Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:12 31.05.24 
Филмови
   >> Матрицата
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема Съдбата!!!  
Автор Shadowfury (Ba6tarikat)
Публикувано10.04.04 10:05



Аз се чудих доста над въпроса и достигнах до заключението ,4е кой 4овек е толкова могъщ за да контролира съдбата си - това да срещне своята "половинка" и всякакви други възможности !!В крайна сметка ние си мислим ,че правим избора ,а всъщност така ли е !!! Е да може да се обясни ,че срещата на "половинката" се изразява в това ,че минаваш покрай някой/я и протича химия ,АМИ - не е така !!!!!!!
Ами идеята ,че някой е "роден за да бъде писател" (примерно) и тем подобни ,това е съдбата -това което ни предразпределя за някой -нещо и за нищо друго !!!! И това не е ли МАТРИЦАТА???????
Идеята ми е ,вие мислите ли се за достатъчно "могъщи" за да контролирате съдбата си или -не!!!????????

Seeing is believing!

Редактирано от Shadowfury на 10.04.04 10:07.



Тема Re: Съдбата!!!нови [re: Shadowfury]  
Автор Maystora (М&М)
Публикувано11.04.04 00:04



Аз се мисля за достатъчно силен, за да се опитвам да направя нещо с ежедневието си, с живота си за след месец и въобще занапред...
В живота ни има неща, които се случват независимо от нашите усилия, чувства, мисли, въжделения. Има и такива, които се случват именно благодарение на тях. И, ако във втория случай аз виждам умисъл (нашата собствена), то в първия такава няма. Не вярвам в писаната съдба (макар, че винаги има място за съмнение в не-вярата).
Животът ни е всичко това, което ни се случва, независимо дали е резултат от нашите усилия и желания или напротив, въпреки тях.
Мисля си, търсенето на обяснение в някаква свръх сила е плод на нашата слабост, когато тежестта на битието ни е толкова непосилна, че заплашва да ни смаже; и тогава на помощ идва Богът. Или по-точно вярата в него....

------------------------
Слушай беззвучието...


Тема Re: Съдбата!!!нови [re: Shadowfury]  
Автор Smith (original) (новак)
Публикувано11.04.04 16:24



Е, аз поне се опитвам - с променлив успех.
По-скоро действам не принципа, че трябва де се опитам да направя каквото мога, пък резултата...
Обикновено обаче, ако започна да дълбая на такава тема - аз ли контролирам живота си или той просто рси следва предварително опрелелена линия си докарвам пристъпи на параноя.



Тема Съдбата, истината и красотата...нови [re: Shadowfury]  
Автор Cabel (fulborg)
Публикувано12.04.04 00:05



... са субективни понятия.

Единствено истината става обективна, когато се съберат достатъчно субективни истини ("да" или "не").

Вземи за пример Лили от съседната улица. На теб ти харесва страшно много, но не и на някой твой приятел. Най-свежия пример за това е ако си гледал "Мис България 'която-и-да-е-година'" Аз съм сигурен, дотолкова, че да си заложа лявата ръка (по-лявата), че ако ида на дискотека Петък вечер ще намеря поне 5 (пет) момичета, които са по-красиви от Мис България. Ти на какво мнение си? Прав ли съм?

Колкото до съдбата (дори не знам дали е с главно "с")... Има неща, които можеш да промениш, а други - не. Тези, които не можеш, са независими от теб, дори и да не го осъзнаваш. Аз например не мога да заобичам математиката, защото ми е била трудничка в даскало, а т'ва се дължи на ДНК. Това, че някои хора стават математици, други поети, трети режисьори е просто заложено, но не съдба. Т'ва е "random"-а на организмите. К'во да го правиш?

Промяна на "съдбата" (аз твърдо я отричам като съществуване) се прави постоянно, защото не ти е известна. Не знаеш дали в съдбата ти е записано, че ще те блъсне автомобил (не се пожелава) днес в 14:32 на кръстовището на "Плиска", така че не можеш да го заобиколиш и да минеш от там в 14:51... а ако е 14:51 в съдбата? Не можеш да промениш нещо, което не знаеш.

С един приятел си говорехме веднъж дали наистина живеем в Матрицата. Сигурен съм, че този спор сте водили и вие. Стигнахме до извода, че нещо, което не може да бъде доказано, се счита за невярно.

