Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 12:01 22.05.24 
Природни науки
   >> Физика
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Тема Имал ли е Хитлер шанс за атомна бомба  
Автор Josif Stalin (Да, ето я!)
Публикувано28.05.19 10:48



О да имал е. Хайзенберг е проектирал неутронна бомба, реактор да гърми как пък не, с такъв глупав проект изобщо никой не бис захванал. Разузнаването съюзническо се объркало, а след войната я засекретили взели проекта за себе си. 200гр. обогатен уран, германците разработили техн. за обогатяване с центрофугиране което се ползва днес, най-ефективния метод е, на полусфери разделени с парафин и обвити с берилиев отражател. Тази бомба може да достигне 5кт, но ще убие много повече хора с неутронното лъчение, радиация. По-страшна е от атомните бомби обикновени, защото лъчевата болест е гадна смърт.
Хитлер отказва проекта, орязва му парите и го спира, защото нямало да даде бръз резултат. А до 1944г са можели да направят 10 такива бомби и да обърнат война.
Глупаци. Само за 2000 Фау две от които има слаб ефект дават 2милиарда колкото американците за техния атомен проект, а германския е по-евтин. То Фау 2 дава "бръз" резултат.

Както винаги съм прав.


Тема Re: Имал ли е Хитлер шанс за атомна бомбанови [re: Josif Stalin]  
Автор rien ne va plus (минаващ)
Публикувано28.05.19 11:54



Тази тема не е за тук.



Тема Re: Имал ли е Хитлер шанс за атомна бомбанови [re: rien ne va plus]  
Автор stillpigi-166243 ( шеф мемелко)
Публикувано31.05.19 23:45



Да и аз така мисля темата не е за тук. Но чисто от физическа гледна точка това е страшно оръжие в радиус 500 метра от взрива на атомна бомба нищо съэдадено от човешка ръка не оцелява, а при термоядрен взрив на втория ден след него ще бъде заразена площ от около 200 000 квадратни километра с смъртоносна радиация - това са две Българии. Дори при наличието на същото оръжие за ответен удар на поразената територия полезен ход няма. Просто няма!!! Пази боже и сатанинско оръжие.

Пак познаха прогнозата


Тема Re: Имал ли е Хитлер шанс за атомна бомбанови [re: Josif Stalin]  
Автор agent OO6 (мъж в черно)
Публикувано06.06.19 10:06



Че живеем в информационно затъмнение и медиите са пълна дезинформация (интернета е контролиран не пускат достъп до където не искат) доказателства има.
В България не можеш да намериш радиоапарат, който да работи на къси вълни, само на средни и УКВ. Защо. Късите вълни са по-добри за радиото от средните. Не е ли странно. Не са ли изоставили късите вълни, защото там работят радиа, които не искат да слушаме и са се разбрали да си разделят ефира за да не ги заглушават. През войната така заглушаваха неприятелските радиа.
По-рано някъде преди падането на комунизма имаше много чуждестранни радиа на средни вълни и ги ловяхме - руски, английски, италиански и други, само немски нямаше.
Падал ли е Третия Райх, загубили Оста. Защо говорят за някакви немски ядрени неутрони бомби 1944 пролетта. Защо снимките на уж японците поразени от ядрената бомба при Хирошима и Нагасаки приличат на татари. С татарско облекло са, определено. Не са японци със сигурност.
Май има две немски ядрени бомби са ударили с ракети в Русия в Казан и Самара - татарите и още една на Острова - Англия в Скапа Флоу, базата на почти целия английски флот. Не са уж пробни - две в Тюрингия и една на остров Рюген. Не. Германците са ударили с ядрени ракети СССР и Англия.
Тука стана преврат лъгаха ни по радиото. После ни орязаха пак Македония и Беломорието за наказание. Е, не ни сгазиха, че пък плашеха Германия с отровен газ с бомбардировачите на Англия и Америка, а те не бяха малко и си е сериозна заплаха. Но Оста е оцеляла, Третия Райх мина тънко, остана.

