Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 09:47 23.05.24 
Природни науки
   >> Физика
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | (покажи всички)
Тема Re: Къш двойкаджия такъв!нови [re: stillpigi-166243]  
Автор grujomk@abv.bg-223395 (член)
Публикувано25.01.17 23:10



1. Изобщо не ме интересува на кой кво си дал и кво си зел


2. Забрани си бележките тъпако
3. ИзненадА ме -мислех си, че за теб съм малка нула и са съм мноо щастлив, че съм ГОЛЕМА нула Тва в рамките на майтапа- мнението на отпадък като теб въобще не ме интересува
4. Тука темите трее се тъпчат с физика. с квото искащш само у вас в клозета тъпчи, освен тва не може да ревеш когато някой ти пише истината в темата- може само да си благодарен



Тема Re: Наука?!нови [re: vehtiya]  
Автор stillpigi-166243 (магнити хологр)
Публикувано25.01.17 23:20



Не, разбира се че не съм физик. Физиката ми е хоби.
Извинявам се знам че Хидразинчо може да бъде много неприятен, но моето скромно мнение е че той е дори ! много добър човек. На него може да се разчита както и на някои други тук.
Слушайте докторе, да ви питам друго в една клиника намерих реклама на лекарство срещу белези- мехлем Стадекс ли беше не помня ама утре ще го напиша. Лекарството не ме интересува. Картината беше покрита ... ама направо не е за вярване с .... - 4 или - 7 диоптъра фолио но в вид на френелова леща.
Като знам цените на тези физически пособия само дето не получих втори инсулт Аз съм имал първи ми каза доктора от скенера оня ден.
Брей много са богати тези фирми дето произвеждат лекарства Докторе баси мааата. Разбира е френелката вече е у дома . трябва ми за Темелко01 инак както препоръча Гери трябваше да ползвам дамски чорапогащник.
Всъщност искам да отдалеча Темелко01 на десетина метра от монитора , сега е само на 60 сантиметра. Докторе , докторе Темелко е голяма история.. много съм горд с откриването му. Ако и да има чепат характер.
Та ти като медицинско лице свиркай ако знаеш нещо подобно в рекламите за други илачи. Нали знаеш какво е френелка виж в нет-а ако не се сещаш. това е вид лупа ама мнооого тъничка ма направо по тънки са някои от бръснарско ножче ...обачееее познай колко са им дебели цените - илляди, илляди!!!



Тема Re: Наука?!нови [re: stillpigi-166243]  
Автор grujomk@abv.bg-223395 (член)
Публикувано25.01.17 23:55



Не, разбира се че не съм физик
Некъв загубен програмист е

Последповател на религизна секта, зорлем се прави на луд с цел безсмъртие



Тема Re: Да,да тъй верно слушам.нови [re: grujomk@abv.bg-22339]  
Автор vehtiya (MD)
Публикувано26.01.17 04:52



Я как се досещаш



Тема Re: Наука?!нови [re: stillpigi-166243]  
Автор Tom_cat ()
Публикувано26.01.17 08:51



Рачо, какви са тия 3 висши? Или 4 бяха? По какво?



Тема Re: Наука?!нови [re: Tom_cat]  
Автор stillpigi-166243 (магнити хологр)
Публикувано26.01.17 18:11



Защо ти е да знаеш? Ами хубаво:
Институт Христо Смирненски. Декан Тошка Недкова, замина за Щатите и после Силвия Лецковска период 1990- 1995 първата дипломна се провалих на втората изкарах пълна шестица , бакалавърска степен, титла инженер, специалност Технология на машиностроенето и уредостроенето водеща ми беше Доц Мария Арнаудова- сега работи в ВХТИ Бургас.
Индустриален Мениджмънт 1996-2000 БСУ. Декан беше Доц. Димитър Юдов сега е професор. Дипломирах се от раз с пълна шестица. Водещия ми сега е Декан на бившия ТУ София. Магистратура. Там също имаше велики преподаватели - Доц Дончев, Терзийска
Компютърни Системи и Технологии пак магистратура и учителска правоспособност отделен курс 2000- 2008. Деканът - същия водещ Ст.Ас. Пламен Ангелов дипломирах се с петица. В тази специалност ми е преподавал и уникалният Проф. Македонски . Вече беше много възрастен но пипето му си беше бръснич.И още един страховит капацитет - Александър Атанасов Завистниците му викали Сашо Транзистора
Всичко съм карал задочно. Не обичам програмирането може би не попаднах на хора. Органично мразя програмирането. Съжалявам защото познавам великолепни програми. Нямам нерви за такава дейност. Забравих да кажа бях препоръчан 1990 за студент от Инж Димитров - СМК Бургас и одобрен от великолепната Г-жа Маринова и две дами Атанаска и Ванчето в УМО., Последната и един колега не помня името му, ми ме подкрепиха в един страшен за мене момент. Никога няма да ги забравя. Маринова има също много висока титла мисля и че стана и декан на юридическия или не знам точно по едно време. Ето това относно мен и образованието ми.
Имало е и тежки моменти, не само ахо иху. Пределно тежки дори но всчко вече е история.
Бях ли изчерпателен? Преди това завърших механотехникум и там се дипломирах с шестица- специалност автомобили и кари, дори помня директорите си-Кизирян Енчев и Белчев. В механото се и запознах с квантовата механика , лазерите и холограмите Ончо Читакян и Емил Пренеров бяха ръководителите. Те са вече покойници. Вечна им памят!
Да не забравя и Мариела - пак в УМО беше - тя сега работи в сградата на Борсата на труда но не знам като каква. Мисля че молекулярна биология беше завършила.
Рядко интелигентен човек!!!

Редактирано от stillpigi-166243 на 26.01.17 18:38.



