трябва твоят LCD затвор да поддържа твърде високо бързодействие, повече отколкото е постигнато досега за да няма забележимо мигане. Освен това трябва сензорът да е твърде чувствителен, за да може за съвсем кратко време да натрупа достатъчно количество светлина за формиране на прилично и не твърде зашумено изображение. За натрупването на светлина трябва светлосила на оптичната система и време за експозиция. Ако губиш повечето от времето за показване на изображение на дисплея, много малко време ще остава за експозиция.

Та всичките тези технологични и принципни трудности за какво е нужно да се преодоляват? Какво ще се спечели?
Смартфон без отделно обособена селфи камера? Самият дисплей е селфи камера. Страхотно! Невероятно!
Ако е за смартфон или друг тъч дисплей, помисли малко и колко се омазва с пръсти и какво изображение ще се получи.

Фраунхофер са направили нещо. Не става ясно какво точно и как е направено и как работи. Във всеки случай и на теб не ти е ясно, ти просто лапваш и се възторгваш по някаква тъпа идея, както в случая с обскурата, като гимназист по ученичка.


И изобщо защо ме занимаваш и ми губиш времето?
Колко пъти ти казах, че не искам да се занимавам с теб! Просто ми се разкарай от полезрението! Тъкмо да спра и ти пак ме предизвикваш с глупостите си, после съм ти пречел да сваляш мацки. Иди в някой бар или чалготека да сваляш мацки. Или се регистрирай в сайт за запознанства. Тук нямаш шанс.



Тема Re: Антитемелко:нови [re: rien ne va plus]  
Автор Neobogomil (ХЕРМАФРОДИТОЛОГ)
Публикувано04.01.20 14:35



Там е работата, че има и друго приложение - жестово управление.
А сигналът си изисква непроста обработка, цели институти се занимават с Това. Не може да ти подадат импулсите от дзъркело директно на HDMI порт.

...

Що бе, нека мацките се учат да ВИ познават, по потулването на ФИЗИКАТА(ПРИРОДИКАТА)!
Па може да си падат по МУШМОРОЦИ!




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.