После около падането на комунизма, перестройката, чуждите радиа на средни вълни изчезнаха. Сега на средни вълни ловя само български радиа.
Защо?
Чернобил гръмнал 1986г и не ни казаха, чак после. Имало радиация. А по това време враждуващите лагери готвеха системи за противоракетна отбрана - ПРО (САЩ официално обявиха разработването на своята програма "Звездни войни" ПРО 1983г). Май някои е успял да я направи и са натиснали копчето, ракетите хвръкнали. Чуждите радиа млъкнаха. Тогава по телевизията малко даваха чужбина. Правят се кино декори, ако ги няма оригиналните сгради. Кино продукция. Като Холивуд. Как ще разбереш какво е станало. Те управляващите се крият в бункерите, а селата остават неунищожени, не загива цялото население, но повечето хора са в градовете, там е и индустрията, без която не може да има нормална държава. То без индустрия и машини си свършен. Какво земеделие например без машини и горива.
После свалиха комунизма, уж се провалил, а нямаше иначе такива признаци вътрешни. Казваха че можел да издържи още поне десетки години. Май някои загуби войната. Ние сме малка зависима държава без ядрено оръжие и са ни пощадили.
Отидохме в Западния лагер. Русия уж мощна, а все се кланя на Запада. И с Китай е така. Само някакъв измислен марионетен режим в КНДР дрънкат, ама нещо намирисва на гнило. То е само за медиите.
САЩ уж най богатите и най-индустриално развити, а американски стоки по пазара не виждам. Германските и японските стоки са на първо място, после от Западна Европа без Англия и от азиатските дракони. Те китайските стоки са колониално производство, не собствено.
Явно САЩ са си го отнесли и англичаните също. Ядрен удар. Свършени са.
Оста е победила. Оста с Третия Райх. те оцеляха и победиха.

Матрицата е тук. Ние сме в Матрицата.
- Последвай белия заек, Нео! Чук-чук-чук!



Тема Re: Имал ли е Хитлер шанс за атомна бомбанови [re: agent OO6]  
Автор Neobogomil (ХЕРМАФРОДИТОЛОГ)
Публикувано06.06.19 11:11



Може да кажат по радиата, че ни смучат ГЛОБАЛНО НАВЪРЗАНИ в Омертата СИНОВЕ на АНДРОГИНИЯ.

Феноменът "Световна война" е красноречив пример, че ТЕЗИ ТВАРИ са ГЛОБАЛНО НАВЪРЗАНИ.



Тема Re: Имал ли е Хитлер шанс за атомна бомбанови [re: Josif Stalin]  
Автор Crazy Space (пристрастен)
Публикувано06.06.19 15:03



Имал е доста голям шанс ако не бяха го победили руснаците американците биха му пуснали даже не една,а няколко атомнио бомби.



Тема Re: Имал ли е Хитлер шанс за атомна бомбанови [re: Crazy Space]  
Автор stillpigi-166243 ( шеф мемелко)
Публикувано06.06.19 18:41



Берлин е бил обсаден на всеки 2 метра с по едно оръдие от Братушките. Не е трябвало изобщо атомна бомба с такова уникално насищане с бойна техника, отделно неколкото милиона души жива сила, па и други оръжия там катюши матюши и нам си кви огнедишащи маймунджилъци. А, днес братята американци да опитат да повторят такава офанзива - може би ама надали.Натрупана е била мъст за цяло столетие напред. Как ще се бориш с такъв враг - просто няма начин.Много се извинявам, но Сталин всъщност спечели войната - да, той, а не чърчил мърчил айнзацхауер, дегол мегол. Немците са били буквално удавяни в кръвта на противника си. Стратегия! Янки Дудъл мудъл, но са далече от реалностите на войната. Кой, Сталин ли бил спечелил понеже имало било договор "Заем наем" намуки, ще кажа аз на таквиз теории пародии. Ако от Сталин не им държеше влага на японците, дали щеше да има спогодба русите да се не месят в американско японските сражения??? Вярвайте си вий аз не вярвам. И няма как да вярвам по 50 руснака падат на един убит германец това е реалноста, пък нека тука разни стари столевки разправят колко по велика военна сила била САЩ...Камикадзе изобщо не е изобретение на Джейпаните, а стара руска тактика. Погледнете Наполеоновата инвазия и как метода на "Изгорената земя" е сринал франсетата на часа както се казва. Най добрият войник все още е руският войник! Украина загуби 53 кораба докато премигне с очи... Който мисли друго нека си го мисли прав му път, но като повърви повърви нека се отбие и на остров Демянски.
Там още се търкалят копчета от униформите на китайците в калта на Усури. Видяното е по ценно от хиляда написани листи. Америка е научена да продава и да купува, а Русия да щурмува. Там е тънката разлика. Опитайте се да научите за дисциплината в руска подводница там пък човек не струва и колкото изрязано парченце нокът. Това с пари не се купува нали?! Президента Радев е реалист - експериментите и политическите врътки против с Русия могат само лоша шега да ни изиграят. Ние сме само една мъъъничка държавица.Ама съвсееем мъничка че и населението ни съвсем се стопи пък и нека го кажа все пак да речем че се сборим с русите , ами после, после дека че ги копаме както се присмели някога сърбите на албанците защото му се приискало на Енвер Ходжа да се бие с китайците нещо като Кличко и оня там как му беше името ще се получи - смех от секъде. Та ние дори и срещу държава колкото Украйна не моем се бори какво да говорим за страховитата Русия.

