Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:05 04.06.24 
Природни науки
   >> Физика
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | (покажи всички)
Тема Re: Новина : Две ще са Темелковчетатанови [re: Tom_cat]  
Автор stillpigi-166243 (магнити хологр)
Публикувано04.12.16 19:11



Благодаря за внимателно избраните подсказки.Задължен съм ти!
ЛАТР имам купени 5 броя 500ватови
Да внимавам разбира се то е като да пипаш тока1 автотрансформатора- няма галванично разделяне!!!
То си работи у дома нещото и в двете стаи Ние имаме толкова стаи, но аз искам да работи навън.
Сигурен съм че не е подсветката иначе защо да гори видеокартата но честно казано не съм абсолютно сигурен.
това с траф след ЛАТР ми хареса много понеже слънчевата светлина е непостоянна
Да така е тромава ще конструкцията е но ако това е цената да е безотказна приемам я.
Моята идея е: 12броя фото волтаика серийно свързани не знам дали няма да се повредят така средно по 9 волта да дава всеки са 108 волта слагам един еднокотвен преобразувател той ще даде около 70 волта променлив ток 0,66 процента е напрежението променливото от правото
като при максимална осветност ще е 156/0,66 ще е 102 волта значи напрежението ще се разхожда между 100 и 70 волта в зависимост слънчево облачно и ще бъде променливо при това вдигам го с един ЛАТР на 200 волта и го прекарвам през един стабилизатор от телевизор с входни данни 160 на 260 и изходни данни 220 плюс минус нещо си и сега Как Да Направя Че Да Ги Имам Тия 30 Волта а още по добре Да е Променяща се От 0 волта до 30 волта разлика в напреженията на масите на монитора и компютъра???
Що се отнася до снимките приемам да ги изстрелям и преди това ... усъвършенстване...
така както става у дома с развалената инсталация че то знае ли човек може и самото усъвършенстване да разкаже играта на целия Темелко.
Пак повтарям нищо че ще е голямо устройство с тези мои приумици Не ми пука то и работата която прави е немалка.
Разходите вече са направени сега е ред да опазя закупеното.
Р.С. А това:
....Спокойно на изхода на автотрансформатора можеш да сложиш понижаващ трансформатор с номинално напрежение, да речем 30 волта, и така ще можеш да постигнеш регулируемо променливо напрежение в някакви граници.
Хубавото тук е, че тъй като трансформаторът е с галванично разделена вторична намотка, по никакъв начин няма да повлияе на останалата част от постановката ти.
Разбира се, можеш и да вземеш обикновен траф, с няколко извода на вторичната намотка, и да превключваш. Автотрансформатора можеш да ползваш за тестване, тъй като с него можеш плавно да изменяш напрежението. ... да го сложа между масите на компютъра и монитора ли???
ДА не забравя далеч не всеки ТФТ дисплей става за Темелко 01 а както съм в деликатно положение да не загубя и това което имам никак не ми се рискува с произволен монитор. Може би и напразен страх но нека първо видите снимките на това което имам.
Р.С.Р.С. в видеото на Необогомил виждам че японците излъчват на поне 20-25 метра аз мога за сега само на 30- 40 сантиметра иска се и знания по оптика за да увелича разстоянието имам идея но това по нататък.

Редактирано от stillpigi-166243 на 04.12.16 19:33.



Тема Re: Новина : Две ще са Темелковчетатанови [re: stillpigi-166243]  
Автор Tom_cat ()
Публикувано04.12.16 20:42



Ти съвсем уби рибата, човече, забрави, че нещо съм ти казал.
Ти си по-зле даже отколкото си мислех. Забрави, ще вземеш нещо да пострадаш, не искам да участвам в това.



Тема Re: Новина : Две ще са Темелковчетатанови [re: Tom_cat]  
Автор stillpigi-166243 (магнити хологр)
Публикувано05.12.16 18:07



Нищо не съм прочел и нищо не знам. Сина на сестра ми ми тука ме имитира сегиз тогиз. Той се казва Тихомир. Голяма скица е разправя ги едни да му се чуди човек. Еднокотвена трихомонозома е той. На ся пак взе едни книги от 1956 по руски с някакви тролеи да ми разгръща Бе гений бе манни се ще те святна бе Тихомире е го на и сестра му Тошка и тя наду гайдата. Аре затварям По Нова година сме тук с Темелко 01 да се запознаете както си му е реда.
Бай- бай



Тема Re: Новина : Две ще са Темелковчетатанови [re: stillpigi-166243]  
Автор Tom_cat ()
Публикувано05.12.16 22:08



Аз си знаех, че не те слуша главата, но ти си бил по-зле, отколкото предполагах.



Тема добре денови [re: stillpigi-166243]  
Автор zaphod (мракобес)
Публикувано06.12.16 15:16



цялата тая врява само за един прожектор от монитор?




NE SUTOR ULTRA CREPIDAM


Тема Да защо направил си такъв прожектор ли?нови [re: zaphod]  
Автор stillpigi-166243 (магнити хологр)
Публикувано06.12.16 21:18



Обясни принципа защо се случва, кажи явлението как се нарича, ние тези неща не ги знаем поне аз.
Имаш срок до Новата година да поясниш а аз ще илюстрирам с действието с работещ модел. И не забравяй да наблегнеш защо торият е нужен на таковата де прожектора. Аз знам десетки хиляди прожектори по училища конференции и изложения но те работят и без торий има прожектори и само с мъгла от пара но този иска торий.
Айде да те видим сега как ще го извъртиш Ти поне можеш да правиш преобразования на Фурие но нас това не ни трябва - имаме си френелка. Тория обясни за какво му е на този хм прожектор. Бе ти за льольо ли ме мислиш.
Край млъквам. Ако дойде обяснение показвам Темелко - хубавелко, ако не, продавам го и вървете където искате се оплаквайте.



Тема Re: Да защо направил си такъв прожектор ли?нови [re: stillpigi-166243]  
Автор klapaucius (robot)
Публикувано06.12.16 22:16







Тема Re: Да защо направил си такъв прожектор ли?нови [re: stillpigi-166243]  
Автор Tom_cat ()
Публикувано06.12.16 22:50



Бе ти за льольо ли ме мислиш.
Не искам да те обиждам, но според мен тук всички те мислят за точно такъв. И то е неслучайно - ти сам си си го постигнал.



Тема Re: Да защо направил си такъв прожектор ли?нови [re: Tom_cat]  
Автор hidrazin4o (стар клубар)
Публикувано06.12.16 23:04



Не искам да те обиждам...

Ти нали си знаеш че си жалък смешник?
Виж ся задник, stillpigi..... може да не наясно с много неща, ама поне не е гъз като теб.
Приятен празник и да се задавиш с рибешка кост.





Тема ааа, холограминови [re: stillpigi-166243]  
Автор zaphod (мракобес)
Публикувано07.12.16 13:36



изтървал съм тая част че ще правиш холограми с матрица от монитор, мислех че обикновен прожектор ще е че нямаш хиляда лева да си купиш истински.
няма да можеш разбира се, но пък ще те спукаме от бъзик, както бъзикахме либералите когато тръмп спечели, че и по-лошо даже. е, не съм прав, няма как по-лошо, но колкото тях :)




NE SUTOR ULTRA CREPIDAM



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.