Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 21:05 08.06.24 
Природни науки
   >> Физика
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема Re: И линковете пак си овапцалнови [re: polu]  
Автор Гepиcъм (корав оптимист)
Публикувано12.09.12 16:00



Именно защото това което си му написал на Хариш беше клевета, затова настоявах да му се извиниш. Но щом не ти стиска...

Per warez ad scientiam


Тема Re: линейно-въртящ въпроснови [re: Гepиcъм]  
Автор polu (идиот)
Публикувано12.09.12 16:37



"Обяснил съм ти в този пост защо. Но ти си го пропуснал, по твое му и си се впуснал с верни и неверни забежки да разглеждаш друго та да се чуди човек дали да ти отговаря изобщо."

И аз аргументирано съм те отстрелял.
И какво си отстрелял като изобщо това си го пропуснал.


"Т.е. е Епот/2 се преразпределя помежду въртящия момент (разглеждан като инертност) на М1,М2 и съответно инертността на М1,М2 като маса със съответния център на масата.
Епот/2 = ЕкМ1,М2 + Ekвм "

Това е погрешно и детайлно съм го доказал в следващият си постинг.
Хайде пак лъжи, какво си доказал като изобщо си го пропуснал.


"Ти вадиш от потенциалната енергия на пружината (която има 10 единици енергия)
енергията за завъртане на М1,М2

Epot- Epot (Но нямаш никакво физично основание за това.)

и после остатъка делиш по равно за импулси на М3 и М1,М2. "

Какво вадя? Написал съм ти закона за запазване на енергията: портенциалната енергия се разпределя на останалите енергии след взаимодействието, т.е. след разтягането на пружината. Това равенство мога да го преобразувам как си иска, без да нарушавам равенството. Внимателно гледай, нарочно съм подходил малко обиколно, да видя колко вдяваш, Оий завалията.
но всичко е железно коректно.



"Масата, инертността на М3 определя откатна на М1,М2. А това, че част от енергията на М1,М2 отива и за развъртане на маховика М1М2 няма никакво значение за разпределянето на Epot първоначално. "

Няма. И в резултат на сметките получаваме че Епот се дели на три части: една за М3, една за линейно движение на М1-М2, и една за въртене на М1-М2 около общият им център. Сметките ти са на грешна основа.




"В тази тема, в този разглеждан случай, това как се разпределят енергиите първоначално може да се интерпретира и грешно както го правиш тука ."

Ти го правиш грешно, предполагайки (от никъде!) че Епот се дели на две между М3 и М1-М2. Аз доказах че не е така. Доказал си дръжки.



"Имаш една натегната пружина със два края. На едната страна (дясната) имаш тяло М3 със съответната маса и инертност.При освобождаване на пружината то М3 е като опора спрямо която М1М2 се изтласква на ляво. А това, че тялото в лявата страна М1,М1 може да се и завърти около ЦМ си не променя нищо за М3. Защото нито пружината нито М3 имат информация какво става от лявата страна. "

И аз ще ти го обясня лаишки белким ти влезе. Каква енергия ще получи всяко тяло зависи каква работа ще извърши пружината върху него. Работата е равна на силата с която му действа пружината по преместването което получава тялото. Силата е еднаква и за двете тела от двата края на пружината - трети принцип на Нютон. Но преместването зависи от ускорението което е получило всяко тяло за периода, за който му действа пружината. Сещаш се че на по-леките тела Нямаш по леко тяло по условие.
ускорението ще е по-голямо, съответно преместването, съответно работата предадена от пружината, съответно получената от тялото енергия. И в нашия случай пружината ускорява М3 и М2 < М3 (не се заблуждавай че в този момент се ускорява цялата система М1-М2). Съответно М2 ще получи повече енергия от М3, и това ще е цялата енергия на системата М1-М2 (и сметките показват че отношението на енергиите е точно 2:1). Което автоматично опровергава някакви мътни съображения за Епот/2 за всеки обект на крайщата на пружината.



Тема Re: линейно-въртящ въпроснови [re: polu]  
Автор Гepиcъм (корав оптимист)
Публикувано12.09.12 16:46



"И какво си отстрелял като изобщо това си го пропуснал. "

Нищо не съм пропусна. Не се прави на ударен, чел си го:




"Хайде пак лъжи, какво си доказал като изобщо си го пропуснал. "

Пак увъртания Виж по-горе.


"Сметките ти са на грешна основа. "

И по-точно?


"Нямаш по леко тяло по условие."

Имам. М2 е по-леко от М3, а пружината му действа на него. На М1 не се упражнява никаква сила в този момент, няма преместване, не се върши работа върху него от пружината,и то не получава (в този момент) никаква енергия от пружината (няма сила която да върши работа върху него, връзката му с М2 е перпендикулярна на силата и няма опън в началния момент). Получава я по-късно като го дръпне М2. Виж, ако пружината действаше и на М1 и на М2 еднакво - демек в центъра им на масата, тогава щеше да е това дето си въобразяваш - половината енергия за М3, половината за М1-М2. Но не е тая ситуацията.