Пак познаха прогнозата

Редактирано от stillpigi-166243 на 06.06.19 19:31.



Тема Re: Имал ли е Хитлер шанс за атомна бомбанови [re: stillpigi-166243]  
Автор Josif Stalin (Да, ето я!)
Публикувано06.06.19 18:58



Те японците да не са луди да се завират да водят война в гъстите сибирски гори, да не са като американците дето се навряха в виетнамската джунгла. Езерото Хасан и Хал Хин Гол са били само опит за демонстрация на сила за да си извоюват по-сигурен гръб за войната с Америка и Китай, но германците като нападат СССР им го осигуряват.

Но наистина радиото на къси вълни тука не работи...
На средни вълни вече освен наши радиа други няма...
Какво ли се крие в тази загадка...

Две хапчета. Синьо и червено. Избираш. Заядеш се с сините, връщаш се, нищо не се променя. "Заядеш" се с червените и си вън от Матрицата, изхвърлят те.

Както винаги съм прав.

Редактирано от Josif Stalin на 06.06.19 19:22.



Тема Re: Имал ли е Хитлер шанс за атомна бомбанови [re: Josif Stalin]  
Автор Neobogomil (ХЕРМАФРОДИТОЛОГ)
Публикувано06.06.19 19:30



Войната е против/за разбулване на ЕВРЕОНАЛА.



Тема Re: Имал ли е Хитлер шанс за атомна бомбанови [re: Josif Stalin]  
Автор stillpigi-166243 ( шеф мемелко)
Публикувано06.06.19 19:38



Бе тая тема най добре да я заключат не е за тук! Що ли пиша, ама на тъп съм и по тъп ставам. Както и да е, за средни вълни Радио София е затворено отдавна оказва се че не стигат парите за поддръжката му, така че малко си се объркал с вълните.

Пак познаха прогнозата


Тема Re: Имал ли е Хитлер шанс за атомна бомбанови [re: Neobogomil]  
Автор stillpigi-166243 ( шеф мемелко)
Публикувано06.06.19 19:44



Стига и ти с твойте ювреи бе. Ювреите та ювреите, ми има ювреи и те се плодят нали са ора. Направо ми омръэна с твойте ювреи.Ми като не щеш ювреи иди в Афганистан там пък има муджахидини и на тях им режат пишките или иди при пингвините в Патагония таман ши донесеш малко лед да изстива мастиката.

Пак познаха прогнозата


Тема Re: Имал ли е Хитлер шанс за атомна бомбанови [re: Josif Stalin]  
Автор stillpigi-166243 ( шеф мемелко)
Публикувано06.06.19 20:01



Никакъв шанс е нямал Хитлер да направи атомна бомба той дори е нямал време за
изчисляване и производство на такава сложна машина. Тя не може да се изработи в военновременна обстановка не и от а-б както е било в случая. Американците са воювали, но не както руси немци, поляци, англичани, японци... САЩ не са се борели пълните си ресурси, те не се е наложило да произведат и 30 % от военната техника която са бълвали фабриките на руси японци немци чехи, а на тяхна територия да са гръмнали 15 000 взрива най много, докато в Ювропа и Далечния изток са взривени десетки милиона тона снаряди мини торпеда... от които 80% са произведени след 1942 година след Сталинградската битка питай янките те ся богове на статистиката и ще научиш и по фрапиращи неща!

