Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 07:07 11.06.24 
Филмови
   >> Матрицата
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема дали реалния свят не е Матрица?...нови  
АвторThomas_Anderson (Нерегистриран)
Публикувано22.11.04 12:17



Матрицата във филма е създадена толкова перфектна,че никой,който е свързан към нея не разбира за какво става въпрос.Дори когато Нео го изключиха в първата част той попита "какво е това място",без да осъзнава,че се намира в друга реалност.Тогава искам да ви попитам,защо никой от героите не си задава въпроса дали и истинския свят не е още една Матрица...



Тема Re: Тованови [re: Thomas_Anderson]  
Автор Chestor (М&М)
Публикувано22.11.04 22:38



е оставено за следващия епизод.
Освен това - целта на внушението се постига най-силно именно така. Ако се разводнят нещата с разни Матрици в Матриците, внушението не би било толкова силно и ефектно. То и без това се разводни с тези презареждания и циклични унищожавания на Зион. За баталните екшъни в М3 пък въобще да не говорим...

------------------------
Слушай беззвучието...


Тема Re: дали реалния свят не е Матрица?...нови [re: Thomas_Anderson]  
Автор [Matrix]Ghost (Conquer)
Публикувано23.11.04 19:31



Нормално е да пита какво става, след като мозъкът няма как да направи разликата между да ги наречем входящите устройства на информация за света наоколо-досега те са били кабели,свързани с гръбначния мозък,а след като Нео беше изваден-рефлексната дъга на организма



Тема Re: дали реалния свят не е Матрица?...нови [re: [Matrix]Ghost]  
Автор Smith (original) (член)
Публикувано24.11.04 13:02



Каква "рефлексна дъга"?
Би ли изяснил какво имаш предвид?



Тема Re: Тованови [re: Chestor]  
Автор Naia (Mara Jade)
Публикувано24.11.04 13:53



ако в следващите епизоди вкарат такава идея историята съвсем ще заприлича на Целувката на гробището от Зелазни то и без това има известни прилики, но до тук Матрицата беше значитално по добра от този роман... Дано да няма продължения!


Няма пряк път до там, където си струва да отидеш!

Тема Re: дали реалния свят не е Матрица?...нови [re: Smith (original)]  
Автор [Matrix]Ghost (Conquer)
Публикувано24.11.04 19:22



За теб винаги:)До колкото си спомням от уроците по биология нервната система се проявява чрез рефлексите,а пътят по който те се осъществяват се нарича рефлексна дъга.Значи мозъкът получава данни-в нормално състояние на тялото те ще идват от рецепторите по кожата и сетивата,но в матрицата те са от главния компютър или каквото там движи всичко.Мозъкът обработва информацията и задава съответна реакция,като командата се предава чрез нервни импулси до изпълнителите-например задействане на мускул,свиване на става и т.н.,а в други случай-начало на синтез на различни хормони в жлезите :) Уф,а после не съм заслужавал петица;) Е,не съм много сигурен дали го обясних правилно ама май е така



Тема Re: иска ми сенови [re: Naia]  
Автор Chestor (М&М)
Публикувано25.11.04 07:35



да има само едно, което да поправи нанесените от М2 и М3 поражения, но не зная как би могло. Само един епизод още.

------------------------
Слушай беззвучието...


Тема Re: иска ми сенови [re: Chestor]  
Автор Naia (Mara Jade)
Публикувано25.11.04 09:20



М3 е страхотна!
не убивай всичко детско в мен, толкова много си я обичам тройката


Няма пряк път до там, където си струва да отидеш!

Тема Re: дали реалния свят не е Матрица?...нови [re: [Matrix]Ghost]  
Автор Smith (original) (член)
Публикувано25.11.04 12:42



Никакав спомен нямам от времето,
когато съм учила тези неща.
Останало ми само, че командите се подават от мозъка.
Доколкото знам от един приятел лекар -
докато има мозъчна дейност, човек се води жив (дори да е в кома).
Останалите органи могат да се поддържат изкуствено,
но не и мозъка.



Тема Re: дали реалния свят не е Матрица?...нови [re: Thomas_Anderson]  
Авторнeperиcтpиpaнa нo зaинтepecyвa (Нерегистриран)
Публикувано09.03.05 21:25



опасявам се, че може ида е:
http://x-matrix.net/Theories.shtml (изглежда много готин сайт;) ->синьото хапче
когато го прочетох, бях ужасена! но пък разбрах защо в разни reviews преди да излезе Презареждане пишеше, че имало матрица в Матрицата




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.