Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 11:31 24.09.24 
Филмови
   >> Матрицата
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Ринга срещу Матрицатанови  
АвторИвo (Нерегистриран)
Публикувано13.02.04 16:11



Някой замислял ли се е за Матрицата, като символ на новото мислене. Ссигурно всички. А усещатате ли Хари потър и Ринга, като реакцията на стария свят срещу Матрицата? Сори за конспироманския поглед, но непрекъснато ме гложди усещането, че старият свят на противопоставяне, чернобяло мислене и война много рязко реагира и произведе два филма, от които съвсем буквално ме боли главата след 40тата минута. Вие усетихте ли подобно нещо - чувство за изключителна агресия и психическа атака от нещо чуждо, враждебно и ретроградно - почти физическа болка при гледане на ринга. Моля феновете за извинение - това е само мое чувство и питам дали и други са го усетили?



Тема Re: Ринга срещу Матрицатанови [re: Ивo]  
Автор [Matrix]Ghost (Conquer)
Публикувано13.02.04 17:40



Не съм гледал още 3 частАма май нещо почваш да се вманиачаваш



Тема Re: Ринга срещу Матрицатанови [re: Ивo]  
Автор Mopфиyc (матричар)
Публикувано14.02.04 10:51



Пич излагаш се!!!
Мога само да ти кажа, че за "стандарта" Холивуд LOTR е направо постижение за филм по Толкин... прочети книгата - друг съвет не мога да ти дам.
А Х Потър е просто комерс

Welcome to the real world

Редактирано от Mopфиyc на 14.02.04 10:53.



Тема Re: Ринга срещу Матрицата [re: Ивo]  
Автор Naia (Mara Jade)
Публикувано14.02.04 17:24



Нещо си се объркал
Толкин е гений, който създаде един свят в който любовта, достойнството, живота и най вече ВЯРАТа имат смисъл..... П. Джаксън се опита да пресъздаде на екран този свят и според мен до голяма степен успя
все пак това което вселената Толкин предоставя на читателя е невъзможно да се пресъздаде на екран, но в разрез на твоето мнение ще си позволя да кажа, че това е един много по-съвършен и жив, човешки свят, това е идеал, мечта и истина, за хората, докато Матрицата е огледало.....тъжно огледало на това в което реалността ни превръща...........аз лично предпочитам живот в роман на Толкин, отколкото това което ми се случва,може би всеки би го предпочел ако сложи ръка но сърцето си

Няма пряк път до там, където си струва да отидеш!


Тема Re: Ринга срещу Матрицатанови [re: Mopфиyc]  
Автор Naia (Mara Jade)
Публикувано16.02.04 10:26



а Хари също има за какво да се уважавааз като даскалица ще ви споделя, че на първо място накара децата да се върнат с книга в леглото и то доста дебеличка книга, като гледам 5 част...на второ, въпреки всички кусури на Роулинг като автор, тя притежава едно чудесно кочество...отлично позновоне на детската психология...аз прочетох тези книги именно за това...филмите па ХП обаче изобщо не подлежат на коментар

Няма пряк път до там, където си струва да отидеш!


Тема Re: Ринга срещу Матрицатанови [re: Naia]  
АвторRlf (Нерегистриран)
Публикувано16.02.04 21:19



Книга в леглото с познаване на човешката психология. Вече виждам дечица четящи Майн Кампф. Важно е какво пише в книгата, не дали е книга в леглото.



Тема Re: Ринга срещу Матрицатанови [re: Rlf]  
Автор Naia (Mara Jade)
Публикувано17.02.04 12:51



може би съм прочела всичките 5 книги от поредицата преди да напиша това съмнявам се че ти си ги чел, защото имат и доста достойнства, като изключим минусите...а дечицата наистина харесват и разбират тази книга, не виждам какво лошо виждаш в това

Няма пряк път до там, където си струва да отидеш!


Тема Re: Ринга срещу Матрицатанови [re: Naia]  
Автор [Matrix]Ghost (Conquer)
Публикувано17.02.04 14:47



И аз,и аз...................................даже първата е прочетох точно за 1 ден

Редактирано от [Matrix]Ghost на 17.02.04 15:11.



Тема Re: Ринга срещу Матрицатанови [re: [Matrix]Ghost]  
Автор Naia (Mara Jade)
Публикувано17.02.04 15:53



за теб не се съмнявам, ние сме от една порода

Няма пряк път до там, където си струва да отидеш!


Тема Re: Ринга срещу Матрицатанови [re: Naia]  
Автор [Matrix]Ghost (Conquer)
Публикувано18.02.04 12:25



мда,надушвам го.................




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.