Пак познаха прогнозата


Тема Re: Имал ли е Хитлер шанс за атомна бомбанови [re: stillpigi-166243]  
Автор Neobogomil (ХЕРМАФРОДИТОЛОГ)
Публикувано06.06.19 20:01



И там има бре! Пълно е даже!
ЕВРЕЙСТВОТО е ДЖЕНДЕРО на Сътворението, не е народност.
Стига си потулвал с народност!

Някои даже считат, че и тейкото на Темелко е ЕВРЕИН.



Тема Re: Имал ли е Хитлер шанс за атомна бомбанови [re: stillpigi-166243]  
Автор Neobogomil (ХЕРМАФРОДИТОЛОГ)
Публикувано06.06.19 20:05



Хитлер има регистраторите на Кръстев, които са копирани и масово ползвани за американските снаряди и впоследствие бомби.

Повечко чети!



Тема Re: Имал ли е Хитлер шанс за атомна бомбанови [re: Neobogomil]  
Автор stillpigi-166243 ( шеф мемелко)
Публикувано06.06.19 21:44



Благодаря Нео! Само ти и Хидразинчо схващате че Темелко съществува ! Това ви прави чест! Що се отнася до мен не ювреин, ами и мангасарин съм готов да ме нарекат ром де искам да кажа и евреин също искам да кажа. По важното е че истински Темелко имам. Колко в България имат нещо като Темелко, та повечето хора дори не могат да си представят че такова животно е въэможно. То и аз преди да го осъэная какво съм създал не бих повярвал разбирам ги момчетата. защото Темелко наистина не се нуждае от водна пара и наистина е убийствен продукт. Помисли си само да кажем че го снимам и покажа тук кой от нас всинца ще изчисли колко е дебел слоя изображение висящ в въздуха наречен от мен Темелко. Дори правя условие : който се наеме да изчисли това и сподели техниката на изчисление ще му подаря Темелко. Темелко има нужда от начетени и способни собственици готови да обяснят явлението да го репликират и да го развият в търговско отношение . да стои в къщи на библиотеката няма никаква полза дори има вреда. И абориген да питаш и той така ще каже.

Послеслов:"...Хитлер има регистраторите на Кръстев, които са копирани и масово ползвани за американските снаряди и впоследствие бомби...."
Нео,
1. какви бомби и снаряди атомни ли?
2. Учените хитлеристките които ще да са ползвали регистраторите на Кръстев кои са?
3. Къде е учил Кръстев какво е завършил кога е починал как е стигнал до идеята да съэдаде тези там ... регистратори?
4.Как янките са се докопали до кръстевите регистратори?
5.това някакви машини за откриване на лъчения ли са? Гайгермюлерови броячи ли? А може би са някакви таблици?
Не забравяй че всичко не можем да знаем! Бъди милостив и дай малко указания.


Пак познаха прогнозата

Редактирано от stillpigi-166243 на 06.06.19 22:06.



Тема Re: Имал ли е Хитлер шанс за атомна бомбанови [re: stillpigi-166243]  
Автор Neobogomil (ХЕРМАФРОДИТОЛОГ)
Публикувано06.06.19 22:02



То не е водна пара, а левитираща роса.



Тема Re: Имал ли е Хитлер шанс за атомна бомбанови [re: Neobogomil]  
Автор stillpigi-166243 ( шеф мемелко)
Публикувано06.06.19 22:17



Чудесен изказ, браво, ай напъни се още малко и Темелко воже и да стане твой. Като колко може да е диаметъра на капчиците на тази левитираща роса от какво се е получила? Браво браво имаш фантазия и то съзидателна- винаги съм го подозирал.
На практика слоя ще е дебел толкова колкото е дебела структурата която отразява т.е. слоя е дебел невероятно малко той е с размери по малки от дебелината на обвивката на всяко левитиращо балонче вода което всъщност представлява структурен елемент на тази "левитираща роса" май май работата отива към размери от порядъка на атомен слой. Имаш много добре, Нео айде пак малко напън моля!
Помагам : денят е септемврийски следобед около 16 часа прозорците широко отворени системата е на метър- метър и двайсет от прозореца, вратата е също отворена т.е имаме много добре проветрено помещение в топъл ясен слънчев ден
Пак познаха прогнозата

Редактирано от stillpigi-166243 на 06.06.19 22:21.



