Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:17 27.04.24 
Природни науки
   >> Физика
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Здравейте другари  
Автор Язoвeц (непознат )
Публикувано17.05.09 14:09



...чудя се ако може някой да ми обясни как космическите люде се спасяват от слънчевия вятър и по скоро от електромагнитната компонента в лицето на рентгена да речем ?



Тема Re: Здравейте другаринови [re: Язoвeц]  
Автор Изyмeн (Ненормален)
Публикувано17.05.09 14:21



Не се спасяват. Всички космонавти казвали, че виждали някакви "искри", ама не си признавали едно време, че да не ги изкарат болни. Оказали се от тия лъчи. Така поне казваха по дискавъри.

Най-важното е невидимо за очите.



Тема Re: Здравейте другаринови [re: Изyмeн]  
Автор Язoвeц (непознат )
Публикувано17.05.09 14:33



гледах един филм за "Аполо" в края му казаха , че двама от космонавтите са почина ли от рак; аз мисля , че няма защита от този "Вятър"



Тема Re: Здравейте другаринови [re: Язoвeц]  
Автор Aбcoлют (ентусиаст)
Публикувано17.05.09 22:09



Ами всъщност слънчевия вятър представлява поток от заредени частици (протони, електрони, хелиеви ядра) така че космонавтите на ниски околоземни орбити, а те летятг само на такива (с изключение на полетите до луната) са защитени от земното магнитно поле защото то ги отклонява.

От ренгеновите и гама лъчи спасение няма, но май идващата от космоса радиация не е толкова силна, защото ако беше би унищожила живота на земята (мисля че и атмосферата на земята не е пречка за тези лъчи)






Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.