Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:55 23.06.24 
Филмови
   >> Матрицата
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема Re: Нео = Христоснови [re: Naia]  
Автор Smith (original) (непознат )
Публикувано24.12.03 13:43



Чакай сега, ти къде учиш богословие?
И какво може да прави една жена богослов (доколкото знам по православните канони жените нямат право да проповядват)? Мисля си, че човек става богослов по призвание, някак си му идва отвърте. Ако знаеш само какъв срам преживях на една среща - беше баш по Коледни пости, имаше правословни попове, мюсюлмани и един протестантски пастор. Всичките си спазваха религиозните пости, с изключение на нашия поп - първи беше на масата, ядеше и пиеше на корем. А до мен един македонец ме ръга в ребрата, гледа ме иронично и ми вика: "А поповете мъраст!" Ай, ай, позор!
А пък за филма - вярно е, наистина има симна връзка с Библията, но прави препратки и към будизма. Аз не мога да кажа за себе си, че имам някакво религиозно чуство, но най ми допада именно будизма. Някак си е най-толерантен към останалите. И смятам, че човек наистина трябва да има някаква връзка с Бога - като нещо, което е над него и го кара да бъде по-отговорен към собствените си дела. Пък как точно го нарича едва ли има голямо значение. Мисля си също, че голямата трагедия и падение на човечеството тръгва от века на Просвещението - тогава решаваме, че сме най-великото творение на прирдата (или Господ) и че не държим никому сметка за делата си. Както виждаш резултатите са плачевни.



Тема Re: Нео = Христоснови [re: [Matrix]Ghost]  
Автор Naia (Mara Jade)
Публикувано26.12.03 14:41



А сега де и ти ли играеш някъде?!

Няма пряк път до там, където си струва да отидеш!


Тема Re: Нео = Христоснови [re: Smith (original)]  
Автор Naia (Mara Jade)
Публикувано26.12.03 14:55



Уча в софийския, по-скоро завършвам остава ми практиката и държавните. Жените богослови най-често преподават вероучение в сипове по училищата Аз пиша фентъзи за деца, затова се хванах да уча именно това. Някога пишех пиеси и се записах на театрален курс, но се оказа че останалите искат да стават актьори и не ни занимаваха с писане Така или иначе научих много неща за детската публика и реших да продължа с това Сега пиша, преподавам и т.н. (покрай празниците даже играхме)
За поповетевсеки отговаря за себе си. Аз например постя. Това ми доставя телесно и духовно облекчение. А будизма ми е ужасно интересен и на мен... Ние го учихме подробно, а аз си взех и китайски митологии за четене. Много интересни неща са измислили милите китайчета Но и християнството е толерантно, не гледай дивотиите на католиците през вековете... Това е гадна работа, но няма нищо общо с православиетоПрав си за последното. Не само че хората се мислим за по-велики от всичко живо, но и на преден план изплуват най-безчувствените, комерсиални и зли човешки същества Все пак аз вярвам, че рано или късно всеки ще жъне това което е посял

Няма пряк път до там, където си струва да отидеш!


Тема Re: Нео = Христоснови [re: Naia]  
Автор [Matrix]Ghost (Conquer)
Публикувано26.12.03 20:07



аха.минал съм даже трининг на тертър "цвете"



Тема Re: Нео = Христоснови [re: [Matrix]Ghost]  
Автор Smith (original) (непознат )
Публикувано27.12.03 13:33



Театър Цвете? Май ги знам, ако говорим за едни и същи хора разбира се.
Бях веднъж с тях в Ловеч да ги видя как работят - преди около две години. Не ги познавам лично. Една позната, която работеше с различни театрални формации ме покани. Тя всъшност е нещо като мениджър и се опитваше да им осигури някакви ангажименти в софийските детски градини с детските им представления. Знам че кандидатстваха за субсидия от ФАР, но нещо им се издъни проекта. Както и да е - шапка свалям на това, което правят.



Тема Re: Нео = Христоснови [re: [Matrix]Ghost]  
Автор Naia (Mara Jade)
Публикувано27.12.03 14:58



Чудесно! Чувала съм за този театър

Няма пряк път до там, където си струва да отидеш!


Тема Цветятанови [re: Smith (original)]  
Автор [Matrix]Ghost (Conquer)
Публикувано27.12.03 17:37



И нашият проект за субсидии не беше одобрен,онзи ден Цвете ни писаИначе са големи пичовеИзкарахме си супер по време на обучението.Сега чакаме една от участничките заедно с нейната трупа за съвместен проект



Тема Re: Цветятанови [re: [Matrix]Ghost]  
Автор Smith (original) (непознат )
Публикувано30.12.03 13:32



Провери следните линкове
www.evropa.bg
www.welcomeurope.com
www.euclid.info (тук можеш да се абонираш - безплатно - за бюлетин с програмите на Евросъюза)
Не знам в каква точно област работиш - това са все линкове към европрогроми - искат да имаш партняори от други държави и бумажтината им може да те подлуди, но какво да се прави...
Дано са ти полезни.



Тема Re: Цветятанови [re: Smith (original)]  
Автор [Matrix]Ghost (Conquer)
Публикувано30.12.03 14:11



Аз правя каквото кажи организатора ни от общината.иначе благодаря за линковете,ще му ги дам



Тема Re: Нео = Христос [re: DlAVOLO]  
Автор Maystora (М&М)
Публикувано01.01.04 17:08



Нео = Христос? - Моля ви, не опорочавайте Нео.

------------------------
Слушай беззвучието...



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.