Тема Re: Имал ли е Хитлер шанс за атомна бомбанови [re: stillpigi-166243]  
Автор Josif Stalin (Да, ето я!)
Публикувано07.06.19 09:33



Спират го, че в чужбина няма дезинформационна завеса и се изправяш лице в лице срещу голата истина. За кво да си дават зор с предавания ловени в чужбина. А то за заключване - иди заключи Германия, Япония и някои други, а де!
Ще ви отърве ли това, ако комшиите насочат онази антенка от АЕЦ Турно Магурели към София и натиснат копчето... Тя се вижда от брега. ХААРП ли? Това е на УКВ и е по-страшно от цялата ядрено ракетна мощ на бившия СССР. Тя антената е с мазер, мощност голема. На пепел ще станете.

Както винаги съм прав.

Редактирано от Josif Stalin на 07.06.19 09:46.



Тема Re: Имал ли е Хитлер шанс за атомна бомбанови [re: stillpigi-166243]  
Автор Josif Stalin (Да, ето я!)
Публикувано07.06.19 09:46



Те САЩ обогатяват урана с дифузия, което е много неефективно и скъпо, иска много големи заводи. Реакторите за плутония също са скъпи. Германците карат с центрофуги. освен това германската бомба е неутронна с 10 пъти по-малко критична маса. Па германците разполагат с доста средства и не пестят. Те само Фау 2 им излиза колкото атома на САЩ, но го правят, а германския атом е много по-евтин.

Както винаги съм прав.


Тема Re: Имал ли е Хитлер шанс за атомна бомбанови [re: agent OO6]  
Автор agent OO6 (мъж в черно)
Публикувано10.06.19 10:19



Оста Германия и Япония успяха с ПРО през 80те на ХХв.
Те са си технически нации, докато американците се мъчат с химически лазери и не успяват, германци и японци правят т.н. плазмени лазери, тоест лазери с мощен газов ел.разряд, захранвани с МХД генератори работещи е импулсен режим за по-икономично. Така те правят ПРО система. А руснаците изобщо не се и опитаха да правят ПРО, само скъсяваха активния участък от траекторията на ракетите, маневрени бойни глави и други смехотворни мерки. Резултатът е един - Оста, нацистите и самураите спечелиха Третата световна война.



Тема Re: Имал ли е Хитлер шанс за атомна бомбанови [re: Neobogomil]  
Автор agent OO6 (мъж в черно)
Публикувано11.06.19 08:39



То еврейството е нация и религия. Юдата е интернационален.

Здравейте! Аз съм мистър Смит, агент Смит. Приятно ми е.

Здравей, Нео. Благодаря, че ме "освободи". Ето ми слушалката(ето я зад ухото, имплант - не точно - наноботи, нанотехнология).

Няма отърване.
SS - Те ги избираха като им опипваха черепа, уж да им определят расата. А то нанокиборга си е раса, наноботите се възпроизвеждат и предават по наследство. Потомството на сайлоните.





Тема Re: Имал ли е Хитлер шанс за атомна бомбанови [re: agent OO6]  
Автор agent OO6 (мъж в черно)
Публикувано11.06.19 17:42



Помните ли едно предупреждение от едно време жените да не спят с германските войници че им остава печат, ставали като тях - висшата раса.
То го има от дълбока древност - Библ. Битие. Потомците на божите синове - богове - готи, това е немското име на есесовците - исусовци.





Тема Re: Имал ли е Хитлер шанс за атомна бомбанови [re: agent OO6]  
Автор xristogagov@Gmail.com-229 (пришълец)
Публикувано14.06.19 16:01



Оста, нацистите и самураите спечелиха Третата световна война.
Оста я няма вече, а 3 световна война не е започнала още.

Сори, на глупаци не отговарям


Тема Re: Имал ли е Хитлер шанс за атомна бомбанови [re: Josif Stalin]  
Автор рибарят (пришълец)
Публикувано14.06.19 16:04



Германия никога не е произвеждала атомни бомби, нито преди хитлер нито след него.

