Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:25 10.05.24 
Природни науки
   >> Физика
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Интересено явление  
Автор Язoвeц (минаващ)
Публикувано03.05.12 11:23



Да ви върна на темите, които публикувах във връзка с теориите на Божидар Палюшев: Да си призная, че макар 10 г. да чета книгите му за Бога, все пак имах някакво съмнение, като всеки човек, до мига , докато не ми се случи чудото, за което схематично ще ви разкажа, и което напълно доказва теориите на този човек: Една вечер след като легнах да спя ми изтръпнаха ръцете, след което пред затворените ми очи се включи като на телевизор филм на моя живот, точно както го описват хора изпаднали в клинична смърт. Уплаших се и станах, светнах лампата, но какво беше учудването ми когато на стената продължаваше, като в киносалон, въпросния филм; на друга стена пък течеше друг филм - аз и всичките формули, които съм изписал като студент по физика във ФзФ, сякаш всичко това да ми се покаже колко нищо не разбираме за света все още; Последваха и други чудеса - сътворение на кокошка в стаята ми, показване на филм за историята на света, блъскане по леглото ми (полтъргайст), но най интересното за което ИМА СВИДЕТЕЛИ и не може да бъде обявено, както някои се опитват, за халюцинация е местенето на предмети с поглед! С две думи за 24 часа при мен бе самия дявол, този за който Библията говори!
Чакам и се смея предварително как ще почнете да ме оборвате! Не се мъчете, сцените на които бях свидетел в рамките на 24 часа са напълно РЕАЛНИ! По този начин, аз получих удовлетворение, макар и само за себе си, понеже едва ли ми вярвате, че ви натрих носовете и най вече на Гери, който се скъса да ми цитира Кругляков! Дай Божи на Кругляков да се случи това, да го видя как би полудял в неверието си, защото подобно нещо би породило безкраен страх в неверник като него!



Тема Re: Интересено явлениенови [re: Язoвeц]  
Автор Military_MinD (Bl0w_Ya_MinD)
Публикувано03.05.12 11:42



Кажи какво взимаш да пробвам и аз.





Тема Re: Интересено явлениенови [re: Язoвeц]  
Автор Щиpлиц (разузнавач)
Публикувано03.05.12 11:46



И все пак опитвал ли си се да си обясниш явлението с някакво по-просто научно обяснение?

Прав си, първото нещо за което мисля е халюцинация. Може да бъде предизвикана от средата, в която си стоял известно време. Може тези неща, които си "видял" всъщност да не са се случили реално, а да са се появили спонтанно в кратковременната памет. Засъжаление човешкия мозък е много уязвим откъм самозаблуждения и няма реална възможност за самооценка.

Дори свидетелите - в конкретни ситуации свидетелите "виждат" това, което очакват да видят. А информацията веднъж влязла в паметта - създава ИСТИНСКО усещане за РЕАЛНОСТ. Човек може да е напълно убеден, че наистина е видял нещото. Например точно затова в другата тема, която започнах не изложих никакви материали, събрани от мен. За да не подведа останалите хора по същия път по който съм минал, защото така те биха имали кокретни очаквания за крайния резултат, от което следва, че крайния резултат ЩЕ БЪДЕ точно такъв.

Най-често когато става въпрос за окултни истории, паранормални явления и прочие - хората се стремят да документират случая с видео или поне аудио средства. За да може човек сам да провери след това дали видяното от него е реално. Хипнозата също не е за подценяване, макар че има доста хора, които не вярват в хипноза.

Щирлиц


Тема Re: Интересено явлениенови [re: Язoвeц]  
Автор Aтилea (пристрастен)
Публикувано03.05.12 11:53



Документирал ли си го? Филмче на филма върху стената ти? Снимки на сътворената кокошка?

Не ми казвай, че не си се сетил...

Между другото, кокошката сега къде е?



Тема Re: Интересено явлениенови [re: Язoвeц]  
Автор Язoвeц (минаващ)
Публикувано03.05.12 12:16



Както казах - не се напъвайте! Няма да успея да ви убедя, аз самия 10 г. чета книгите на Палюшев и други чисто богословски книги и въпреки всичко се съмнявах до последно! Добре, че съм просветлен за да си обясня въпросното чудо, защото иначе бих полудял от страх!
Нещо по вече, за което взех да пиша поста, а видях, че съм забравил: Торсионното поле ми бе визуализирано като една "паяжина" като дори най малка мисъл веднага изменя конфигурацията на плетеницата! С други думи: торсионното поле е реалност, също както електромагнитното!



Тема Re: Интересено явлениенови [re: Щиpлиц]  
Автор Язoвeц (минаващ)
Публикувано03.05.12 12:21



Това , което говориш е материалистичен опит да обесниш духовни явления! Не е халюцинация, тъй като зад въпросните явления се открива разум! Всяка моя мисъл бе "одобрявана" или "неодобрявана" като едно огледало трептеше и висеше във въздуха! Пак казвам, проявите на дявола са с такава причудливост, че човек ги изключва априори!



Тема Re: Интересено явлениенови [re: Язoвeц]  
Автор Military_MinD (Bl0w_Ya_MinD)
Публикувано03.05.12 12:32



Човек това и аз съм го преживявал - прожекция. Няма нищо общо с господ и тем подобни. Случи ми се от недоспиване примесено с много изпушена трева. :Д Кажи ми само щипеха(боцкаха) ли те очите докато виждаше тея работи?

От личен опит знам че мозъка може да изключи абсолютно всички сетива и да симулира сам такива по много впечаляващ начин.

Редактирано от Military_MinD на 03.05.12 12:36.



Тема Re: Интересено явлениенови [re: Язoвeц]  
Автор harish_chandraМодератор (curmudgeon)
Публикувано03.05.12 13:46



Не е за този клуб.




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.