Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 08:54 23.06.24 
Филмови
   >> Матрицата
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Тема Re: Spored vas koq e nai-qkata 4ast na matricataнови [re: DlAVOLO]  
Автор Mopфиyc (матричар)
Публикувано14.05.04 01:24



Някои неща няма да си ги изясниш никога, никой никъде не претендира, че всичко е обяснено - това е и част от тръпката - въпросите остават, всеки търси отговора за себе си

Welcome to the real world


Тема Re: 1,нови [re: [Matrix]Ghost]  
Автор Smith (original) (минаващ)
Публикувано15.05.04 13:41



Имах предвид, че имаш физически ограничения - ставаш твърде раним (буквално), затова и Смит го ослепи, но Нео продължи да вижда с вътрешното зрение. Реланя свят и Матрицата могат да си приличат в много отношения, но все пак Матрицата е илюзиа на случващото се. Затова още в първата част Морфий каза, че убият ли те в Матрицата, умираш и в реалния свят - съзнанитето ти казва чи си си умрял и ти просто го приемаш.



Тема Re: Хенови [re: Maystora]  
Автор Smith (original) (минаващ)
Публикувано15.05.04 13:52



Да де, ама цъкайки из този форум всички ние сме в една друга реалност,
която съществува паралелно с това, коеотто сме в действителност.
Този тип комуникация мужду хората става все по-разпространен.
Мартицата ти показва бъдещето . затова дори не ги номинираха за Оскарите, щото американците не обичат да им говорят нелицеприятни неща за бъдещето.
Конкретни идеи - виж преображението на Морфей, който от водач и учител се превърна в следовник на създадения от самия него Месия. Защото аз мисля, че Нео до голяма степен се превърна в Единствения, защото много хора повярваха в пророчеството на Оракула. Или разговора в метрото със семейството програми - привързаност, любов и т.н. - това са само думи, натоварени с определен смисъл, които служат за обяснение на реални усещания. Какво ще стане ако промениш смисловото съдържание? Това ще промени ли реалните ти усещания?



Тема Re: Хенови [re: Smith (original)]  
Автор Maystora (М&М)
Публикувано15.05.04 23:30



Ами, не знам какво да кажа. Честно, нищо не ми идва на ума.

------------------------
Слушай беззвучието...


Тема Re: Spored vas koq e nai-qkata 4ast na matricataнови [re: Mopфиyc]  
Автор DlAVOLO (Devil May Cry)
Публикувано16.05.04 17:59



И аз така мисля! Филма има множество нива на възприятие. Някои успяват да възприемат всички, други пък улавят само някои от нещата! Това е доста лично!

No one to hear me, to heal my ill heart!
Am I too lost, to be saved?


Тема Re: Хенови [re: Maystora]  
Автор Smith (original) (минаващ)
Публикувано18.05.04 19:32



То и аз вече не знам как го измислих...



Тема Re: Хенови [re: Smith (original)]  
Автор Maystora (М&М)
Публикувано18.05.04 23:18



Цитирам по памет от една книга: "Аз съм толкова умен. И говоря толкова умно... че понякога чак и аз не разбирам това, което казвам."

------------------------
Слушай беззвучието...


Тема Re: Хенови [re: Maystora]  
Автор Smith (original) (минаващ)
Публикувано22.05.04 12:56



Хадйде и ти сега. Въпроса е да върви разговора.
Никога ли не ти се е случвало така да се оплетеш в някой спор,
че накрая никой да не помни откъде точно е тръгнал разговора и кой какво точно има предвид с изказванията си? Говорим за разговор в трезво състояние?



Тема Re: Ханови [re: Smith (original)]  
Автор Maystora (М&М)
Публикувано22.05.04 22:42



как да не ми се е случвало? А за разговор в нетрезво състояние пък да не говорим. :)

------------------------
Слушай беззвучието...


Тема Re: Spored vas koq e nai-qkata 4ast na matricataнови [re: HeroesPlayer]  
Автор niobeO7 (Don'tMessWithMe)
Публикувано23.05.04 20:02



Да, втората беше готина. Абе всичките си бяха готини!!! Но аз мисля, че първата беше най-трудна за разбиране, особено ако човек я е гледал само веднъж. Аз я гледах някъде около 3 пъти и чак тогава я схванах напълно ... Но на мен специално Revolutions ми хареса най-най-най-много. Въпреки че ВСИЧКИТЕ си ги обожавам... Revolutions was the most emotional one.

Аз така мисля...

"MeSs WiTh ThE BeSt, DiE LiKe ThE ReSt"



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.