Сори, на глупаци не отговарям


Тема Re: Имал ли е Хитлер шанс за атомна бомбанови [re: Josif Stalin]  
Автор рибарят (пришълец)
Публикувано14.06.19 16:06



хитлер не е имал атомна бомба, имал е някакви проекти в зачатък и толкоз

Сори, на глупаци не отговарям


Тема Евреите - хомо сапиенс?нови [re: agent OO6]  
Автор Josif Stalin (Да, ето я!)
Публикувано14.06.19 19:05



Обикновено характеризират евреите с еврейския нос - голям и гърбав. Но отличителния белег на евреите е характерен - белег, който го няма у другите хора и това са ушите. Те нямат меката увиснала долна част на ушната мида. Такива уши имат само човекоподобните маймуни. Хора с такива уши дори при африканците няма. За това трябва да разберем, че евреите са друга раса, не човешка раса.
Евреите много от тях имат и характерно особено лице, твърде късо и широко, не срещано при другите хора.
Евреите приличат малко на Йода от Звездни войни. За извънземни, не са извънземни, твърде близки са до земните организми, но са друга раса, не са от обичайните раси хомо сапиенс. Еврейнът е друго същество, не е като другите хора. ЕВРЕЙНЪТ НЕ Е КАТО ХОРАТА, ДРУГ ЖИВОТИНСКИ ВИД Е. Хуманоиден - да, но не е човек.
Нацистите смятат белезите на евреите и тяхния характер, поведение, за признак, че са подчовеци, само подобни на човеци, но в интелектуално и духовно отношение по-нисши от човека.
Чудя се дали нацистите не са имали право?

Както винаги съм прав.


Тема Re: Имал ли е Хитлер шанс за атомна бомбанови [re: xristogagov@Gmail.co]  
Автор Josif Stalin (Да, ето я!)
Публикувано14.06.19 19:07



ЧСВ ще е с ново поколение оръжия. Лазерите и оръжията от типа на ХААРП са само едни от тях.

Както винаги съм прав.


Тема Re: Имал ли е Хитлер шанс за атомна бомбанови [re: рибарят]  
Автор Josif Stalin (Да, ето я!)
Публикувано14.06.19 19:11



Има доказателства за противното. Достатъчни са дори само снимките на татарите пострадали от атомните бомби, уж японци били, как пък не! Който е виждал японци и татари може да разбере.

Както винаги съм прав.

Редактирано от Josif Stalin на 14.06.19 19:11.



Тема Re: Имал ли е Хитлер шанс за атомна бомбанови [re: рибарят]  
Автор Josif Stalin (Да, ето я!)
Публикувано14.06.19 19:13



Хитлер прави неутронна бомба и термоядрена разработва. Проста атомна като щатската не прави, тук е уловката.

Както винаги съм прав.


Тема Re: Имал ли е Хитлер шанс за атомна бомбанови [re: Josif Stalin]  
Автор xristogagovGmailcom229 (пришълец)
Публикувано14.06.19 21:56



Хитлер прави неутронна бомба и термоядрена разработва. Проста атомна като щатската не прави, тук е уловката.

каква е разликата от атомната и неутронната бомба, май няма разлика.

Сори, на глупаци не отговарям


Тема Re: Имал ли е Хитлер шанс за атомна бомбанови [re: Josif Stalin]  
Автор xristogagovGmailcom229 (пришълец)
Публикувано14.06.19 21:59



““Има доказателства за противното.““
И кое е това доказателство.

Сори, на глупаци не отговарям


Тема Re: Имал ли е Хитлер шанс за атомна бомбанови [re: xristogagovGmailcom2]  
Автор Josif Stalin (Да, ето я!)
Публикувано15.06.19 11:36



Има. Атомната бомба е само от обогатен уран или плутоний, без отражател и забавител като неутронната. Критичната маса на атомната бомба е 2кг-3кг, а на неутронната 200гр. Неутронната убива повече хора с радиация си отколкото с експлозията си.
Неутронната може да се ползва за запалка на термоядрена бомба също като атомната.

Както винаги съм прав.


Тема Re: Имал ли е Хитлер шанс за атомна бомбанови [re: xristogagovGmailcom2]  
Автор Josif Stalin (Да, ето я!)
Публикувано15.06.19 11:37



Може да намериш и разгледаш снимките.



Както винаги съм прав.

