Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:41 19.05.24 
Филмови
   >> Матрицата
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | >> (покажи всички)
Тема Калъпът на образованието!!!  
Автор DlAVOLO (Devil May Cry)
Публикувано13.05.04 10:10



Като всеки примерен кандидат-студент и аз реших да ходя на уроци.
За вчера имах да пиша върху една много благодатна тема - "Власт и страст в романа "Тютюн" на Димитър Димов". Много се изкефих. Сутринта се надигнах рано, рано, запретнах ръкави и избачках една невероятна тема! Невероятна по мое мнение! Казах си всичко, както си го мисля.
Отидах при даскалката, щастлива че съм избачкала такава готина тема. Тя я зачете и току почна да ме поглежда странно странно. Аз реших че е многоооооо доволна. А то......
Взе червения химикал и задраска половината неща дето бях написала. Аз само мигах недоумяващо насреща й! И тя почна да ми обяснява с яден тон: "Това и това и не е така! От къде го измисли, а? " И разни такива. Аз веднага грабвам книгата и почвам да и показвам моментите, които съвсем явно доказват твърденията ми. А тя ми се разкрещя, че ако искам да вляза в който и да е университет, трабва да науча НАИЗУСТ тъпите теми! Че професорите държали да се учи по техните учебници и ми натика в ръцете една купчина книги с разработки на разни "велики" професори!
Аз направо побеснях. За малко да й се разкрещя. Но какво ми е виновна жената, че се налага да мислим в калъп?
Гадно е! Започвам съвсем да се отчайвам!

No one to hear me, to heal my ill heart!
Am I too lost, to be saved?


Тема Re: Калъпът на образованието!!! [re: DlAVOLO]  
Автор [Matrix]Ghost (Conquer)
Публикувано13.05.04 14:23



Добре дошла в моя свят!Това е ,скъпа, поредният начин да бъдем вкарани в една малка матрица,да мислим както ни казват и да правим каквото ни казват.При мен проблема е че не правя нещо ако не виждам смисъла,а в тъпия живот търсят скапана диплома,без значение дали има някакво покритие.Поне в някои по-развити държави все още търсят хора,които да мислят, а не които зубрят.Съветче-само не се отчайвай,темата с мразенето е публикувах точно в тая връзка в такъв момент



Тема Re: Калъпът на образованието!!! [re: DlAVOLO]  
Автор Mopфиyc (матричар)
Публикувано13.05.04 17:47



Welcome to the desert of the (BG) real...

Това е, в БГ образованието е на принципа - назубри го за да минеш, а никой не се и замисля дали има някаква позла от такова зубрена и че всичко зазубрено се забравя много лесно и бързо.
Не се ядосвай, няма да промениш нищо...

Welcome to the real world


Тема Re: Калъпът на образованието!!! [re: [Matrix]Ghost]  
Автор DlAVOLO (Devil May Cry)
Публикувано13.05.04 18:03



Старая се да не се отчайвам! Ама е мнооо трудно!
Аз тука 12 години се мъча да мисля, а те ме карат да зубкам! Е мамка им!!! (мале че неприличен език имам в последно време!)
НЕ МОГА ДА ЗУБРЯ БЕ ХОРАААА!



No one to hear me, to heal my ill heart!
Am I too lost, to be saved?


Тема Re: Калъпът на образованието!!! [re: Mopфиyc]  
Автор DlAVOLO (Devil May Cry)
Публикувано13.05.04 18:06



Хм! Дано да е само БГ реалност!

Знам, че няма да променя нищо, но ме е адски яд!

No one to hear me, to heal my ill heart!
Am I too lost, to be saved?


Тема Re: Калъпът на образованието!!! [re: DlAVOLO]  
Автор Mopфиyc (матричар)
Публикувано13.05.04 18:25



Не съм сигурен но си мисля, че този тип образование е най силно застъпен у нас, много матерял които се усвоява не чрез мислене а чрез зубрене в резултат на което човек се побърква от натрупване на безмислена информация...
Я вместо да се нервиш, бегай си направи некаде веселото - това точно не си струва задълбаването

Welcome to the real world


Тема Не мога да повярвам! [re: Mopфиyc]  
Автор Smith (original) (минаващ)
Публикувано13.05.04 20:10



Стига бе! Аз минах през цялата тази простотия преди десетина години.
И все си мислех, че нещо се е променило.
Ебати, колко тъпо...
Не го взимай присърцел.
Радвам се да чуя, че си харесала Тютюн.
Димов е един от малкото БГ автори на световно ниво.



Тема Re: Калъпът на образованието!!! [re: Mopфиyc]  
Автор [Matrix]Ghost (Conquer)
Публикувано13.05.04 23:01



Миналата година бях на един лагер с "Корпуса на мира" и отворих дума на тая тема,докато си лафех с един от американците.Та той ми каза,че разлика между нас и тях е че при тях наблягат върху мисленето и практиката,а не върху сухите факти.А резултатите в икономическо отношение мисля че са ясни



Тема Re: Не мога да повярвам! [re: Smith (original)]  
Автор Mopфиyc (матричар)
Публикувано14.05.04 02:08



А нима преподавателските кадри са дошли от някъде другаде, може да звучи грубо но с стари курви нов бардак не става, с закона анти - Панев навремето социалистите циментираха хабилитираните преподаватели във ВУЗ, премахвайки задължителното им пенсиониране на определена възраст... това от своя страна доведе до абсолютен застой и за последните 12 години изучаваната материя в ВУЗ което завърших по почти всички специалности не се е променила, същите преподаватели - същите лекции - същите изпити - за които се зубрят формули по 2 страници дълги , вместо да се учи приложение се учи съдържание... това е!!!

Welcome to the real world


Тема Re: Не мога да повярвам! [re: Mopфиyc]  
Автор Smith (original) (минаващ)
Публикувано15.05.04 13:31



Проблема не е само въввъзраста.
Трябва да ти идва отвътре да преподаваш, независимо дали във ВУЗ или в основно училище. Ако не искаш да дадеш нещо на децата/студентите си просто даскал и нищо повече - отбиваш номера.
Просто се надявах, че поне системата за прием в тези прословути ВУЗ-ове се е променила. Преди всички ни правеха по калъп. Нали сега щяха да учат младите да мислят? Ебати глупостите. Никоя система не иска елементите в нея да мислят, ама това със зубренето на теми е направо отвратително, че още го има.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.