Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:58 20.06.24 
Филмови
   >> Матрицата
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | >> (покажи всички)
Тема Re: fave quotes...нови [re: Близнaka]  
Автор niobeO7 (fighter```)
Публикувано29.05.04 01:58



Да, знам че е диалог. Но ми хареса така или иначе... От твоя отговор не разбрах дали и на теб ти е харесал или не.. На мен ми хареса "простотата" на диалога, защото Neo не се бори за както Смит каза "freedom, or truth, peace or love"... Той също каза че това са илюзии. За това Нео не избра нито едно от тези неща... Той просто си каза "because I choose to.." Това ми хареса...

It was all about choice... "The problem is... choice" - Neo in Reloaded


Achilles: Do you know what's waiting beyond that beach? IMMORTALITY! Take it! It's yours!


Тема Re: fave quotes...нови [re: niobeO7]  
АвторБлизнaka (Нерегистриран)
Публикувано30.05.04 22:23



Да, определено за мен това е диалогът, който най-добре разкрива проблема за избора в контекста на "Матрицата". Предлагам всеки от клуба да си го татуира!



Тема Re: fave quotes...нови [re: Близнaka]  
Автор niobeO7 (fighter```)
Публикувано30.05.04 23:01



Хехе.. малко е дългичко, ама.. карай

Achilles: Do you know what's waiting beyond that beach? IMMORTALITY! Take it! It's yours!


Тема Re: fave quotes...нови [re: Близнaka]  
Автор Smith (original) (минаващ)
Публикувано02.06.04 15:59



Вчера имах малко работа в един копирен център в студентски град (и компютърен клуб), та докъто подвързвах една купчина бумаги, някакво момче на видима възраст 20-22 години играеше някаква игра и на висок глас си комуникираше с машината. Предполагам, че подобна гледка е често срещана по клубовете, та се чудех дали не е загуба на предствата за реалност. Отново въпрос на избор - на свят в който да живееш. И разбира се - веднага се сетих за Мартицата и за репликата не един от героите в първата част, който искаше да се върне в Мартицата, защото реалнота хич не му допадаше - "Невежеството е блаженство"



Тема Re: fave quotes...нови [re: Smith (original)]  
Автор [Matrix]Ghost (Conquer)
Публикувано02.06.04 19:17



гадният му предател...



Тема Re: fave quotes... [re: niobeO7]  
АвторБлизнaka (Нерегистриран)
Публикувано02.06.04 20:48



Е, дал Бог кожа по човешкото тяло.



Тема Re: fave quotes... [re: [Matrix]Ghost]  
Автор Smith (original) (минаващ)
Публикувано03.06.04 19:21



Обаче беше прав!
Не е ли така? Невежествето си е блаженство.
Всеки средностатистически евенгелист ще ти цитира и Библията:
Блажени са бедните и нишите духом!



Тема Re: fave quotes... [re: Smith (original)]  
Автор [Matrix]Ghost (Conquer)
Публикувано03.06.04 19:42



Е,тук става въпрос за живот след смъртта и т.н.Друго е



Тема Re: fave quotes... [re: Smith (original)]  
Автор niobeO7 (fighter```)
Публикувано04.06.04 04:54



Cypher ли го каза това? Щото аз не помня точно... "Невежеството е блаженство" ... "Ignorance is bliss"?

Achilles: Do you know what's waiting beyond that beach? IMMORTALITY! Take it! It's yours!


Тема Re: fave quotes... [re: niobeO7]  
Автор Maystora (М&М)
Публикувано05.06.04 00:55



Именно. Въпросът е, дали блаженството е единственото, което има стойност за нас. Щото, каквото и да прави човек, блаженството е крайната му цел, независимо в какво изражение. Знаенето също може да е източник на удовлетворение, което пак е форма и степен на някакво блаженство.
Всъщност блаженството във всичките му форми и изражения наистина е голямамта ни цел в живота, великият стремеж. Проблемът е какво ни носи блаженство. И как.

------------------------
Слушай беззвучието...



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.