Тема Re: Имал ли е Хитлер шанс за атомна бомбанови [re: Josif Stalin]  
Автор xristogagovGmailcom229 (пришълец)
Публикувано15.06.19 20:11



“ Има. Атомната бомба е само от обогатен уран или плутоний, без отражател и забавител като неутронната. Критичната маса на атомната бомба е 2кг-3кг, а на неутронната 200гр. Неутронната убива повече хора с радиация си отколкото с експлозията си.
Неутронната може да се ползва за запалка на термоядрена бомба също като атомната.“

Не съм запознат, може и да е така. Има едни мръсни радиационни бомби, силата на взрива от тях не е голям, равнявал се на няколко килограма тротил, ама замърсяването с радиация от тези бомби е голяма. На тези ли им викат неутронни бомби.

Сори, на глупаци не отговарям


Тема Re: Имал ли е Хитлер шанс за атомна бомбанови [re: Josif Stalin]  
Автор xristogagovGmailcom229 (пришълец)
Публикувано15.06.19 20:13



Какви снимки, на хитлеристки атомни бомби , къде ги има.

Сори, на глупаци не отговарям


Тема Re: Имал ли е Хитлер шанс за атомна бомбанови [re: xristogagovGmailcom2]  
Автор Josif Stalin (Да, ето я!)
Публикувано16.06.19 10:14



Не. Снимките на пострадалите от радиацията на бомбите уж при Хирошима и Нагасаки. Обърнете внимание на носията им, а и лицата също ги издават. Не са японски, а татарски - татаро-монголи. Такива "цигански" дрехи японците не носят.

Както винаги съм прав.


Тема Re: Имал ли е Хитлер шанс за атомна бомбанови [re: xristogagovGmailcom2]  
Автор Josif Stalin (Да, ето я!)
Публикувано16.06.19 10:15



Не това си е мръсна бомба - трябват ти радиоактивни вечества и ги пръскаш с обикновен взрив.
Неутронна бомба е с обогатен уран или плутонии на концетрични сфери разделени с забавител найлон или парафин при нацистите, те са сложени в отражател берилий, заобиколени са с берилиев отражател. Критичната маса на неутронната бомба е 200гр обогатен уран. Неутронната бомба дава силно излъчване на неутрони при взрива си и това осигурява смъртоносната радиация и радиоактивност.

Както винаги съм прав.


Тема Re: Имал ли е Хитлер шанс за атомна бомбанови [re: Josif Stalin]  
Автор xristogagov@Gmail.com-229 (пришълец)
Публикувано16.06.19 18:51



“ Не. Снимките на пострадалите от радиацията на бомбите уж при Хирошима и Нагасаки. Обърнете внимание на носията им, а и лицата също ги издават. Не са японски, а татарски - татаро-монголи. Такива "цигански" дрехи японците не носят. “

Е какво, искаш да кажеш че хитлер е използвал атомна бомба върху монголия.

Сори, на глупаци не отговарям


Тема Re: Имал ли е Хитлер шанс за атомна бомбанови [re: Josif Stalin]  
Автор xristogagov@Gmail.com-229 (пришълец)
Публикувано16.06.19 18:54



А каква е разликата м/у неутронната и атомната бомба, мисля че няма разлика. Или разликата беше в по бавните неутрони при неутронната бомба, и по малката критична маса.

Сори, на глупаци не отговарям


Тема Re: Имал ли е Хитлер шанс за атомна бомбанови [re: xristogagov@Gmail.co]  
Автор Josif Stalin (Да, ето я!)
Публикувано17.06.19 09:12



Разликата е в размера и по-бавните неутрони, както каза. По-бавните неутрони реагират в по-голяма степен с ядрата, за разлика от бързите които минават и заминават.

Както винаги съм прав.

Редактирано от Josif Stalin на 17.06.19 09:49.



Тема Re: Имал ли е Хитлер шанс за атомна бомбанови [re: xristogagov@Gmail.co]  
Автор Josif Stalin (Да, ето я!)
Публикувано17.06.19 09:15



Там в Татарстан е имало монголи, татаро-монголи, Златната орда. Сега няма... Само тюрки от половците - кипчаки, кумани. Което показва че Хитлер не е използвал малки бомби, нито малко на брой...

Както винаги съм прав.


