Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:52 05.05.24 
Филмови
   >> Матрицата
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Крайната и проста истина - разнищена!нови  
Автор Cabel (fulborg)
Публикувано10.03.04 22:56



Като за начало се извинявам на всички, че дълго време не присъствах, т.е. присъствах, но имах нещо като "бан", че съм бил пущил много теми едновременно. К'во беше, к'во стана....

Сетих се, когато бях писал една дълга тема за подробностите от Матрицата: Презареждане, един беше постнал нещо като отговор на моята тема, в който беше писал, че часовниците, картината с "Тайната вечеря" (което на англииски е "The last supper/dinner", което пък изобщо не е "тайната"), часовниците и "снеговалежните" топки, са просто "имитация", не са истински. Всичко това е една илюзия, една излишност, една прекаленост.

Нео, Морфей и Тринити показват единственото важно в истинския живот: цел, вяра, любов. Може малко банално да звучи, но за мен много от останалите неща са правежни. На тази мисъл ме доведе един правеж, който скоро по стечение на обстоятелствата беше с мен на Кареоке бар - Бургас. Момичето, което беше с него ме познава и ме попита според мен кой набор е. Беше вечер, а той със слънчеви очила. Аз го помолих да ги свали за да видя, а той каза "Не, ще си разваля косата!" Това е позьорство, правеж. Нима е толкова важна косата ти, колкото да си истински, да имаш цел, в която да вярваш. Да имаш любов, която да те кара да чувстваш, че живееш!

Очаквам размисли!



Тема Re: Крайната и проста истина - разнищена!нови [re: Cabel]  
Автор DlAVOLO (Devil May Cry)
Публикувано11.03.04 09:30



Я ВИЖ ТИ КОЙ СЕ ПОЯВИ!!!
Без теб нещата не са същите!


Интересни идеи, само че в момента не съм в състояние да размишлявам! (в час съм и така ми се спииии)!
Ще видим какво ще сънувам довечера и ще споделя!

Предай нататък!!!


Тема Re: Крайната и проста истина - разнищена!нови [re: Cabel]  
Автор [Matrix]Ghost (Conquer)
Публикувано11.03.04 15:56



Нямам много време,но определно мога да се съглася с това че Нео, Морфей и Тринити показват единственото важно в истинския живот: цел, вяра, любов


...........събрахме се



Тема Като пропуснах да кажа... [re: Cabel]  
Автор Cabel (fulborg)
Публикувано11.03.04 22:54



..., че покрай тези най-важни неща има още едно - също много важно, но ако искаш да успееш в живота: дисциплина.

Преди два дни на работа имаше събрание, в което доста ни наредиха, но и ние си бяхме за нареждане. Осъзнах, че без дисциплина нещата може да се сговнясат винаги и навсякъде.

Т'ва просто се сетих по-късно, че съм го пропуснал.... сега пък си стягам пояса и потурите, че отивам на ретро-парти.... Все пак и забавленията са нужни.
"Умирайте от смях, за да живеете по-дълго"




Тема Re: Крайната и проста истина - разнищена!нови [re: Cabel]  
Автор dete (вълк)
Публикувано15.03.04 18:36



Лорънс Фишбърн беше казал, че в 'Матрицата' можеш да откриеш 400 неща. Можеш да откриеш и по-малко (нещо в тоя дух)....че всеки открива различни неща. Филосоията на филма не е само една повърхност, триизмерна е (тука вече аз си говоря). Това му е хубавто.

неосъзнато...ще крещя...от оранжево и очи през стъкла


Тема Re: Като пропуснах да кажа...нови [re: Cabel]  
Автор Smith (original) (новак)
Публикувано15.03.04 19:36



нека го наричаме чуство за осъзната отговорност - примерно.
Термина дисциплина намирисва на пряко подчинение на заповеди
без никакво подлагане на съмнение на това, което трябва рда направиш.



Тема Re: Като пропуснах да кажа...нови [re: Smith (original)]  
Автор Cabel (fulborg)
Публикувано15.03.04 20:33



Термина "дисциплина" при мен е най-добре познат от източните култури. За мен най-големите са самураите. При тях чест, достойнство и лоялност за по-силни и от .... каквото и да се сетя. Просто трябва да се подчиняваш на по-високите от теб и така. Става дума в работно естество.... Де да знам. Нямам време да си го доизмисля. Отивам да се напивам с колегите



Тема Re: Като пропуснах да кажа...нови [re: Cabel]  
Автор Smith (original) (новак)
Публикувано20.03.04 13:10



При тях това е някак си в вродено. Искам да кажа,
приема се, че трябва да се подчиниш, защото това го изисква твоят дълг.
Дисциплината ми звучи като нещо наложено пряко собстветата ти воля.




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.