Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:25 10.06.24 
Природни науки
   >> Физика
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | (покажи всички)
Тема Re: Щит срещу Слънцетонови [re: aл ибн бeн AMAH]  
Автор Epaтocтeн (пристрастен)
Публикувано22.06.09 14:52



""не съм повторил, ама ще потретя - няма такава точка между земята и слънцето, където слънчевият вятър да не отвее голямо платно. трябват двигатели със сериозна и постоянна тяга за да го компенсират. или стотици пъти по-големи отражатели на земята фокусирани върху него изотзадзе""

Да, не би трябвало да се задържи плато с голяма площ. То дори нали и на тоя принцип има теоретични модели за космически полети.
Освен това, от силното йонизационно лъчение и особено, ако платното е метализирано, би трябвало да се зарежда електростатично (вероятно положително, поради избитите електрони). Това е добре от една страна, че ще се саморазпъва, но от друга май ще го дестабилизира, взаимодействайки с магнитното поле на земята. Все пак говорим за платно с относително малка площна маса.

Когато "ветровете" са бурни, има опасност да попадне "песъчинка" в окото ни.


Тема Re: Щит срещу Слънцетонови [re: aл ибн бeн AMAH]  
Автор CATV ()
Публикувано22.06.09 15:25



Абсолютно си прав при скорот на слъчевия вятър средно от около 500 километра за секунда всяко голямо платно е обречено.
Писах и по-горе идеята за това платно в момента е технологично неосъществима.

Като гледаме как слънчевия вятър отнася опашките на кометите и атмосферата на планетите и без много да му смятаме е ясно че ще отнесе и тънкия щит.



Тема Re: Щит срещу Слънцетонови [re: CATV]  
Автор 741 (ветеринар)
Публикувано22.06.09 16:16



при скорот на слъчевия вятър средно от около 500 километра за секунда всяко голямо платно е обречено.

А как стои въпросът с малко платно?


Площта няма значение, ускорението от слънчевия вятър и от светлинното налягане зависи от масата за единица площ. При едно и също фолио, платно от 1 кв. метър ще се ускорява точно колкото милион кв. километра.

Въпрос на сметка е каква маса трябва да има платното за определена точка между L1 и слънцето. Или при зададена маса и позиция под какъв ъгъл да са завъртяни фрагментите, че да стои в равновесие.

Иначе, като ви чете човек, да се чуди как при тая голяма площ слънчевият вятър още не е отвял земята оттатък плутон



Тема Re: Щит срещу Слънцетонови [re: 741]  
Автор CATV ()
Публикувано22.06.09 17:33



светлинното налягане зависи от масата за единица площ

Ти сериозно ли мислиш, че можеш да направиш безкрайно голямо и безкрайно тънко нещо. Ей така може да си изтегляш стотици километри без това да влияе на дебелината. Технологично невъзможно е писах няколко пъти.


Въпрос на сметка е каква маса трябва да има платното за определена точка между L1 и слънцето.

Ами достатъчно голяма за да зачеркна тази идея още в зародиш, със сегашната възможност на ракетостроенето.



Тема само да добавянови [re: CATV]  
Автор CATV ()
Публикувано22.06.09 17:41



При едно и също фолио, платно от 1 кв. метър ще се ускорява точно колкото милион кв. километра

Колкото по-голямо и тънко го правиш, толкова повече съотношението между слънчевия вятър и гравитацията отива в полза на слънчевия вятър.

Относно това дали е отвял Земята, не не е. Но едва ли знаеш, че Земята губи няколко килограма атмосфера на секунда точно от слънчевия вятър. Така че не го подценявай.



Тема Re: Щит срещу Слънцетонови [re: 741]  
Автор CATV ()
Публикувано22.06.09 17:59





За да не съм голословен хората в момента се мъчат да опънат платна 15- 20 метра. Та до 600километра в диаметър има доста време. Прочети фактите и после да фантазираме.



Тема Re: Щит срещу Слънцетонови [re: CATV]  
Автор 741 (ветеринар)
Публикувано22.06.09 18:32



Стига бе, три отговора на моя пост, и нито един по същество?
Да ти припомня, че аз коментирах ей това:

при скорот на слъчевия вятър средно от около 500 километра за секунда всяко голямо платно е обречено.

Виж моя коментар, прочети си и твоите отговори


Човек ако не те познава, ще рече, че опитваш да смениш темата. Ама ние си знаем, че ти така не правиш
Затова хайде пак отначало:

при скорот на слъчевия вятър средно от около 500 километра за секунда всяко голямо платно е обречено.

Така ли е, или не съвсем?

П.П. И не се разсейвай.



Тема Re: Щит срещу Слънцетонови [re: Epaтocтeн]  
Автор aл ибн бeн AMAH (муджахидин)
Публикувано22.06.09 18:43



"Просто няма как да няма затопляне!"

лозунги, фрази, промит мозък



Тема Re: Щит срещу Слънцетонови [re: 741]  
Автор CATV ()
Публикувано22.06.09 18:46



ДА така е, защото искате да изтреляте голямо платно с нищожна маса.
То с голяма маса и да искате няма как да изтреляте(баси вече ми омръзна да го повтрям).
Ясно е че ако е голяма маса и малка площ няма да има кой знае какво влияние.

Стига с тези теоретични постановки, човека пита какво може да се направи сега. Незнам кой се отклонява от темата ама не съм аз

.

Дай сега пък аз да те питам по съществото на темата.

МОЖЕМ ЛИ ДА ИЗТРЕЛЯМЕ СЕГА(или в близките 10 години) ПЛАТНО С ДИАМЕТЪР 600 КИЛОМЕТРА?

Ето това е темата.

И ако е много тъкно спрямо размера си, ще го духа ли вятъра или не?



Тема Re: Щит срещу Слънцетонови [re: CATV]  
Автор 741 (ветеринар)
Публикувано22.06.09 19:46



МОЖЕМ ЛИ ДА ИЗТРЕЛЯМЕ СЕГА(или в близките 10 години) ПЛАТНО С ДИАМЕТЪР 600 КИЛОМЕТРА?

Не, разбира се. Ама това "сега го искам, и да е мъжко", е проблем на еколозите. Тук е физика и не пречи да побърборим по тая част, дето има отношение към клуба.

И ако е много тъкно спрямо размера си, ще го духа ли вятъра или не?

Язък ми за писането горе. Няма такова нещо "ако е много тъкно спрямо размера си". Писах вече, че е важна абсолютната дебелина, без значение на размера, ама няма кой да чете


Ако е много тънко (без значение на размера си), няма да се задържи в равновесие. Сега виж дали ще направиш разликата между "много тънко платно" и "всяко голямо платно"

И да те поправя - няма да го вее вятъра, а ще го ускорява светлината. Не знам що се хванахте със слънчевия вятър, при положение че светлинното налягане е с три порядъка по-голямо.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.