Тема Re: Наука?!нови [re: stillpigi-166243]  
Автор Alenadrow (старо куче)
Публикувано26.01.17 19:23



В механото се и запознах с квантовата механика ...

Егати "механото" - явно е било единствено то и два курса във физическия факултет на СУ. Дето се вика - една трета от фундаменталната физика в България ще да се е развивала в това "механо".

За съжаление в допълнението, където твърдиш, че си се запознал на същото място и с "лазерите и холограмите" поставя някои непренебрижими въпроси относно качеството, количеството или дори областта на запознаването.

Нищо лично, но къде си се запознавал с електротехниката не си споменал.





Тема Re: Наука?!нови [re: stillpigi-166243]  
Автор Tom_cat ()
Публикувано26.01.17 19:59



Защо ти е да знаеш?
Защото някак не ти личи. Нито от познанията, които демонстрираш, нито от поведението, нито от подхода към нещата като цяло.
Защото човек с образованието, което претендираш да имаш не би се мотал 5-6 години с един обикновен монитор, незнаейки как да го свърже, нито как да измери и разбере какво се случва, ако има нещо необичайно. А още по-малко да не може да направи няколко снимки. Обикновените хора, дори не висшисти свързват монитор за 1-2 минути най-много.

Познавах лично един от преподавателите, които споменаваш, другите не съм ги чувал.
Забравих да кажа бях препоръчан 1990 за студент от Инж Димитров - СМК Бургас и одобрен от великолепната Г-жа Маринова и две дами Атанаска и Ванчето в УМО.
На това не му ли казваха рабфак едно време? Т.е. влязъл си без приемни изпити.

Редактирано от Tom_cat на 26.01.17 20:08.



Тема Re: Наука?!нови [re: stillpigi-166243]  
Автор stillpigi-166243 (магнити хологр)
Публикувано27.01.17 17:06



Ей вие двамата: Alenadrow (старо куче) и Tom_cat (),
"Согласен съм с вас прави сте така е" ще кажа и аз както е казал един наш спортист докато бил в Африка и ще допълня пак като него : "Само не можах да им видя циганите верно толкива са църни."
Абсолютно сте прави това което се правеше в Бургас през 1970-1988 по физика
директно се патентоваше в СССР тогава и Съединените щати. Аз съм виждал поне един уред патентован в Щатите дори правих дизайна на пробника за стъкларията дали пропуща хелий. Това Румен Мушев, Мишо Копановтой сега е на регата в Атлантика от по старите , Пецата, Коцето и колко още други от следващите бяхме момчета от механото от английската, математическата седяхме до среднощ без пари без лакомства, без трапези и работехме и зиме и лете само с обещанието за отличниците да влязат без изпит но аз и много други не бяхме отличници но ни беше интересно .
Времената, времената бяха други Вие не можете да го разберете това.
Че къде другаде щях да чуя пълните албуми на Пинк Флойд, Назарет, Исао Томита, Жан Мишел Жар, Вангелис Папатанасиу.... и други ако не в станцията.
За презапис на Назарет ме преследва един "велик" дискожокер тогава цял месец.
В кръчмите тогава ядяха листата от саксиите и нямаше Слейд а пиянско кълчотене и млатене от милицията.
Гери познава някои от тогавашните светила в БАН той знае и за клубовете по авиомоделизъм по корабомоделизъм, по авто моделизъм по радио.... Тогава се създаваха страховити спортисти световно признати желани и канени по всички страни. Митрополски този оня. Каквото и да ви говоря нямате вина но сте празни кратуни. Библиотеките сега са празни само готварски и ясновидски книги. Страшни хора опропастиха държавата. Едно кино няма по главната...
Направо ми идва да ида в Сърбия и пробвам да си извадя новозеландска виза.
Това което беше България ако е възможно да стане отново ще е най малко след 60 години. Ние бяхме 10 в Европа по БВП сега сме - пишат - на 168 място в света.
Да, имаше и Белене и Скравена и Жоро Павето и какво ли не но имаше и някакъв морал.
Не съм враг на Демокрацията аз съм в СДС от 1990 но виждам само разруха.
и повсеместна девалвация на всичко и по всякакакъв начин. Аз съм омерзен от случващото се но нямам голям избор. а само един - да търпя и да се моля на Бог да не става още по лошо защото и това е възможно. Възможно е и тогава всички ще си изпатим безоглед виновен невинен.
Продължавайте да се смеете да не вярвате и да се занасяте. Бъдете сигурни че вие също губите.
Не! Раб фак-ът беше по рано възползвах се от това че с обявяването на Демокрацията отпаднаха спънките за желаещите да се учат.Моята спънка беше ниската ми средна диплома - 4.62, а на челото ми не пишеше че бях по подготвен и кажи речи от някои завършващи инженери в най общи линии.
Бях толкова добър че дипломната ми работа беше термодинамичен разчет и оразмеряване на двигател я на лека кола Пежо 405 и я защитих с пълно 6.
пазя си още от книгите и мисля че и сега мога да разчета и оразмеря двигател.
Ще имам проблем само в наименованията на стоманите но там ще помогне Г-жа Арнаудова ако се наложи
Не това не е важно! Важното е че сега като знаете всичко по скромната ми особа вместо да се опитате да си направите свой Темелко 01 пак ще почнете да чепкате вълна. Такова ви е поколението нерешително и самонадеяно. Следващите може и да са направо окаяници- роби. Да ме прощава Господ.

Редактирано от stillpigi-166243 на 27.01.17 17:35.



Тема Re: Наука?!нови [re: Tom_cat]  
Автор grujomk@abv.bg-223395 (член)
Публикувано27.01.17 17:28



алоу кво общо имат разправиите ви с физиката?




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.