Друго и последно: "Защо всичко лошо, което ни се случи, наричаме 'съдба', а всичко хубаво - 'късмет'?"
Не помня къде го видях, но мисля, че има повод за размисъл.







Тема Re: Съдбата, истината и красотата...нови [re: Cabel]  
АвторИвo (Нерегистриран)
Публикувано12.04.04 15:51



Едно влакче с вагончета тръгва от София и може да стигне до:
Видин, Русе, Бургас, Варна, Пловдив, и всички други гари - това е неговата съдба. До тези градове съдбата във вид на ЖП компания е пожелала да сложи релсички. Съдбата на влакчето са тези гари, а до коя гаричка ще стигне - това е въпрос на свободен избор за влакчето. Може да определи Русе за свои избор, но може и Бургас. Така влакчето си има неотменна съдба, но си има и свободен избор.
Затова и оракула вижда само до там където стигат решенията на влакчето - до следващото разклонение. А между разклоненията - до следващото решение - там оракула е безпогрешен. После на розклонението "в едната си ръка държиш твоя живот в другата този на Морфеус" - какво ще избереш не знам и не мога да предсказвам твоите избори.
А общо взето тази тема братята заявяват веднага още в първата среща с оракула - има ли или няма неотменима съдба
"въпросът които ще те мъчи после е дали щеше да бутнеш вазата ако ти бях казала..."



Тема Re: Съдбата, истината и красотата...нови [re: Ивo]  
Автор Cabel (fulborg)
Публикувано13.04.04 16:35



Нека те поправя: тя му КАЗА, да не се притеснява за вазата, като после го замисли с думите "Въпросът който ще те мъчи по-късно е дали щеше да бутнеш вазата ако НЕ ти бях казала."








Тема Re: Съдбата!!!нови [re: Shadowfury]  
Автор DlAVOLO (Devil May Cry)
Публикувано14.04.04 11:30



Ето как виждам нещата аз.
Живота ни е предопределен в най-общи линии, т.е. има си нещо като Съдба (за мен тя е с главно С). Но на нас ни е предоставен избор. Представи си живота като мрежа от пътища. Вървиш, вървиш и стигаш до кръстопът. Ето тук е твоя избор - на къде да тръгнеш. И тръгнеш ли веднъж по даден път, няма връщане назад. Нещата вече не ги контролираш.
Това е доста простичко, но не знам как инъче да го обясня.

Всяко действие си има свое обратно по посока и равно по сила противодействие. Под съдба може да разбираме и това.
В смисъл, че съдбата/хода на събитията се определя от действиятана всички хора. Ние взаимно си влияем и често пъти зависим един от друг без да го съзнаваме. Бъдещето се променя всеки миг в зависимост дали направим или не направим нещо, дали ще кажем нещо или ще си премълчим. Ако това е наистина съдбата.... е тогава не можем да сторим почти нищо, освен да живеем както можем/искаме!

Впрочем, как може да обядва човек, без да си е изяснил има ли Бог?


Тема Re: Съдбата!!!нови [re: Shadowfury]  
Автор [Matrix]Ghost (Conquer)
Публикувано14.04.04 12:15



Съдбата е едно уравнение а ние сме променлива в него.От нас зависи дали да бъдем нещо различно от 1 в умножението и различни от 0 в събирането или да бъдем такива каквито ни се иска,за да направим промяна в крайния резултат.Малко математическо обяснение ама такъв си ми е профила



Тема Re: Съдбата, истината и красотата...нови [re: Cabel]  
Автор [Matrix]Ghost (Conquer)
Публикувано14.04.04 12:25



), че ако ида на дискотека Петък вечер ще намеря поне 5 (пет) момичета, които са по-красиви от Мис България

Минимум пет по всяко едно време



Тема Re: Съдбата!!! [re: Maystora]  
Автор dete (вълк)
Публикувано15.04.04 00:58



Съдба=това, което искам+това, което правя+това, което се случва и не зависи от мен.
Бог=търсенето на Съвършенство от хората. Неохристиянство (нот май айдиъ), търсене на някой по-могъщ от нас, който ще поеме и нашата отговорност и нашата вина, за да не живеем сред отговорност ние, за да не живеем сред Свобода.

Съмнението му е майката. Баща няма.

неосъзнато...ще крещя...от оранжево и очи през стъкла



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.