Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:18 17.06.24 
Природни науки
   >> Физика
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | (покажи всички)
Тема Re: депутатнови [re: Герисъм]  
Автор Tom_cat ()
Публикувано20.10.16 02:51



Според руската уикипедия има бутални и турбо детандери, или експандери. Руснаците като едни франкофони, явно са възприели френския термин.

Дета́ндер (от франц. détendre — ослаблять) — устройство, преобразующее потенциальную энергию газа в механическую энергию. При этом газ, совершая работу, охлаждается. Используется в цикле получения жидких газов, таких как воздух и гелий. Наиболее распространены поршневые детандеры и турбодетандеры.

Основное применение турбодетандеры нашли в технологических процессах получения жидкого водорода, кислорода, воздуха, азота и других криогенных газов, а так же СПГ. Однако сегодня турбодетандеры начинают применяться в процессах утилизации избыточной «даровой» энергии дросселируемого природного газа на ГРС и ГРП при распределении газа, транспортируемого по магистральным газопроводам. Большие перспективы применения турбодетандеров в технологических процессах производств с применением пара в качестве основного энергоносителя (нефтеперерабатывающие и химические заводы), а также на газовых и нефтяных промыслах.


Аз не виждам тук нищо тайнствено, нищо, което би могло да бъде обект на такава теория на конспирацята, в какъвто филм се е вкарал богомил.
Хем и като го питаш само пуска някакви намеци и нищо конкретно. Както казах, някаква шизофрения е това неговото.



Тема Re: депутатнови [re: stillpigi-166243]  
Автор Tom_cat ()
Публикувано20.10.16 03:06



Изпратих ти я.



Тема Reciprocating expansion machineнови [re: Герисъм]  
Автор Heoбoгoмил (ХЕРМАФРОДИТОЛОГ)
Публикувано20.10.16 05:29



Понеже "мислиш" чрез Викито:
"reciprocating expander machine"!!!

За да ти влезе в чутурата, където явно ти е болестта!
И няма да се излекуваш, докато не спреш да демагогстваш!

Поне прочитай материалите до край!
Натиснал бутона за английски текст, излязло му "турбоекспандер" и... Давай!


Пог, Огъл, Пантон... ползват именно "reciprocating expander machine".
При това с "ламбда вещество"!



Тема Re: видях я добра енови [re: Tom_cat]  
Автор stillpigi-166243 (магнити хологр)
Публикувано20.10.16 05:45



Направена е с стил има и нови работи и то добре онагледени- внушаващи майсторство и идея а именно схемите. хубаво е и това че в конкретния случай Русев не обещава чудеса.Купи книгата да видиш и нея. Там е друг езика, друго е внушението .
Като цяло аз лично, не че си ме питал се чувствам леко раздвоен в момента Подсказката в новия материал като че ли е Вие разбирате че ние можем и далеч повече дори и много над единица но Вие ще трябва да си го заслужите и то най вече с пари - много пари
Няма лошо но аз нямам милиони а които ги имат си купуват футболни отбори тях в което също няма лошо.
Всъщност ми дойде на ум А нима Бил Гейтс не е имал подобен проблем в началото
Е. да баща му е бил адвокат ли съдия ли но със сигурност през 1970 те не са притежавали 2 милиарда колкото е една фабрика за процесори днес в Малайзия.
Та с две думи. Понякога не просто трябва и е достатъчно да направиш откритие, необходимо е и да постъпиш гениално.
Г-н Русев тепърва има да бори проблеми и постигането на ефективност над единица е най малкият от тях дори и милиона дето го искат не е проблем.
Той трябва да оптимизира нуждите до .... немислимия минимум Това което аз с божиятя помощ направих за да го има Темелко 01 . - с 100 - 200 лева и след месец два като си ги събера ще имам едно малко чудо на чудесата напълно независимо от енергийната мрежа.
Що се отнася до висока технология нима един ТФТ екран или един процесор са ниска технология. Аз просто се възползвах че някой бе вече платил цената.
Беше ги построил а и само тях ли , ами Ауеровите чорапчета и тях някой ми ги беше построил измислил ами френелките и тях някой ми ги беше изнамерил. Аз само анализирах и строях пирамидата. Нещо такова трябва да предприеме и Г-н Русев. Винаги може да се намери начин Стига човек да иска и да е физически обосновано и възможно. А там че имало наследници на Проф. Митев ми нека си има те търсят ли милиона те ли изнамериха принципа ако такъв съществува. На времето Сикорски отиде в Америка и създаде и преуспя с фирмата Бел.
Мой дядо така викаше ...Късмет, късмет ама иска рипане... Поздравления и благодарности че ми предостави да видя презентацията.
И вие ще видите Темелко01



