Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 23:48 13.06.24 
Филмови
   >> Матрицата
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Аз вярвам!  
Автор Mopфиyc (матричар)
Публикувано24.11.03 09:05



Как тълкувате последните думи на Оракула:
- Аз вярваx!
В какво според вас вярва една интуитивна програма?

Welcome to the real world

Редактирано от Mopфиyc на 24.11.03 09:06.



Тема Re: Аз вярвам!нови [re: Mopфиyc]  
Автор tchupakabra (кофти)
Публикувано24.11.03 12:26



Интелекта, Санчо
Той вярва, чувства и прочие
Независимо дали е плод на електрически импулси в хардуер
или в мозък
Разумът е това, което ни прави хора, пък дори и изкуствен да е
Една мислеща програма ще има точно толкова желания, чувства и нужди, колкото и ти

МИСЛЯ, ЗНАЧИ ИМА ПРОБЛЕМИ


Тема Re: Аз вярвам!нови [re: Mopфиyc]  
Автор Cabel (fulborg)
Публикувано24.11.03 13:37



Ами така или иначе вярата (човешката) е серия от химични реакции в мозъка, които пък довеждат до образуването на електрически импулси, значи може да стане.

От друга страна пък архитектурата на човешкия мозък не позволява да бъде направена по какъвто и да е начин (поне сега).

Предполагам, че са го направили като посланието на филма. Вярата е много важно нещо. Нещо като описанието за "надеждата" на Архитекта: "Едновременно най-голямата ви сила и най-голямата ви слабост"


Roberto-Huan Rivero Sladurio
За мен става дума.


Тема Що направо не...нови [re: Cabel]  
Автор singulus (MetaGeneric)
Публикувано24.11.03 19:09



...погледнете моята тема в клуб "Фантастика", тя е на много подобна тема.

http://clubs.dir.bg/showthreaded.php?Cat=17&Board=fantasy&Number=1940571640&page=0&view=collapsed&sb=5&part=



Тема Re: Аз вярвам!нови [re: Mopфиyc]  
Автор irreal (защото така)
Публикувано28.11.03 19:35



"Никой не вижда отвъд избора който не разбира."
Дори и тя не е знаела как ще постъпи Нео накрая. Но е вярвала.

Редактирано от irreal на 28.11.03 19:38.



Тема Re: Аз вярвам!нови [re: irreal]  
Автор Cabel (fulborg)
Публикувано10.12.03 14:40



По принцип машините/програмите не вярват, не носят карма, не обичат. Те правят нещо, което се доближава до това, което казваме, че правим ние - хората, но не точно като нас, защото не не могат да разберат какво ни е.

Както каза пича в "Mobil AVE" "'Любов' е дума, но е важна връзката, която създава"


Roberto-Huan Rivero Sladurio
За мен става дума.


Тема Re: Аз вярвам!нови [re: Cabel]  
АвторИвo (Нерегистриран)
Публикувано14.12.03 16:48



Може би Вярата е вид високоефективно мислене, което еволюционно стои над логиката. Това мислене проектира събития и влияе на Матрицата повече от директната математическа логика. Вярата и Любовта сигурно са висша логика и висша форма на математическо мислене. И ето мошините еволюират до момента, в които процесорите или каквото е там се усъвършенства дотолкова, че ростигат по-ефективната форма на мислене...




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.