Per warez ad scientiam

Тема Re: линейно-въртящ въпроснови [re: Гepиcъм]  
Автор Шпaгa ()
Публикувано12.09.12 17:31



"Нямаш по леко тяло по условие."

Имам. М2 е по-леко от М3...

А аз мислех, че М1, М2 и М3 са еднакви





Тема Re: линейно-въртящ въпроснови [re: Шпaгa]  
Автор Гepиcъм (корав оптимист)
Публикувано12.09.12 17:58



М1 и М2 са еднакви, а сумата им е равна на М3.

Per warez ad scientiam


Тема Re: линейно-въртящ въпроснови [re: Гepиcъм]  
Автор polu (идиот)
Публикувано12.09.12 20:06



"И какво си отстрелял като изобщо това си го пропуснал. "

Нищо не съм пропусна. Не се прави на ударен, чел си го: ТУК
Това тука е бамбашка друго бе човек, ти хептен искрейзи.



"Сметките ти са на грешна основа. "

И по-точно?
По точно върни се по постовете и виж.


"Нямаш по леко тяло по условие."

Имам. М2 е по-леко от М3, а пружината му действа на него. Хептен си се забатачил, М1 и М2 са едно цяло тяло и масата им е равна на М3 Ти си разменил местата на М1 и М2 но това не е проблема. (Виж първия пост.)

На М1 не се упражнява никаква сила в този момент, няма преместване, не се върши работа върху него от пружината,и то не получава (в този момент) никаква енергия от пружината (няма сила която да върши работа върху него, връзката му с М2 е перпендикулярна на силата и няма опън в началния момент). Получава я по-късно като го дръпне М2. Глупости имаш нецентрална сила върху М1 и което М1 е свързано в твърда връзка с М2. Так, че всяко действие върху М1 се отразява веднага и върху М2 и като завъртане и като движение на ляво.

Получава я по-късно като го дръпне М2.
Няма такова животно по-късно, двете са свързани с твърда пръчка. Щом едното (М1 в случая, ти си ги разменил ) мръдне – завърти се или се премества линейно то и другото веднага отреагирва по същия начин естествено със своята си инертност.



Тема Re: И линковете пак си овапцалнови [re: Гepиcъм]  
Автор polu (идиот)
Публикувано12.09.12 20:10



Именно защото това което си му написал на Хариш беше клевета, затова настоявах да му се извиниш. Но щом не ти стиска...

Ти от къде знаеш , че клевета? От къде имаш тази информация? То лесно се проверява но нямам време за глупости. Хариш не отговори на на поста ми по този въпрос. Но яко трябва ще му се извиня.
Аз затова и ти писах. Не ме занимавай с твоите глупави игрички.

Редактирано от polu на 12.09.12 20:13.



Тема Re: И линковете пак си овапцалнови [re: polu]  
Автор Гepиcъм (корав оптимист)
Публикувано12.09.12 20:21



"Ти от къде знаеш , че клевета? От къде имаш тази информация?"

Очевадно е - постинга за който сега става дума никой не ти го е редактирал, а има същите неща в края на линковете. Следователно ти си ги сложил, а също така си сложил и в предните постинги дето оплю Хариш че ти ги бил променял.

Ти май изобщо не четеш постингите на които отговаряш



Per warez ad scientiam

Тема Re: линейно-въртящ въпроснови [re: polu]  
Автор Гepиcъм (корав оптимист)
Публикувано12.09.12 20:31



"Това тука е бамбашка друго бе човек, ти хептен искрейзи. "

Да бе да. Това е точно взаимодействието на М3 и М2 и пружината от примера който разглеждаме. Нито повече нито по-малко. И с факти опровергава конкретно твърдение от твоя постинг, за някаква далавера с третия принцип на Нютон

който ми даваш като аргумент че бъркам.


" Хептен си се забатачил, М1 и М2 са едно цяло тяло и масата им е равна на М3 Ти си разменил местата на М1 и М2 но това не е проблема. (Виж първия пост.) "

Прочети си задачата - М1 и М2 са свързани, но са пространствено разделени като маси. Ако на едното придадеш импулс в направление перпендикулярно на връзката им, другото няма да помръдне в първия момент - защото ако тръгне със същата скорост, няма да има въртене, а въртенето е факт. Демек това на което се дава импулс тръгва в началото с по-голяма скорост отколкото после цялата система се задвижда, и съответно отнася повече енергия от М3. Ти май не си наясно със съвсем основни неща от физиката?


"Так, че всяко действие върху М1 се отразява веднага и върху М2 и като завъртане и като движение на ляво. "

"Няма такова животно по-късно, двете са свързани с твърда пръчка. Щом едното (М1 в случая, ти си ги разменил ) мръдне – завърти се или се премества линейно то и другото веднага отреагирва по същия начин естествено със своята си инертност. "

Тц. Ти в някакъв техникум ли си учил физика?


Добре, щом толкова знаеш, напиши количествено какво ТОЧНО се случва - къде кога какви скорости и моменти и кой ги получава. Да видим дали ще ти излезат законите за съхранение.

Per warez ad scientiam


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.