Тема Пидуфил си си бил!нови [re: stillpigi-166243]  
Автор Heoбoгoмил (ХЕРМАФРОДИТОЛОГ)
Публикувано20.10.16 05:46



В отговор на:

Аз съм знаеш къде - в сайта с детандерите.




Така ли било! Я пък ти!
И к'во разясни на простосмъртните Сайтът с детандерите.?
Къде им е физиката.?
Ти какво разясни тук с обилните си бълвочи.?



Тема Re: Reciprocating expansion machineнови [re: Heoбoгoмил]  
Автор stillpigi-166243 (магнити хологр)
Публикувано20.10.16 06:11



хайде сега дай от тука линк който най сетне ще ти обясни поведението и ще ни укаже Грешката на Гери



Впрочем един от първите линкове е точно от посочените от Грешника Гери!
И не ни карай да чакаме увъртяно коренче такова



Тема Re: Направо сми пидирази и дваматанови [re: Heoбoгoмил]  
Автор stillpigi-166243 (магнити хологр)
Публикувано20.10.16 06:16



Казах истината такава каквато аз я виждам за презентациятя на Г-н Русев.
Спри да се правиш на манаф Ние те знаем какъв си



Тема Re: Reciprocating expansion machineнови [re: stillpigi-166243]  
Автор Heoбoгoмил (ХЕРМАФРОДИТОЛОГ)
Публикувано20.10.16 07:17



Рядко недоразумение си!

Точно тоя линк трябва да си дочетете!



Тема И женитба не може да ВИ скрие!нови [re: stillpigi-166243]  
Автор Heoбoгoмил (ХЕРМАФРОДИТОЛОГ)
Публикувано20.10.16 07:23



Аде де, нали си от Сайта с детандерите!
Що бягаш от Темата и физиката.?



Тема Re: Горещ ситез чрез безгоривни топлинни двигателинови [re: Heoбoгoмил]  
Автор stillpigi-166243 (магнити хологр)
Публикувано20.10.16 07:29



Помпозните ти изказни средства вече бяха коментирани.
Абсолютен талаш.
Сега по онова което струва ми се искаш да ни кажеш.
Русев има малък избор или да спре да да пише и да мисли, или да създаде екип да намерят пари и да работят здраво, или да се опита сам да се пребори с задачата , но само ако принципа е валиден от физична гледна точка.
т.е. да направи модел в който е онагледена възможноста на базата на еди какви си свойства на еди какви си вещества да се изтръгнат еди какви си ресурси които ще са от полза за еди кои си ресори на нашето битие и толкова.
Това че принципа е валиден от физична гледна точка трябва да се и покаже безапелационно разбираемо и пределно нагледно за широката публика.
Нещо като онази играчка снимана преди десетки години и представена на страниците на . БТА Наука и техника. правена от руснаци
Огледах сайтове дадени по описанато от теб наименование - дал съм по горе линка и зърнах Piston scroll screw turbo както и палцеви компресори нищо ново. Аз оня ден пък на отпадъци видях разширителна машина на принцип който не съм виждал май до сега дори и в хидравликата- ползва се в автомобил но не в ер кондишъна, така че както сам разбираш техниката не спи за разлика от нас. За мен е невероятно да няма и сега устройство което да не е с характеристиките изисквани от Митев- Русев на масовия пазар достъпно и ремонтопригодно. Мислете и ... работете Необогомиле. Това е разковничето и... не бързайте! Никога не се бърза когато се бориш с проблем.
Нещо разбра ли, враг ли съм ти, с някой съюзих ли се за да ти сложа прът в колелата. Том и Гери мразят ли те Хариш банна ли те.
Кой на кого пречи - ти сам си пречиш а също и на делото за което уж ратуваш.
Уморих се Необогомиле, уморих се да ти помагам. Време ти е да се захванеш за работа или просто се откажи.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.