Тема Re: Имал ли е Хитлер шанс за атомна бомбанови [re: Josif Stalin]  
Автор xristogagov@Gmail.com-229 (пришълец)
Публикувано17.06.19 12:10



“ Е какво, искаш да кажеш че хитлер е използвал атомна бомба върху монголия. “

“ Там в Татарстан е имало монголи, татаро-монголи, Златната орда. Сега няма... Само тюрки от половците - кипчаки, кумани. Което показва че Хитлер не е използвал малки бомби, нито малко на брой... “

Е какво, значи според теб е използвал ?, откъде имаш тази информация, дай някакъв достоверен линк от интернет потвърждаващ това ти твърдение.

Сори, на глупаци не отговарям


Тема Re: Имал ли е Хитлер шанс за атомна бомбанови [re: xristogagov@Gmail.co]  
Автор agent OO6 (мъж в черно)
Публикувано17.06.19 19:13



Термоядрена бомба от 5Мт(колкото носи Топола) унищожава всичко в радиус от над 150км, площ колкото половин България. Татарстан е малко по-голям, но няколко са му стигали.

В нета пише че Хитлер е използвал бомбите върху руснаци, което "тълкуват" като пленици. 600хил. кв.км унищожено всичко.

Редактирано от agent OO6 на 17.06.19 19:17.



Тема Re: Имал ли е Хитлер шанс за атомна бомбанови [re: agent OO6]  
Автор Josif Stalin (Да, ето я!)
Публикувано18.06.19 11:38



Хитлер е нанесъл ядрен удар в тила на Русия, Татарстан, Урал и Сибир. Целел тила и индустриалните центрове. Тя радиацията убива на по-голяма площ от взрива.
2Мт термоядрена бомба унищожава всичко на 100км радиус.

Както винаги съм прав.

Редактирано от Josif Stalin на 18.06.19 11:38.



Тема Re: Имал ли е Хитлер шанс за атомна бомбанови [re: Josif Stalin]  
Автор xristogagov@Gmail.com-229 (пришълец)
Публикувано18.06.19 12:54



“ Хитлер е нанесъл ядрен удар в тила на Русия, Татарстан, Урал и Сибир. Целел тила и индустриалните центрове. Тя радиацията убива на по-голяма площ от взрива.
2Мт термоядрена бомба унищожава всичко на 100км радиус. “

Само с декларации не става, дай по солидни доказателства от някакви исторически документи или факти от хора свидетели, че Хитлер е използвал атомна бомба над Русия и Татарстан.

Сори, на глупаци не отговарям


Тема Re: Имал ли е Хитлер шанс за атомна бомбанови [re: xristogagov@Gmail.co]  
Автор Josif Stalin (Да, ето я!)
Публикувано19.06.19 10:18



Тук сме в Матрицата. Антифашисти, нали разбираш. Но е достатъчно е да минеш границата и ще видиш.



Както винаги съм прав.

Тема Re: Имал ли е Хитлер шанс за атомна бомбанови [re: Josif Stalin]  
Автор forestt (абсолют)
Публикувано29.07.19 02:28



Има доказателства за противното. Достатъчни са дори само снимките на татарите пострадали от атомните бомби, уж японци били, как пък не! Който е виждал японци и татари може да разбере.

Японците са с дръпнати очи като татаро-монголците, нормално е да ти изглеждат като татари, а казанските татари са като нас българите от европеидната раса!!!



Тема Re: Имал ли е Хитлер шанс за атомна бомбанови [re: Josif Stalin]  
Автор forestt (абсолют)
Публикувано30.07.19 23:47



Разликата е в размера и по-бавните неутрони, както каза. По-бавните неутрони реагират в по-голяма степен с ядрата, за разлика от бързите които минават и заминават.

Това не го разбирам, как така по-бавните неутрони ще реагират в по-голяма степен?
Ядрото на уран 235 се дели при удар с неутрон, при деленето се отделят и няколко неутрона, които удрят други ядра и те се делят и т.н., верижната реакция.
Не разбирам как бързият неутрон няма да разбие ядрото? Според мен трикът е друг, колкото и да е обогатен уранът, той все пак си съдържа и изотопът уран 238, бавният неутрон може да се присъедини към ядрото на уран 238 и да го превърне в плутоний 239 който има по-ниска критична маса и при деленето си отделя повече неутрони, е може и да греша кажете?




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.