Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:57 22.05.24 
Филмови
   >> Матрицата
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Тема Обречеността на една утопия=Матрикс v.1.0нови  
Автор [Matrix]Ghost (Conquer)
Публикувано14.12.03 01:58



Този така приятен историк,който пише такива смислени теми,предполагам сте забелязали,че е привърженик на една система-комунизма.Не казвам че съм много запознат с утопията на комунизма,но разчитам на познанията си от "Моята борба"(всеки малко запознат знае че фашисмът и комунизмът си приличат твърде много като философия,или греша другарю?).Та,комунизма се бори за социално равенство-всички са равни като благосъстояние и вършат това което могат.На мен това ми прилича на едно идеално общество-всички са щастливи и доволни,няма проблеми,само радост.Упс,тва взе да напомня на първата версия на матрицата или се лъжа?И изведнъж се оказва че тая утопия нещо не е фред.....Лошо,другарю,лошо.И защо е така?Еми защото човек трябва да се бори за оцеляването за да оцелее.Ако не бяхме такъва леваци дето не могат да тичат,нямаше да тръгнем да мислим как да оцеляваме,т.е. нямаше да се развием умствено...Лошо.....
Извод-човек трябва да се бори за да оцелее ако иска да се развива....ау,колко съм борбен,а?



Тема Re: Обречеността на една утопия=Матрикс v.1.0нови [re: [Matrix]Ghost]  
Автор Maystora (М&М)
Публикувано14.12.03 02:40



Комунизмът се провали защото беше в противоречие с гротескната същност на нашата (човешка) уродлива природа.

------------------------
Слушай беззвучието...


Тема Прекалено много филми гледашнови [re: [Matrix]Ghost]  
Автор ЯPOCTcлaв (бесен)
Публикувано14.12.03 10:18



Сигурен съм, че си убеден(а), че преминаващите космически кораби бучат в междузвездния вакуум.



Тема Re: Обречеността на една утопия=Матрикс v.1.0нови [re: Maystora]  
АвторSmith (Нерегистриран)
Публикувано14.12.03 13:56



пък аз си мисля, че се провали, защото искаше да постигне система на социално равенство, което по принцип е невъзвожно. Но донякъде си прав - една по принцип нелоша идея попадна в ръцете на хора и оттам нататък нещата се сговниха. Тъй или иначе в природата също няма комунизам - правото е на страната на силния, което си е в реда на нещата. Лошото е, че ние, хората, решихме, че можем да пнроменим този ред и да го нагласим както на нас ни е по-изгодно. Което ще давеве и до базславния ни край след известен лрой години...



Тема Re: Прекалено много филми гледашнови [re: ЯPOCTcлaв]  
АвторSmith (Нерегистриран)
Публикувано14.12.03 13:57



не те разбирам. Космическите кораби какво общо имат в случая?



Тема Общото енови [re: Smith]  
Автор ЯPOCTcлaв (бесен)
Публикувано14.12.03 14:18



Откъде си вади изводи за света - от живота или от филмите. Щото в нашият свят законите са едни, а в киното - други.



Тема Re: Общото енови [re: ЯPOCTcлaв]  
АвторSmith (Нерегистриран)
Публикувано14.12.03 14:25



Хайде де! Законите са други в сериелите, дето ги връткат по телевизиите.
не казвам, че един филм е копие на реалността, но винаги има общи неща. Това и за книгите се отнася - ако не можеш да откриеш нище близко до себе си, книгата няма да ти хареса. Или филма. Колкото до Матрицата - ти самият (като и аз) в момента водим алтернативно съществуване - избрал си си един образ и се придържаш към него в този клуб, пък другаде си нещо съвсем различно. Да не говорим, че в ежедневието си живееш в матрица - моделиран си от родители, учители, приятели и какво ли още не. Колкото до космическите кораби - напълно е възможно да бучат в пространството. Не е ли твърде егоистично до си мислим, че сме едниствени във Вселената? А конкретно в Матрицата космически кораби няма. Действието се развива на земята и никакви извънземни не щъкат насам-натам.



Тема Re: Обречеността на една утопия=Матрикс v.1.0нови [re: [Matrix]Ghost]  
АвторSmith (Нерегистриран)
Публикувано14.12.03 14:33



Напомня и още как! Само дето се оказа, че когато всички са щастливи, системата се срутва нали? как ще разбереш, че си щастлив, ако не си бил нещастен някога? И по принцип мисля, че абсолютни състояния не съществуват, така че не би могло да просъществува и идеално общество, в което всички да са доволни и щастливи. Равновесие му е майката.
Колкото до системата на фашизма - и той се е опитвал да изгради някакво идеално общество, но за сметка на други хора. И наистина има много общо с комунизма. Да не говорим, че идеолозите и на двете ситеми са били с очевидни психически отклонения.



Тема Айде, айденови [re: Smith]  
Автор ЯPOCTcлaв (бесен)
Публикувано14.12.03 18:00



В сериалите не знам как е - не гледам такива, но в Холивудските бози звуци във вакуум са нещо обичайно.

Колкото до идеята, разработена в Матрицата, че светът, който познаваме, е илюзия, втълпявана ни от детството насетне, тя нито е на братя Лайновски, нито е нова. Ето ти пример от древността - веднъж един философ (не си спомням кой, но името в случая не е важно) сънувал, че е пеперуда. И като се събудил си задал въпроса той човек ли е, който сънува, че е пеперуда, или пеперуда, сънуваща, че е човек.

Идеята биде добре развита в Матрицата. Само дето се намеси холивудската алчност и айде - продължения. Без смисъл, различен от това да се донесат още пари. В М2 ми харесаха точно 2 момента - единият бяха обясненията на архитекта, другият беше музиката по време на битката с многото смитовци. А третата серия е кух екшън, с изречения съвсем не на място. Които изречения за мен прозвучаха така, както би звучала музикална композиция на която басите свирят партия от една композиция, ударните от друга, и т.н. Абсолютна каша.

Ако те кефи представата за въображаемостта на света гледай ,,Петият етаж'' (може пак да съм му сбъркал номера, ма нейсе) или чети източна философия, и може и Кастанеда.



Тема Re: Обречеността на една утопия=Матрикс v.1.0нови [re: Smith]  
Автор [Matrix]Ghost (Conquer)
Публикувано14.12.03 19:33



Само силния има право.!овек трябва да се бори,няма начин.

"Човек трябва да се бори за правото да живее.Ако не иска да се бори,трябва да умре.Това е природен закон и никой не може да се противопоставя на своята същност"
Май Хитлер го беше казалА дали беше точна така-не знам,пиша го по спомен.Май го бях пуснал и в любими поговорки




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.